» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
233 / 270
»»

Cryptoo ::

Alternativni exchange, preko katerega se vsakodnevno dobi delež vseh valut, ki jih ta exchange nudi. Pogoj za to je da ima uporabnik KCS valuto. Več KCS valut ima večji delež drugih valut dobi. Trenutno uporabnik vsak dan dobi delež 77 valut, bo pa z vsako novo valuto, ki pride na ta exchange pridobil tudi tisto.

Kucoin exchange vsakodnevno izplača provizije, ki so bile obračunane od vseh transakcij, 90% med uporabnike, ostalih 10% obrdži. Tako da več transakcij ko bo na exchangu večja bo vsakodnevna nagrada. Exchange zelo hitro raste in ima že preko 500.000 uporabnikov.

Kucoin exchange

cebelar123 ::

Je kdo že zasledil te slike iz prejšnih let BTCja?
  2014/2015

2014/2015


 2015/2016

2015/2016


 2016/2017

2016/2017



Kaj pravite bo enako 2017/2018?

Mato989 ::

Ja BTC večinoma dipne v januarju :D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

gruntfürmich ::

cebelar123 je izjavil:

Je kdo že zasledil te slike iz prejšnih let BTCja?
  2014/2015

2014/2015


 2015/2016

2015/2016


 2016/2017

2016/2017



Kaj pravite bo enako 2017/2018?

prva slika je ultra različna od ostalih dveh. če se ravnamo po prvi zleti btc na kake 2000 po 1 letni stagnaciji, če po drugih dveh potem smo še vedno v bull območju in zletimo do 10000...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

dronyx je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

Okapi je izjavil:

Okapi čisto dobro ve, in je to tudi že parkrat povedal, da so kojni postali neke vrste neregulirana in slabo obdavčena igra na srečo. Borze so igralnice, "vlagatelji" pa igralci, ki bi radi na lahek način obogateli. Igralništvo je dober posel, kojni pa prav tako.

ampak ni samo to. gre tudi za splavljanje različnih konceptov in rešitev za prihodnost, nekakšno tekmovanje med ekipami ki razvijajo takšne in drugačne kojne.

Problem je, da pri takšnem nereguliranem divjem zahodu kot vlada na kripto področju povprečni "Janez" ne more vedeti kje gre za čisti nateg in kje za neko perspektivno rešitev, ki bo morda enkrat v prihodnosti rešila nek konkreten problem in bodo prišli tudi uporabniki in ne samo špekulanti. Zaenkrat imaš pri večini teh coinov, tokenov itd. samo neko spletno stran s fotografijami ekipe, PDF prospekt na parih straneh in morda še kakšen road map ter seveda obvezno coin, s katerim se trguje na menjalnicah. S tega vidika gre trenutno res bolj za igro na srečo kot karkoli drugega.

Je bilo kaj drugače, ko so bratje Wrigth in Rusjan delali prva letala?
Koliko skeptikov o letenju je bilo takrat?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

cezplotnik ::

MrStein je izjavil:

dronyx je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

Okapi je izjavil:

Okapi čisto dobro ve, in je to tudi že parkrat povedal, da so kojni postali neke vrste neregulirana in slabo obdavčena igra na srečo. Borze so igralnice, "vlagatelji" pa igralci, ki bi radi na lahek način obogateli. Igralništvo je dober posel, kojni pa prav tako.

ampak ni samo to. gre tudi za splavljanje različnih konceptov in rešitev za prihodnost, nekakšno tekmovanje med ekipami ki razvijajo takšne in drugačne kojne.

Problem je, da pri takšnem nereguliranem divjem zahodu kot vlada na kripto področju povprečni "Janez" ne more vedeti kje gre za čisti nateg in kje za neko perspektivno rešitev, ki bo morda enkrat v prihodnosti rešila nek konkreten problem in bodo prišli tudi uporabniki in ne samo špekulanti. Zaenkrat imaš pri večini teh coinov, tokenov itd. samo neko spletno stran s fotografijami ekipe, PDF prospekt na parih straneh in morda še kakšen road map ter seveda obvezno coin, s katerim se trguje na menjalnicah. S tega vidika gre trenutno res bolj za igro na srečo kot karkoli drugega.

