» »

Game of Thrones - serija

Game of Thrones - serija

Temo vidijo: vsi
««
182 / 213
»»

Kurzweil ::

Čeprav kolikor pa se spomnim Oshe... ona je, če me spomin ne vara z wildlingsi prišla s čolnom mimo zidu... torej je edina možnost da ja magic poleg zida bil tudi v vodi oz. nekaj v tem smislu...

@nny ::

Meni se zdi povsem logično da nihče ne jemlje white walkerjev resno.

Cersei se je usrala na svojem prestolu, ko je videla zgolj enega nemrtvega, ne WW-ja, pa se ji vseeno ne zdi pametno poslat vojske oziroma raje pusti, da pobijejo cel Sever. Ni ji jasno, da bo kmalu zmrznila tudi njena rit, ker je vojska NK-ja z vsakim pobitim večja. Kako je ta oseba preživela do 8. sezone?
Severnjaki vedno godrnjajo, da bo prišla zima in tudi zgodbe o belohodcih so precej bolj žive kot na jugu. In vseeno najdejo čas in energijo za pričkanje, kdo je kralj in kdo je upognil koleno...s Sanso in Aryo vred. V bitki za Winterfell pričakujem pokol.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

oo7 ::

55 miljonov ljudi si je ogledalo premiero 8 sezone iz travnikov.

Matevz96 ::

@nny je izjavil:

Meni se zdi povsem logično da nihče ne jemlje white walkerjev resno.

Cersei se je usrala na svojem prestolu, ko je videla zgolj enega nemrtvega, ne WW-ja, pa se ji vseeno ne zdi pametno poslat vojske oziroma raje pusti, da pobijejo cel Sever. Ni ji jasno, da bo kmalu zmrznila tudi njena rit, ker je vojska NK-ja z vsakim pobitim večja. Kako je ta oseba preživela do 8. sezone?
Severnjaki vedno godrnjajo, da bo prišla zima in tudi zgodbe o belohodcih so precej bolj žive kot na jugu. In vseeno najdejo čas in energijo za pričkanje, kdo je kralj in kdo je upognil koleno...s Sanso in Aryo vred. V bitki za Winterfell pričakujem pokol.


Mogoče nisem najlepše napisal, itak da se bi vsi posrali če bi jih videli.

Večina o njih ni niti slišala, če pa že bi bi verjela nekje na nivoju škratov in velikonočnega zajčka.
#hooldthedoor

Kurzweil ::

oo7 je izjavil:

55 miljonov ljudi si je ogledalo premiero 8 sezone iz travnikov.


Podatek, ki ga je nemogoče izračunati... to, da se zadeva masovno downloada je jasno že od 1. sezone... kdor pa si upa napisati neko konkretno številko pa sanja... toliko je načinov in medijev prenašanja in multipliciranja, da je škoda, ker je to zgolj ugibanje... jaz bi rekel, da je štavilka sigurno večja. So pa to napisali pri Montitorju, njihov vir pa The Verge, kar pove vse....

MihaK3 ::

@nny je izjavil:

Meni se zdi povsem logično da nihče ne jemlje white walkerjev resno.

Cersei se je usrala na svojem prestolu, ko je videla zgolj enega nemrtvega, ne WW-ja, pa se ji vseeno ne zdi pametno poslat vojske oziroma raje pusti, da pobijejo cel Sever. Ni ji jasno, da bo kmalu zmrznila tudi njena rit, ker je vojska NK-ja z vsakim pobitim večja. Kako je ta oseba preživela do 8. sezone?
Severnjaki vedno godrnjajo, da bo prišla zima in tudi zgodbe o belohodcih so precej bolj žive kot na jugu. In vseeno najdejo čas in energijo za pričkanje, kdo je kralj in kdo je upognil koleno...s Sanso in Aryo vred. V bitki za Winterfell pričakujem pokol.

Iz njenega vidika je to najboljša poteza; če na severu ustavijo hordo WW-jev/wightov bojo verjetno močno oslabljeni in jih bo lahko podjarmila ali vsaj oni ne bojo mogli nje, če ww-ji zmagajo, lahko v najslabšem primeru še vedno spizdi nekam stran na Euronovi floti (seveda so njegovi motivi vprašljivi, a vseeno). Če bi pa poslala vso svojo vojsko na sever bi bila pa v najboljšem primeru proporcionalno enako oslabljena kot ostali, v najslabšem pa izbrisana. Kolikor je sicer bitch, ji trenutno kar dobro kaže...

