» »

Game of Thrones - serija

Game of Thrones - serija

Temo vidijo: vsi
««
185 / 213
»»

Spxy ::

Citadela živi v ignoranci imo...

Kurzweil ::

@nny je izjavil:

Psa šparajo za Cleganebowl. Imo bosta z Aryo, ki bo nosila Jamiejev obraz, vdrla v Rdečo palačo. Pes se bo soočil z bratcem, Arya pa s sestrico. Qyburn zna vmes še kakšno štreno premešat.


Tole se čuje kar proper theory...

Cveto ::

Po besedah velikega maestra (al kaj je že on, k je imel opravka z Samom) je citadela tam zato, da beleži dogodke, ne da jih spreminja. Pa saj to nekako makes sense, kakor koli bi se nagnili na eno stran bi jih drugi po prevzemu oblasti zradirali. Podobno nevtralna mora biti Night Watch.

Glede Dornije: vsaj en del njihove vojske je Yara peljala z ladjami, ko jih je napadel Euron (to sta bili ubiti dve kači). Predvideva se lahko, da je ta dal vojske izgubljen.

Phantomeye ::

Skratka seriji se pozna, da nima več bukvarske podlage, zato hitijo proti koncu. Se vidi, da je polno nekih subplotov preprosto izhlapelo. Takšnih, ki jih je načela serija. Ne (samo) knjiga.

Drugače pa sem danes prvič pogledal teaser za season 8... 100 % so kripte ... kaj je tam dol?

Spxy ::

Phantomeye je izjavil:

Skratka seriji se pozna, da nima več bukvarske podlage, zato hitijo proti koncu. Se vidi, da je polno nekih subplotov preprosto izhlapelo. Takšnih, ki jih je načela serija. Ne (samo) knjiga.

Drugače pa sem danes prvič pogledal teaser za season 8... 100 % so kripte ... kaj je tam dol?


Mrtvi Starki, ki bi znali "oživet" ko pridejo WW.

Cveto ::

Meni se tudi zdi. V napovedniku je zanimiv stavek "dead are already here" :)

@nny ::

Pesem, ki jo poje Pod, je sumljiva... Navezuje se direktno na prerokbo o Azor Ahai. Jenny je bila navadna punca, ki se je poročila s Targom, prestolonaslednikom. Njen dragi je umrl v tragediji v Summerhallu, ko je bil rojen Rhaegar. Jenny je na dvor pripeljala čarovnico, ki je prerokovala, da bo Azor Ahai rojen iz kraljeve rodbine, zaradi česar naj bi se Danyjina in Rhaegarjeva starša tudi poročila. Če gledamo sedanjo situacijo, se ne piše nič dobrega... Po eni razlagi naj bi se Jon odpovedal prestolu kot ta tip, da bi bil z Dany, po drugi bo Dany vladala sama, obkrožena z duhovi iz preteklosti, kot Jenny. Ne bo srečnega konca.

Za kripte pod Winterfellom so 100x omenili, da so varne... zaradi česar gotovo niso. V LOTR-u imajo srečo, ker je tam Eowyn z ženskami in otroci. Orki vdrejo noter, vendar ona obračuna z njimi. Prizor je bil naknadno izrezan.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: @nny ()

Gogyto ::

Winterfell je zgradil Bran the Builder; se ne bi čudil, da je vsaj za kripto uporabil kake magične uroke.

Se bi pa znalo kaj tudi not dogajat, ja. Sam je v kripti, proti koncu epizode ga pokaže, kako leži zraven Gilly. Once a Slayer, ....

edi45 ::



Mislite da bo res?:))

oo7 ::

edi45 je izjavil:



Mislite da bo res?:))


Če se bodo borili celo uro potem je možno. Čeprav bodo težko presegli tisto bitko z gospodarja prstanov.

@nny ::

Sapočnik režira, tako da... možno. ?
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

Personanonim ::

"The internet - like a training camp for never amounting to anything."

oglaf.com

Cveto ::

Gogyto je izjavil:

Winterfell je zgradil Bran the Builder; se ne bi čudil, da je vsaj za kripto uporabil kake magične uroke.

