» »

Game of Thrones - serija

Game of Thrones - serija

Temo vidijo: vsi
««
57 / 213
»»

Halfdead987 ::

Oberyn je nekako čudno gledal ko je rekel combat by trial. Pomoje bo on :)
Meni je Theon tak retard ratal..

Nikec3 ::

Drugače pa so tudi meni deli z Theonom povsem nepotrebni in irelevantni za zgodbo. Predvidevam sicer, da se to spremeni.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Phantomeye ::

Nikec3 je izjavil:

sicer, ce je bil v prvi sezoni (?) jaime logicna izbira, zdaj z manjko roke sigurno ni. Kaj pa njegov plačanec?

Če izbere plačanca ne bo nobene drame. Izbrati mora Jamieja. Hočem videti odziv vseh, še posebej Cersei. :D


sej ga bo, drugace bi bli tisti trening prizori z njim in plačancem (pozabim ime, vedno) sami seb v namen.

oo7 ::

Super epizoda.
Zakaj je bil Ramsay ves krvav še predno se je začel boriti z Theonovo sestro? A je bil tako grob sex?
Jamie Lanister kolikor sem ga sovražil prve dve sezone mi postaja en najboljših likov v seriji.
Sojenje je bilo pa super nisem si pa mislil, da je Shae taka kura po domače povedano. Držim pesti za Tyriona:)

Phantomeye ::

oo7 je izjavil:

Super epizoda.
Zakaj je bil Ramsay ves krvav še predno se je začel boriti z Theonovo sestro? A je bil tako grob sex?
Jamie Lanister kolikor sem ga sovražil prve dve sezone mi postaja en najboljših likov v seriji.
Sojenje je bilo pa super nisem si pa mislil, da je Shae taka kura po domače povedano. Držim pesti za Tyriona:)


baje so razlogi od Shae spoiler worthy

olimpija55 ::

Odlična igra Dinklaga, res huda epizoda :)

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

Tista Grozoutrba, kjer je Ramsay ima pa zelo slabo stražo in zaščito. A ta Grozoutrba je glavni grad Boltonov ali je tam Ramsay?

mgermo ::

What is this Grozoutrba that you speak of?

oo7 ::

mgermo je izjavil:

What is this Grozoutrba that you speak of?



Vsaj tako sem jaz prebral v podnapisih. To je tam kjer je ima Ramsay zaprtega Theona, kjer so jih danes napadli:P

Mavrik ::

mgermo je izjavil:

What is this Grozoutrba that you speak of?


Dreadfort a ne? ;)
The truth is rarely pure and never simple.

oo7 ::

Mavrik je izjavil:

mgermo je izjavil:

What is this Grozoutrba that you speak of?


Dreadfort a ne? ;)


Ja reče Dreadfort:)

Prevedeno v Slo:
Sestra od Theona reče: Izginite z severa ali pa bodo sledile nove škatle z Theonovi deli. Podpisal Ramsay Snow nezakoniti sin Roosa Boltona gospoda Grozotrdbe in varuga severa.

vostok_1 ::

Kak beden prevod.

Kvečjemu bi moralo bit Strahotrdba

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Jst ::

PLZ uporabljajte ENG imena.

Imp, kolikor je pameten, si bo izbral nekoga, ki ima neporavnane račune z Lannisterji. Ostali so ga itak vsi "izdali."
Prince of Dorne je edina logična izbira. And willing to fight.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Halfdead987 ::


Spoiler če niste gledali zadnje oddaje.
Najbolj epic part :)

]Fusion[ ::

Da vidim, kdo mislite, da se bo boril za Tyriona? Jaimie je malo prikrajšan... dobesedno, Oberyn ne vem kaj bi s tem pridobil. Če se sam bori pa je tak samomor :) Bron pa je plačanec, če ne bo denarja v tem, kar ga ni, potem dvomim da se bo boril.
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Vesoljc ::

boljse vprasanje je, kdo bo zastopal tozilstvo...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

]Fusion[ ::

Tudi zanimivo vprašanje... Mogoče Jaimie :D
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

xxxul ::

Oberyn vs Jaime verjetno... Sicer sta mi oba huda karakterja ampak Martin je prasec...

Shkorc ::

Če Tyrion izbere Jamia in ta zgubi, gresta dva Lanisterja fotru papa.

urbecar ::

Jaime je win-win izbira. Imp v vsakem primeru premaga očeta. Tudi če Jamie izgubi in umre, se Tywin lahko poslovi od rodbine Lanyster. Po principu, kot mu ga je opisal Jaime, ko sta se pogajala za živlenje Impa.