Okapi ::

Po bitki je lahko biti general. Pred bitko imaš pa vedno vsaj dve možnosti - poslati vso vojsko v boj, ali pa del vojske ohraniti v strateški rezervi. Obe možnosti imata svoje prednosti in slabosti, in vnaprej je nemogoče zanesljivo vedeti, kaj bi bilo bolje narediti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Okapi ::

Tudi izbira kraja spopada je pomembna, in vprašanje, če je tam na severu najboljša izbira, glede na to, da jim že primanjkuje hrane. Verjetno bi bilo bolje, če bi se s severa vsi umaknili južneje, in zombije pričakali na kakšnem strateško ugodnejšem kraju.

MihaK3 ::

Moat Caitlin recimo ja, drugega bottlenecka pa ni

Okapi ::

Še malo južneje je ena ožina, kje je tisti edini most čez veliko reko. Tam bi lahko naredili najbolj učinkovito obrambo, po mojem.

MihaK3 ::

The Twins? To NI edini prehod iz severa na jug, pravzaprav sploh ni v tej smeri, temveč vzhod-zahod in nikakor ne bi mogel služiti temu namenu.

Okapi ::

Ni edini prehod na jug, je pa edini most čez reko. Če ga zapreš, morajo iti naokoli, tam so neka močvirja, čez katera verjetno tudi ne morejo, na mestih, kjer gredo lahko, jih pa pričakaš. Pomembno je, da ti izbereš kraj spopada, na mestu, ki je ugodno zate.

MihaK3 ::

Močvirja so ravno okoli Moat Cailina, verjetno si s tem pomešal, Kingsroad - glavna cesta sever jug sploh ne gre čez The Twins. Takrat je bil to pomemben kraj dogajanja, ker je hotel Robb na skrivaj zaobiti Lannisterje bolj proti zahodu, ni pa to noben chokepoint sever-jug, edini tak je zgoraj omenjeni Moat Cailin, vendar je še ta vprašljiv ker je bil kot prvo namenjen za branjenje vdorov z juga in kot drugo so bolj kot ne ruševine. Vseeno pa bolje kot nič.
 .

.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MihaK3 ()

yayo ::

pa valjda bodo čakali tako zimo, da bodo lahko prečkali kjerkoli, ker drugače pade cela poanta zgodbe.

DamijanD ::

Bosta volka imela še kakšno vlogo?

Kurzweil ::

Evo todi Rookie of The Year je komaj čakal začetek zadnje sezone... pri svoji plači bi si pa mogoče lahko omislil HBO account...



Samo še kak komentar Dragiča (Dragon pa to) manjka vmes ... :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kurzweil ()

Gregor P ::

Ker marketing8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

martincek1 ::

Pomojem v Ameriki to tolk oglašujejo, da je napisal sarkastično.

Kurzweil ::

Fan made video oz. intro za Game of Thrones... v stilu intra iz serije Westworld

oo7 ::

Sesame Street: Respect is Coming

Kurzweil ::

Malce preverjanja znanja... pa brez googlanja...

1. kaj sta si v sorodstvu Ilyn Payne in Podrick Payne?
2. kaj sta si v sorodu Sam Tarly in Selyse?

Drevesce ::

Kurzweil je izjavil:

Malce preverjanja znanja... pa brez googlanja...

1. kaj sta si v sorodstvu Ilyn Payne in Podrick Payne?
2. kaj sta si v sorodu Sam Tarly in Selyse?


1. Ce se ne motim sta bratranca? Vem, da je bil Podrick tik pred usmrtitvijo, pa je Tywin izvedel za njegov priimek ter ga pomilostil ter ga za "kazen" kot slugo poslal Tyrionu.
2. Nimam pojma kdo je to.

Besna Glista ::

2. Žena od Stankota. Teta? Teta v drugem kolenu? Nekaj takega bi rekel.

Smurf ::

Selyse je iz hise Florent. Podrick Payne je nek daljni sorodnik Ilyn Payna (nista bratranca).