Se bi pa znalo kaj tudi not dogajat, ja. Sam je v kripti, proti koncu epizode ga pokaže, kako leži zraven Gilly. Once a Slayer, ....


No, teorija je, da je to kar ta, isti Bran (če vemo da lahko potujejo v času).

Smrekar1 ::

Mato989 je izjavil:

Glede na to da je že 2/8 epizod končanih me zanima kam je šel budget :P Da o dialogih napram 1 epizodi sploh ne govorimo... =)


Naslednji del bo 80-minutna ektravaganca na nivoju zadnjega Mad Maxa.

Upam.

Smrekar1 ::

oo7 je izjavil:


Če se bodo borili celo uro potem je možno. Čeprav bodo težko presegli tisto bitko z gospodarja prstanov.


Hja, imajo zmaje, ki aktivno sodelujejo v bitki. Ne kot "padle zveri", ki bolj kot ne malo patruljirajo okoli in včasih koga zgrabijo. Ni slonjenice, so velikani ... ni Prstoduhov a je precej več herojev, za katere nam ni povsem vseeno. Vojska mrtvih zna biti precej bolj grozeča kot tista v Kraljevi vrnitvi. Sploh kot v knjigi, kjer je bolj tako, ob strani. V filmu so OK, a ne več kot to.

Strinjam se, težko bo - vendar ni nemogoče. Pričakujem res strašljive prizore ko se dvignejo Starki iz svojih grobnic, denimo. Zadeva lahko preseže Kraljevo vrnitev, a le, če so se res potrudili. Upam na najboljše, vizuelno je bila zadeva do sedaj res solidna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Gogyto ::

Bitka na Kozari

Invictus ::

Smrekar1 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Glede na to da je že 2/8 epizod končanih me zanima kam je šel budget :P Da o dialogih napram 1 epizodi sploh ne govorimo... =)


Naslednji del bo 80-minutna ektravaganca na nivoju zadnjega Mad Maxa.

Upam.

Upam da ne.

Mad Max sux :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smrekar1 ::

Invictus je izjavil:


Upam da ne.

Mad Max sux :)).


Stvar okusa. Oskarja je za najboljši film je dobil :)

Kurzweil ::

Mad Max je soliden film (vsi), s tem da zadnji tako super mega spet ni, da bi si zaslužil Oskarja, četudi teh nagrad nikdar nisem jemal resno. Ne vem pa kako vam uspe primerjat Mad Maxa in Game of Thrones. Škoda, da se takole hypate s tem potencialnim super mega the biggest battlom ever, na koncu imate na ta način precej možnosti, da boste razočarani.

Smrekar1 ::

Kurzweil je izjavil:

Mad Max je soliden film (vsi), s tem da zadnji tako super mega spet ni, da bi si zaslužil Oskarja, četudi teh nagrad nikdar nisem jemal resno. Ne vem pa kako vam uspe primerjat Mad Maxa in Game of Thrones.


Saj ga ne.

Škoda, da se takole hypate s tem potencialnim super mega the biggest battlom ever, na koncu imate na ta način precej možnosti, da boste razočarani.


Ej, 57 minut se je samo napovedovalo in napovedovalo to bitko, cel del je bil posvečen temu. To je že za krajši film. Če ne bo teh supremeiest battle evar se bosta D&B cvrla v olju. To menda vesta.

MihaK3 ::

Cveto je izjavil:

Meni se tudi zdi. V napovedniku je zanimiv stavek "dead are already here" :)

Upam, da je vse to okoli kript samo red herring, ker sicer bo serija še v enem pogledu več kontradiktirala lastno logiko (kar je najhuje - dokler fikcija striktno sledi isti logiki, najsibo še tako čudni, je veliko bolje od nedoslednosti); namreč vsi do sedaj videni wighti so bolj ali manj "meseni" in tudi sicer sledijo tipični zombi logiki = hedshoti in obglavljenja jih uničijo. V kriptah pa so po toliko letih nedvomno samo še kosti (še od Neda starka ni nič drugega, če se kdo spomne prizora, ko Littlefinger vrne Catelyn njegove ostanke v eni taki mali skrinji). Kot je že nekdo drug napisal, bi bilo drugače edino, če bi bila večina mumificiranih, za kar ni pa ne v seriji in ne knjigah nobenega dokaza, niti indica...

