» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
231 / 270
»»

blackbfm ::

Bitcoin omogoča prenašanje vrednosti brez posrednikov.


žal to v praksi niti približno ne drži:))

c3p0 ::

4knative je izjavil:


Nesmeš biti zavidljiv. Moj sosed se vozi s Teslo za 120k in to v veliki večini prav zaradi altcoinov. Če so ljudje glupi si lahko ti pameten in vzameš njihov denar, kajneda?


Pa kako dober avto bi lahko dobil za ta denar.. on pa Teslo. /OT

alese ::

Odločil sem se da še tole napišem, začetna evforija me je minila, trgovati niti kaj kupovati nisem začel. Za vse kar bom napisal v nadaljevanju je moja osebna vrednostna ocena, osebno mnenje in ne žalim nikogar ali kaj podobnega.Vem, da sem zamudil čas, ko bi s tem lahko zelo obogatel, ne vem, kaj mi je bilo pred 10 imi leti, da nisem kupil za 100 ali 500 evrov bitcoinov in bi bil danes skoraj milijarder. Priložnost izgubljena ne vrne se nobena. Za današnji čas pa velja, da če hočeš s tem kaj profitirati, da potrebuješ čas in seveda znanje izkušnje, ki jih pridobiš , za to pa, še enkrat, rabiš čas. Jaz pa časa seveda nimam.Poleg tega za najmanj 95 procent teh kriptovalut velja, da so več ali manj muhe enodnevnice in nimajo nobene podlage v gospodarstvu, realnem sektorju. na svetu je 8 miijard ljudi in ene 7.9 milijard jih ne dela drugega, kot razmišlja in deluje, kako bi čimhitreje prišli do čimveč denarja, po možnosti na lahek način. In ko se zjutraj zbudiš je spet kaka kriptovaluta več, ker se jo je pač en , ki se na to spozna , spomnil in ustvaril čez noč. In ta valuta potem deluje tako, kolior ljudi je pripravljeno trgovati s to valuto toliko je vredna, mene osebno to spominja na piramidni sistem iz 80 ih let, prvi so dobro zaslužili, zadnji pa izgubili vse. menim, da se bo dologoročno obdržal edino bitcoin, če sploh oz v omejenem obsegu, južna koreja je že prepovedala trgovanje z njim, če sem pravilno zasledil in to je močno gospodarstvo, mislim da bodo sledili še rusija in kitajska in potem je to lahko konec te valute, lahko pa da se obdrži na zahodnem svetu bolj ali manj. In spet, vredna bo toliko kolikor bo kupcev in koliko bodo pripravljeni odšteti zanjo in seveda v uporabnosti valute, saj na čemu pa sloni njena uspešna zgodba, na temu koliko pralnih strojev je prodalo gorenje in koliko mercedezev nemška tovarna. jaz menim, da edina zadeva dokler bo svet stal so zelenci.pa srečno, se priporočam za kak cekin, če ga boste zaslužili.

Mato989 ::

alese je izjavil:

Odločil sem se da še tole napišem, začetna evforija me je minila, trgovati niti kaj kupovati nisem začel. Za vse kar bom napisal v nadaljevanju je moja osebna vrednostna ocena, osebno mnenje in ne žalim nikogar ali kaj podobnega.Vem, da sem zamudil čas, ko bi s tem lahko zelo obogatel, ne vem, kaj mi je bilo pred 10 imi leti, da nisem kupil za 100 ali 500 evrov bitcoinov in bi bil danes skoraj milijarder. Priložnost izgubljena ne vrne se nobena. Za današnji čas pa velja, da če hočeš s tem kaj profitirati, da potrebuješ čas in seveda znanje izkušnje, ki jih pridobiš , za to pa, še enkrat, rabiš čas. Jaz pa časa seveda nimam.Poleg tega za najmanj 95 procent teh kriptovalut velja, da so več ali manj muhe enodnevnice in nimajo nobene podlage v gospodarstvu, realnem sektorju. na svetu je 8 miijard ljudi in ene 7.9 milijard jih ne dela drugega, kot razmišlja in deluje, kako bi čimhitreje prišli do čimveč denarja, po možnosti na lahek način. In ko se zjutraj zbudiš je spet kaka kriptovaluta več, ker se jo je pač en , ki se na to spozna , spomnil in ustvaril čez noč. In ta valuta potem deluje tako, kolior ljudi je pripravljeno trgovati s to valuto toliko je vredna, mene osebno to spominja na piramidni sistem iz 80 ih let, prvi so dobro zaslužili, zadnji pa izgubili vse. menim, da se bo dologoročno obdržal edino bitcoin, če sploh oz v omejenem obsegu, južna koreja je že prepovedala trgovanje z njim, če sem pravilno zasledil in to je močno gospodarstvo, mislim da bodo sledili še rusija in kitajska in potem je to lahko konec te valute, lahko pa da se obdrži na zahodnem svetu bolj ali manj. In spet, vredna bo toliko kolikor bo kupcev in koliko bodo pripravljeni odšteti zanjo in seveda v uporabnosti valute, saj na čemu pa sloni njena uspešna zgodba, na temu koliko pralnih strojev je prodalo gorenje in koliko mercedezev nemška tovarna. jaz menim, da edina zadeva dokler bo svet stal so zelenci.pa srečno, se priporočam za kak cekin, če ga boste zaslužili.