Je bilo kaj drugače, ko so bratje Wrigth in Rusjan delali prva letala?
Koliko skeptikov o letenju je bilo takrat?


To, da si v nečem med prvimi, še ne pomeni, da si pionir. Lahko zgolj pomeni, da si med prvimi ovcami, ki drvijo v prepad ;)

Zgodovina sprememb…

cezplotnik ::

Sicer pa mi večina teh kriptozanesenjakov deluje tako kot tile silver manijaki (na linku spodaj), ki jih je racionalen fizik uspešno povozil. V svoji veri in pohlepu so srebru pripisovali ogromno ceno :) Žal narobe. Seveda so ga pljuvali, ko jih je postavil pred dejstvo.

https://humansrunderrated.wordpress.com...

Samuel ::

cezplotnik je izjavil:


To, da si v nečem med prvimi, še ne pomeni, da si pionir.


To pomeni točno to. Ne vem kaj k nekaj bluziš.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

gruntfürmich ::

Blockchain bo spremenil stvari, veliko middle in trust menov ne bo več potrebnih, zato pa verjetno tam kjer banke vodijo državo imajo do tega negativen odnos, ker se dobro zavedajo posledic!
Stanje v kripto, ki pa izgleda kot divji zahod, pa je po mojem najboljša in najhitrejša oblika napredka (ima seveda tudi slabe plati), in ker ima človeška domišljija in ustvarjalnost prosto pot, se bo blockchain posvojil mnogo hitreje kot se je to dogajalo z ostalimi tehnologijami. Za tiste seveda ki bodo v to šlo, drugi pa bodo hitro ostali zadaj.
Skratka spremembe bodo hitre, imho
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

krneki0001 ::

Narobe swi razlagaš. Banke niso proti bitcoinu ali pa da bi imele negativen odnos. Banke razvijajo svoje rešitve na podlagi blockchaina. Ampak ker so pozno začele, morajo nekako upočasnit bitcoin in kriptosvet, da bodo lahko v doglednem času razvile svoje rešitve in prišle vzporedno.

poweroff ::

gruntfürmich je izjavil:

Skratka spremembe bodo hitre, imho

...zato le brž na vlak, preden odpelje!

(pa čeprav v prepad) :))
sudo poweroff

dronyx ::

gruntfürmich je izjavil:

Stanje v kripto, ki pa izgleda kot divji zahod, pa je po mojem najboljša in najhitrejša oblika napredka (ima seveda tudi slabe plati), in ker ima človeška domišljija in ustvarjalnost prosto pot, se bo blockchain posvojil mnogo hitreje kot se je to dogajalo z ostalimi tehnologijami.

Banke, velike firme in nenazadnje tudi državne administracije ne bodo tako lahko sprejele neke tehnologije, kjer ne veš, kdo sploh stoji za njo in kdo so razvijalci, vse skupaj pa se procesira (nelegalno) v nekih hribih na Kitajskem, za napajanje pa skrbi improvizirana, doma narejena vodna elektrarna. Bi kot banka kdo res rad to implementiral v svoje poslovno okolje?

Tudi iz mojega uporabniškega vidika ne vidim nekega velikega smisla, da bi imel na pametnem telefonu sto nekih kripto denarnic...eno za Telekom, Spar, Mercator, zobarja...skratka vsak kekec, ki bo imel par minut časa si bo izmislil svoj "coin" ugodnosti. Saj to imamo v bolj primitivni in analogni obliki že sedaj (razen Mercator pike in podobne traparije).

