» »

Game of Thrones - serija

Game of Thrones - serija

Temo vidijo: vsi
««
139 / 213
»»

Drevesce ::

oo7 je izjavil:

Myrcella je bila popolnoma nedolžna umrla je zaradi Cersijinih grehov tako, da si mama peščenih kač zasluži težko smrt Cersei pa tudi.


Mrycellla pa res ni umrla zaradi Cersijinih grehov. Saj ni ona kriva, da se je Oberyn odločil maščevati svojo sestro in prav tako ni ona kriva, da Oberyn ni ubil velikana, ko je imel možnost.

bambam20 ::

oo7 je izjavil:

Myrcella je bila popolnoma nedolžna umrla je zaradi Cersijinih grehov tako, da si mama peščenih kač zasluži težko smrt Cersei pa tudi.



Zasluži si dolgotrajno večletno mučenje.

Cersei bo pa zelo verjetno deležna precej hitre smrti, ko bo prišlo do tega :).

Drevesce je izjavil:

Veselica bo tudi, ko se bo Davos spet srečal z Mellisandre v Dragonstone.


A ji ni obljubil, da če jo še kdaj sreča, da jo bo lastnoročno ubil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Mato989 ::

Me zanima če bi lahko Euron takole na easy premagal Oberyna :) Močno dvomim, te njegove hčerke res niso ble vredne svojega očeta... upam da bo v knjigi bolje.

@nny ::

B8S88 je izjavil:

Se grem stavit, da jo bo Bronn rešil, kakor je ona njega...


ja, ja....naslednja epizoda nosi naslov Queen's Justice. Ker se D & D rada špilata z dvojnimi, trojnimi in četvornimi pomeni naslovov, naj razvsetlim beroče, da je to tudi uraden naziv kraljevega rablja. V tem primeru seveda kraljičinega. Robertov oziroma Joffreyev je King's Justice. Nič ne bo ne z milostjo, ne s pomilostitvijo. Verjetno bomo videli tudi kaj v povezavi z drugo kraljico Dany in njeno pravico za Eurona, ker ji je sesul načrt osvojitve Kraljevega pristana in Westerosa.

Veselica bo tudi, ko se bo Davos spet srečal z Mellisandre v Dragonstone.


Mel ni neumna in ve, da je naredila celo štalo, ker je stavila na napačnega konja..em, kralja. Najprej se bo pokesala, nato bo gotovo enkrat imela priložnost, da se odkupi z kakšnim velikim dobrim delom ali celo življenjem tako kot Hound v Bratovščini.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

buttcrack ::

oo7 je izjavil:

Evo nova anketa če bo komu dolgčas :)

Možnih je več odogovorov. Anketa se zaklenje v ponedeljek.

Anketa: https://goo.gl/mH1hFL


Če sem izpustil kakšen pomemben lik se opravičujem :)

volkOVi btw...

Smrekar1 ::

bambam20 je izjavil:


V kakšenm smislu bi bili ti malce večji volkovi enakovredni zmajem?


V smislu kaj pomenijo za like in zgodbo.

Vojaško so volkovi sicer lahko superiorni. Zmaji so ogromni, imajo visoko telesno temperaturo in letijo, kak Drogon bržkone poje minimalno slona dnevno in to če počiva in se ne napreza z letenjem ali bruhanjem ognja. Volkovi se lažje preskrbijo in so lahko svinjsko učinkoviti. V enem primeru je Sivi veter (Robbov volk) služil kot izvidnik, vodič in je glavni jurišnik obenem. V tisti noči so Lannisterji izgubili 6000 mrtvih in 4000 pogrešanih, praktično brez izgub na strani severnjakov.

http://awoiaf.westeros.org/index.php/Ba...

To je hujše kot Bitka gorečih polj, kjer so se nad vojsko spravili trije ogromni zmaji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Smrekar1 ::

Master_Yoda je izjavil:

Čekova puska/pistola je koncept ki ga je uvedel Anton Chekhov ki pravi da ce se v zgodbi pojavi pistola/puska bo ta 100% uporabljena. Ni dejanska puska v GOT :P.