Narobe si zasledil... prav imaš le v tem da 95% coinov nima prave vrednosti.... ene 30-40 jih pa vseeno ima konkretno vrednost, ki se bo pokazala v 1-2 letih!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

D3m0r4l1z3d ::

Odveč so taka pisanja, ker se vse spreminja, ne ve se kdaj bo konec in ali se je sploh že tisto pravo zares začelo. Lahko spremeni čez noč. Eni bodo obogateli eni pa ne, to je pa tudi vse.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Mato989 ::

problem je ker folk širi govorice ki niso resnične, ala prepoved J Koreje itd... to je čisti FUD, tega pa ne maram =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Qcube ::

Ko pridejo pisat salty balonarji komentarje je dober indikator da je vse ok :D

boro10 ::

alese je izjavil:

Odločil sem se da še tole napišem, začetna evforija me je minila, trgovati niti kaj kupovati nisem začel. Za vse kar bom napisal v nadaljevanju je moja osebna vrednostna ocena, osebno mnenje in ne žalim nikogar ali kaj podobnega.Vem, da sem zamudil čas, ko bi s tem lahko zelo obogatel, ne vem, kaj mi je bilo pred 10 imi leti, da nisem kupil za 100 ali 500 evrov bitcoinov in bi bil danes skoraj milijarder. Priložnost izgubljena ne vrne se nobena. Za današnji čas pa velja, da če hočeš s tem kaj profitirati, da potrebuješ čas in seveda znanje izkušnje, ki jih pridobiš , za to pa, še enkrat, rabiš čas. Jaz pa časa seveda nimam.Poleg tega za najmanj 95 procent teh kriptovalut velja, da so več ali manj muhe enodnevnice in nimajo nobene podlage v gospodarstvu, realnem sektorju. na svetu je 8 miijard ljudi in ene 7.9 milijard jih ne dela drugega, kot razmišlja in deluje, kako bi čimhitreje prišli do čimveč denarja, po možnosti na lahek način. In ko se zjutraj zbudiš je spet kaka kriptovaluta več, ker se jo je pač en , ki se na to spozna , spomnil in ustvaril čez noč. In ta valuta potem deluje tako, kolior ljudi je pripravljeno trgovati s to valuto toliko je vredna, mene osebno to spominja na piramidni sistem iz 80 ih let, prvi so dobro zaslužili, zadnji pa izgubili vse. menim, da se bo dologoročno obdržal edino bitcoin, če sploh oz v omejenem obsegu, južna koreja je že prepovedala trgovanje z njim, če sem pravilno zasledil in to je močno gospodarstvo, mislim da bodo sledili še rusija in kitajska in potem je to lahko konec te valute, lahko pa da se obdrži na zahodnem svetu bolj ali manj. In spet, vredna bo toliko kolikor bo kupcev in koliko bodo pripravljeni odšteti zanjo in seveda v uporabnosti valute, saj na čemu pa sloni njena uspešna zgodba, na temu koliko pralnih strojev je prodalo gorenje in koliko mercedezev nemška tovarna. jaz menim, da edina zadeva dokler bo svet stal so zelenci.pa srečno, se priporočam za kak cekin, če ga boste zaslužili.


Se mi zdi kot jokcanje za (kao)zamujeno priložnostjo. Pač, še zmeraj lahko vložiš tistih 200 do 500 EUR in pač kovance držiš. Ni ti treba imeti znanja, ne časa. V 2-5ih letih v kolikor bo kriptosvet razvit, bo tvoj vložek tudi temu primerno povečan.

Že 5 let se govori da zdaj je pa res prepozno.....
Pozdrav

krenpac ::

alese je izjavil:

