» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
169 / 270
»»

dronyx ::

Smurf je izjavil:

Trenutni bitcoin je naslednik bitcoina iz 2008. Bitcoin cash pa je nova kriptovaluta.

To je "trademark". Če sem prav razumel spremembe je v bistvu Bitcoin cash bolj podoben "staremu" Bitcoinu (spremenjena samo dolžina bloka), kot ta "novi" Bitcoin.

Tody ::

Dronyx to je isto kot da se štajerska spomni da se odcepi od Slovenije, uvede štajerski euro in začne harat po svetu. 300.000 štajercev se bo delalo kot da so boga za jajca prijel, ostali svet bo pa reku, kr lepo najprej v menjalnico in štajerski euro zamenjajte za europski euro šele potem lahko kupujete.

S tem da se to (kar je tudi namen kripto valut) lahko zgodi v parih tednih / mesecih. V ne digitalnem svetu pa lahko to traja leta.

Smurf ::

dronyx je izjavil:

Smurf je izjavil:

Trenutni bitcoin je naslednik bitcoina iz 2008. Bitcoin cash pa je nova kriptovaluta.

To je "trademark". Če sem prav razumel spremembe je v bistvu Bitcoin cash bolj podoben "staremu" Bitcoinu (spremenjena samo dolžina bloka), kot ta "novi" Bitcoin.

To, da je bolj podoben ni relevantno. Jaz lahko sedaj naredimo popolno tehnolosko kopijo bitcoina, ga poimenujem bitcoin1, pa to ne pomeni, da bo vreden karkoli. Bitcoinu ne daje vrednost tehnologija, ampak zaupanje.

PrihajaNodi ::

Se v druge altcoine dejansko sploh splaca kaj investirat...lomg term

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

Smurf je izjavil:

To, da je bolj podoben ni relevantno. Jaz lahko sedaj naredimo popolno tehnolosko kopijo bitcoina, ga poimenujem bitcoin1, pa to ne pomeni, da bo vreden karkoli. Bitcoinu ne daje vrednost tehnologija, ampak zaupanje.

Zaupanje je povezano verjetno tudi s tehnologijo? Čeprav ne stoji za bitcoinom neka firma so pa sigurno razvijalci, ki to tehnologijo razvijajo in ko pride do delitve verjetno eni delajo naprej na bitcoinu, drugi delajo na "konkurenci".

Smurf ::

dronyx je izjavil:

Smurf je izjavil:

To, da je bolj podoben ni relevantno. Jaz lahko sedaj naredimo popolno tehnolosko kopijo bitcoina, ga poimenujem bitcoin1, pa to ne pomeni, da bo vreden karkoli. Bitcoinu ne daje vrednost tehnologija, ampak zaupanje.

Zaupanje je povezano verjetno tudi s tehnologijo? Čeprav ne stoji za bitcoinom neka firma so pa sigurno razvijalci, ki to tehnologijo razvijajo in ko pride do delitve verjetno eni delajo naprej na bitcoinu, drugi delajo na "konkurenci".

Bitcoin je dalec od tega, da bi bil tehnolosko najbolj razvit. V bistvu je med najbolj zastarelimi, z zgolj eno funkcijo (to, da se ga ne da ponarediti). Njegova prednost je ta, da je bil prvi na svetu, in je najbolj znan.

dronyx ::

Smurf je izjavil:

Bitcoin je dalec od tega, da bi bil tehnolosko najbolj razvit. V bistvu je med najbolj zastarelimi, z zgolj eno funkcijo (to, da se ga ne da ponarediti). Njegova prednost je ta, da je bil prvi na svetu, in je najbolj znan.

Potem pa lahko rečem samo...srečno! Če karikiram to je potem tako, kot če bi Zastava Yugo ob koncu Jugoslavije takrat stal 5000 USD, ker je bil najbolj razširjen, BMW-je bi prodajali pa po 3000 USD, ker jim ljudje, ki so poznali samo Zastave iz Kragujevca niso (še) zaupali. Seveda ni pa primerjava ravno najboljša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Smurf ::

dronyx je izjavil:

Smurf je izjavil:

Bitcoin je dalec od tega, da bi bil tehnolosko najbolj razvit. V bistvu je med najbolj zastarelimi, z zgolj eno funkcijo (to, da se ga ne da ponarediti). Njegova prednost je ta, da je bil prvi na svetu, in je najbolj znan.