Skoraj točno. Koncept je sicer obrnjen in pravi, naj avtor ne vpelje nečesa v zgodbo, če to ne bo v zgodbi imelo pomena - če v prvem poglavju napišeš, da je na steni visela puška jo mora v drugem ali tretjem poglavju nekdo uporabiti, sicer je avtor naj ne vnaša v zgodbo.

Chekhov%27s gun @ Wikipedia

Dober primer tu so Targaryenske navade glede poročanja znotraj ožje družine in poligamije. Zaenkrat to ni bilo pomembno še nikjer, omenjeno je bilo mnogokrat, veliko prepogosto da bi bilo to notri samo kot začimbica in da se bi nam Targaryeni zdeli malo bolj vzvišeni ali kaj takega. Ne, običajno poročanje znotraj ožje družine pomeni, da nas v zgodbi čaka poroka znotraj ožje družine oziroma vsaj predlog take poroke, ki bo za zgodbo pomemben. V seriji je edina taka možnost Jon in Danny, v knjigah je prisoten še fAegon. Poligamija je v seriji lahko pomembna samo za to, da Jon ni pankrt, v seriji lahko reši tudi prej omenjen trikotnik.

Ti koncepti so omenjeni prevečkrat, da ne bi postali pomembni. Morda kot predlog, morda kot dejansko soslednje dogodkov, morda kot grožnja, ampak notri definitivno bodo.

Ajnstajn` je izjavil:


tudi jaz gledam z bledim, ko slišim za določena imena, čeprav še zdaj nimam pojma o čem govori, ko se omenja krčma pri križišču in rubinski brood.


Inn at the crossroads, Ruby ford.

Bi moral po tvoje v izvirniku pustiti tudi stvari kot so castle, city, village, house, horse, dragon ...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

jizzer ::

Smrekar1 je izjavil:


Ajnstajn` je izjavil:


tudi jaz gledam z bledim, ko slišim za določena imena, čeprav še zdaj nimam pojma o čem govori, ko se omenja krčma pri križišču in rubinski brood.


Inn at the crossroads, Ruby ford.

Bi moral po tvoje v izvirniku pustiti tudi stvari kot so castle, city, village, house, horse, dragon ...?



Zate bi bilo bolje da bi celoten post spisal v angleščini, ker te noben ne razume. Tvoje poste ponavadi skipam.

martincek1 ::

Ne. Je pa za gledalce serije zelo fino, če se imena in kraje pusti v izvirniku. Sej predvidevam da maš filing, pri katerih besedah se počutimo nelagodno :D

Smrekar1 ::

martincek1 je izjavil:

Ne. Je pa za gledalce serije zelo fino, če se imena in kraje pusti v izvirniku. Sej predvidevam da maš filing, pri katerih besedah se počutimo nelagodno :D


V bistvu se počutite nelagodno pri tako širokem naboru besed, da v bistvu nimam pojma.

Moram pisati lance ali me boste spraševali kaj je konjeniška sulica in ali ni to kopje?
(protip: ne, ni)

Kaj pa imena sedmih bogov, moram pisati Father, Mother, Warrior, Maiden, Smith, Crone, Stranger ali lahko uporabljam Oče, Mati, Vojščak, Mladenka, Kovač, Starka in Tujec, brez da bi me vprašal zakaj sem napisal "Vojščak", ko pa je "Warrior" vendar "Bojevnik" in Maiden v bistvu Devica?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Invictus ::

Kdo sploh gleda to serijo s slovenskimi podnapisi?

Sicer Pižma super prevaja zadevo, ampak sam si raje vržem gor kar angleške podnapise.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagala izbris: Binnied ()

martincek1 ::

Zakaj bi pisal lance, saj nima nobene veze specifično z GOT, tako kot ne sword. Imena bogov bi jaz raje slišal v originalu. Če maš še kakšno dilemo, kar napiši :D No zarad mene lahko pišeš tudi slovenske prevode, samo pol jst rajš preskočim tvoje poste.

mgermo ::

Kot je nekdo dejal, raje cel post napiši v ang. Te bo več ljudi razumelo.

Smrekar1 ::

martincek1 je izjavil:

Zakaj bi pisal lance, saj nima nobene veze specifično z GOT, tako kot ne sword.


