» »

Game of Thrones - serija

Game of Thrones - serija

Temo vidijo: vsi
««
3 / 213
»»

zee ::

Najprej knjige!!
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

djordjevic ::

Itak. Mika me, da bi jih šel brat spet (like ene tretjič), zagotovo pa bom pred julijem še enkrat ruknil Feast in mogoče Storm, da bom po teh silnih letih pavze spet na tekočem. :P
No grave is deep enough to keep us in chains.

Berserker ::

In kako sklepate da se saga dogaja v srednjem veku ? Kolikor mi je znano iz knjige v deželi Westeros ravno ne norijo zaradi vere in kakšne inkvizacije (no tisto na zmajevem otoku je izjema), tudi fevdalna družba ni značilna samo za srednji vek.

Mavrik ::

(Morebitni SPOILER) Ker je celotna zgodba bazirana na War of the Roses. Tudi po besedah avtorja.
The truth is rarely pure and never simple.

Izi ::

Berserker je izjavil:

In kako sklepate da se saga dogaja v srednjem veku ? Kolikor mi je znano iz knjige v deželi Westeros ravno ne norijo zaradi vere in kakšne inkvizacije (no tisto na zmajevem otoku je izjema), tudi fevdalna družba ni značilna samo za srednji vek.

Dogaja se v nedoločljivem času.
Sem si ogledal predstavitev, ki je bila pred prvim delom kjer vsi igralci predstavijo svojo vlogo, režiser pa pove nekaj okvirnih besed o zgodbi.
Rekel je, da se zgodovinsko ne ozirajo na nobeno obdobje, lokacije, obleke, rekvizite in podobno pa so pobrali iz čisto vseh kultur na svetu in iz različnih obdobij. Ker gre za fantazijo imajo popolnoma proste roke. Za primerne lokacije so pregledali čisto cel svet na koncu pa največ snemajo na Škotskem, ki je kot pravi najlepša dežela na svetu. Se kar strinjam z njim, nedotaknjena raznolika narava in stari gradovi in dvorci na vsakih nekaj kilometrov.

]Fusion[ ::

Jaz pa sem bolj za gledanje serije pred branjem knjig. Pri gospodarju prstanov sem najprej prebral knjige in me potem filmi niso preveč navdušili več. Zato bom zdaj najprej pogledal serijo in potem prebral knjige :)
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Lion29 ::

Berserker je izjavil:

In kako sklepate da se saga dogaja v srednjem veku ?


are you kidding me?

swords, castles, behadings....

a se ti to zdijo stvari iz starega veka? ali celo moderne dobe?
pac 85% stvari govori v prid, da se to dogaja v taksnem casu (ne tem, ampak taksnem)...

sem pa zadovoljen, da (vsaj zaenkrat) ni religije zraven.... ironicno ampak lahko z veseljem recem: "Aleluja!" :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

jrtjtejtt ::

]Fusion[ je izjavil:

Jaz pa sem bolj za gledanje serije pred branjem knjig. Pri gospodarju prstanov sem najprej prebral knjige in me potem filmi niso preveč navdušili več. Zato bom zdaj najprej pogledal serijo in potem prebral knjige :)


seveda si tako prikrajšan za svoje predstave...če boš gledal serijo prej, boš ob branju knjige imel v glavi točno te igralce, izgled pokrajine, gradov...

s tem pravzaprav sam sebe prikrajšaš za tisto, kar se meni zdi bistveno pri knjigi

STASI ::

Knjige nisem bral. sedaj so zunaj tri epizode. Procentualno koliko knjige so zajele? Ker nikjer nisem zasledil koliko epizod naj bi zajela ena knjiga.
Če bo serija uprizorila 7 knjig bo kar nekaj sezon na sporedu.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Mavrik ::

Game of Thrones = Game of Thrones. Torej ta sezona serije pokriva prvo knjigo.
The truth is rarely pure and never simple.

Izi ::

A potem bodo naslednjo sezono kar celo serijo preimenovali v "A Clash of Kings", kakor ima naslov 2. knjiga? Zelo dvomim.
Če se serija imenuje "Game of Thrones", kakor je naslov 1. knjige potem bo CELA serija, vse sezone, samo o 1. knjigi.
Če bi imeli namen obdelati vse knjige potem bi se serija imenovala "A Song of Ice and Fire", kakor se imenuje celotna saga.
To je samo moje mnenje.

