» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
17 / 270
»»

gslo ::

vsak dan je več storitev in več interesa za uporabo valute. jst kljub temu trenutno jajca prestavljam iz bitcoin košare v litecoin košaro in upam, da se mi userje v relativno kratkem času. litecoin je sicer že doživel en vrh pri 3.9+$, vendar menim, da bi to mejo znal "hitro" (v roku 1-2 let) spet preseči.

gruntfürmich ::

raje zajadrajte tega konja če imate kaj poguma in radi adrenalin. samo na pravi val od konstantnih 65-95$ se podajte in uspeh je zagotovljen...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Loocas ::

Problem teh grafov pri Bitcoinu je v tem, da se jemlje vrh 260 USD kot nekaj samouvevnega.. pa to pač ni.. saj vemo zakaj je do tega prišlo... Ciper remember?!
Matev - najslabši troll vseh časov

gruntfürmich ::

da, naslednji vrh bo pri par 1000...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

MrStein ::

bitinstant je (tudi) zaprl, mimogrede. (verjetno že prej, sem včeraj opazil)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

49106 ::

A kdo ve koliko se na bitstampu zavleče depozit? Je kakšna možnost, da so zjutraj nakazana sredstva, že isti dan na razpolago?

3man ::

49106 je izjavil:

A kdo ve koliko se na bitstampu zavleče depozit? Je kakšna možnost, da so zjutraj nakazana sredstva, že isti dan na razpolago?


Pomoje bl ne... raje naslednji dan dopoldan.

Janac ::

Mi lahko nekdo pove kako sve to deluje? Pa kako delaš bitcoine?

_Denny_ ::

Janac je izjavil:

Mi lahko nekdo pove kako sve to deluje? Pa kako delaš bitcoine?


Poglej si par strani nazaj, si pa vsaj za pol leta prepozen s tem. Z navito 7970 bi recimo pri 24/7 full loadu in trenutnem tečaju 78,60€/฿ mesečno zaslužil 0.32฿ oz. celih 24€.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

listje123 ::

Minanje se ne splača več, edino bitcoine se še splača obračat.
Recimo da bi kupil bitcoine 4 decembra 2011 ko so bli vredni 2 dolarja in bi jih kupil za ene 1000 dolarjev prodal pa 9 aprila 2013 ko je bila vrednost 229 dolarja in bi dobil približno 114500 dolarjev.

psickolog ::

Se vedno lahko miniras razne bitcoinove derivate (LTC, FTC, in se na desetine podobnih), kjer je profitabilnost v primerjavi z miniranjem bitcoinov vsaj okoli 200%. Potem pa jih prodas na trznici za bitcoine. Obogatel ne bos, vseeno pa se da nekaj malega zasluziti.

Vcasih izide tudi kaksen kovanec, kjer se da zares dobro zasluziti. Zadnji tak je bil Primecoin (xpm), ki se se vedno minira s cpuji. Prvi teden sem na sedmih cpujih ranga celeron g1610 z njim zasluzil okoli 400 EUR. Kasneje pa je profitabilnost zelo padla, tako da sem z miniranjem prenehal.

psickolog ::

V pomoc:

http://coinchoose.com/index.php - profitabilnost posameznih kovancev

https://www.cryptsy.com/ - trznica, kjer kovance lahko prodas za bitcoine

https://www.multipool.us/ - pool, kjer avtomatsko miniras trenutno najbolj profitabilen kovanec (na voljo je 11 kovancev)

Pozor, trenutno je zelo vroce, kar je nevarno tudi za graficne kartice.

MrStein ::

Heh, a zdaj ima že vsaka vas svoj *coin? :)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

psickolog ::

Jap.

Skoraj bi lahko rekel, da vsak dan nastane en nov. Profitabilnost trgovanja z njimi (in na drugi strani tveganje) je bistveno vecja, kot lahko ponudi bitcoin.