Kurzweil ::

Tako pri 1. in 2. je odgovor, daljni bratranci oz. distant cousins. Do včeraj sploh nisem vedel, da je Sam v kakšnem koli sorodstvu s Selyse, pa kar podrobno spremljam zadevo. Nimam pa zdejle časa pogledat družinskega drevesa in pravega prevoda... če distant cousin pri nas pomeni mrzlega bratranca/sestrično, kot jim pravimo.

Smurf ::

Od Sama mati je prav tako iz druzine Florent in sestricna Selyse.

Besna Glista ::

"Od Sama mati je sestricna Selyse." => "Teta? Teta v drugem kolenu? Nekaj takega bi rekel."

Close enough =)

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

Upam, da niso v 8 sezoni pozabili na Potičko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

drvo ::

oo7 je izjavil:

Upam, da niso v 8 sezoni pozabili na Potičko.



SPOILER!!!!









Vroča potička je Night king 😀

oo7 ::

drvo je izjavil:

oo7 je izjavil:

Upam, da niso v 8 sezoni pozabili na Potičko.



SPOILER!!!!









Vroča potička je Night king 😀


Mogoče imaš celo prav.

Matevz96 ::

oo7 je izjavil:

drvo je izjavil:

oo7 je izjavil:

Upam, da niso v 8 sezoni pozabili na Potičko.



SPOILER!!!!


Vroča potička je Night king 😀


Mogoče imaš celo prav.



Prej Bran
#hooldthedoor

drvo ::

Matevz96 je izjavil:

oo7 je izjavil:

drvo je izjavil:

oo7 je izjavil:

Upam, da niso v 8 sezoni pozabili na Potičko.



SPOILER!!!!


Vroča potička je Night king 😀


Mogoče imaš celo prav.



Prej Bran


Ne vem, če nisi razumel, to je bil vic. :), za Brana pa pravijo, da bi mogoče lahko bil, čeprav so tudi teorije, da je Bran v bistvu Bran the builder, ki je zgradil zid. Vse bo jasno čez pet tednov. Potem pa da vidimo, kako bo zgodbo razvijal še Martin. Na šesto knjigo še lahko računamo, sedma pa se bojim, da je še večja fantazija kot same knjige. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()

@nny ::

Leaknila celotna epizoda. Nič omembe vrednega z izjemo :O
seksa med Aryo in Gendryjem.

Tole je bilo res nepričakovano.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

Matevz96 ::

@nny je izjavil:

Leaknila celotna epizoda. Nič omembe vrednega z izjemo :O
seksa med Aryo in Gendryjem.

Tole je bilo res nepričakovano.


Izgleda da je bila na "seznamu" :D

Samo še Brienne manjka, pa mala Mormonka :D

#hooldthedoor

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matevz96 ()

scipascapa ::

nič gremo gledat :)

Outcast ::

Precej 'melanholičen' del, pevski del med pitjem me je spomnil na Gospodarja Prstanov, predno so šli v boj LOL

Tole bo mesarsko klanje!:D

Master_Yoda ::

Heh prva stvar na katero je pomislila je to da ji lahko ogrozi pot do prestola...
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

drvo ::

Imam občutek, da naslednja epizoda podobna Rdeči poroki, po kateri sem za skoraj mesec odložil knjigo.

martincek1 ::

Do zdaj so ble stvari tko fino zapletene, da je kar mal težko gledat razplet skozi 6 epizod.
To so sicer totalna ugibanja(ni nobenega spoila), ampak zelo verjetna..

- Daenerys bo očitno ratala Mad King v2 in umrla
- Iron Throne bo uničen (iz Daeneryinih videnj)
- Night King bo na koncu poražen, Bran bo verjetno umrl, ker who needs him če ni NKja
- Cersei bo verjetno ubil Kingslayer v eni od zadnjih dveh epizod

Vprašanje samo, kaj se zgodi z Aryo, Sanso in Tyrionom. Arya bi lahko preživela, samo dvomim da bo zarad prizora v tej epizodi. Sansa zna na koncu res dobit Sever, Tyrion pa umret pri 80. letih.

Sicer se ne bom pritoževal nad razpletom, ampak vseeno priznam da me mal moti, zakaj kr naenkrat NK hoče tvegat in ubit Brana, če lahko prvo ubije vse ostale.