Na uradni HBO strani pa sem našel odličen vodič za gledalce:
HBO: Game of Thrones: Viewer's Guide
Ima celoten podroben zemljevid fantazijske dežele, s klikom na določene lokacije pa ponudi kratek opis. Zgoraj pa lahko preklopite na Hiše (družine), kjer je družinsko drevo s kratkim opisom vsake osebe.
Sem preveril in nisem opazil kakšnih spoilerjev, so samo splošne informacije. Skratka odlično in uporabno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Mavrik ::

A potem bodo naslednjo sezono kar celo serijo preimenovali v "A Clash of Kings", kakor ima naslov 2. knjiga? Zelo dvomim.
Če se serija imenuje "Game of Thrones", kakor je naslov 1. knjige potem bo CELA serija, vse sezone, samo o 1. knjigi.
Če bi imeli namen obdelati vse knjige potem bi se serija imenovala "A Song of Ice and Fire", kakor se imenuje celotna saga.
To je samo moje mnenje.


Poimenovanje serije je malo smotano se strinjam, samo to ne spremeni dejstva, da bo prva sezona pokrila celotno dogajanje prve knjige.

Točneje:

Season 1 is based closely on A Game of Thrones, the first novel in the Song of Ice and Fire novel series by George R.R. Martin. Some characters and events are brought forwards from the second novel, A Clash of Kings, which will form the basis of the second season. Conversely, some events and characters are held back from the first book for the second season, for reasons of cost.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Izi ::

Res je, sem se motil. Druga sezona je že uradno potrjena.

Drugo sezono so uradno potrdili že takoj po prvem predvajanem delu in hkrati povedali, da bo druga sezona zajemala drugo knjigo "A Clash of Kings". O problemu z imenom serije ni bilo nikjer govora.
Omenili pa so, da bo druga sezona najverjetneje imela tudi samo 10 delov tako kot prva sezona.
Druga sezona bo v istem obdobju leta 2012, se pravi od sredine aprila do sredine junija.
Ta trenutek potujejo po svetu in iščejo primerne lokacije za snemanje druge sezone :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

]Fusion[ ::

jrtjtejtt je izjavil:

]Fusion[ je izjavil:

Jaz pa sem bolj za gledanje serije pred branjem knjig. Pri gospodarju prstanov sem najprej prebral knjige in me potem filmi niso preveč navdušili več. Zato bom zdaj najprej pogledal serijo in potem prebral knjige :)


seveda si tako prikrajšan za svoje predstave...če boš gledal serijo prej, boš ob branju knjige imel v glavi točno te igralce, izgled pokrajine, gradov...

s tem pravzaprav sam sebe prikrajšaš za tisto, kar se meni zdi bistveno pri knjigi


Že res, samo imam raje tako, kot pa da grem gledat neki film(serijo) in sem totalno razočaran, ker ne predstavijo sveta takšnega kot sem si ga jaz zamislil. Predvsem me moti, ko prirejajo in krčijo zgodbo, zato da paše na filmski format. To me je recimo zelo motilo pri Harry Potterju zadnjem delu :S
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Nikec3 ::

Našel sem nekaj zanimivega.

Primerjava GOT z serijo The Pacific, ki se obe predvajata na istem kanalu, HBO.

The Pacific:
Proračun: 15 milijonov na epizodo
Gledanost prvih treh epizod: 3.08 milijonov, 2.79 milijona, 2.77 milijona

Game Of Thrones:
Proračun: 5 milijonov na epizodo
Gledanost prvih treh epizod: 2.22 milijona, 2.20 milijona, 2.44 milijona

Lahko bi rekli da je HBO-ju z GOZ padla sekira v med 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

Berserker ::

Lion29 je izjavil:

Berserker je izjavil:

In kako sklepate da se saga dogaja v srednjem veku ?


are you kidding me?

swords, castles, behadings....

a se ti to zdijo stvari iz starega veka? ali celo moderne dobe?
pac 85% stvari govori v prid, da se to dogaja v taksnem casu (ne tem, ampak taksnem)...

sem pa zadovoljen, da (vsaj zaenkrat) ni religije zraven.... ironicno ampak lahko z veseljem recem: "Aleluja!" :D


Utrdbe so obstajale že starem veku (Alesia, Jeriho, Tir,..) , no za sredni vek tako imenovani gradovi. Enako je z meči, če misliš dolgi meč ti mirne roke povem da so jih uporabljali Kelti in kasneje Goti. Misliš beheadings ? Se marsikaj hujšega se je dogajalo pred srednjim vekom kot tudi to.