Okapi ::

MihaK3 je izjavil:

namreč vsi do sedaj videni wighti so bolj ali manj "meseni"
So bili tudi čisto okostnjaki.

Matevz96 ::

Okapi je izjavil:

MihaK3 je izjavil:

namreč vsi do sedaj videni wighti so bolj ali manj "meseni"
So bili tudi čisto okostnjaki.


Si zihr? Meni se zdi da so vsi imeli vsaj nekaj mesa na sebi.

Ned Stark skoraj 100% ne bo vstal od mrtvih ker so po smrti silent sisters (kaj je prevod?) odstranile vse ostanke iz njegovih kosti. Kot je že rekel nekdo pred mano, kar je Littlefinger vrnil je bila škatla nepovezanih kosti.

Za ostala trupla ne vem ampak v knjigah ni omenjeno da bi jih balzamirali, tako da so verjetno v podobnem stanju.
#hooldthedoor

MihaK3 ::

Verjetno misliš prizor pred 3-eyed-raveno jamo? Saj sem napisal bolj ali manj meseni in čisto same kosti tudi tisti niso imeli oz dalo bi se sklepati da so zaradi zelo nizkih temperatur vsaj možgani delno ohranjeni, medtem ko v desetletjih in stoletjih v kripti (običajne jamske temperature cca 8 stopinj) ni moglo ostati nič več. Sicer so bile pa že po tistem prizoru hude polemike, saj wighti v knjigah niso nikjer niti tako koščeni, ampak ja, po seriji razočaranj od 5 sezone naprej me praktično nič več ne bo presenetilo...

Okapi ::

Za moje pojme je to okostnjak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Spxy ::

Sem prepričan da wighti ne potrebujejo ne mesa ne možganov da delujejo, seveda pa pomaga da imajo vse kosti na kupu :)). Tist prizor s prestrašeno Aryo daje vtis da je možno da vstanejo mrtvi starki... koga drugega bi se pa lahko tako prestrašila...

Gogyto ::

Verjetno bi se tudi White walkersov...

Phantomeye ::

@nny je izjavil:

Pesem, ki jo poje Pod, je sumljiva... Navezuje se direktno na prerokbo o Azor Ahai. Jenny je bila navadna punca, ki se je poročila s Targom, prestolonaslednikom. Njen dragi je umrl v tragediji v Summerhallu, ko je bil rojen Rhaegar. Jenny je na dvor pripeljala čarovnico, ki je prerokovala, da bo Azor Ahai rojen iz kraljeve rodbine, zaradi česar naj bi se Danyjina in Rhaegarjeva starša tudi poročila. Če gledamo sedanjo situacijo, se ne piše nič dobrega... Po eni razlagi naj bi se Jon odpovedal prestolu kot ta tip, da bi bil z Dany, po drugi bo Dany vladala sama, obkrožena z duhovi iz preteklosti, kot Jenny. Ne bo srečnega konca.

Za kripte pod Winterfellom so 100x omenili, da so varne... zaradi česar gotovo niso. V LOTR-u imajo srečo, ker je tam Eowyn z ženskami in otroci. Orki vdrejo noter, vendar ona obračuna z njimi. Prizor je bil naknadno izrezan.


Še nikoli nikjer nekaj, ni bilo varno nekaj, za kar so vsi trdili, da je absolutno varno, hehe.

@nny ::

Po pocukranih srce-k-srcu prizorih v Got vedno pride klanje. Sedaj bi se morali že naučiti vzorec.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

Phantomeye ::

@nny je izjavil:

Po pocukranih srce-k-srcu prizorih v Got vedno pride klanje. Sedaj bi se morali že naučiti vzorec.


GoT giveth and GoT taketh away.

Nikonja ::

Meni je še najbolj smešno kako zmajček od belih kar lepo čaka da oni počasi pridejo do Winterfella čeprav je on lahko tam v parih urah ali manj.

Drevesce ::

Nikonja je izjavil:

Meni je še najbolj smešno kako zmajček od belih kar lepo čaka da oni počasi pridejo do Winterfella čeprav je on lahko tam v parih urah ali manj.