Potem pa lahko rečem samo...srečno! Če karikiram to je potem tako, kot če bi Zastava Yugo ob koncu Jugoslavije takrat stal 5000 USD, ker je bil najbolj razširjen, BMW-je bi prodajali pa po 3000 USD, ker jim ljudje, ki so poznali samo Zastave iz Kragujevca niso (še) zaupali.

Jp. Ampak, ce verjames, da se bo recimo v naslednjem letu, dveh zanimanje za jugo samo narascala, vseeno kupis delnice od jugota za tisto obdobje in cakas na primerno obdobje za jih prodat.

dronyx ::

Smurf je izjavil:

Jp. Ampak, ce verjames, da se bo recimo v naslednjem letu, dveh zanimanje za jugo samo narascala, vseeno kupis delnice od jugota za tisto obdobje in cakas na primerno obdobje za jih prodat.

In seveda ob tem upaš, da ne boš zadnji sucker, ki je pozabil pogledati par dni na tečajnico in potem nimaš komu več tega za prodat. Yugota pač samo zaupanje dolgoročno ni moglo rešit.

Smurf ::

dronyx je izjavil:

Smurf je izjavil:

Jp. Ampak, ce verjames, da se bo recimo v naslednjem letu, dveh zanimanje za jugo samo narascala, vseeno kupis delnice od jugota za tisto obdobje in cakas na primerno obdobje za jih prodat.

In seveda ob tem upaš, da ne boš zadnji sucker, ki je pozabil pogledati par dni na tečajnico in potem nimaš komu več tega za prodat. Yugota pač samo zaupanje dolgoročno ni moglo rešit.

Seveda. Nic na svetu ne more it navzgor v neskoncnost. Treba je znati prekalkulirati tveganje in moznost zasluzka in se na podlagi tega odlociti, ali se gres to ali ne. Jaz osebno imam v kriptovalutah priblizno 5% svojih prihrankov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

CoreySteel ::

dronyx je izjavil:

Smurf je izjavil:

Bitcoin je dalec od tega, da bi bil tehnolosko najbolj razvit. V bistvu je med najbolj zastarelimi, z zgolj eno funkcijo (to, da se ga ne da ponarediti). Njegova prednost je ta, da je bil prvi na svetu, in je najbolj znan.

Potem pa lahko rečem samo...srečno! Če karikiram to je potem tako, kot če bi Zastava Yugo ob koncu Jugoslavije takrat stal 5000 USD, ker je bil najbolj razširjen, BMW-je bi prodajali pa po 3000 USD, ker jim ljudje, ki so poznali samo Zastave iz Kragujevca niso (še) zaupali. Seveda ni pa primerjava ravno najboljša.


Bitcoin je trenutni alfa samec. Zadaj pa čakajo drugi na svojo priložnost. Če (Ko?) bomo v neki bližnji prihodnosti vsi uporabljali digitalne valute, prav gotovo ne bomo uporabljali BTC-jev. Verjetno se ta coin še rodil ni.
Twitter: @CoreySteel_

MaterVola ::

BuDi79 je izjavil:

A ima kdo kakšno razlago kako je omejeno število dolgoročno vzdžno?


En BTC se deli na 100.000.000 delov. Ni panike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaterVola ()

slotechar ::

dronyx je izjavil:

Smurf je izjavil:

dronyx je izjavil:

Meni je to preprosto nedoumljivo. Vsi ponavljajo mantro, kako je bitcoinov omejeno število 21 MIO in da zato mora cena v višave, ampak vsakih par mesecev pa nastane nova verzija bitcoina v enaki količini (trenutno po 16 MIO). Torej samo letos bo nastalo iz nič dodatnih 32 MIO nekih bitcoinov. Če to ni kripto Zimbabwe?

Bitcoinov je trenutno ~16.6 mio, ne vem kje si ti nasel 32 mio cifro.