Odločil sem se da še tole napišem, začetna evforija me je minila, trgovati niti kaj kupovati nisem začel. Za vse kar bom napisal v nadaljevanju je moja osebna vrednostna ocena, osebno mnenje in ne žalim nikogar ali kaj podobnega.Vem, da sem zamudil čas, ko bi s tem lahko zelo obogatel, ne vem, kaj mi je bilo pred 10 imi leti, da nisem kupil za 100 ali 500 evrov bitcoinov in bi bil danes skoraj milijarder. Priložnost izgubljena ne vrne se nobena. Za današnji čas pa velja, da če hočeš s tem kaj profitirati, da potrebuješ čas in seveda znanje izkušnje, ki jih pridobiš , za to pa, še enkrat, rabiš čas. Jaz pa časa seveda nimam.Poleg tega za najmanj 95 procent teh kriptovalut velja, da so več ali manj muhe enodnevnice in nimajo nobene podlage v gospodarstvu, realnem sektorju. na svetu je 8 miijard ljudi in ene 7.9 milijard jih ne dela drugega, kot razmišlja in deluje, kako bi čimhitreje prišli do čimveč denarja, po možnosti na lahek način. In ko se zjutraj zbudiš je spet kaka kriptovaluta več, ker se jo je pač en , ki se na to spozna , spomnil in ustvaril čez noč. In ta valuta potem deluje tako, kolior ljudi je pripravljeno trgovati s to valuto toliko je vredna, mene osebno to spominja na piramidni sistem iz 80 ih let, prvi so dobro zaslužili, zadnji pa izgubili vse. menim, da se bo dologoročno obdržal edino bitcoin, če sploh oz v omejenem obsegu, južna koreja je že prepovedala trgovanje z njim, če sem pravilno zasledil in to je močno gospodarstvo, mislim da bodo sledili še rusija in kitajska in potem je to lahko konec te valute, lahko pa da se obdrži na zahodnem svetu bolj ali manj. In spet, vredna bo toliko kolikor bo kupcev in koliko bodo pripravljeni odšteti zanjo in seveda v uporabnosti valute, saj na čemu pa sloni njena uspešna zgodba, na temu koliko pralnih strojev je prodalo gorenje in koliko mercedezev nemška tovarna. jaz menim, da edina zadeva dokler bo svet stal so zelenci.pa srečno, se priporočam za kak cekin, če ga boste zaslužili.


Lol, sploh prvi del tvojga prispevka :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krenpac ()

4knative ::

Najslabše je da se predaš in jokaš kako si bogi in ti nič na svetu ne gre in si vse zamudil. Pa saj če nimaš denarja za vlagat imaš pa neko znanje in si lahko prav tako ustvariš milijone če te denar tako rajca. Treba samo trdo delat. Tudi kripto ni tako izi money. Vedno si pod neko tenzijo da te stisnejo v kot, obdavčijo nenormalno, zaprejo borzo na kateri vrtiš milijone itd. Vse je to po svoje borba.

Aja pa tam en piše pa saj vloži tistih 100 ali 200 eur. To ni dobra strategija. Mi strokovnjaki pravimo temu srečelov. Taki vložki prinesejo nekaj samo tistim ki vsekajo na pravega konja - verjetnost tam < 5%. Če nimaš denarja raje ne hodi v ta posel, vloži napor v menjavo službe če nisi zadovoljen s finančnim stanjem. Toliko.

hamez66 ::

Okapi je izjavil:

sarma832 je izjavil:

dronyx je izjavil:

Vedeževalci niso preveč optimistični za 2018.


Protokol za denar/immutable database/remittance/offshore banking/digital gold/finančne storitve za tretji svet.

Težko je temu dodeliti neko vrednost, pomoje je še vedno BTC zelo undervalued, ampak hkrati trenutno verjetno overhyped in overvalued.

Največji bubble so tejle razni altcoini, glupi ljudje vidijo kako to šiba navzgor in kupujejo vse kar gre gor. To je popolnoma zmanipuliran market in se vidi zakaj so regulacije potrebne. Ker je folk retardiran do amena.

Uporabnost blockhaina kot tehnologije in vrednost bitkojna nimata v bistvu nič skupnega.



Mene pa zanima, kaj je ta magična uporabnost blockchaina. Zaenkrat ne poznam drugega primera uporabnosti blockchaina, kot za kreiranje kovancev (kar je tudi glavni magic blockchaina:) ).

No, lahko bi recimo dali delnice na blockchain, to bi bilo lahko zelo uporabno... Še kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

Machete ::

Daj sprehodi se na google no s tako osnovnimi.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

hamez66 ::

Machete je izjavil:

Daj sprehodi se na google no s tako osnovnimi.


A to si meni odpisal?

Pod "kreiranje" kovancev sem mislil vse v zvezi s kovanci, torej to, kar se da početi z bitcoini, ethji in tako naprej. Ne vem pa za uporabno vrednost izven "coinanja".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

alese ::

Qcube je izjavil:

Ko pridejo pisat salty balonarji komentarje je dober indikator da je vse ok :D
Brez žalitev prosim. Vsak ima svoje mnenje.Vseeno pa tudi jaz razmišljam, kot jeen komentiral, da bi vseeno še vložil kake par sto evrov v bitcone pa kar bo bo, ampak jaz mislim, da je že vse prenapihnjeno, saj pravim, ponudba in povpraševanje, sedaj pa se ne bom več kaj dosti oglašal, svoje sem povedal.

4knative je izjavil:

Najslabše je da se predaš in jokaš kako si bogi in ti nič na svetu ne gre in si vse zamudil. Pa saj če nimaš denarja za vlagat imaš pa neko znanje in si lahko prav tako ustvariš milijone če te denar tako rajca. Treba samo trdo delat. Tudi kripto ni tako izi money. Vedno si pod neko tenzijo da te stisnejo v kot, obdavčijo nenormalno, zaprejo borzo na kateri vrtiš milijone itd. Vse je to po svoje borba.