Ce je npr. bitcoin od 7.7., ko je bil vreden okoli 65$, prisel na trenutnih okoli 100$, je npr xpm v tem casu iz zacetne vrednosti 0.005btc/xpm (7.7. je bil prvi dan miniranja xpm-ja) padel na 0.002 ter nato narastel na ~0.0175 ter nato razmeroma pocasi nazaj na trenutnih 0.006btc/xpm. Je tudi eden izmed redkih kovancev z razmeroma visokim prometom (volume).

http://www.cryptocoincharts.info/period...

Zanimiv bi znal biti tudi tale graf zadnjih 5 dni, kako je FTC pridobil in nato padel:

http://www.cryptocoincharts.info/period...

Dnevni volume je bil cez 2000 BTC, in marsikomu se verjetno smeje danes, da je dobro izkoristil ta "pump&dump", veliko zacetnikov pa ima verjetno danes cmok v grlu, ce so kupovali pri 0.0018-0.002, danes pa je vreden samo se 0.0013 (in predvidevam, da bo scasoma padel se globje..).

Pa da ne pozabim. Vlozki v te nove kovance morajo biti razmeroma nizki. Za varno nalozbo je potrebno imeti nekoga, ki bo kovance v primeru ocitnega downtrenda tudi odkupil. Tako da, profitabilnost v % je lahko vecja, vendar je potrebno biti priseben - nikakor se ne sme pretiravati z vlozki. Vecji dnevni volume v grobem pomeni, da lahko tvegamo malo vec. Ce je volume nizek, se pac ne sme vloziti prevec.

Zgodovina sprememb…

49106 ::

Recimo da bi kupil bitcoine 4 decembra 2011 ko so bli vredni 2 dolarja in bi jih kupil za ene 1000 dolarjev prodal pa 9 aprila 2013 ko je bila vrednost 229 dolarja in bi dobil približno 114500


Ja an, vsem je bilo jasno da bo BTC dosegel vrh pri 250$.

darkoc>kako so lahko bolj profitabilni za trgovanje, ko pa alternativnim vrednost pada, pri BTC-ju pa niha?

psickolog ::

49106 je izjavil:


darkoc>kako so lahko bolj profitabilni za trgovanje, ko pa alternativnim vrednost pada, pri BTC-ju pa niha?



Tudi alt. coinom vrednost niha in ne samo pada. Kot sem navedel primer XPM -> lahko si ga kupil pri 0.002 in prodal pri 0.0175. 775% dobicka (ekstremni primer). XPM je sicer eden redkih coinov, kjer se vrednost se kar drzi visje od vrednosti pri zacetku trgovanja.

FTC: kupil pri 0.00088, prodal pri 0.002 => 127% dobicka (danes je vrednost 0.00140).

Da se sluziti tudi, kadar coin pada. Kako, bom pa zaenkrat obdrzal zase, ker je prostor za uporabo te strategije pac omejen.

marS ::

Use skup je postalo podobno HYIP-om...
...no more heroes...
https://ilbis.com/

psickolog ::

Sicer pa se pac sluzi na nihajkah oz. s preprodajo. Spread med nakupno in prodajno ceno je visok, in potem nastimas buy order in cakas, da nekdo "dumpne" v tvoj order, nastimas sell order in cakas, da nekdo odkupi tvoje kovance.

Buy order npr. nastimas pri 0.0062, sell order nastimas pri 0.0064, in ko ti uspe prodati in odkupiti, imas ze malo vec kot 2% profita.

BoomBoom ::

Ali kdo uporablja asic minerje?

DMouse ::

T-h-o-r ::

New York's top banking regulator has issued subpoenas to several companies associated with Bitcoin as part of an inquiry into business practices of the virtual currency industry, the Wall Street Journal reported, citing people familiar with the matter.

The subpoenas issued by the New York Department of Financial Services (DFS) seek information on antimoney laundering programs, consumer protection measures and investment strategies among other topics, the Journal said.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

MrStein ::

http://cekin.si/clanek/davki/uradno-dob...