Saj tudi krčma in križišče nimata nobene specifične zveze z Igro prestolov, ampak če napišeš Krčma na Križišču namesto Inn at the Crossroads te nenadoma nihče več ne razume.

Moram pisati tudi Rhegars' harp, ker je Rhegarjeva harfa preveč nerazumljivo?

Besna Glista ::

Smrekar1, piši tako kot si do zdaj! Se mora človek vsaj malo potrudit in vklopit možgane zraven, kar včasih ne škodi!

Trenutno meni najbolj zanimiva zgodba se dogaja okrog Arye, če je to sploh še Arya. Kaj jo čaka v prihodnosti, kaj se je dejansko z njo zgodilo v preteklosti, ...

jizzer ::

Besna Glista je izjavil:

Smrekar1, piši tako kot si do zdaj! Se mora človek vsaj malo potrudit in vklopit možgane zraven, kar včasih ne škodi!

Trenutno meni najbolj zanimiva zgodba se dogaja okrog Arye, če je to sploh še Arya. Kaj jo čaka v prihodnosti, kaj se je dejansko z njo zgodilo v preteklosti, ...

Tudi meni. Nekako mi te teorije, da to sploh ni Arya, ne grejo v račun. Potem ne vidim smisla zakaj bi sploh šla po listi ubijat. Po mojem mnenju jo je Nymeria ignorirala, ker se je le karakterno spremenila.
Hkrati je pa tudi tista scena z preživetjem ob štihanju precej sumljiva >:D so intriguing.

yayo ::

Nymeria je Aryo ignorirala, ker po sedmih sezonah dobro ve, da se grozovolkovom vezanim za Starke v glavnem slabo piše...

Smrekar1 ::

jizzer je izjavil:


Hkrati je pa tudi tista scena z preživetjem ob štihanju precej sumljiva >:D so intriguing.


Če to ni več Arya moraš razložiti še vsaj dve stvari. Zakaj je šla ubijat Freye? Zakaj je Nymeria s svojim tropom ni pojedla?

Edina smiselna razlaga je, da je to prav Arya.

Besna Glista ::

Kaj pa če se je Nymeria prišla Aryi samo pokazat, češ, da jo spremlja, tudi če jo ona ne vidi?

Edino tisti "To nisi ti" mi ne gre v račun..

Smrekar1 ::

Besna Glista je izjavil:

Kaj pa če se je Nymeria prišla Aryi samo pokazat, češ, da jo spremlja, tudi če jo ona ne vidi?


Možno, v knjigah jo spremlja ves čas in varuje. Ko pobegnejo iz Harrenhala s tropom pripravi zasedo in pobije zasledovalce. Arya o tem sanja, ampak misli, da so samo sanje. Na koncu 5. knjige ugotovimo, da je prišla celo v Braavos.

Mogoče bo tudi v seriji kaj tega? :)

oo7 ::

Kaj mislite kdo naj bi bil Azor Ahai ? Jon ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

@nny ::

Azor Ahai, Prince that was promised, Stallion that mounts the world, The Song of Ice and Fire....

=== Jon, Dany, zmaji + nekje mora biti še nek poseben meč, ki gori. Mislim, da ne gre za tistega od Berica D.

Lahko smo veseli, da zgodba teče naprej vsaj v seriji, ker Georgy ne bo speljal svoje verbalne epopeje do konca. Toliko odprtih niti je težko pripeljati do zaključka v dveh špehnatih knjigah. Razen če pade na Westeros komet in vse naenkrat pobije.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

Smrekar1 ::

oo7 je izjavil:

Kaj mislite kdo naj bi bil Azor Ahai ? Jon ?


Danny. V naslednjem trenutku bomo ugotovili, da v kontkstu "Obljubljeni princ/esa" pomeni grožnjo in ne obljube na boljše čase, kot sicre predvidevamo.

Vsaj upam :)

oo7 ::

Jaz sem se odločil, da bom zdaj spet pogledal vse sezone. Prvo sezono sem gledal par let nazaj in sem že marsikaj pozabil tako, da akcija. 7 sezono bom redno gledal ob ponedljkih in čez teden lepo počasi od začetka celotno Tv serijo :)




Smrekar1 je izjavil:

oo7 je izjavil:

Kaj mislite kdo naj bi bil Azor Ahai ? Jon ?


