» »

Game of Thrones - serija

Game of Thrones - serija

Temo vidijo: vsi
««
19 / 213
»»

oo7 ::

pickle_rick je izjavil:

Kaj si mislite o koncu?;) Sem skoraj prepričan da so izobesili random otroke...


Jaz tudi tako mislim.

darkolord ::

Sem skoraj prepričan da so izobesili random otroke...
Jasno, ker:
- ni obrazov
- ni bilo pokazano, da so jih ujeli (surprise bi bil enak, če bi jih najprej ujeli, pol pa tkole...)
- kje sta hodor pa baba

pickle_rick ::

V prid tej ideji gre tudi to da je Theon poslal Luwina nazaj v Winterfel.

oo7 ::

Pa še nekaj me zanima. Ko je ser jorah mormont prišel, do one ženske, ko je drugi ženski slikala po hrbtu, ko ga je vprašala če bo še kdaj pustil daenerys targaryen na cedilu pa je rekel, da nikoli več. Kdaj pa jo je pustil? A to je bilo mišljeno zaradi tega, ker so ji ukradli zmaje?

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

cebelar123 ::

Ravno pogledal v treh dnevih vse dele 2 sezone do sedaj. Kje za vraga sta Meera, Jojen Reed in kraljemorec počne v neki kletki leseni. Kr nekaj. Pa še ogrmono drugih likov spremenili.;(

IvoJan ::

predvidevam da sta zazgani otroski trupli bili tisti dve siroti ki so ju poslali na tisto kmetijo delat.

jizzer ::

WTF Je blo to na koncu :D Spet kar nekaj dogajanja se mi dopade :)

karafeka ::

oo7 je izjavil:

Pa še nekaj me zanima. Ko je ser jorah mormont prišel, do one ženske, ko je drugi ženski slikala po hrbtu, ko ga je vprašala če bo še kdaj pustil daenerys targaryen na cedilu pa je rekel, da nikoli več. Kdaj pa jo je pustil? A to je bilo mišljeno zaradi tega, ker so ji ukradli zmaje?


Ne. Mislila je na njegovo špijonažo, ko je od začetka delal za Baratheona, ko pa je ta hotel, da jo ubije, pa je prestopil stran. Aja,pa nikoli ne reci nikoli ;)

@nny ::

Dobro jim gre...Tyrion pa je car nad carji.

]Fusion[ ::

cebelar123 je izjavil:

Ravno pogledal v treh dnevih vse dele 2 sezone do sedaj. Kje za vraga sta Meera, Jojen Reed in kraljemorec počne v neki kletki leseni. Kr nekaj. Pa še ogrmono drugih likov spremenili.;(

Sem sam tudi opazil, da so kar nekaj stvari spremenili. Samo se ne sekiram preveč, jaz vzamem serijo takšna kot je in se ne obremenjujem preveč z primerjavami kjnig :)
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

cebelar123 ::

Se sam tudi poskušam ne sekirat in se ponavadi ne sekiram zaradi kakšnih odstopanj od knjige. Ampak brisanje, kr pomembnih likov in lokacij pa mi ni glih vredi.

Modiano ::

Se morda kdo spomne kako je v knjigi zapisano? V seriji se spomnim, da sta Greyjoy in njegova sestra skupaj na konju odjezdila do očeta (takrat še ni vedel, da je sestra - jo je še nekaj otipaval), ko je od Robb-a šel Greyjoy prvič po 9 ali10 letih k svojemu očetu. V knjigi tega nisem zasledil. Ubistvu se mi zdi, da je dosti drugače opisano. Tnx
...Money can't buy happiness, but neither can poverty...

IceBoX ::

Kolikor vem je bilo isto tudi v knjigi.
Huh...

Mavrik ::

cebelar123 je izjavil:

Se sam tudi poskušam ne sekirat in se ponavadi ne sekiram zaradi kakšnih odstopanj od knjige. Ampak brisanje, kr pomembnih likov in lokacij pa mi ni glih vredi.