Bitcoinov res, je pa letos nekje junija ali julija nastalo iz nič še 16 MIO Bitcoin Cash-ev (ti so danes vredni 313 USD) in kot kaže bo oktobra nastalo z delitvijo spet novih 16 MIO Bitcoin goldov ali kakorkoli se bo ta "nov" bitcoin imenoval. Skratka čisti kripto Zimbabwe in njihovi "dolarji" (ZWD, ZWN, ZWR in ZWL).
Najprej vse cestitke za novo pecene bitcoin milijonarje. Upam da ste upostevali nasvet pred nekaj dnevi da greste not v bitcoin. Se veselim za vsakega ki mi je zaupal. Drugace pa z delitvijo bitcoina ne nastane dvojno stevilo bitcoinov ampak se rodi novi altcoin ki gre svojo pot izven bitcoina. Tako kot zdaj bitcoin cash in bodoci bitcoin gold. Slednja dva nista vec bitcoina ampak le nov altcoin.

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

slotechar je izjavil:

Najprej vse cestitke za novo pecene bitcoin milijonarje. Upam da ste upostevali nasvet pred nekaj dnevi da greste not v bitcoin.

Upam da si bodo ti "bitcoin milijonarji" privoščili tudi kaj iz realnega sveta "za dušo", kot se temu reče, tako kot tisti, ki si je menda kupil s kripto zaslužki Lamburginija. Kakšen smisel ima življenje če samo gledaš tečajnice in ga ne živiš ter uživaš v okviru možnosti, ki ti jih nudi? Morda nekega dne pride zlom kripto tečajev in takrat marsikomu ne bo pomagalo kaj dosti, da je bil za trenutek v kripto svetu bogat. Samo povem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

slotechar ::

Pred zlomom vas obvestim. Mislim da ne bo prej kot priblizno 8000 do 10000 usd bitcoin. Vsaj za zdaj. Bo enkrat malo vecja korekcija ampak bitcoun bo spet zrastel se na visjo raven najverjetneje po trendu sodec.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

5500 eur, potem pa korekcija na 4500, da paničarji prodajo na hitro in potem spet naraščanje.

Curly ::

slotechar je izjavil:

Pred zlomom vas obvestim. Mislim da ne bo prej kot priblizno 8000 do 10000 usd bitcoin. Vsaj za zdaj. Bo enkrat malo vecja korekcija ampak bitcoun bo spet zrastel se na visjo raven najverjetneje po trendu sodec.

A to si v zvezdah prebral?

slotechar ::

Ne. Spremljam grafe, fibonaci levele, volumne in druge analitike. Seveda ne moremo napovedat zagotovo vendar zaenkrat ne kaze na zlom. Zlom mislim na vsaj 40 ali 50 procentov padca. Zaenkrat ne.

Zgodovina sprememb…

jype ::

CoreySteel je izjavil:

Verjetno se ta coin še rodil ni.
https://www.tezos.com/static/papers/whi...
https://www.tezos.com/static/papers/pos...

Obvezno razkritje: V Tezos imam delež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

K0l1br1 ::

Kje se kupi tale tezos?

jype je izjavil:

V Tezos imam delež.
Daš malo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

slotechar ::

Jst ti posljem malo ko postanem milijonar. Pa ne samo tebi. Vsem ki so sodelovali v kriptotemah prej pa do danasnjega dne.

K0l1br1 ::

Malo po malo, pa se nabere.

jype ::

K0l1br1 je izjavil:

Daš malo?
délež -a m (ẹ̑) 2. s čimer kdo sodeluje, pomaga pri skupnem prizadevanju: ugotoviti delež slovenske industrije v skupnem izvozu / list ima važen delež pri oblikovanju politične zavesti; tudi on je prispeval svoj delež k temu, da smo zmagali

slotechar ::

@jype zate je darilo abstraktni pojem zgleda.
darílo -a s (í) kar je dano komu v last brez plačila: dati, dobiti darilo; novoletna darila; poročno darilo

jype ::

Če znate (dobro) programirat, vam lahko morda zagotovim delo za Tezos. Nobenega denarja ali česarkoli podobnega nisem prejel od Tezosa.

slotechar ::

Programiranje mi je katalonska vas. Mi je pa vsec tvoj spirit. Zaposli slovence in jim daj kruh. Tukaj mrgoli dobrega kadra.

jype ::

Ne, jaz _nimam_ bogastva v Tezos - me pa zanimata tehnologija in uporabnost (in si domišljam, da utegne nadomestiti veliko večino kriptovalut - gre namreč za meta-ethereum oziroma prvo kriptovaluto, ki v praksi podpira direktno demokratično voljo vseh udeležencev glede na njihov delež).