Danny. V naslednjem trenutku bomo ugotovili, da v kontkstu "Obljubljeni princ/esa" pomeni grožnjo in ne obljube na boljše čase, kot sicre predvidevamo.

Vsaj upam :)


potem hočeš, da je Danica negativec >:D

B8S88 ::

@nny: Ne, mislim da drugega meča ni/ne bo...Bolj me zanima kdaj se bo pojavil tisti rog, ki ga je Mance iskal...S tistim rogom je hotel podreti Zid, oziroma uroke, ki ga držijo skupaj, potem sem tu prebral, da ima vpliv tudi na zmaje ipd..
Skratka municije za štorije je še dovolj in če drži, da bo letos samo 7 epizod potem se bo moralo to vseskupaj hiteje odviti..

Je pa kar za verjet, da bo Jorah ozdravljen, Sam pa izgnan iz Citadele...Je preveč časa vloženo v npr Jorahaa, da bi kar "okamenel"..

Smrekar1 ::

oo7 je izjavil:


potem hočeš, da je Danica negativec >:D


Oja :) Saj se že malo napoveduje, Varysu je naročila naj jo seznani, če se začne neprimerno vesti in mu obljubila, da ga bo sežgala, če jo izda. Čekova puška :)

Sumim, da bo do konca sezone sedela na Železnem prestolu (je to razumljivo? :|) in da si bodo vsi vpleteni želeli dobre stare kraljice Cersei :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

oo7 ::

Smrekar1 je izjavil:

oo7 je izjavil:


potem hočeš, da je Danica negativec >:D


Oja :) Saj se že malo napoveduje, Varysu je naročila naj jo seznani, če se začne neprimerno vesti in mu obljubila, da ga bo sežgala, če jo izda.

Sumim, da bo do konca sezone sedela na Železnem prestolu (je to razumljivo? :|) in da si bodo vsi vpleteni želeli dobre stare kraljice Cersei :)



Dva najboljša konca, ki bi ju jaz rad videl.

Eden konec je, da Jon sedi na železnem prestolu.
Drugi konec pa je zmaga Night Kinga kar pomeni, da nihče ne sedi na železnem prestolu >:D

Smrekar1 ::

oo7 je izjavil:


Dva najboljša konca, ki bi ju jaz rad videl.

Eden konec je, da Jon sedi na železnem prestolu.
Drugi konec pa je zmaga Night Kinga kar pomeni, da nihče ne sedi na železnem prestolu >:D


Zmaga Nočnega kralja je malo verjeten scenarij. Malo butasto bi bilo. Jon na Železnem prestolu je eden izmed verjetnejših, vprašanje je samo ali kot mož Danny (king consort) ali bo sam kralj.

@nny ::

Hm...nisem več prepričana, da bo Cersei ubila Ellario. Kot šefica Dornije ima svojo vrednost v pogajanjih. Mogoče bo ubila samo hčerko -življenje za življenje.
Yara na drugi strani nima kaj veliko možnosti, da preživi. Euron ne bo tvegal konkurence.
Dany bi lahko vzela staro Tyrellko za svetovalko. Dama je mastermind politične igre.
Ženske na jugu, ženske na vzhodu, ženske na zahodu, ženske na severu. Euron tu povsem kazi ubranost vzorca. :D In pa tisti onkraj zidu, če je tip? Belohodke še nismo videli...keri šovinisti!>:D
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

Invictus ::

Ta nova sezona je krvava, seksa pa skoraj nič.

Sam ene joške ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Besna Glista ::

Invictus raje ene dobre joške kot tri slabe :))

Zgodovina sprememb…

Smrekar1 ::

@nny je izjavil:

Hm...nisem več prepričana, da bo Cersei ubila Ellario. Kot šefica Dornije ima svojo vrednost v pogajanjih. Mogoče bo ubila samo hčerko -življenje za življenje.


Kolikor smo spoznali Cersei ne bo ubila ne ene in ne druge. Obe si bosta želeli, da bi bili mrtvi, ampak bosta še kako živi in v strahotnih mukah.