Ne vem kako sploh lahko pričakuješ, da bo sprememba 5 knjig špeha v serijo obdržala iste lokacije in like :) Dejansko jim hudo dobro uspeva, še posebej, ker se vidi da spremenjene scene na veliko izkoriščajo za opisovanje ozadja in zgodovine, kar v knjigah traja veliko več časa in je veliko bolj razdrobljeno. Po mojem mnenju zelo pozitivno - še posebej ker majo Danny na fast-forward načinu in veselo preskačejo vso glupo njeno jokcanje in se osredotočajo na dejanske kose dogajanja.
The truth is rarely pure and never simple.

imagodei ::

> "Ne vem kako sploh lahko pričakuješ, da bo sprememba 5 knjig špeha v serijo obdržala iste lokacije in like"

Ne vem, kako jim je to v 95% uspelo v prvi sezoni?

Mislim, da realno nihče ne pričakuje, da bi bila serija 100% preslikava knjig. Vseeno pa zadeve čudno spreminjajo. Meera in Jojen dejansko manjkata, s tem pa razvoj ene ključnih tem v knjigi. Bran kot karakter je bil do sedaj v celoti zapostavljen. V tejle epizodi Jaime ubije svojega bratranca, kar je spet kar nekaj. Kaj Tywin Lannister že tedne počne v Harrenhalu in debatira z Aryo?

Škoda je, da niso serije raje raztegnili za 2-4 dele, pa zajeli potek, ki malce bolj spominja na tistega iz knjig.

Če misliš krajšat in spreminjat, lahko posnameš en triurni film na knjigo, tako kot so to naredili z Lord of the Rings. Če snemaš serijo - kdo pravi, da se moraš omejit na 10 delov?
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

Lion29 ::

imagodei je izjavil:



Škoda je, da niso serije raje raztegnili za 2-4 dele, pa zajeli potek, ki malce bolj spominja na tistega iz knjig.


zakaj je skoda? da bi bili zadovoljni tisti, ki ste brali knjigo? jaz prav nic ne pogresam
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

imagodei ::

Predvsem zato, ker je serija narejena po literarni predlogi, torej po originalnem izdelku, ki že obstaja. Nobene potrebe ni izmišljevat si nove zgodbe zato, ker delaš serijo.

Razumem poenostavitve zaradi časovnih omejitev; ne razumem pa spreminjanja poteka zgodbe zato, ker se ti pač zdi, da bi nekaj drugače povedal.

Recimo, da Meera in Jojen res ne upravičita svoje pojavitve, ker zgolj dodajata k številu oseb in da Osha povsem OK prevzame njuno vlogo. Kul. Ne razumem pa, zakaj mora Jaime Lannister ubit svojega bratranca, zakaj je Tywin Lannister že tedne dolgo nastanjen v Harenhalu, zakaj so čarovniki ukradli zmaje...

Te spremembe so ena kaprica nekoga, ki se mu knjižna predloga ni zdela OK, ampak notri meče nek svoj podpis.

To je tisto, kar je povsem brez veze in je moja kritika.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

Lion29 ::

ravno zato ne zelim, da folk ki je bral knjigo sodeluje v tej temi... ker se konstantno pritozuje, da je serija drugacna kot knjiga (kar je cisto normalno).... in mi tako

1. kvari uzitek ob gledanju serije
2. kvari uzitek ob branjut eme
3. spoila knjigo

upam, da razumes moj pogled, kot gledalca serije, ki debatira v temi o seriji in ne o knjigi
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

imagodei ::

> "ravno zato ne zelim, da folk ki je bral knjigo sodeluje v tej temi..."

Sej veš, kako pravijo: You can't always get what you want - but if you try, sometimes, you might get what you need. :)

Kaj čmo - z dekretom prepovedat sodelovati tistim, ki smo brali knjigo? 8-O

Sej po svoje te razumem. Po drugi strani pa spet ne. Kar se tiče točk 1. & 2. ti svetujem, da se ne sekiraš. Če bereš temo o seriji, moraš biti pripravljen na vse sorte, tudi negativne komentarje. Zdej, a negativizem izvira iz primerjave z literarno predlogo, ali pa iz tega, ker (neka X) serija suxx, je irelevantno. Edin, če bi rad cenzuriral vsa mnenja, razen tistih, ki serijo poveličujejo.