Tu misliš na ostale mrtve? Zakaj bi NK šel z zmajem sam nad Winterfell?

MihaK3 ::

Seveda ne - z epic enotami se ne solira, še posebej ne na glavno sovražnikovo bazo :D

Kurzweil ::

Me je pa Daenerys spomnila na Esmeraldo... Esmeraldo je rešil Malaver iz požara (od takrat je bila slepa), ona pa se je slinila okrog Jose Armanda in Alvara. Daenerys pa rešuje Jorah Mormont, ona pa se smuka okrog Daaria Naharisa in Jona Snowa... that's the way it is... poštenjaki vedno kratko potegnejo, boga Malaver in Jorah Mormont... nauk te zgodbe... ne pomagaj ženski v hudem, ker bo potem tebi še slabše... malo se šalim... Jorah Mormont ima ža lep čas sušo oz. since forever (beri od S01-S08), še Samwell Tarly ga pelje scat in to celo v času, ko je bil zaprisežen Night Watchu... če smo že pri seksu, predstavljajte si, kakšen luksuz čaka Gendryja, če z Aryo preživita, dejansko mu lahko vsak večer ponudi kaj novega...

@nny ::

če smo že pri seksu, predstavljajte si, kakšen luksuz čaka Gendryja, če z Aryo preživita, dejansko mu lahko vsak večer ponudi kaj novega...

Melisandre tud ni švoh v tem pogledu. >:D
Lahko izbiraš med naj nanj dvema modeloma... Pa šefica je huda za trojček.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: @nny ()

Kurzweil ::

@nny, Melisandre ima na voljo samo 2 modela, od tega je eden star par sto let... bognedaj, da slučajno sname ovratnico... Arya po drugi strani ima na voljo praktično neomejeno izbiro... če hočeš tudi Walderja Freya, če smo že ravno pri drugi varjanti od Melisandre... verjetno je podoben experience :))

Čez 3-4 dni pa že 3. epizoda... juj kak bi blo cute, da umrejo vsi tisti, za katere pričakujemo, da ne bodo... Sam, Dany, Jon, Arya.. pa da Mountain doživi še nek fatal error in po nesreči odbije glavo Cersei. Sej vem bluzim, ampak glede na prebrano 1001 teorijo in preračunavanja 1001 konca, se bojim, da bo do konca vse bolj ali manj predvidljivo. Pretty please, že s Samom Tarlyjem bi bil zadovoljen, ampak verjetno je Martin povedal Weissu in Benioffu, da se pretirano vmešaval v scenarij do konca, da pa vendarle naj ne ubijeta njega... torej Sama Tarlyja... alt Martina...

Invictus ::

Zadnji 2 sezoni sta ste izneverili reku

Everybody dies :D

Upam, da zdaj to popravijo :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

@nny ::

Iz leakov je bolj ali manj jasno, kdo preživi pokol in kdo ne. Edina nejasna točka je...ne povem. :P
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

Besna Glista ::

Kurzweil ::

@nny je izjavil:

Iz leakov je bolj ali manj jasno, kdo preživi pokol in kdo ne. Edina nejasna točka je...ne povem. :P


Kak leak? 2. epizoda je "leaknala" kaka dan prej... je 3. epizoda že tudi kje? ...bomo pobrskali, upam da ne bom zastonj iskal?!

oo7 ::

@nny je izjavil:

Iz leakov je bolj ali manj jasno, kdo preživi pokol in kdo ne. Edina nejasna točka je...ne povem. :P




Glede na to, da ti je več ali manj vse jasno z leakov si tole napoved napovedala z leakov ? :|



@nny je izjavil:

Za tretji del napovedujem, da bodo v prah ugriznili naslednji liki...
- Jamie (konec pripovednega loka)
- Theon (zašpinil klobaso, konec loka)
- Beric Dondarrion
- Ed Tollett, Lord Commander
- Ghost (žrtvoval se bo za Jona kot ostali krvovolki)
- Missandei ali Grey Worm (majhna verjetnost)
- + še kakšno presenečenje

