» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
116 / 270
»»

horsemask ::

Baje se no fee seli v uk? Sam ktera exchange?

MaterVola ::

Baje :)

robcek23 ::

Glede na to da Kitajska blokira youtube, facebook. Je samo še vprašanje časa kdaj bodo ukrepali glede bitcoina?

Kompost ::

Sodelavci so se danes zmenili in organizirajo v soboto:

https://www.facebook.com/events/1104867...

A mislte, da jim bo ratal? :)
Pomoje so dal preblizu datum.

horsemask ::

robcek23 je izjavil:

Glede na to da Kitajska blokira youtube, facebook. Je samo še vprašanje časa kdaj bodo ukrepali glede bitcoina?


na crypoverse videl oz je reku da če china blokira btc pol vemo da jih je strah da jim valuta crasha

Oldi ::

Na spletu so mi dolžni 50$ in so kreditne kartice ukinili, za tako nizke sume pa ponujajo samo CryptoBitcoin. Kaj mi je narediti, da to sploh lahko dobim in pretvorim v € ali kako pametno porabim?

amacar ::

Ce imas btc ga js odkupim in nakazem na trr ali gotovina ce si iz mb.

Oldi ::

kaj je to btc?
Recimo, da ti verjamem in mi posreduješ en ID al nekaj tacga in pa moj TRR

horsemask ::

btc je valuta na internetu,

če hočeš met btc si morš nardit wallet , ko maš to dobiš oz si nardit xx neke naslove in pol ti na ta naslov lahko kdo pošle bitcoin




ps

vaše mnenje o monero? kolko videl pr btc ko preneseš dnar je ena transakcija pr monero pa 1 ali več mam prav?

miko22 ::

BTC je zadnje dni nekaj preveč stabilen :)

miko22 ::

kaj sem slep ali kaj.
Na Bitstampu ne najdem adresse moje denarnice. Na aplikaciji v telefonu je ful lepo prikazano, na Bitstampu pa nikjer.

jype ::

Deposit / Bitcoin.

hamez66 ::

Kompost je izjavil:

Sodelavci so se danes zmenili in organizirajo v soboto:

https://www.facebook.com/events/1104867...

A mislte, da jim bo ratal? :)
Pomoje so dal preblizu datum.



To pa so optimisti. Z 2200 eur, kolikor imajo trenutno namenjenih XRP pump&dumpu imajo namen skoraj podvojiti ceno. Z XRP se to ne more zgoditi, je enostavno preveč exchangov z preveč zidovi, da bi bilo možno.

Lahko pa poskusijo s kakšnim coinom z nižjo tržno kapitalizacijo.

miko22 ::

jype je izjavil:

Deposit / Bitcoin.


Hvala. Kam so to skrili...

Saul Goodman ::

a ni blo vedno tle?

kiFni ::

Kompost je izjavil:

Sodelavci so se danes zmenili in organizirajo v soboto:

https://www.facebook.com/events/1104867...

A mislte, da jim bo ratal? :)
Pomoje so dal preblizu datum.


Pri xrp težko da se bo kej poznalo. Naj probajo kak drug coin, ki ima mačno skupnost. recimo eMark - DEM, je dolgo miroval, nekaj dni nazaj pa se je kar povečal volumen in cena. s temi euri je približno 2.3BTC in bi močno dvignilo ceno in volumen, potem zna sledit verižna reakcija.... in tud na tapravi menjalnici je treba to nardit. k sreći je na yobit, kjer se obrne dost in veliko pohlepnih naivnežev je :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kiFni ()

poweroff ::

Čisto mimogrede, a niso take manipulacije prepovedane in celo precej kaznive v določenih državah?

Samo vprašam...
sudo poweroff

maco-maco ::

To so neki froci, ki naj bi sicer obvladali internet, samo nekih osnov očitno ne poznajo.
Kaj?

Baja ::

lol, pump z 2,3 btc-ji. na poloniexu so posamezni xrp orderji večji. vse kar bodo naredli, bodo drago kupli coine, ker bodo boti takoj zarbitrirali ceno.

krneki0001 ::

xrp je včeraj še bolj padel kot ponavadi. Očitno so videli ostali, da je nekdo nakupoval in so mu na hitro vse zaloge prodali. :))

Roadkill ::

poweroff je izjavil:

Čisto mimogrede, a niso take manipulacije prepovedane in celo precej kaznive v določenih državah?

Samo vprašam...