Skratka - disregard, kar je takega. Jzst ti obljubim, da ne bom spoilal vnaprej ničesar, tako da kamot lahko ugibate o vseh sortah stvari. Če me bo pa motilo neko odstopanje od literarne predloge, ki je po mojem mnenju absolutno brezvezno, bom pa tudi povedal.

Kar me pripelje do 3. točke: Well, kako hudiča ti lahko spoilam knjigo, če gledaš serijo? Serija ti po defaultu spoila knjigo :) Toliko blazno veliko odstopanja pa spet ni od knjige, da bi ti nekoč v prihodnosti imel občutek, da bereš čisto drugo delo ;) Vsi, ki smo brali knjige, imamo potemtakem "spoilano" serijo.

Ni baš važno, a je oseba A šla iz kraja 1 v kraj 2 po poti X ali po poti Y; pa ali je kihnila preden je povedala neko važno reč, ali pa šele po tem. Če ti ne govorim prihodnjih dogodkov, je mal smešno obtoževat me, da ti spoilam knjigo.
- Hoc est qui sumus -

Lion29 ::

imagodei je izjavil:


Ni baš važno, a je oseba A šla iz kraja 1 v kraj 2 po poti X ali po poti Y; pa ali je kihnila preden je povedala neko važno reč, ali pa šele po tem. Če ti ne govorim prihodnjih dogodkov, je mal smešno obtoževat me, da ti spoilam knjigo.



ok, zadosti je, da si obljubil, da ne bos spoilal...

in ne, nikakor nebi cenzuriral negativnih komentarjev... le tiste, ki nimajo s samo serijo nic skupnega...

in res je imas point, ze po defaultu si spoilam knjigo s tem ko gledam serijo... ampak knjigo bi sel kasneje brat ravno zato, da ugotovim, kaj je drugacnega,.... ce mi ti ze prej to spoilas, ni vec tega cara... ze tako ma bo zlo malo

ampak ja, ne da se mi vec sekirat zaradi tega...

uzivajte
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Brane2 ::

Kaj pa če bi spremljal tri verzije- knjigo, TV serijo in tole temo na ST, kjer bi se nizali pravi in lažni spoili ? >:D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Jst ::

Kako butasto je Kingslayer hotel pobegniti. Je na placu, kjer ga vsi sovražijo, težko dostopen plac zaradi treh rek in on bi tako, da ubije enega svojega bratranca, šel mimo vseh vojakov in pobegnil??*

LOL/WTF?! To bi se še 10 letni mulc smejal, če bi mu povedal.

Cersei je kar naenkrat v tej epizodi postala soft?

Še nekaj stvari me moti, ampak jih ne bom izpostavljal. Čudna so pota GoT.


*ne mi razlagat, kako je v knjigi, ker sem prvi dve prebral in nekaj tretje in ugotovil, da raje berem drugo zvrst. Veliko je tudi pripomoglo k nehanju branja to, da sem prvi dve knjigi prebral v ANG, tretjo pa začel v SLO in mi prvo zaradi prevodov nič ni bilo jasno.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

martincek1 ::

Jst glede na potek serije sta mi tvoji "vprašanji" povsem logični.

Jst ::

V prejšnji epizodi se mi je še bolj absurdno zdelo, da Theon zavzame grad, v katerem so bili Bran, Roddrick,... in to z eno barkačo, ki ni mogla imeti več kot 50 ljudi. In tam, kjer lahko ena barkača zavzame Grad, je živel ...pozabil ime.. Stark, ki je izgubil glavo.


--

Iz stališča serije mi je pa full všeč subplot z Ygritte in Jon Snow. Bi bilo kul, če se pridruži Wildlingsom. (But I think this story will have a more grimm future).
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Nikec3 ::

Odlična epizoda, všeč mi je bila predvsem Cersei. Ne vem kako je v knjigi, ampak Greyjoja so prehitro spreobrnili. Veliko hitreje kot Anakina Skywalkerja.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

bluefish ::

Zakaj misliš, da se gre za spreobrnjenje? Navsezadnje je bil talec.