Kao "uradno priznali":
Ameriško zvezno sodišče je namreč potrdilo, da je Bitcoin tudi uradno priznana valuta.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Boobiz ::

DMouse je izjavil:

Bitcoin @ Intelekta



Super zadeva. Mi je nekak bolj jasno zdej. Nisem pa čist odojev tiste fore rudarjenja? Igraš nekega policaja, čekiraš tansakcije in dobiš neke vrste nagrado za to? Kakšni pa so programi za te zadeve?
I'm drunk, what's your excuse?

popster ::

Kakšni pa so programi za te zadeve?

na uradni strani pobereš dol program. Rabiš pa javo instalirano.

Boobiz ::

Sem rahlo naštudiral zadevo. Sem si zrihtal wallet in GUI miner. Cel proces traja, ker rabiš poleg jave še visual studio in CUDO oz. syncanje wallet blockov je totalni pain in the ass in ti pobere precej časa da vse usposobiš. Ampak bomo vidli, bom testiral zadevo za kak mesec in na koncu meseca potegnil računico elektrika-BTC.
I'm drunk, what's your excuse?

psickolog ::

Miniranje bitcoinov s cpu-ji in gpu-ji nima vec pozitivne racunice. Ce zelis profitabilno minirati, moras minirati kakega od bitcoinovih naslednikov, ki uporabljajo drugacen algoritem, kot ga uporablja bitcoin. In tudi te se splaca minirati zgolj z atijevimi graficnimi karticami, saj nvidia (cuda) pokurijo prevec elektrike glede na ucinek, cpuji pa prav tako.

Obstaja tudi moznost miniranja primecoinov, ki se jih trenutno se minira s cpu-ji. Gpu miner za primecoin bo predvidoma zunaj v okoli 14 dneh, do takrat pa se lahko malo eksperimentira s cpujem.

Torej:
miniranje BTCjev in ostalih SHA256 coinov = ni pozitivne racunice
miniranje LTCjev, FTCjev in podobnih Scrypt coinov = minimalen profit na ATI karticah. Smotrno je miniranje na "poolih", kjer vec uporabnikov deli svoj dobicek, ko nekdo najde "blok" oz. nagrado.
miniranje XPMjev kot edinega predstavnika "Cunningham prime chains" algoritma = minimalen profit na CPUjih - vec jeder/novejsi cpu => boljsi rezultat. Za xpm trenutno ne obstaja tak pool, na katerem bi bilo bolj smotrno minirati kot solo. Tukaj pa se link do trenutno najboljsega klienta za miniranje xpm: https://bitcointalk.org/index.php?topic...

Potem pa te naminirane coine prodas na raznih exchangih.

Zgodovina sprememb…

JesseP ::

Živjo,
obstaja kakšna menjalica, da bi paysafecard zamenjal za bitcoin?

Hvala

_Denny_ ::

https://www.virwox.com

Bo pa stvar draga, ker si pri paysafecard depositu vzamejo kar 20%...tako ti npr. od 50€ psc-ja ostane 40€.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

wolf123 ::

Ali kdo ve če si je že možno nakazati iz www.mtgox.com na bančni račun?

A. Smith ::

Je možno, ampak čakalna doba je več mesecev.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

wolf123 ::

A je iz bitstamp kej prej?

psickolog ::

Iz Bitstamp je ponavadi v 2 dneh.

wolf123 ::

Aha, hvala
Lp

A. Smith ::

Točno iz tega razloga je cena BTC na Goxu višja od cene na Bitstampu. Na Goxu folk kupuje BTC, ker drugače ne more spraviti svojega denarja ven iz menjalnice...
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

MrStein ::

A nobena druga pot ne deluje?
Preko ovinkov? (sicer potem rad vsak posrednik nabije provizijo, da nima smisla...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

gslo ::

Baje deluje, če si hočeš izplačat v Yenih. :-)

3man ::

Zanima me, če obstaja obiskana tržnica rabljenih stvari, ki jih ljudje prodajajo za BTC?
Še bolje, če bi to bilo v EU in kako je s tem pri nas. Bolha bi pomoje z lahkoto dodala možnost prikaza cene v BTC in možnost leplenja kode za plačilo.