MaterVola ::

Jype, (khm) Decred ima primat na tem področju.

CoreySteel ::

jype je izjavil:

CoreySteel je izjavil:

Verjetno se ta coin še rodil ni.
https://www.tezos.com/static/papers/whi...
https://www.tezos.com/static/papers/pos...

Obvezno razkritje: V Tezos imam delež.

Maybe... Maybe not :P
Twitter: @CoreySteel_

gruntfürmich ::

novopečeni bitcoin miljonarji...;(( pa kake bedarije berem... kiti morajo miljarde zagonit da se tečaj dvigne za 10%, medtem do drugi alti tak dvig vsakodnevno kihajo.

eni res nimate ne denarja ne občutka kako hitro oplemenitit keš

jype je izjavil:

ki v praksi podpira direktno demokratično voljo vseh udeležencev glede na njihov delež).

tudi na druge coine demokratično vplivam na ceno glede na moj vložek
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

sarma832 ::

Se še spomnem(no saj to sploh ni bilo daleč nazaj) ko je bil Tezos ICO, pa se je marsikomu zdelo absurdno, da bodo zbrali 230M$. Samo ko pride na menjalnice bo pomoje takoj marketcap okoli 500M-1B, mogoče še več...

Kako pa kaj napreduje projekt? Al je to zaenkrat le še vaporware?

Horejšio ::

1 BTC = 1 lambo :)

Kebo ::

sarma832 je izjavil:

Se še spomnem(no saj to sploh ni bilo daleč nazaj) ko je bil Tezos ICO, pa se je marsikomu zdelo absurdno, da bodo zbrali 230M$. Samo ko pride na menjalnice bo pomoje takoj marketcap okoli 500M-1B, mogoče še več...

Kako pa kaj napreduje projekt? Al je to zaenkrat le še vaporware?


Al bo pa pod ICO ceno, kot je Bancor.

deleted ::

Želel bi si kupit tezose. A bi mi jih kdo od sodelujočih v tej temi kaj prodal (za kak btc ali dva)? ZS prosim

sarma832 ::

Glede lightning networka, baje se da testirat, ampak na testnetu
http://blog.lightning.engineering/annou...

pa še en
https://twitter.com/JackMallers/status/...

slotechar ::

Bitcoin v zadnem mesecu zrastel za prib. 80 procentov.

jype ::

gruntfürmich je izjavil:

tudi na druge coine demokratično vplivam na ceno glede na moj vložek
Ne razumeš, a to ni presenečenje.

deleted je izjavil:

Želel bi si kupit tezose. A bi mi jih kdo od sodelujočih v tej temi kaj prodal (za kak btc ali dva)? ZS prosim
Tezos omrežje še ne deluje. Trenutno se trgujejo futures, ali pa lahko od investitorjev odkupiš njihove denarnice, če jim lahko dovolj zaupaš, da ob zagonu produkcijskega omrežja ne bodo pred teboj sprožili transakcije za prenos kovancev na nove naslove.

kingsix ::

slotechar je izjavil:

Drugace pa z delitvijo bitcoina ne nastane dvojno stevilo bitcoinov ampak se rodi novi altcoin ki gre svojo pot izven bitcoina. Tako kot zdaj bitcoin cash in bodoci bitcoin gold. Slednja dva nista vec bitcoina ampak le nov altcoin.


To je res, ampak zaradi tega BTC vrednost narašča, saj vsi hočejo "zastonj" forkan BTC in to se lahko ponavlja znova in znova... Vse skupaj je kar precej smešno in špekulativno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

Samuel ::

Vsi ti alti, ki nastanejo iz BTCja bi morali limitirati proti nuli. Po hitrem postopku.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

kingsix ::

Ne bodo.... ves kripto je v naravi trenutno 100% špekulacija in pravzparav nič kaj veliko ne loči novo nastalega BTC od ostalih 1000 Altov, ki tudi imajo vrednost. Zato se pač vedno splača tak hard-fork in je win-win.