Seveda.
Ü

gruntfürmich ::

miko22 je izjavil:

BTC je zadnje dni nekaj preveč stabilen :)

v takih primerih pričakujem da bo padel.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

MaterVola ::

Razen če bo kdo dumpnil fiat ;)

bbf ::

gruntfürmich je izjavil:

miko22 je izjavil:

BTC je zadnje dni nekaj preveč stabilen :)

v takih primerih pričakujem da bo padel.

razen če se normalizira z vrednostjo dolarja - drsita skupaj..

kopriwa ::

Razmišljam o nakupu nekaj Bitcoinov (10-15) in me zanima na kakšen način jih čim bolj efektivno kupiti. S tem mislim predvsem na to, da je vmes čim manj korakov in da je varnost maksimalno zagotovljena. Kako opraviti plačilo, pride SEPA nakazilo v poštev ali moram prej nakazati denar na bitcoin exchange stran (oz. podjetje, ki ga vodi) in potem opravim transakcijo direktno preko mojega računa na spletni strani? Katero "borzo" za bitcoin mi priporočate? Ali opraviti več manjših nakupih skozi daljše obdobje ali vse naenkrat? Ali je v slednjem primeru lahko cena kaj nižja? Kako vi shranjujete bitcoine, tam okrog 10 kovancev? Vem, da ni 100% odgovora za nobeno vprašanje, pa vseeno me zanimajo vaša mnenja in izkušnje. Hvala.

Gregor P ::

Vsaj za mene je še vedno ena najbolj varnih rešitev, slovenska rešitev https://www.bitstamp.net/, kjer imaš tudi večino tega kar sprašuješ lepo razloženo.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

horsemask ::

kopriwa je izjavil:

Razmišljam o nakupu nekaj Bitcoinov (10-15) in me zanima na kakšen način jih čim bolj efektivno kupiti. S tem mislim predvsem na to, da je vmes čim manj korakov in da je varnost maksimalno zagotovljena. Kako opraviti plačilo, pride SEPA nakazilo v poštev ali moram prej nakazati denar na bitcoin exchange stran (oz. podjetje, ki ga vodi) in potem opravim transakcijo direktno preko mojega računa na spletni strani? Katero "borzo" za bitcoin mi priporočate? Ali opraviti več manjših nakupih skozi daljše obdobje ali vse naenkrat? Ali je v slednjem primeru lahko cena kaj nižja? Kako vi shranjujete bitcoine, tam okrog 10 kovancev? Vem, da ni 100% odgovora za nobeno vprašanje, pa vseeno me zanimajo vaša mnenja in izkušnje. Hvala.


sicer pa je bitstamp, še je najbolj varen
najbolše za shranjvat je hardware wallet ala ledger nano s, oz trezor wallet, zdej nwm če je čas za nakup , razen če bo šel btc do 50k

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: horsemask ()

Kebo ::

Tako od oka mislim, da bo šel sedaj bitcoin do 1000$ v naslednjih dveh tednih, potem se bo pa odbil nazaj na 920$ in pol naprej rastel, tako da čas za nakup se mi ne zdi tako napačen. Kitajski FUD je očitno popustil in mislim, da se bo sedaj v naslednje pol leta nadaljeval trend rasti in bomo presegli ATH.

kopriwa ::

Gregor P je izjavil:

Vsaj za mene je še vedno ena najbolj varnih rešitev, slovenska rešitev https://www.bitstamp.net/, kjer imaš tudi večino tega kar sprašuješ lepo razloženo.


horsemask je izjavil:

sicer pa je bitstamp, še je najbolj varen
najbolše za shranjvat je hardware wallet ala ledger nano s, oz trezor wallet, zdej nwm če je čas za nakup , razen če bo šel btc do 50k


Ok, bistamp torej. Gledal sem hardware wallet in možnost tiskanja, sam se nagibam bolj na prvo možnost, ampak izkušenj nimam pa res nobenih zato sprašujem. Glede časa nakupa je pa tako, da je težko napovedovat kdaj se bo kaj negativenga zgodilo, zato bi rad čim prej šel v nakup. Vem da je splošno gledano pozno, ampak vseeno bi se rad priključil h koritu, če temu sploh lahko to rečemo v tem trenutku :).

horsemask ::

http://thebitcoinnews.com/abu-dhabi-ban...

In pumpanje za ripple se bo zacelo

3man ::

kopriwa je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Vsaj za mene je še vedno ena najbolj varnih rešitev, slovenska rešitev https://www.bitstamp.net/, kjer imaš tudi večino tega kar sprašuješ lepo razloženo.


horsemask je izjavil:

sicer pa je bitstamp, še je najbolj varen
najbolše za shranjvat je hardware wallet ala ledger nano s, oz trezor wallet, zdej nwm če je čas za nakup , razen če bo šel btc do 50k


Ok, bistamp torej. Gledal sem hardware wallet in možnost tiskanja, sam se nagibam bolj na prvo možnost, ampak izkušenj nimam pa res nobenih zato sprašujem. Glede časa nakupa je pa tako, da je težko napovedovat kdaj se bo kaj negativenga zgodilo, zato bi rad čim prej šel v nakup. Vem da je splošno gledano pozno, ampak vseeno bi se rad priključil h koritu, če temu sploh lahko to rečemo v tem trenutku :).