V vojski mrtvohodcev bomo gotovo videli par starih obrazov. Hodor? Benjen? Karsi? :(

Pričakujem, da bodo mrtvi Starki vstali iz grobov. Edino, kar bi lahko zares prestrašilo Aryo, je njen oče, ki jo preganja z glavo v roki.
Najmanj en deus ex machina se bo prikazal: možni kandidati so Melisandre z rdečo vojsko, Nymeria s tropom volkov in Bronn z okrepitvami in samostrelom. Ne pozabimo tudi Golden Company.
Ideje, da bo Dany Mad Queen kar ne pojenjajo...bo postala, vendar ne v smislu, da bi zakurila Kings Landing. Za tak razvoj lika je ostalo bistveno premalo epizod, poleg tega zmage oziroma zaključka ne bo brez zmajev, in Jon je še preveč zelen jezdec, da bi sam premagal NK-ja. Zanimivo je, da incest ni pretirano vznemiril ne Jona ne Dany, pa tudi Jon je videti, da je kar sprejel vsaj svoje ime, če še ne svoje dediščine.. Iz enega od spoilerjev, ki sem jih napisala, je jasno, v katerih okoliščinah bo zmajevka popenila. Živi bili in videli.:D

Kurzweil ::

Kolikor sem se zdejle razgledal... ni nobenega leaka za 3. sezono... vsaj v obliki celotne epizode ne... po moje vas @nny malo flanca...

... pardon 3. epizodo... 8. sezone...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kurzweil ()

the_monster ::

ta @nny itak prbija same neumne,ene pametne ne zmore...

Spxy ::

Preveč časa na redditu, potem so pa take blodnje....

Gregor5816 ::

Kolikor sem jaz zasledil, naj bi bila zgodba v knjigah različna kot v seriji, ampak končni izid naj bi bil enak... Torej kdor bo umrl v seriji, tudi v knjigah ne bo dočakal konca.

edit: typo

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Gregor5816 je izjavil:

Kolikor sem jaz zasledil, naj bi bila zgodba v knjigah različna kot v seriji, ampak končni izid naj bi bil enak... Torej kdor bo umrl v seriji, tudi v knjigah ne bo dočakal konca.

edit: typo


To ni nujno res, ker rekli so da bo KONEC enak... ne pa isti karakterji na koncu... torej ko nekdo reče da bo konec enak, to lahko pomeni da bo Kings landing razbit folk pa plul stran, nikakor pa to ne pomeni da bodo ISTI karakterji pluli stran samo da bo event enak.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Kurzweil ::

Glede na to, da so umirali karakterji, ki v knjigah niso... je povsem možno da ne bodo umirali karakterji, ki v knjigah so...

@the_monster in @Spxy, meni pa se ne zdi, da bi kakšne neumnosti pisala, pač svoje teorije... ne vem pa, kje je našla kakšen leak... se je v preteklosti zgodilo, da je kakšen del scenarija prišel ven in kakšna epizoda v video formatu seveda... ampak tokrat vsaj v video formatu nisem našel nič... kdo ve... mogoče pa @nny prevaja podnapise za HBO in že ima to epizpodo, seveda pod embargom...

Spxy ::

Večino njenih teorij najdem na redditu kak dan prej... Mogoče jih pa ona tam piše, v tem primeru se opravičujem.

Sem pa tudi sam prebral eno zanimivo in sicer da bo Jaime ubil Night Kinga. Njegov naziv Kingslayer bi lahko bil forshadowing :)

Kurzweil ::

Jaz sicer ogromno spremljam razne skupine, predvsem na Facebooku... glede na to, kaj vse sem prebral, se sprašujem, če počasi ne bo zmanjkalo teorij... ampak na Redditu pa nisem bil nikoli, vedno me je odbijal, ne vem zakaj... edino ko rabim kakšen info ali stream pogledam, drugače pa ga nekako ne prebavljam.

Spxy ::

Teorij ne bo zmanjkalo, je pa definitivno nekdo zadel konec, upam samo da nisem jaz in me serija preseneti :). Ja tako kot slo-tech, moraš znat ločit kvaliteto od trollov, pa je kar spodoben vir informacij in novic.
««
185 / 213
»»