Samuel ::

dronyx je izjavil:

vse skupaj pa se procesira (nelegalno) v nekih hribih na Kitajskem


Po katerem zakonu?
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

gruntfürmich ::

krneki0001 je izjavil:

Narobe si razlagaš. Banke niso proti bitcoinu ali pa da bi imele negativen odnos. Banke razvijajo svoje rešitve na podlagi blockchaina. Ampak ker so pozno začele, morajo nekako upočasnit bitcoin in kriptosvet, da bodo lahko v doglednem času razvile svoje rešitve in prišle vzporedno.

vsekakor. če so banke vladarji države, želijo implementirati blockchain v NJIHOVO delovanje. če ga ne bodo, jih lahko blockchain povozi in obvozi ker je to tudi ena izmed glavnih funkcij blockchaina: izginjanje middle & trust mana. zato ga morajo nujno obvladovati in nadzirati, kot se to želi v zahodnem svetu; skratka zabremzati in vkomponirati v njihovo delovanje.

dronyx je izjavil:

Banke, velike firme in nenazadnje tudi državne administracije ne bodo tako lahko sprejele neke tehnologije, kjer ne veš, kdo sploh stoji za njo in kdo so razvijalci, vse skupaj pa se procesira (nelegalno) v nekih hribih na Kitajskem, za napajanje pa skrbi improvizirana, doma narejena vodna elektrarna. Bi kot banka kdo res rad to implementiral v svoje poslovno okolje?

blockchain bo leyer na vrhu interneta (kateri lahko teče samo s pomočjo procesorjev ki zagotavljajo internet), kateri bo poskrbel za izginotje veliko služb in birokracije. jasno da bo veliko upiranja, ampak prihodnost blockchaina je neizbežna
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Tody ::

Zdej se to začel procesisirat v zahojeni državi Kanadi, tam kjer veljajo pravila divjega zahoda... Aja ne čak Kanada je pa ja civilizirana država.. Fak

Gregor P ::

On najbrž ne govori toliko o trgovanju, sploh ne dnevnem; ampak preprosto o tem, da imajo kriptovalute prihodnost; ne pa nujno ravno te, ki jih ljudje sedaj množično kupujejo in špekulirajo z njimi.

Sam sem tudi zelo pozitivno sprejel takrat rojstvo BTC, ideje, ki jo predstavlja; sploh si niti mislil nisem, da se bo danes s tem tako hudo "hazardiralo". Ampak tudi to obdobje divjega špekuliranja bo enkrat konec oz. se bo malo umirilo in takrat bo počasi malo bolj jasno, kaj se bo obdržalo in kaj ne.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

gruntfürmich ::

prihajajoči meseci bodo zelo zanimivi...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kow ::

Kaj hudica naj bi to pomenilo?!? A pretekli meseci pa niso bili?

perci ::

Mal sem popucal. Nekateri ste brisani, ker se referirate na brisane poste - brez zamere. Prosim, dajmo zdej malo bolj na nivoju.

Yusef ::

Sem mnenja, da v bližnji prihodnosti se še zmeraj ni bati za Bitcoin. Ves ta FUD in ostali crap, ki se lansira sočasno je spet en koordiniran napad, da se cena zbije in da veliki profitirajo. Relax and hold.

alese ::

nekam vse je v rdečem kaj fantje in punce seveda da ne bo katera užaljena https://www.cryptocompare.com/coins/#/b...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alese ()

CoreySteel ::

Last 30days je vse zeleno, razen BTC :P
Twitter: @CoreySteel_

4knative ::

CoreySteel vedno najdeš način za tolažbo. Na koncu boš govoril: "Fantje, mamo pa zdravje. A ni to naše največje bogastvo?"

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: al1976 ()

CoreySteel ::

Naslednja stopnja je Last 365days.
Twitter: @CoreySteel_

TheKekec ::

Največje bogastvo je, da te bo mami še vedno imela rada pa tudi če boš v stečaju.

Mato989 ::

TheKekec je izjavil:

Največje bogastvo je, da te bo mami še vedno imela rada pa tudi če boš v stečaju.


Dokler mam za pir ni panike :D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheKekec ::

za pir se pa vedno najde, pa tud če si lačen. :D Boš plačal za BTC ;)

-valvoline- ::

Yusef je izjavil:

Sem mnenja, da v bližnji prihodnosti se še zmeraj ni bati za Bitcoin. Ves ta FUD in ostali crap, ki se lansira sočasno je spet en koordiniran napad, da se cena zbije in da veliki profitirajo. Relax and hold.