Mi je pa še vedno zanimivo, da hoče Tywin sina mrtvega. Izgleda mi preveč praktičen človek, da bi kar tako iz ene kaprice hotel ubiti sina. In do sedaj mu je tudi že jasno, da si z drugimi svoj rodbine nima kaj veliko pomagati. So prezabiti, prenori ali pa so že predaljni sorodniki.
Ali sem spregledal kakšen razlog zakaj Tywin tako sovraži Tyriona? Rrazen tega, da je pač žena umrla ob rojevanju Impa?

mgermo ::

Oberyn nima razloga, da bi se boril proti Jamieju. Poleg tega se Jamie ne bi boril proti bratu, ampak kvečjemu zanj.
Itak pa Tywin ne bi pusto, da se Jamie bori.

VaeVictis ::

BTW odlična igra je tudi Alfie Allen-a!

oo7 ::

Jamie Lanister ni v formi, da bi se boril.

Smrekar1 ::

urbecar je izjavil:


Ali sem spregledal kakšen razlog zakaj Tywin tako sovraži Tyriona? Rrazen tega, da je pač žena umrla ob rojevanju Impa?


Mislim da je to direkt to. Ženo je imel res rad, potem pa pride mali ogabni škratek, zaradi katerega mu žena umre. Škratek je povrhu še prilbižno tako sposoben kot on sam in hudo neposlušen, tako pride do tekmovanja med očetom in sinom in sovraštvo je tu.

Družinske razmere na Skali Casterlijev (?) so namreč precej neurejene. Edino tega ne vem zakaj ga ni poslal kam v posvojitev, kot so poslali Roberta in Eddarda v Eyrie. Verjetno zaradi Lannisterskega ponosa ali kaj.

vostok_1 je izjavil:

Kak beden prevod.

Kvečjemu bi moralo bit Strahotrdba


Mene vsakič spreleti. Pa ne zaradi Boltonov, ampak zaradi ogabnosti imena Grozotrdba.
Že Grozograd bi bilo dosti boljše :) Sploh beseda "utrdba" ni primerna za ime kraja. Mi pač uporabljamo ime "grad", dočim v angleščini dostikrat raje uporabijo "fort". Ne vem kaj bi bilo narobe, če bi se tega držali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

@nny ::

Še vedno mislim, da Tywin no Tyrionov oče, ampak nekdo drug. Glede na to sovraštvo mora biti zadaj neka grozna zgodba.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

vasquez ::

urbecar je izjavil:

Mi je pa še vedno zanimivo, da hoče Tywin sina mrtvega. Izgleda mi preveč praktičen človek, da bi kar tako iz ene kaprice hotel ubiti sina. In do sedaj mu je tudi že jasno, da si z drugimi svoj rodbine nima kaj veliko pomagati. So prezabiti, prenori ali pa so že predaljni sorodniki.
Ali sem spregledal kakšen razlog zakaj Tywin tako sovraži Tyriona? Rrazen tega, da je pač žena umrla ob rojevanju Impa?


Njegov plan je, da ga pomilosti in pošlje v Nočno stražo. Ob tem pa še ubogega Jamie-ja zmanipulira :)

Gogyto ::

Ma ja, Tywin imel ženo rad.... :) Rad jo je imel v toliko, da mu je rodila potomce. Zraven pa je imel kurb malo morje. Pozabljate, da so to časi, ko so se pri dvanajstih že ženili. Otrok je bil prej breme kot karkoli drugega, če si bil reven... In Tyrion je ŠKRAT. PRITLIKAVEC. In že kot tak sramota za družinsko deblo.... Kot je bilo že milijonkrat rečeno - če ne bi bil iz nobel hiše, bi bil v cirkusu ali pa že kje mrtev. Da pa Tywin prepusti rodbino ŠKRATU.....:)) Vešde. Jaime ne sme imet uradnih potomcev, Cersei pa s poroko avtomatsko zgubi priimek Lanister... Tyrion pa je ŠKRAT. kriv je

Gregor5816 ::

Kaj mi je prišlo na pamet, ko sem tole bral:D Na sestanku je nekdo omenil, da so opazili the Mountain-a v ne vem kateri deželi. IMO bo najprej Tywin izbral the Mountaina, Tyrion pa bo izbral Oberyna. Tako bo imel Oberyn presneto dober razlog, da se bo boril, kajti ravno zaradi tega je prišel v King's Landing.

avani ::

Po moje je tyrion toliko napaljen, da se bo kar sam boril. Zdaj je popolnoma jasno, da so mu vsi obrnili hrbet (Razen jaimeja) in itak nima več nič za izgubiti. Tudi če preživi, kaj bo? Prijateljev več nima, sovražnikov pa ima za celo mesto. Če izgubi, bo vsaj umrl na bolj športen način. Če pa preživi, bo pa res šel na kakšen zid ali vsaj daleč daleč stran. Po moje se znata udariti z oberynom - ta tak sovraži vse lannisterje in se zagotovo ne bo odpovedal priliki, da nekaznovano ubije enega.