Aja pa tam en piše pa saj vloži tistih 100 ali 200 eur. To ni dobra strategija. Mi strokovnjaki pravimo temu srečelov. Taki vložki prinesejo nekaj samo tistim ki vsekajo na pravega konja - verjetnost tam < 5%. Če nimaš denarja raje ne hodi v ta posel, vloži napor v menjavo službe če nisi zadovoljen s finančnim stanjem. Toliko.
se strinjam z napisanim

hamez66 je izjavil:

Machete je izjavil:

Daj sprehodi se na google no s tako osnovnimi.


A to si meni odpisal?

Pod "kreiranje" kovancev sem mislil vse v zvezi s kovanci, torej to, kar se da početi z bitcoini, ethji in tako naprej. Ne vem pa za uporabno vrednost izven "coinanja".
to se jaz sprašujem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alese ()

Okapi ::

hamez66 je izjavil:

Okapi je izjavil:

sarma832 je izjavil:

dronyx je izjavil:

Vedeževalci niso preveč optimistični za 2018.


Protokol za denar/immutable database/remittance/offshore banking/digital gold/finančne storitve za tretji svet.

Težko je temu dodeliti neko vrednost, pomoje je še vedno BTC zelo undervalued, ampak hkrati trenutno verjetno overhyped in overvalued.

Največji bubble so tejle razni altcoini, glupi ljudje vidijo kako to šiba navzgor in kupujejo vse kar gre gor. To je popolnoma zmanipuliran market in se vidi zakaj so regulacije potrebne. Ker je folk retardiran do amena.

Uporabnost blockhaina kot tehnologije in vrednost bitkojna nimata v bistvu nič skupnega.



Mene pa zanima, kaj je ta magična uporabnost blockchaina. Zaenkrat ne poznam drugega primera uporabnosti blockchaina, kot za kreiranje kovancev (kar je tudi glavni magic blockchaina:) ).

No, lahko bi recimo dali delnice na blockchain, to bi bilo lahko zelo uporabno... Še kaj?
Tehnologija je uporabna povsod, kjer potrebuješ varen zapis zgodovine dogodkov. Pred kratkim so recimo predstavili uporabo pri varovanju avtorskih pravic. Uporabno bi lahko bilo za zemljiško knjigo. Ali za računovodstvo (oziroma knjigovodstvo) na splošno. Ampak tehnologija sama nima nobene monetarne vrednosti, ker ni patentirna in jo lahko vsak uporabi.

Samuel ::

Tehnologija je uporabna povsod, kjer potrebuješ varen zapis zgodovine dogodkov. Pred kratkim so recimo predstavili uporabo pri varovanju avtorskih pravic. Uporabno bi lahko bilo za zemljiško knjigo. Ali za računovodstvo (oziroma knjigovodstvo) na splošno. Ampak tehnologija sama nima nobene monetarne vrednosti, ker ni patentirna in jo lahko vsak uporabi.


Ti imaš probleme s čisto osnovo. Človek, spominjaš na mojega fotra, ki ga je vedno zanimalo, kako računalnik izračuna 100x100, ker kao, dokler ne bo tega izvedel, ne bo uporabljala računalnika.
Ne ukvarjaj se več kriptovalutami. Preveč komplicirane so zate.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

gruntfürmich ::

tehnologija bo spremenila svet, le uprašanje je če boš tega ti deležen z nakupom enega od kovancev na dolgi rok... če pa gremo po poteh dotcom balona pa se je norija na borzah šele začela!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mato989 ::

gruntfürmich je izjavil:

tehnologija bo spremenila svet, le uprašanje je če boš tega ti deležen z nakupom enega od kovancev na dolgi rok... če pa gremo po poteh dotcom balona pa se je norija na borzah šele začela!


Tako je, in ravno to je tisto, zakaj jaz menim da 2018 bo šlo overall le navzgor... dokler ne dosežemo 2trilijona market capa, ni panike, takrat pa, če bo vse po sreči bom jaz skeširal ven (če ne že malo prej)

Trenutno v cryptu trguje cca. 40 milijonov ljudi! Od teh jih je prišlo 33% v zadnjih 3 mesecih.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jype ::

gruntfürmich je izjavil:

tehnologija bo spremenila svet, le uprašanje je če boš tega ti deležen z nakupom enega od kovancev na dolgi rok... če pa gremo po poteh dotcom balona pa se je norija na borzah šele začela!
Okapi ima bolj prav kot ti. Za to, da si zraven, ti ni treba kupiti nobenega kovanca, vrednost kovancev je dejansko brez vsake smiselne podlage. Česar Okapi ne razume je zgolj to, da to v resnici ni pomembno: Tudi vrednost ameriškega dolarja se določa skozi enake mehanizme, kot vrednost kripto kovancev - supply and hype.

To, da neizkušeni vlagatelji lahko dejanski denar spravijo na borze in ga tam zamenjajo za reči, ki jih dojemajo kot investicije, je koristno predvsem za tiste, ki izkušnje imajo in pobirajo dejanski denar, ter seveda borze, ki od vseh zaslužijo še največ, ne glede na to ali trg raste ali pada.