PaX_MaN ::

sem pa zadovoljen, da (vsaj zaenkrat) ni religije zraven.... ironicno ampak lahko z veseljem recem: "Aleluja!" :D

(VERJETEN?) SPOILER ALERT
Zato me je pa v knjigah zelo zmotilo, da je čisto vsak papak čisto vsak dan sanjal, kaj se bo zgodilo jutri/naslednji teden/ko bo crkoval(crknu).;(

Izi ::

Nikec3 je izjavil:

The Pacific:
Proračun: 15 milijonov na epizodo
Gledanost prvih treh epizod: 3.08 milijonov, 2.79 milijona, 2.77 milijona

Game Of Thrones:
Proračun: 5 milijonov na epizodo
Gledanost prvih treh epizod: 2.22 milijona, 2.20 milijona, 2.44 milijona

O fak, a za tisto vojaško mini serijo, ki ni nič posebnega so porabili 150 milijonov. Po mojem mnenju stran vržen denar. Band of Brothers katero kopirajo ne bodo nikoli dosegli.
Meni se je pa že proračun za Game of Thrones zdel astronomski. Sicer pa proračun ne dobijo na epizodo, ampak za celo sezono. Za Game of Thrones so imeli na razpolago med 50 in 60 milijonov za prvo sezono. Koliko so pa dejansko porabili pa ni nikjer zabeleženo.

Pa pri tistih zgoraj zabeleženih gledalcih piše, da gre za "U.S. viewers", se pravi, da vsi mi, ki gledamo HBO kanale druge po svetu nismo všteti. Sploh se mi zdi, da ima skoraj vsak TV operater na svetu v ponudbi tudi HBO kanal.

Nikec3 ::

Taki kanali kot je HBO so prihodnost kvalitetne TV. Plačljivi, servirajo samo dobre stvari, nimajo nekih wrestlingov in resničnostnega sranja. TV serije se pa praktično predvajajo po vsem svetu istočasno.

Izi ::

Se strinjam, na Telemachu sem iz zanesljivih virov izvedel, da kmalu poleg HBO in HBO Comedy dobimo še HBO HD (visoka resolucija), HBO OD (na zahtevo) in HBO GO (spletna videoteka).
Mene zanima predvsem HBO HD, imam HD snemalnik in si vse potrebno posnamem, tako da me naročanje na zahtevo niti ne zanima.
Malo se oddaljujemo od teme.

Lion29 ::

V zadnjih nekaj letih so veliki producenti spoznali, kar so TV hise vedele ze nekaj casa.... da je ogromno denarja v TV serijah / fransizah. Vse vec pomebnih igralcev, ki si verjetno niso nikoli mislili, da bodo igrali kdaj v TV seriji, se "spusca" na TV nivo... in TV dobiva mocno na zagonu (tudi po zaslugi HD).

Zdaj samo se cakam, da bodo tisti res BIG igralci zaspilali v kaki dobri seriji, ki jo bo reziral kaki res BIG reziser in pisali res BIG pisci...

recimo Scorcese je ze pri Boardwalk Empire, Spielberg jih je tudi nekaj mel, full bi blo dobro videt se Fincherja....

WOW, ravnokar sem prebral glede Fincherja:
House of Cards
Fincher has agreed to direct the first Netflix original television series, starring Kevin Spacey.[


To bo moglo rulat!


No, tako da bomo v kratkem videli vedno vec takih mega produkcij kot so The Pacific in Game of Thrones...

KOMAJ CAKAM
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

bluefish ::

Ja, obeta se nam kar nekaj visoko-proračunskih serij. Je že cajt.
Spielberg trenutno snema Terra Novo, na sporedu jeseni.

Za Game of Thrones pa je že nekaj screenov iz prihodnjih epizod: http://www.neowin.net/forum/topic/88006...

Lion29 ::

ja, Spielber ima tudi United States of Tara
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zeberdee ::

Kaj pa vem. Zanimivost vseh zgodb, razen od Khaleesi pada.

Berserker ::

Khallesina zgodba se začne razvijat šele v drugi knjigi (oz. v drugi sezoni).

Mr_Globus ::

Vesirys je še bolj lolek kot v knjigi :P Lol sužnjo gre osvajat ;((

Zheegec ::

Vceraj sem si rekel, da bom na hitro pogledal eno epizodo pa sem Potem sel ob 4h zjutraj spat :) walda sem mogel vse pogledati hehe :)
Tole ima zlo velik potential, ko se bo zacelo dogajati.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

djordjevic ::

Aha, in it's gonna start happening soon. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Mr_Globus ::

Se samo meni zdi da dialogi potekajo prehitro? Zvenijo čisto naučeni brez nobene kratke pavze pri replikah.

Keyser Soze ::

Ljudje so razgledani. Zato so toliko bolj sposobni hitre replike. :)

Nisem porajtal, da bi bilo prehitro. Malo bolj dolgovezeno je vse skup, ampak zgodbo je treba naplest, da bo potem bolj zanimiva.
OM, F, G!

Zheegec ::

Mr_Globus je izjavil:

Se samo meni zdi da dialogi potekajo prehitro? Zvenijo čisto naučeni brez nobene kratke pavze pri replikah.

To je zato, ker si navajen na bedni holywoodski nacin dialogov.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Berserker ::

Ja dialogi potekajo na nivoju plemstva. Priemrjaj z govorico straže na zidu.