Jinto ::

3man je izjavil:

Zanima me, če obstaja obiskana tržnica rabljenih stvari, ki jih ljudje prodajajo za BTC?
Še bolje, če bi to bilo v EU in kako je s tem pri nas. Bolha bi pomoje z lahkoto dodala možnost prikaza cene v BTC in možnost leplenja kode za plačilo.


www.bitmit.net

3man ::

Hmvala za tole. To je kar sem iskal, le, da je očitno, da je neobiskana.

V resnici ne vem kaj ovira razne bolhe in ebaye, da ne omogočajo objave cene v BTC in kode za nakazilo. Morda samo pomislili niso na to al je kakšen drug haklc tu?

gslo ::

ne da se jim ukvarjat s kvalitetno implementacijo cen v bitcoin, ne da se jim ukvarjat z menjavo bitcoinov v dnar, bolha pa ima ciljno populacijo, kjer uporablja btc 0.00001% uporabnikov.

za končnega uporabnika je še vedno ceneje, če kupi v dolarjih, ker so načeloma bitcoin izdelki malenkost dražji. zaenkrat se pa veselo uporablja povsod, kjer kupec želi ostati popolnoma anonimen - seveda za to ni dovolj le uporaba bitcoina, temveč pravilna uporaba bitcoina. :-P

prostora za konkurenco je v bitcoin svetu še ogromno. evo ti poslovna priložnost. :-)

3man ::

Tudi na to sem pomislil a nimam dovolj niti BTC niti drugih valut za začetek, torej za najem programerja. Sam znam sprogramirat samo budilko za zjutraj... ponavad ;)

gruntfürmich ::

ima kdo kakšne sveže podatke ali izkušnje pri dvigovanju denarja iz mt.goxa??
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gruntfürmich ::

oz. ''bitcoin.de''. je že kdo dvigoval denar od tam v slovensko banko?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kkk7 ::

gruntfürmich je izjavil:

ima kdo kakšne sveže podatke ali izkušnje pri dvigovanju denarja iz mt.goxa??


Pred enim mesecem sem dobil nazadnje nakazalo. Trajalo je 5 tednov. Mislim, da bo gox počasi propadadel (manjka jim 10 milijonov zaradi blokade američaniov). Kolikor sem bral na forumu, večina umika svoje premoženje iz goxa.

Več o trenutnih zamudah:
https://bitcointalk.org/index.php?topic...

kekesi ::

Noob question: če kupim bitcoine npr. na localbitcoins.com jih lahko potem prodam na btc-e.com ali bitstamp.net, razumem, da je vsak svoj trg, ampak a ni bitcoin eden?
Če ne, prosim malo razlage...
Hvala!

N4m31355 ::

lahko samo jih moraš prenesti iz ene borze na drugo.
novo uprasanje.. ce mam js dnarnco na disku, pa mam kloniran disk. prodam btc, potem pa pozenem drug disk. Kako so odpravl da nimam vec btc v svoji denarnci?

Lonsarg ::

Ti imaš v denarnici samo ključ do ene ali več virtualnih denarnic, nimaš dejansko bitcoinov na disku. To, koliko bitcoinov imajo te tvoje denarnice, ki jih imaš na disku je zapisano v skupnem omrežju, torej ko boš ti pognal klonirani disk(ali veliko lažje pač kopirano kopijo fila z denarnico) bo program pogledal v omrežje, koliko denarja ima ta denarnica in bo videl da nič.

kekesi ::

Tnx, ampak ce prav razumem, jih na localbitcoin kupim po npr 95, na bitstampu pa prodam po 125?? In mt gox ima 140? In kaj ta okpay uporablja kdo?

MrStein ::

Ja, samo potem z mtgoxa dolarov več ne dobiš dol, in nisi nič naredil...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

gslo ::

bitcoin prispevek + gost v oddaji na SLO1, dnevnik ob 13.00.

just FYI.

nja, mogoče bi lahk kakega boljšega retorika spravil v studio, tale Miha Pulko je bil na trenutke še sam malo zmeden. :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gslo ()
««
17 / 270
»»