Nikec3 ::

bluefish je izjavil:

Zakaj misliš, da se gre za spreobrnjenje? Navsezadnje je bil talec.

O tem bi se dalo debatirati. :)
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

IvoJan ::

bluefish je izjavil:

Zakaj misliš, da se gre za spreobrnjenje? Navsezadnje je bil talec.

ni bil ravno talec, zdi se mi da so ga starki bolj posvojili kot drzali za talca, ga obravnavali kot enega izmed svojih otrok, in seveda se mu je godilo veliko bolje kot bi se mu doma pri njegovi druzini.

imagodei ::

Seveda je bil talec. Theonov oče se je oklical za kralja Železnih otokov, ko je bil kralj že Robert Baratheon. Balona Greyjoya so obvladali, Theona pa poslali k Eddardu Starku za talca.

Ker je bil pač iz hiše z rodovnikom, Theona niso vrgli v ječo, pač pa je užival določeno razkošje. Dokaj standardna praksa v tistih krajih. Ni neznano niti v naši realnosti.
- Hoc est qui sumus -

IvoJan ::

imagodei je izjavil:

Seveda je bil talec. Theonov oče se je oklical za kralja Železnih otokov, ko je bil kralj že Robert Baratheon. Balona Greyjoya so obvladali, Theona pa poslali k Eddardu Starku za talca.

Ker je bil pač iz hiše z rodovnikom, Theona niso vrgli v ječo, pač pa je užival določeno razkošje. Dokaj standardna praksa v tistih krajih. Ni neznano niti v naši realnosti.

to je res, ampak se vedno bi lahko pobegnil kadar bi hotel. im just saying.

imagodei ::

Ja, sploh ko so ga, 10 let starega, pripeljali par 1000 kilometrov proč v kraje, ki jih ni nikdar videl?
- Hoc est qui sumus -

oo7 ::

Upam,da bo dobil svoje Theon Greyjoy .Upam,da ga bo dočakala nasilna smrt,ker si jo zasluži.

Jst ::

Jaz vam pa povem, da je meni osebno serija, iz epizode v epizodo, postaja slabša. Ima toliko potenciala, ampak nekatere stvari so dobesedno otročje. Lahko bi vzeli določene zanimive storylines iz knjig in jih nadgradili s kakšnimi dodatnimi razlagami ali (drugimi) motivi, vojskovanjem,... Tako se mi pa zdi, kot da bi gledal kakšno politično dramo s spletkami, zarotami, samo da se dogaja v srednjem veku.

Upam si trditi, da če ne bi bilo knjig, bi serijo ukinili.

SPOILER ALERT!!!







>Upam,da bo dobil svoje Theon Greyjoy

Kolegi, ki so prebrali knjige, so mi povedali, da dobi svoje v 4. ali 5. knjigi. Mučenje & stuff.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

imagodei ::

Jst> "Tako se mi pa zdi, kot da bi gledal kakšno politično dramo s spletkami, zarotami, samo da se dogaja v srednjem veku. "

No shit, Sherlock? :D To je bistvo Song of Fire and Ice, ne pa uprizarjanje masovnih bitk na vsakem koraku. Če povzamem z besedami, ki mi jih je ob neki priložnosti izrekel uporabnik shinca: vojna je stanje, ko se med sabo pobija množica ljudi, ki se sploh ne pozna, v imenu nekaj ljudi, ki se med sabo dobro poznajo. To in pa intrige, ki so v ozadju, je cel point knjige/serije.


Jst> "SPOILER ALERT!!! "

No to, recimo, je bilo pa popolnoma brez veze.
- Hoc est qui sumus -

Jst ::

Meni se je pa v knjigah vedno zdelo, da se gre saga Song of Ice and Fire o ljudeh, ki so postavljeni pred nemogoče situacije, kjer te že napačna beseda stane glave.