Tu tech oz. fundamentals nimajo pomena. Npr včeraj sem preveril en token, k ije known scam, ampak je vseeno šel gor 9%. Medtem, ko je en drug z dborimi novicami šel dol 10%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

dronyx ::

kingsix je izjavil:

To je res, ampak zaradi tega BTC vrednost narašča, saj vsi hočejo "zastonj" forkan BTC in to se lahko ponavlja znova in znova... Vse skupaj je kar precej smešno in špekulativno.

To moraš vzeti kot obresti. Če dobiš ob vsaki cepitvi 10% obresti in ti v letu glavnica zraste še za 400% moraš imeti res jeklene živce, da vsega premoženja ne prodaš in nabaviš bitcoine. Če gledaš tečaje bitcoina se ti zdi, da smo zopet v obdobju hiperinflacije, saj je denar vsak dan vreden manj. :)

leeon ::

slotechar je izjavil:

Pred zlomom vas obvestim. Mislim da ne bo prej kot priblizno 8000 do 10000 usd bitcoin. Vsaj za zdaj. Bo enkrat malo vecja korekcija ampak bitcoun bo spet zrastel se na visjo raven najverjetneje po trendu sodec.


gledaš prekratko obdobje. kot da bi gledal vreme samo poleti in napovedal, da ne bo nikoli zime, ker je že 2 meseca toplo

slotechar je izjavil:

Ne. Spremljam grafe, fibonaci levele, volumne in druge analitike. Seveda ne moremo napovedat zagotovo vendar zaenkrat ne kaze na zlom. Zlom mislim na vsaj 40 ali 50 procentov padca. Zaenkrat ne.


ne moreš napovedati zagotovo...najverjetneje lahko napoveš s 50 % verjetnostjo. tako, kot večina ostalih. basically random guess. obstaja recimo 1 promil ljudi, ki so pri tem boljši

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leeon ()

Smurf ::

O bitcoin goldu: https://www.reddit.com/r/CryptoCurrency...

bodite previdni. Ce bi moral napovedati, bi trenutno stavil, da bo btc cena padla se pred forkom. Razen, ce bo to spet tako medijsko odmeven dogodek, da bo prislo ogromno novih ljudi.

gruntfürmich ::

še vedno sem mnenja da je bolje špekulirat na novem kojnu da bo par dni po objavi explodiral, kot kupovati pregrete BTC-je in zaslužiti par %%...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mato989 ::

gruntfürmich je izjavil:

še vedno sem mnenja da je bolje špekulirat na novem kojnu da bo par dni po objavi explodiral, kot kupovati pregrete BTC-je in zaslužiti par %%...


Se strinjam, ČE bi coini ki prihajajo imeli timeline objav na večjih exchangih... ker nimajo se zgodi da po nekaj mesecev čakaš na coin da pride nekam kjer ga je za prodat, hkrati pa imaš vezan denar ki ga lahko bolj koristno obrneš...

kakob ::

jype je izjavil:


deleted je izjavil:

Želel bi si kupit tezose. A bi mi jih kdo od sodelujočih v tej temi kaj prodal (za kak btc ali dva)? ZS prosim
Tezos omrežje še ne deluje. Trenutno se trgujejo futures, ali pa lahko od investitorjev odkupiš njihove denarnice, če jim lahko dovolj zaupaš, da ob zagonu produkcijskega omrežja ne bodo pred teboj sprožili transakcije za prenos kovancev na nove naslove.


Na bitmex in hitbtc imaš TZ futures.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

Red_Mamba ::

jype je izjavil:

Če znate (dobro) programirat, vam lahko morda zagotovim delo za Tezos. Nobenega denarja ali česarkoli podobnega nisem prejel od Tezosa.


mene bi zanimalo :D
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

kiFni ::

Tody ::

Mam 1000 eur in eno leto časa, kam vložit danes? Bitcoin ali Ether? V skladu že mam jurja tko da me to ne zanima kaj dosti :)

kiFni ::

Tody je izjavil:

Mam 1000 eur in eno leto časa, kam vložit danes? Bitcoin ali Ether? V skladu že mam jurja tko da me to ne zanima kaj dosti :)

KMD
Imel buy order na 28k zdaj je že čez 30k. Nikakor se ne da. Kupi kar je še malo pod radarjem večine in dost perspetivno.
««
169 / 270
»»