Bitcoin je pomoje dolgoročno še vedno zelo dobra naložba. Danes in jutri... če pa ujameš kreš pa sploh ;)
Povsem se strinjam z zgoraj napisanim: bitstamp in hw wallet ala Ledger FTW
Ce bi rad razprsil nabavne poti in tok eur v btc lahko priporočim še bitcoin.de, ki je drazji a denar nakažeš neposredno fizični osebi.

amacar ::

Če se že v tej temi omenjajo tudi druge valute ne le bitcoin, pa bi omenil meni osebno en zanimiv kovanec - byteball (https://byteball.org/). Sam sem sicer kupil, ko je bil tam 0.019, sedaj je okoli 0.05-0.06, nekako verjamem da bo šel vsaj do 0.08 (ali pa ne :)) , da se ne bo kdo na moje besede obešal). Temelji na DAG (directed acyclic graph), pa še free distribution imajo, samo linkaš svoj btc račun.

Roadkill ::

Glede na to, da je zadeva samo na enem obskurnem exchangu je o ceni nesmiselno govorit.
Ü

horsemask ::

Roadkill je izjavil:

Glede na to, da je zadeva samo na enem obskurnem exchangu je o ceni nesmiselno govorit.


Ko je zadeva vsaj na krakenu pol ze nekako, sej ce neka kupis pocen pa ti nardi dobicek vsaj 1k je nekaj

amacar ::

Ma ja, sej pravim izgleda nekaj drugačnega, imajo tudi free distribution, tako da v najslabšem primeru te stane čas. Valda pa niti ne priporočam ali svetujem nakupa, vsak se odloči sam, sedaj je že pa dosti off topic, tako da bi na tej točki zaključil, razen če se premaknemo v ustrezno temo.

hamez66 ::

Izgleda zanimiv coin. Pa še zastonj jih bomo dobili, če bomo sledili navodilom.

kiFni ::

horsemask je izjavil:

Roadkill je izjavil:

Glede na to, da je zadeva samo na enem obskurnem exchangu je o ceni nesmiselno govorit.


Ko je zadeva vsaj na krakenu pol ze nekako, sej ce neka kupis pocen pa ti nardi dobicek vsaj 1k je nekaj


Kupiš na obskurnem in počakaš, da pride na poloniex...če. Kraken ne doda kar vsega.

Ajnstajn` ::

pa smo spet nad 1000 8-)
//

sivistol ::

treba gledat €, sicer pa zelo cool, da bi vsaj do 5k al še višje šli

gruntfürmich ::

od kakšnih ekzotičnih koinov ne pričakovati čudežev, največ kar lahko je da jih čimprej prodaš z dobičkom. vse druga je neumnost.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

maco-maco ::

Sem nekaj prodal, ker v začetku leta nisem uspel ujet vrha. Vmes sem tudi nekaj kupil. Če bo šlo gor (za enkat se teh 1021 upira), bom sproti prodajal, če gre dol pa počakam in kupim. Pri hitri rasti se pač zgodi, da bitcoini&co enostavno predstavljajo prevelik delež investicij.

A imate kakšen plan, kolikšen del vam prestavlja kripto, pa da to potem lovite?
Kaj?

sivistol ::

kitajčki v panic mode ? 12% + v juanu hahaha jih bo mattis in trump prtisnil hahahah

Roadkill ::

Vse kul, ampak potrudi se kak stavek napisat. Ne samo naključno po tipkovnici udrihat.
Ü

Mesar ::

Gregor P je izjavil:

Vsaj za mene je še vedno ena najbolj varnih rešitev, slovenska rešitev https://www.bitstamp.net/, kjer imaš tudi večino tega kar sprašuješ lepo razloženo.


Ja pa hočejo tvojo sliko, osebno, vozniško, prometno, številko čevlja in ritne luknje.

No thanks.
Your turn to burn!

Machete ::

Verjetno lahko zgooglajo o tebi prej vse to kar si napisal, preden ti napišeš na list papirja.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

gruntfürmich ::

to leto bi znal jst kr vlagat v ripple.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

DeeJay ::

kingsix ::

Že poka... =).

Zanimivo, da lahko trg oz borza kar naenkrat zapre trgovanje z BTC. To se pri valuti z takšno neomajano vrednostjo, potencialom in uh in sploh ne vem čemu vse, nebi smelo zgodit.. Ali?

Mesar ::

Machete je izjavil:

Verjetno lahko zgooglajo o tebi prej vse to kar si napisal, preden ti napišeš na list papirja.


O meni? Ne.

Ne razumeš, zahtevajo in preverjajo skenirane dokumente, ne vnašaš kr neke podatke v obrazec, ki ga nikoli nihče ne pogleda. Skratka skregano z celo idejo kriptovalut in obstaja precej alternativ, da se ti ni potrebno bosti z njimi. So imeli tudi "tehnične težave" v preteklosti, takšne ki IMO pod vprašaj postavijo njihovo kompetentnost.

Sicer je to samo moje mnenje in tvoj denar je tvoj, delaj z njim po želji.
Your turn to burn!

Kebo ::

Kaka sreča, včeraj prodal polovico pri 1000€, zdej še ostalo.
««
116 / 270
»»