Okapi ::

Samuel je izjavil:

Tehnologija je uporabna povsod, kjer potrebuješ varen zapis zgodovine dogodkov. Pred kratkim so recimo predstavili uporabo pri varovanju avtorskih pravic. Uporabno bi lahko bilo za zemljiško knjigo. Ali za računovodstvo (oziroma knjigovodstvo) na splošno. Ampak tehnologija sama nima nobene monetarne vrednosti, ker ni patentirna in jo lahko vsak uporabi.


Ti imaš probleme s čisto osnovo. Človek, spominjaš na mojega fotra, ki ga je vedno zanimalo, kako računalnik izračuna 100x100, ker kao, dokler ne bo tega izvedel, ne bo uporabljala računalnika.
Ne ukvarjaj se več kriptovalutami. Preveč komplicirane so zate.

Sedaj pa, namesto da blebetaš neumestnosti, še povej (argumentirano), kaj od tega, kar sem napisal, ne drži.

Samuel ::

Okapi je izjavil:

Samuel je izjavil:

Tehnologija je uporabna povsod, kjer potrebuješ varen zapis zgodovine dogodkov. Pred kratkim so recimo predstavili uporabo pri varovanju avtorskih pravic. Uporabno bi lahko bilo za zemljiško knjigo. Ali za računovodstvo (oziroma knjigovodstvo) na splošno. Ampak tehnologija sama nima nobene monetarne vrednosti, ker ni patentirna in jo lahko vsak uporabi.


Ti imaš probleme s čisto osnovo. Človek, spominjaš na mojega fotra, ki ga je vedno zanimalo, kako računalnik izračuna 100x100, ker kao, dokler ne bo tega izvedel, ne bo uporabljala računalnika.
Ne ukvarjaj se več kriptovalutami. Preveč komplicirane so zate.

Sedaj pa, namesto da blebetaš neumestnosti, še povej (argumentirano), kaj od tega, kar sem napisal, ne drži.


Market cap BTC
https://coinmarketcap.com/currencies/bi...

$240.300.695.850 USD

SKOPIRAJ, ZDELE ČE MOREŠ.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Okapi ::

jype je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

tehnologija bo spremenila svet, le uprašanje je če boš tega ti deležen z nakupom enega od kovancev na dolgi rok... če pa gremo po poteh dotcom balona pa se je norija na borzah šele začela!
Okapi ima bolj prav kot ti. Za to, da si zraven, ti ni treba kupiti nobenega kovanca, vrednost kovancev je dejansko brez vsake smiselne podlage. Česar Okapi ne razume je zgolj to, da to v resnici ni pomembno: Tudi vrednost ameriškega dolarja se določa skozi enake mehanizme, kot vrednost kripto kovancev - supply and hype.

To, da neizkušeni vlagatelji lahko dejanski denar spravijo na borze in ga tam zamenjajo za reči, ki jih dojemajo kot investicije, je koristno predvsem za tiste, ki izkušnje imajo in pobirajo dejanski denar, ter seveda borze, ki od vseh zaslužijo še največ, ne glede na to ali trg raste ali pada.

Okapi čisto dobro ve, in je to tudi že parkrat povedal, da so kojni postali neke vrste neregulirana in slabo obdavčena igra na srečo. Borze so igralnice, "vlagatelji" pa igralci, ki bi radi na lahek način obogateli. Igralništvo je dober posel, kojni pa prav tako.

Samuel je izjavil:

Okapi je izjavil:

Samuel je izjavil:

Tehnologija je uporabna povsod, kjer potrebuješ varen zapis zgodovine dogodkov. Pred kratkim so recimo predstavili uporabo pri varovanju avtorskih pravic. Uporabno bi lahko bilo za zemljiško knjigo. Ali za računovodstvo (oziroma knjigovodstvo) na splošno. Ampak tehnologija sama nima nobene monetarne vrednosti, ker ni patentirna in jo lahko vsak uporabi.


Ti imaš probleme s čisto osnovo. Človek, spominjaš na mojega fotra, ki ga je vedno zanimalo, kako računalnik izračuna 100x100, ker kao, dokler ne bo tega izvedel, ne bo uporabljala računalnika.
Ne ukvarjaj se več kriptovalutami. Preveč komplicirane so zate.

Sedaj pa, namesto da blebetaš neumestnosti, še povej (argumentirano), kaj od tega, kar sem napisal, ne drži.


Market cap BTC
https://coinmarketcap.com/currencies/bi...

$240.300.695.850 USD

SKOPIRAJ, ZDELE ČE MOREŠ.
Očitno ne znaš brati, oziroma razumeti nekaj preprostih stavkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Samuel ::

Okapi je izjavil:

Očitno ne znaš brati, oziroma razumeti nekaj preprostih stavkov.