>No to, recimo, je bilo pa popolnoma brez veze.

A da drugič ne rabim napisati SPOILER ALERT?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Shkorc ::

Kaj je pa oseba, ki kljub opozorilu bere naprej, potem pa se huduje?

Osebno mi je prva sezona delovala bistveno bolj dodelana kot druga, poleg čudnih sprememb karakterjev in vodenja zgodbe.

martincek1 ::

In kateri karakter se je spremenil?

Da ne boš rekel Cersei ali Greyjoy, ker se kot karakterja nista spremenila.

Shkorc ::

Še najbolj me moti pri Cersei, ja.

klemenSLO ::

Kako je una 'wildling ženska - Ygritte' rajcala Jona. Reveš :) . Jst se ne bi mogu upirat :D
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

martincek1 ::

Za Cersei že v prvi sezoni izvemo, da je zelo navezana na svoje otroke, ki jih ljubi. Sploh se ji je zagabila tista dogovorjena poroka z Baratheonom, ki ga ni ljubila... in ko je prišel dan, da tamala oženi sadista, se je razumljivo mal "raznežla". Sploh glede na potek dogodkov, ko Joffrey dost nazorno pove, da ga za Cersei ne briga čisto nič in da ne bo imela nobene besede pri njegovem vladanju (kar je namrevala imet).

Ne me demantirat na podlagi knjig, ker jih nisem bral. Na podlagi same serije Cersein lik ohranjajo in ga razvijajo.

Jst ::

Ampak v drugi sezoni je Cersei od začetka nadaljevanje iz prve sezone, v tej epizodi je pa kar nekaj soft ratala. Čudno, ko pa vemo, da Sanse sploh ne mara.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Jst ::

George R.R. Martin has revealed how he plans to end the series to producers D.B. Weiss and David Benioff in case he dies before he finishes.



15 Things You Didn't Know About "Game Of Thrones": http://www.buzzfeed.com/h2/pulse/keenan...


Pišem iz telefona, ker sem zunaj s psom, zato nisem mogel lepo urediti linka.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

bananaman12 ::

kdo verjame da je bil v epizodi 7 na koncu res Bran?
Jst ne verjamem in mislm da so ga tisti Theonovi "vojaki" zamenjal za kerga druzga.

Jst ::

Ne, je bilo očitno, ko so odpeljali Maesterja stran in ga pripeljali na "ogled" zažganih trupel. Books aside, vsaj tako bi bilo logično iz stališča serije, ker če bi Theon res našel Brana in njegovega brata bi bila odlična POW.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

dottor ::

Neki me zanima. Sem na 2/3 prve knjige in cela prva serija me čaka na disku. Zanima me če se druga serija še vedno ravna po prvi knjigi (Igra prestolov) ali je že zgodba druge knjige (Spopad kraljev)?

Lonsarg ::

1 sezona je prva knjiga 2 sezona pa 2. knjiga. Edino za 3. knjigo so govorice, da naj bi bilo 20 delov(2 sezoni)

dottor ::

Hvala za odgovor. Se pravi bo treba odkupit še ostale dele. Kaj zadnja knjiga še ni prevedena v SLO?

Lonsarg ::

Ni še, bo pa menda dokaj kmalu(v roku par mesecev).

IvoJan ::

bananaman12 je izjavil:

kdo verjame da je bil v epizodi 7 na koncu res Bran?
Jst ne verjamem in mislm da so ga tisti Theonovi "vojaki" zamenjal za kerga druzga.

preberi par postov nazaj.

]Fusion[ ::

Ne vem zakaj vas moti, da Cersei pokaže malo "character developement". V prvi sezoni ji gre bolj ali manj vse po načrtih, v drugi pa izgublja vse, ki jih ima rada (otroke in ljubimca). To se na človeku mora poznat.
V knjigi(v seriji so tudi OK prikazali) mi je bil eden izmed najboljših prizorov tisti, ko se Cersei razjoče pred Tyrionom. Dejansko vidiš, da je tudi ona samo človek in ne zlobna in zvita baraba :)
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick
««
19 / 213
»»