Sicer je pa #gameofthrones na twitterju precej zabaven danes :)

Zgodovina sprememb…

damian ::

Meni osebno dober del - čeprav zopet: za nepomembno govoričenje med deljenjem hrane je dovolj časa (koga briga kje se bo 5 letnica borila...), da bi pa pokazali kaj Škrat zve od Brana..pravzaprav so ta prizor kar preskočili, saj v naslednjem kadru ze nataka vino kraljemorcu. Enako zadnji prizor - a je res potreba po mehiško telenovelskem zaključku? Res ni mogel Jon povedat še enega stavka????

Ciklamen ::

A bosta Theon pa Sansa skočila med rjuhe, čeprav Theonu manjka 'klobasa'? Ali bo Theon podlegel v bitki (je zvit, tak da se mi zdi da zna kar preživet)?
- End of the Post ->

vasquez ::

@nny je izjavil:

Leaknila celotna epizoda. Nič omembe vrednega z izjemo :O
seksa med Aryo in Gendryjem.
Tole je bilo res nepričakovano.


Materialistka. Samo da je povedal, da je Baratheon, že je spustila hlače.

bambam20 ::

Zanimivo bo videt, koliko od glavnih likov bo preživelo masaker. Če bi bilo pa Martinovo precej manj kot bo po HBO-jevo?

Kurzweil ::

Tale zadnja epizoda, je še zadnji nastavek, preden se začne total war, ravno toliko da se nam še zadnjič prikupijo karakterji, preden bodo začeli krepati kot muhe. Nekako času primerno, na dan ko smo vsi doma na tople, se razvajamo in bašemo, jutri pa služba... tako kot se na koncu prikaže NK, nekaj podobnega je misel, da je jutri delovnik. Maisie je stara "že" 22 let, pa sem vseeno imel slabo vest, ko sem gledal tisto sceno in upal, da pokaže še kaj več... že naslednjo epizodo jih bo par manj...

Sem pa zadnjič študiral, če obstaja kje po kakšnem čudežu... tista pilotna 1. epizoda 1. sezone, ki je bila tako slaba, da so skoraj obupali nad idejo, da se financira in snema to serijo, prev zanima kako je tisto zgledalo.

scipascapa ::

pilotna? prvi del sezone 1? ali kao 00 ?

Kurzweil ::

scipascapa je izjavil:

pilotna? prvi del sezone 1? ali kao 00 ?


Pilotna ja... je pa bil to s01e01... tudi dogajalo se je menda isto, kot v s01e01, kot ga poznamo... pilotna ja...

SmeskoSnezak ::

Mnjah...
mislim da jo je resnica samo rahlo prizadela, ker je pac prisla na dan, tik pred "zdajci"... jaz bi rekel, da bo jo ta vojna zdelala in prikazala, da ni pomembno kdo je na smotanem prestolu, dokler lahko prezivijo. Mogoce celo da bo se Jonu kaj zgodilo, bi lahk ugibal, in bo razumela...

Ce so vsaj toliko pametni, da se opirajo na vse epizode do sedaj in je vsak karakter ki mal vec spregovori "pomemben", bi rekel, da bo to dekle se imelo posebno vlogo v naslednjih delih. Ce ne, pol lahk resnicno recem, da so zabluzli po smotano holivdsko in ves kes zapravli za pi-0--n dim.
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

Drevesce ::

Jaz imam občutek, da bo Jon ali Aegon še zadnjič padel naslednji teden (ali pa morda v tisti drugi bitki). Vse bolj se nagibam k tisti teoriji, da oba z Danerys umreta, vendar ona prej rodi zdravega otroka.

Phantomeye ::

Drevesce je izjavil:

Jaz imam občutek, da bo Jon ali Aegon še zadnjič padel naslednji teden (ali pa morda v tisti drugi bitki). Vse bolj se nagibam k tisti teoriji, da oba z Danerys umreta, vendar ona prej rodi zdravega otroka.


Ena teorija je, da night king hoče otroka od danny.

LeQuack ::

Mene zanima koliko od teh dialogov, v zadnjih dveh sezonah odkar ni še knjige, je dejansko izmišljenih s strani serije in koliko jih bo v knjigi? Ker imam občutek da se je kvaliteta dialogov precej spustila, oziroma kvaliteta tega in-between časa med večjimi dejanji. Veliko več je pogovorov v stilu The Walking dead, kjer je veliko one-on-one dialogov in še to bolj monologov, kjer ni dejansko pravih pogovorov kot bi jih imeli normalni ljudje. Just my 5 cents.
Quack !
««
182 / 213
»»