Spavaj svoje snovove...
Vlak ti je odpeljal pred nosom.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Okapi ::

Je povedal kojnski milijonar. Samo ne vem, zakaj se je potem treba trudit s popusti za par deset evrov pri nakupu lučk>:D

jype ::

Okapi je izjavil:

Okapi čisto dobro ve, in je to tudi že parkrat povedal, da so kojni postali neke vrste neregulirana in slabo obdavčena igra na srečo. Borze so igralnice, "vlagatelji" pa igralci, ki bi radi na lahek način obogateli. Igralništvo je dober posel, kojni pa prav tako.
In vendar te igralnice omogočajo tudi kvalitetno neovirano pranje in prenos denarja. V tem je ogromna ekonomska vrednost, ki se realizira v dobičkih tistih, ki nad infrastrukturo gradijo rešitve. V prvi vrsti zelo verjetno še nekaj časa borze, eventuelno pa bržkone tudi kdo drug.

Samuel ::

Okapi je izjavil:

Je povedal kojnski milijonar. Samo ne vem, zakaj se je potem treba trudit s popusti za par deset evrov pri nakupu lučk>:D


LOL@lučke? Kakšne lučke?
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

gruntfürmich ::

Okapi je izjavil:

Okapi čisto dobro ve, in je to tudi že parkrat povedal, da so kojni postali neke vrste neregulirana in slabo obdavčena igra na srečo. Borze so igralnice, "vlagatelji" pa igralci, ki bi radi na lahek način obogateli. Igralništvo je dober posel, kojni pa prav tako.

ampak ni samo to. gre tudi za splavljanje različnih konceptov in rešitev za prihodnost, nekakšno tekmovanje med ekipami ki razvijajo takšne in drugačne kojne.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Okapi ::

Samuel je izjavil:

Okapi je izjavil:

Je povedal kojnski milijonar. Samo ne vem, zakaj se je potem treba trudit s popusti za par deset evrov pri nakupu lučk>:D


LOL@lučke? Kakšne lučke?

Upss, napačen nick.:P

Mato989 ::

Fora je v tem, da vsi ki trdite ali menite da smo v balončku, imate tehnično prav, ampak balonček je vse, trg nepremičnin, denar, obveznice itd...

In ko govorimo o ti. balončku v kriptu, se spomnite, da je v tem trenutku APPLE vreden po marketcapu ali tržni kapitalizaciji VEČ kot VSE kriptovalute vseh časov skupaj... zdaj pa pomislite koliko je dejansko podjetij =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

hamez66 ::

Na blockchain se lahko marsikaj spravi, kar se sicer lahko spravi tudi v bolj običajne baze podatkov. Na zemljiško knjigo v primeru sporov vplivajo sodišča, ne nek v naprej določen algoritem. Ne vidim neke res bistvene prednosti v tem, da bi bila zemljiška knjiga na blockchainu.

Glede avtorskih pravic na blockchainu je to v digitalni dobi verjtno že bolj smiselno.

Knjigovodstvo/računovodstvo deluje čisto ok z običajnimi bazami podatkov, čeprav bo morda čez par desetletij morda celotno poslovanje dejansko na blockchainu, ker bi se s tem izboljšal nadzor nad pobiranjem davkov. V kratkem pa tega še ne pričakujem.

Pri coinih je pa nekoliko drugače. Brez decentraliziranega blockchaina nekako ne moreš narediti sistema brez "single point of failure". Tisti Liberty reserve je en tak primer propadlega vzporednega sistema, ki je propadel, ko so jih Američani poraidali. Zato je blockchain v primeru coinanja odlična tehnologija, za ostale stvari se pa meni trenutno zdi vse bolj "meh". Če ustvariš coin, ga lahko tisoči začnejo uporabljati takoj, za ostale rešitve bo pa preteklo še precej vode, preden bo iz tega kaj uporabnega.

Torej, zaenkrat še nisem spremenil mnenja. Če pa najdete kakšne pametne rešitve za uporabo blockchaina, pa na dan z njimi. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

gruntfürmich ::

Mato989 je izjavil:

Fora je v tem, da vsi ki trdite ali menite da smo v balončku, imate tehnično prav, ampak balonček je vse, trg nepremičnin, denar, obveznice itd...

balonček je vse, ampak ni vedno vse v balonu. trenutno pa je, tako kripto, kot delnice, kot nepremičnine (razen zlata). ko bo strmoglavlo, bo hudo
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Samuel ::

gruntfürmich je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Fora je v tem, da vsi ki trdite ali menite da smo v balončku, imate tehnično prav, ampak balonček je vse, trg nepremičnin, denar, obveznice itd...

balonček je vse, ampak ni vedno vse v balonu. trenutno pa je, tako kripto, kot delnice, kot nepremičnine (razen zlata). ko bo strmoglavlo, bo hudo


V bistvu so največji balon državne obveznice. Kripto ni niti B od balona.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

D3m0r4l1z3d ::

Kaj zdaj, bo 1mil vreden btc leta 2020 ali ne?
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

jype ::

Samuel je izjavil:

V bistvu so največji balon državne obveznice. Kripto ni niti B od balona.
Je pa pomembna razlika: Državne obveznice direktno financirajo izgradnjo infrastrukture, brez katere _ne moreš_ poslovati, ker ljudje nimajo prometne, socialne in ekonomske infrastrukture. Brez crypto pa kar nekako znamo shajat, za zdaj.