Mimogrede, ko je varys namignil, da ga zanima prestol, s kom mislite, da se bo povezal? Zagotovo ne bo sam sedel na prestolu. Zdaj so nekako oblikovani naslednji tabori:
- lannister-tyrell (+frey + Bolton)
- stannis
- arryn + mezinček
- (daenerys - če se bo odločila prit nazaj)
Z lannisterji in mezinckom se po moje ne bo povezal, tako da ali stannis ali daenerys. Ali pa morda dela za banko? :)

@nny ::

Nočni straži bi Tyrion zelo koristil. Edina dva pri pameti tam gor sta Jon in stari maester Aemon; na glavi jim visi 100.000 divjakov in bogve koliko White walkerkev in živih mrtvecev. Gotovo bi prišel na dan s kakšno noro idejo kot je bil wildfire v bitki za Kraljevi pristan.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

vasquez ::

Če izbere dvoboj, je potem sploh še možna pomilostitev?

VaeVictis ::

Gregor5816 je izjavil:

Kaj mi je prišlo na pamet, ko sem tole bral:D Na sestanku je nekdo omenil, da so opazili the Mountain-a v ne vem kateri deželi. IMO bo najprej Tywin izbral the Mountaina, Tyrion pa bo izbral Oberyna. Tako bo imel Oberyn presneto dober razlog, da se bo boril, kajti ravno zaradi tega je prišel v King's Landing.


Še večja verjetnost je, če tvoja teorija drži, da se bo Oberyn kar sam javil, če Tywin res izbere Mountain-a.

vasquez je izjavil:

Če izbere dvoboj, je potem sploh še možna pomilostitev?


Mislim, da ne, če zmaga njegov champion je svoboden, če ne, umre!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VaeVictis ()

xxxul ::

A niso omenl da so opazl Hounda?

VaeVictis ::

avani je izjavil:

Po moje je tyrion toliko napaljen, da se bo kar sam boril. Zdaj je popolnoma jasno, da so mu vsi obrnili hrbet (Razen jaimeja) in itak nima več nič za izgubiti. Tudi če preživi, kaj bo? Prijateljev več nima, sovražnikov pa ima za celo mesto. Če izgubi, bo vsaj umrl na bolj športen način. Če pa preživi, bo pa res šel na kakšen zid ali vsaj daleč daleč stran. Po moje se znata udariti z oberynom - ta tak sovraži vse lannisterje in se zagotovo ne bo odpovedal priliki, da nekaznovano ubije enega.

Mimogrede, ko je varys namignil, da ga zanima prestol, s kom mislite, da se bo povezal? Zagotovo ne bo sam sedel na prestolu. Zdaj so nekako oblikovani naslednji tabori:
- lannister-tyrell (+frey + Bolton)
- stannis
- arryn + mezinček
- (daenerys - če se bo odločila prit nazaj)
Z lannisterji in mezinckom se po moje ne bo povezal, tako da ali stannis ali daenerys. Ali pa morda dela za banko? :)


Varys je politik in se bo povezal s tistim, kateri bo v tistem času zmagoval!

Kdo bo pa to, bo pa serija ali pa knjige pokazale.

Tezaab ::

Glede na Varysove besede v tej epizodi... ga bolj zanima stabilnost drzave, ne glede na to kdo je kekec na prestolu.

Gogyto ::

Varys ves čas dela samo za eno osebo. Ne glede na to, kaj se pokaže v trenutnih razmerah. Mislim, da je bilo to, za koga dela, jasno že v prvi sezoni, ko ga sliši Arya, ko se podi po tisti kleti....

In ja, Tezaab ima prav. Z rahlim popravkom - da si na prestolu vseeno želi nekoga normalnega ne pa zblojenca tipa Nori kralj ali Joffrey...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gogyto ()

oo7 ::

Kaj bo pa Stanis s tistim zlatom kupil vojsko?

FTad ::

xxxul je izjavil:

A niso omenl da so opazl Hounda?


Tako je. in ponudili 100 srebrnikov zanj.

Nikjer ni bilo omembe Mountain-a v tej epizodi.