In kaj je tolk posebnega na btcju, da bi obdrzal vrednost pred navalom tisocih konkurencnih kakeckojnov, razen tega da je bil prv?
Ce primerjamo reallife, nokia je bila kralj telefonov, pol pa primat prevzel apple ter samsung, nokia sla v pozabo.

cebelar123 je izjavil:

Je kdo že zasledil te slike iz prejšnih let BTCja?
  2014/2015

2014/2015


 2015/2016

2015/2016


 2016/2017

2016/2017



Kaj pravite bo enako 2017/2018?

Kasna je bila ponudba kakecojnov takrat, in kasen je biv % btc dominance?

Zgodovina sprememb…

garfy ::

jao kurčev btc in litecoin.....moral bi prodat ba vsaj teden nazaj.....
kaj mislite bo šel BTC gor nazaj?

8800 eur btc zdaj, popizdiš, mislim da je res bubble...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: garfy ()

highlander84 ::

A ima še kdo težave z vnovčitvijo bitcoinov preko Bitinsa? Včeraj sem namreč vnovčil kupon in po več kot 24 urah še vedno ni transakcije na Binance??? Na enem forumu sem zasledil da imajo težave z njihovo menjalnico. Sem jim pisal a še vedno nobenega odgovora?

gruntfürmich ::

9k btc-ju ne uide...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

slotechar ::

cebelar123 je izjavil:

Je kdo že zasledil te slike iz prejšnih let BTCja?
  2014/2015

2014/2015


 2015/2016

2015/2016


 2016/2017

2016/2017



Kaj pravite bo enako 2017/2018?
Sem ze pisal o tem novembra se mi zdi. Tradicija bitcoina zadnja 4 leta.

D3m0r4l1z3d ::

Torej letos dno konec januarja ali še par dni?
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

jype ::

Ne se zanašat na "analize". Markets can remain irrational longer than you can remain solvent.

alese ::

kaj pa take novo neko kripto zavarovanje glih kar je bilo potv, da bo tvoja mami jamčila zate, men je to tok smešno, me zanima če bo tud pol še jamčila, ko se bo kdo zaletel pa naredil za 5000 evrov škode na avtu ali še več, pa še svojga bo mogu plačat, no mogoče se pa motim in sem starokopiten, kam gre ta svet. Sploh če pomislim, da je cirka 80 procent slovencev pijanih pa zadrogiranih ko se zaletavajo tam po cestah, pa imajo mobije v rokah pišejo sms e med vožnjo, vozijo prehitro in tako dalje, kok je men to smešno no mogoče pa ne razumem in se vnaprej opravičujem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alese ()

jype ::

A to Joyca parafraziraš?

slotechar ::

Bitconnect je koncan. Trajal je vec kot sem pricakoval.

sarma832 ::

Well there goes the lambos :))

CoreySteel ::

Brum Brum
Twitter: @CoreySteel_

RED_line ::

in, pravite da vam je všeč podpirat UI katera vas bo pokončala?!

Gregor P ::

Oglasila se je tudi BS
Banka Slovenije: Pogosta vprašanja in odgovori o virtualnih valutah

Evropski bančni organ je prepoznal več značilnosti in tveganj, ki bi se jih uporabniki virtualnih valut morali zavedati. Mednje sodijo zlasti naslednja tveganja:

- svoj denar lahko izgubite na menjalni platformi;
- vaš denar vam lahko ukradejo iz vaše digitalne denarnice;
- če uporabljate virtualne valute kot plačilno sredstvo, niste zaščiteni kot v primeru prenosa s plačilnega (transakcijskega) računa;
- vrednost virtualne valute, katere imetnik ste, se lahko hitro spremeni ali celo pade na nič.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Mato989 ::

Gregor P je izjavil:

Oglasila se je tudi BS
Banka Slovenije: Pogosta vprašanja in odgovori o virtualnih valutah

Evropski bančni organ je prepoznal več značilnosti in tveganj, ki bi se jih uporabniki virtualnih valut morali zavedati. Mednje sodijo zlasti naslednja tveganja:

- svoj denar lahko izgubite na menjalni platformi;
- vaš denar vam lahko ukradejo iz vaše digitalne denarnice;
- če uporabljate virtualne valute kot plačilno sredstvo, niste zaščiteni kot v primeru prenosa s plačilnega (transakcijskega) računa;
- vrednost virtualne valute, katere imetnik ste, se lahko hitro spremeni ali celo pade na nič.