Meni je všeč predvsem to, da so crypto efektivno monetarni ekvivalent odprtih mej. Nihče več ti ne more preprečiti, da znatne vsote prenašaš mimo vsega nadzora, če si pripravljen požreti to, da ta sredstva postanejo potencialno umazana.

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Kaj zdaj, bo 1mil vreden btc leta 2020 ali ne?
Če računaš s tem, da bo, potem si že izgubil igro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Machete ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Kaj zdaj, bo 1mil vreden btc leta 2020 ali ne?


Lahko je že jutri. Si pripravljen dati toliko? Če si se lahko dobiva v Lj na kavi in urediva :]
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

4knative ::

Mislim da se vsi strinjamo v tem da bo ta reč letos regulirana oz. v bolj konzervativnih državah prepovedana. Treba zdaj še obrnit nekaj na hitro. :D

gruntfürmich ::

4knative je izjavil:

Mislim da se vsi strinjamo v tem da bo ta reč letos regulirana oz. v bolj konzervativnih državah prepovedana.

mislim da ne moreš biti dlje od resnice...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Baja ::

ko začnejo ptički čivkat bubble, grem pogledat sem. http://charts.woobull.com/bitcoin-nvt-r...

zaenkrat kaže dobro, je pa na balonček kazalo sep/oct 2017

Samuel ::

4knative je izjavil:

Mislim da se vsi strinjamo v tem da bo ta reč letos regulirana oz. v bolj konzervativnih državah prepovedana. Treba zdaj še obrnit nekaj na hitro. :D


- če bo regulirana, potem bo privabila intitucionalni denar -> torej višje cene
- prepovedana v pomembnih državah? Ne, niti pod razno

Baja je izjavil:

ko začnejo ptički čivkat bubble, grem pogledat sem. http://charts.woobull.com/bitcoin-nvt-r...

zaenkrat kaže dobro, je pa na balonček kazalo sep/oct 2017


Glede balona je treba razumeti par stvari. Vse skupaj je vrednoteno na cca 700mrd $. Prav vsi vemo, da bo enkrat v bližnji prihodnosti ta trg precej več vreden in da je 700mrd majhna cifra. Tudi, če se tole prepolovi ali še globje, je za pričakovat, da se bo hitro pobralo nazaj (leto/dve).

Državne obveznice pa niti približno niso v takem položaju. Problem je v tem, da generacija, ki je vlagala v njih počasi izumira. Mlajše generacije zanimajo višji donosi in krajša obdobja. Če pa to ni mogoče, potem se pa kar zapravi. Ta "shift" se dogaja zadnjih 5 let in države bodo imele v naslednjih desetletjih silne probleme pri financiranju proračunov.

Državne obveznice so največji in daleč najbolj resen balon pred katerim se nahajamo.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Samuel ()

Samuel ::

Baja je izjavil:

ko začnejo ptički čivkat bubble, grem pogledat sem. http://charts.woobull.com/bitcoin-nvt-r...


Kakšen je ta ratio pri zlatu?
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Baja ::

nimam pojma. moral bi najti podatke koliko fizičnega zlata zamenja lastnike. to bi bil nek ekvivalent "transaction value".

po drugi strani imaš pri zlatu konstantno povpraševanje (industrija, nakit), brez kriptovalut pa bi se še dalo preživeti. bi pa blo vseeno zanimivo videti gold nvt, mogoče bi se videle kake govorice o manipulaciji cen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

jernejl ::

Državne obveznice pa niti približno niso v takem položaju. Problem je v tem, da generacija, ki je vlagala v njih počasi izumira. Mlajše generacije zanimajo višji donosi in krajša obdobja. Če pa to ni mogoče, potem se pa kar zapravi.

Ampak potem ko nekaj/dovolj zaslužiš (morda z višjim donosom in krajšimi obdobji), boš iskal varno zavetje za svoja sredstva.
Trg za dolgoročno stabilne in bolj varne oblike naložb bo še zmeraj obstajal.
Tudi novodobna varčevanja za pokojnino (tretji steber), ki jih bo zmeraj več, potrebujejo tako bolj donosne in volatilne oblike naložb (pri mladih), kot bolj stabilne in manj volatilne (pri starih).

Matejjjjj ::

Saj je vedno enako ko se spreminja tehnologija. Koliko proizvajalcev letal je bilo leta 1930, 1950 in danes. Od tisočev firm 100 let nazaj so preživele 3-4. Koliko firm iz oddobja dot.com je preživelo do danes, 10? In tudi tokrat bo enako. Izbrati prave pa je umetnost/sreča. Alese, se še da, danes je en takih dni, pa decembra je bilo tudi noro. Ko gre vse gor, je enostavno, ko se trend obrne prodaš, če obvladaš ali držiš. Ni prepozno, mogoče je to šele začetek juriša ETH na prestol? Brez trduda je naredil 20% v dveh dneh, torej? Katera alternativa je temu podobna, 20% naredijo skladi v enem letu če...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matejjjjj ()

cezplotnik ::

Mato989 je izjavil:

Fora je v tem, da vsi ki trdite ali menite da smo v balončku, imate tehnično prav, ampak balonček je vse, trg nepremičnin, denar, obveznice itd...