Izi ::

Mogoče bi se Pirati Ameriškega HBO lahko vzdržali komentiranja novega dela za en dan, dokler ga ne zavrtijo na našem HBO.
Za info: Nov del se predvaja vsak ponedeljek ob 21:00

Zheegec ::

Sedaj je tretji zadni ane?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

bluefish ::

Ja, četrti bo pri nas na sporedu danes.

jrtjtejtt ::

no sedaj se je pa začelo zapletat...sedaj bo šlo še samo navzgor :)

mgermo ::

Izi je izjavil:

Mogoče bi se Pirati Ameriškega HBO lahko vzdržali komentiranja novega dela za en dan, dokler ga ne zavrtijo na našem HBO.


Ali pa če bi se gledalci našega HBOja vzdržali odpiranja teme na dan premiere?

Keyser Soze ::

Jah, na travniku se da verjetno dobit lepo 720p (ali celo več?) verzijo. Na Siolu pa kocke gledaš. :|
OM, F, G!

Lion29 ::

vec ne, ker TV hise se ne podpirajo fullHD... pol ko bo na BluRayu pa vsekakor...

se pa da 720p dobit z lepo kvaliteto..... ne razumem, zakaj bi folk gledal prek siola :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

djordjevic ::

Z veseljem bi gledal prek telesmeha, pa mi podnapisi prehitevajo za cirka tri sekunde. Unwatchable žal. Ergo, plačujem HBO, GOT pa gledam s travnika. OK in my book.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Keyser Soze ::

Lion29 je izjavil:

se pa da 720p dobit z lepo kvaliteto..... ne razumem, zakaj bi folk gledal prek siola :D

Ker si drugače grdi, grdi pirat? ;((

No pa da ne bom čisto off-topic, prasci so že začeli s temi "bednimi" zaključki posameznih delov. Tyrion v škripcih;). Me prav zanima kakšen twist bo izvedel, da se izvleče. Upam da, no.
OM, F, G!

bluefish ::

Heh, po eni strani smo bralci knjig odrešeni tovrstnih momentov, včasih pa bi bila nevednost boljša.

Lion29 ::

Keyser Soze je izjavil:

Lion29 je izjavil:

se pa da 720p dobit z lepo kvaliteto..... ne razumem, zakaj bi folk gledal prek siola :D

Ker si drugače grdi, grdi pirat? ;((


zakaj ze? sej si narocen na HBO, ne? torej ce si poberes epizodo do katere imas itaq pravice ziher nisi pirat
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

globoko grlo ::

Nej mi en pove, zakaj so tega bajsija pripeljal na stražo?
A je piscem že zmanjkovalo idej, al so umetno in zanalašč zdolgočasili zadevo, da bo naslednji del bolj vžgal? al ima bajsi kakšno bolj vidno vlogo v nadaljevanju?
itak ga bojo volkci pojedl, hehe

bluefish ::

Scenarij lepo sledi knjižni predlogi. In da, pozneje ima vidno vlogo.

jrtjtejtt ::

sicer je že dolgo od tega kar sem prebral knjige in moj spomin ni najboljši, ampak mislim, da nobena večja stvar v knjigah ni bila vpeljana kar tako brezveze in tudi v filmih se tega držijo, pač sledijo knjigi.

moram pa rečt, da mi gledanje serije še zdaleč ni tako zanimivo kot branje knjige. sreča da sem nekoliko že pozabil, da moram včasih malo pomislit, za kaj točno se gre.

me pa zanima ena stvar, a bodo snemanje serije prekinili, ko bo zmanjkalo knjig, ker pri takem tempu epizod in glede na "tempo" pisatelja...

Keyser Soze ::

globoko grlo je izjavil:

Nej mi en pove, zakaj so tega bajsija pripeljal na stražo?
A je piscem že zmanjkovalo idej, al so umetno in zanalašč zdolgočasili zadevo, da bo naslednji del bolj vžgal? al ima bajsi kakšno bolj vidno vlogo v nadaljevanju?
itak ga bojo volkci pojedl, hehe

Glede na to, da skoz jambrajo kolk so kadrovsko podhranjeni in glede na to, da je ata dal Porkchopu ultimat al smrt ali pa črna oprava...

IMO mora bajsi igrat eno pomembno vlogo. Ker je čist preveč bogi in se je Snow čisto preveč zavzel za njega.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

Vanich ::

A đe su im zmajevi? ;((

Mislem; skoz nekej trapajo o zmajih, pa tista luskinasta jajca okol vlačijo - predvidevam da bo zej-zej kšn zmaj not uletu? A je še prezgodej? Bolj na koncu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

zee ::

Na vprasanje vem odgovoriti, vendar moram molcati.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Lonsarg ::

Lihkar prebral prvo knjigo, HUDO:) Končno spet neka nepredvidljiva zgodba:)
««
3 / 213
»»