Ker to se drugače NE MORE zgodit... ah ja BS :)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

krneki0001 ::

Gregor P je izjavil:

Oglasila se je tudi BS
Banka Slovenije: Pogosta vprašanja in odgovori o virtualnih valutah

Evropski bančni organ je prepoznal več značilnosti in tveganj, ki bi se jih uporabniki virtualnih valut morali zavedati. Mednje sodijo zlasti naslednja tveganja:

- svoj denar lahko izgubite na menjalni platformi;
- vaš denar vam lahko ukradejo iz vaše digitalne denarnice;
- če uporabljate virtualne valute kot plačilno sredstvo, niste zaščiteni kot v primeru prenosa s plačilnega (transakcijskega) računa;
- vrednost virtualne valute, katere imetnik ste, se lahko hitro spremeni ali celo pade na nič.


A ne velja enako za navadne bankovce
- svoj denar lahko izgubite
- vaš denar vam lahko ukradejo z denarnico in dokumenti ter še s telefonom vred
- če uporabljate flat valute kot plačilno sredstvo, niste zaščiteni kot v primeru prenosa s plačilnega (transakcijskega) računa;
- vrednost denarja e lahko hitro spremeni ale celo pade na nič (argentina nekoč, Venezuela sedaj,...

Zgodovina sprememb…

alese ::

dajte mi povedat kok ste kaj včeraj izgubili, to je dokaz tega kar sem pisal pred časom, te kriptovalute v glavnem nimajo prav nobvene ekonomske podlage mnoge izmed njih so navadne mahinacije, če mene vprašate, kdo bo koga bolj na......jaz če mi bo čas dopuščal si bom enkrat omislil nakup neke znane valute ko bo tak dan kot včeraj kupil in prodal ko bo šlo gor pa spet tako dalje v krogu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alese ()

Mato989 ::

EU ima na twiterju VOTE o bitcoinu!

https://twitter.com/ecb/status/95394521...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

crnobelo ::

Zanima me kako na bitstampu lahko vzamem profit ce stisnem stop order se profit pristeje mojemu znesku..oz kako zaprem da vzamem profit...hvala za odg...

Sc0ut ::

alese je izjavil:

dajte mi povedat kok ste kaj včeraj izgubili, to je dokaz tega kar sem pisal pred časom, te kriptovalute v glavnem nimajo prav nobvene ekonomske podlage mnoge izmed njih so navadne mahinacije, če mene vprašate, kdo bo koga bolj na......jaz če mi bo čas dopuščal si bom enkrat omislil nakup neke znane valute ko bo tak dan kot včeraj kupil in prodal ko bo šlo gor pa spet tako dalje v krogu


Zgubis ko ceneje prodas. Ce 10 kovancev ne prodas, jih mas se vedno 10. Vse je cikel, malo dol, malo gor, samo potrpljenje rabis.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

RED_line ::

to da ti iz denarnice ukradejo coine je popolnoma verjetno. kdor misli da ni tako se zelo zelo moti

gruntfürmich ::

alese je izjavil:

dajte mi povedat kok ste kaj včeraj izgubili, to je dokaz tega kar sem pisal pred časom, te kriptovalute v glavnem nimajo prav nobvene ekonomske podlage mnoge izmed njih so navadne mahinacije, če mene vprašate, kdo bo koga bolj na......jaz če mi bo čas dopuščal si bom enkrat omislil nakup neke znane valute ko bo tak dan kot včeraj kupil in prodal ko bo šlo gor pa spet tako dalje v krogu

za takšne psihoze imamo drugo temo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Tody ::

jaz nisem nič zgubil, danes vse lepo zeleno in pač če nisi kreten nisi zgubil nič. Dnevni trade pa pač ma svoje slabosti in prednosti. Noben te ne sili da moreš bit dnevni trader. Tud poklicni traderji ne rabijo dnevno tredat če se tako odločijo da je bolje.

In ja zadaj je bila lepa ekonomska zakonitost, če ti nisi imel časa in volje pobrskat za razlogom, to še ne pomeni da ne obstaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()
««
233 / 270
»»