In ko govorimo o ti. balončku v kriptu, se spomnite, da je v tem trenutku APPLE vreden po marketcapu ali tržni kapitalizaciji VEČ kot VSE kriptovalute vseh časov skupaj... zdaj pa pomislite koliko je dejansko podjetij =)


Žal pozabljaš, da Apple že 6 let zapored dela 40-50 miljard $ dobička na leto... okrog 40 % dobička gre za dividende investitorjev. Kaj dobi investitor od investiranja v kriptovalute? Lahko zgolj upa, da bo za njim še kdo pripravljen za kovanec plačati še več...

Tudi .com balonček ni bil povsem enak kot tale - vanj so bile namreč vključene že firme, ki so nekaj pomenile, nekaj proizvajale in nekaj zaslužile: Microsoft, Apple, Pri kripto je čisto vse še v testni fazi. In ko bodo investitorji dojeli, da imajo denar v nečem, kar še vsaj 5 let ne bo prinašalo dohodkov, bodo odšli...

Samuel ::

cezplotnik je izjavil:

Tudi .com balonček ni bil povsem enak kot tale - vanj so bile namreč vključene že firme, ki so nekaj pomenile, nekaj proizvajale in nekaj zaslužile: Microsoft, Apple, Pri kripto je čisto vse še v testni fazi. In ko bodo investitorji dojeli, da imajo denar v nečem, kar še vsaj 5 let ne bo prinašalo dohodkov, bodo odšli...


Dot com balonček se je zaključil pri 10 tisoč miljardah, omejen je bil pa praktično samo na ZDA.
Crypto je stvar celega sveta + inflacija v tem obdobju. Torej govorimo lahko o 40-50 tisoč miljardah, da bo zadeva primerljiva.

V kakšno kuglo si ti pogledal glede 5 let in nič dohodkov??
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Mato989 ::

cezplotnik je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Fora je v tem, da vsi ki trdite ali menite da smo v balončku, imate tehnično prav, ampak balonček je vse, trg nepremičnin, denar, obveznice itd...

In ko govorimo o ti. balončku v kriptu, se spomnite, da je v tem trenutku APPLE vreden po marketcapu ali tržni kapitalizaciji VEČ kot VSE kriptovalute vseh časov skupaj... zdaj pa pomislite koliko je dejansko podjetij =)


Žal pozabljaš, da Apple že 6 let zapored dela 40-50 miljard $ dobička na leto... okrog 40 % dobička gre za dividende investitorjev. Kaj dobi investitor od investiranja v kriptovalute? Lahko zgolj upa, da bo za njim še kdo pripravljen za kovanec plačati še več...

Tudi .com balonček ni bil povsem enak kot tale - vanj so bile namreč vključene že firme, ki so nekaj pomenile, nekaj proizvajale in nekaj zaslužile: Microsoft, Apple, Pri kripto je čisto vse še v testni fazi. In ko bodo investitorji dojeli, da imajo denar v nečem, kar še vsaj 5 let ne bo prinašalo dohodkov, bodo odšli...


Mhm, in ti meniš da nobena firma ki je izdala crypto ne dela dobička? =)

Ali pa morda ne znaš ali se ti ne ljubi preverit in blebetaš na pamet... recimo IBM proizvaja blockchain... pa badoo, pa RPXov Red pulse že ima annual revenue itd... skratka, ful nekih podjetij ki ustvarjajo že promet in tudi dobiček... šokantno vem.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

4knative ::

Skulirajte se in vzemite denar dokler je čas. To so zlati časi glede na to da serverji pokajo po šivih - bolje ne bo nikoli.

boro10 ::

4knative je izjavil:

Skulirajte se in vzemite denar dokler je čas. To so zlati časi glede na to da serverji pokajo po šivih - bolje ne bo nikoli.


Predvsem vzemite glavnice, z dobički boste lažje "gemblali".
Pozdrav

cezplotnik ::

Samuel je izjavil:

Problem je v tem, da generacija, ki je vlagala v njih počasi izumira.


Nič ne izumira. Samo splača se ne, saj so donosi nizki, zato ljudje manj vlagajo. Oz. donos/rizik je izjemno nizek. Kje so časi, ko so bili yieldi 5,6, celo 7 %.

APPluk ::

APPluk je izjavil:

Se da dobiti kje v Sloveniji "originalno" papirnato denarnico? (ker tisto, kaj si lahko sam skopiraš deluje tak bolj)
Rad bi dal kot darilo, pa da vsaj zgleda kot darilo in da lahko gre pač vsak do avtomata pa dvigne dol denar, tudi nepoznavalci.

Ve kdo?
««
231 / 270
»»