Gogyto ::

oo7 je izjavil:

Kaj bo pa Stanis s tistim zlatom kupil vojsko?


Prej ladjevje.

@nny ::

Ta hip mu vojaki bolj koristijo kot ladjevje. Enkrat se je na vodi že opekel, drugič se ne bo.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

Smurf ::

VaeVictis je izjavil:


Varys je politik in se bo povezal s tistim, kateri bo v tistem času zmagoval!

Kdo bo pa to, bo pa serija ali pa knjige pokazale.

Littlefinger je oportunist, ki se bo povezal s tistim, kjer bo imel najvec koristi.

Varys je pragmatik, ki kot ze omenjeno bo podpiral tistega za katerega misli, da je v danem trenutku najboljsa izbira za domovino. Ni pa toliko zejen moci kot Littlefinger oz. ne bi rekel, da je njegov cilj prestol, ampak bolj to, da je gor ta pravi clovek.

Gogyto ::

@nny je izjavil:

Ta hip mu vojaki bolj koristijo kot ladjevje. Enkrat se je na vodi že opekel, drugič se ne bo.


Kje pa bi dobil vojsko? Na celini so praktično vsi že popredalčkani. Z Brezmadežnimi je kriza, pomanjkanje, odkar jih Daenerys 'kupuje'. Plačanci so pa vseeno verjetno predragi za Stannisa, ne glede koliko denarja mu je ŽB odobrila...

EDIT: poleg tega se je Davos takoj oglasil tistemu piratu, Saladorju, z malho zlata iz ŽB...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gogyto ()

drvo ::

xxxul je izjavil:

A niso omenl da so opazl Hounda?


Pes je daleč, daleč stran.

Okapi ::

Varys ves čas dela samo za eno osebo. Ne glede na to, kaj se pokaže v trenutnih razmerah. Mislim, da je bilo to, za koga dela, jasno že v prvi sezoni, ko ga sliši Arya, ko se podi po tisti kleti....
In kako to vemo? Morda se je takrat samo pretvarjal in lagal onemu "veletrgovcu" iz Pentosa, da bi mislil, da je na strani zmajevke, v resnici pa ni.

O.

oo7 ::

Gogyto je izjavil:

oo7 je izjavil:

Kaj bo pa Stanis s tistim zlatom kupil vojsko?


Prej ladjevje.



Če se ne motim je rekel, da ima 4.ooo vojakov in 32 ladij.

Čigava je tista banka, ki je šel Stanis je banka od sedmih kraljestev ali je čisto zase?

Gogyto ::

Okapi je izjavil:

In kako to vemo? Morda se je takrat samo pretvarjal in lagal onemu "veletrgovcu" iz Pentosa, da bi mislil, da je na strani zmajevke, v resnici pa ni.

O.


Glede na vsa dejanja do sedaj. Nikjer se ne pokaže tako hinavski, zloben, ... kot nekateri drugi liki.

oo7 je izjavil:


Če se ne motim je rekel, da ima 4.ooo vojakov in 32 ladij.

Čigava je tista banka, ki je šel Stanis je banka od sedmih kraljestev ali je čisto zase?


Vsekakor premalo ladij.

Tista banka je zase. Lokacija pa je, mislim da v Bravoosu. Se pravi, ni v Sedmih kraljestvih...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gogyto ()

Okapi ::

Glede na vsa dejanja do sedaj. Nikjer se ne pokaže tako hinavski, zloben, ... kot nekateri drugi liki.
Razen tistega pogovora z veletrgovcem iz Pentosa ves čas opozarja na nevarnost zmajevke in razlaga, da bi morali organizirati atentat nanjo.

O.

Gogyto ::

Mislim, da on atentata ni omenjal. Največkrat ga omeni Robert, ki se mu upre Edd. Kasneje, se mi zdi, Eddu Varys to celo omeni in šteje v plus...

Okapi ::

Predlagal ga je Robert, ampak Varys je bil za. Nekomu torej laže, samo komu? In kar se hinavščine tiče, kako se reče temu, kar je pravkar počel na pričanju?

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Tezaab ::

Kaj, povedal je resnico, ampak na tak nacin, da ocrni Tyriona. Varys je pac pretkan politik.

Je pa tudi ze omenil (iirc ravno v pogovoru s Tyrionom, nekje v drugi sezoni), da on nima nekega pomembnega brata, ki bi ga prisel mascevat... Tako da je vcasih strinjanje s "sefom" (kdorkoli to pac je v danem trenutku) in spijuniranje itd. posledica zelo aktivnega nagona za samoohranitev.
««
57 / 213
»»