» »

agp?

agp?

marley ::

mene pa zanima kaksna je razlika med 4x in 2/4x agp?kaj to sploh pomen in koliksen vpliv ima na grafično(npr geforce4 ti4200 128mb ddr)?:\

Zheegec ::

Pomeni pač nov standard povezave grafe z northbridgem. 4x ima večjo hitrost pretoka podatkov kot 2x -> logično! Drugače pa ima 2x vs 4x lahko kar velik vpliv -> okoli 20%.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

andper ::

Živjo!

Ker kmalu nameravam kupiti novo grafično kartico, me zanima naslednje. Trenutno imam eno ATIjevo z vodilom AGP 4x, konektano na, kolikor vem, PCI slot. (A je to sploh možno? Sprašujem, ker mi še vedno ni jasno, ali sta PCI in AGP enakovredna pojma ali sta si v podrejenem/nadrejenem pomenu.)

Torej če sedaj kupim kakšno GeForce grafično kartico z AGP 4x vodilom, pričakujem, da jo bom lahko normalno konektal na mesto, kjer je sedaj trenutna. Toda kaj pa če kupim tako z AGP 8x? Ali jo bom fizično sploh lahko konektal? A ma to kakšne veze?

Mislm to me sam zanima, če je razlika sam ta 'teoretična' (ne vem, kakšen BIOS recimo) ali pa je tudi fizična (oblika slota - dolžina recimo).

Hvala. :)

Zheegec ::

AGP in PCI sta si tolk podobna kot TV in žaba :)
AGP kartica NE gre v PCI slot.
AGP 8x, AGP 4x pa je samo tip prenosa preko AGP vodila (hitrejši prenos podatkov.)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Klemenn ::

ne fizične oblike ni...v bistvu lahk boš dal 8x grafo not ..sm bo delovala le na 4x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kero grafo na AGP

Oddelek: Kaj kupiti
291622 (1622) michel
»

Nova anketa: AGP, PCI, PCI Express, PCI-X? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
557688 (6505) kixs
»

AGP4 / AGP8

Oddelek: Strojna oprema
281567 (1313) mtosev
»

AGP 4x graficna v AGP 1x slotu ?

Oddelek: Strojna oprema
262116 (1727) mojsterleo
»

Grafična z AGP 8X na plošči z AGP 2x

Oddelek: Pomoč in nasveti
12951 (802) Dr_M

Več podobnih tem