Morda bo tudi samo ukazala naj Dornijska vojska napade Danny, če hočejo še katero izmed niju ohraniti pri življenju.

@nny ::

Invictus je izjavil:

Ta nova sezona je krvava, seksa pa skoraj nič.


Kako da ne? Zgoraj nekdo pravi, da Mountain banga Unello po zajtrku, kosilu in večerji! Samo vidimo ga ne. Ostal je eden redkih moških pri življenju...če lahko tako sploh rečeš. Če pogledamo, kdo je ostal...Sansa, ki je verjetno sex po Ramsayu ne zanima kaj preveč, ta mala Mormont, kjer bi gledali pedofilijo, Dany je načevljala ljubčka, Cersei in Jamie sta preveč zaposlena z drugimi stvarmi, Tyrion je nehal pit, Olenna močno dvomim (čeprav bi 30 let nazaj posekala vse po vrsti), Theon, Varys, Črv so brez, Kače samo govorijo in malo storijo, Eurona kot kaže, ne zanima, Nočna straža je zdesetkana, Mezinček ne pride do šanse...Vse, kar gledamo, so lezbični prizori in oralni sex med evnuhom in devico.

Počakajmo, da se bosta končno kresnila Dany in Jon. To bo zgodovinski in dramatičen trenutek, da bo prišlo zraven še vsem gledalcem (in posebej gledalkam).
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

oo7 ::

@nny je izjavil:

In pa tisti onkraj zidu, če je tip?


Koga to misliš ?

Besna Glista ::

@nny pozabil si na bodočega moistra, ki ima ženo s sabo v citadeli.. Ampak ne, on raje lupi gnojne rane dol z Joraha.. Pa potem seveda sledi prizor z žlico v mineštri, da še gledalcu upade želja po čemurkoli :))

@nny ::

Night King...meni zgleda tip, sploh, ker smo videli, da jemljejo Crasterje sinove, ampak tudi ti ledenjaki ne sexajo (žensk ni videti okrog, razen če se žgejo med sabo).
Za Sama se ne čudim. Po vseh gnusnobah v citadeli v prostem času po moje samo bruha in sedi na sekretu. Žena raje vzame v roke dobro knjigo.
Še Arya in Hot Pie tekmujeta samo v goltanju hrane.
Skratka, nč od nč. Šparajo se za glavni par.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

oo7 ::

Tole je Night king v človeški podobi predno so ga otroci preobrazili v white walkerja

oo7 ::

@nny je izjavil:

Night King...meni zgleda tip, sploh, ker smo videli, da jemljejo Crasterje sinove, ampak tudi ti ledenjaki ne sexajo (žensk ni videti okrog, razen če se žgejo med sabo).


Ledenjaki ne rabijo sexat, ker Night king obuja mrtve ženske, moške, velikane in upam, da tudi kakšnega zmaja :)

Ena od žensk, ki jo je obudil Night king



Za Night Kinga se ve, da so ga ustvarili otroci.


Za zombije se ve, da jih obuja Night King.


Me pa zanima kako so ustvarjeni najboljši vojščaki Night kinga


Ali jih Night king obudi samo zakaj so drugačni od ostalih.
Ali so jih ustvarili ravno tako otroci gozda.
Ali pa so to Crasterjevi otroci ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Smrekar1 ::

oo7 je izjavil:

Tole je Night king v človeški podobi predno so ga otroci preobrazili v white walkerja



Tole pa v prejšnji službi :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

bambam20 ::

Verjetno skozi obred?

Matevz96 ::

jizzer je izjavil:

Besna Glista je izjavil:

Smrekar1, piši tako kot si do zdaj! Se mora človek vsaj malo potrudit in vklopit možgane zraven, kar včasih ne škodi!

Trenutno meni najbolj zanimiva zgodba se dogaja okrog Arye, če je to sploh še Arya. Kaj jo čaka v prihodnosti, kaj se je dejansko z njo zgodilo v preteklosti, ...

Tudi meni. Nekako mi te teorije, da to sploh ni Arya, ne grejo v račun. Potem ne vidim smisla zakaj bi sploh šla po listi ubijat. Po mojem mnenju jo je Nymeria ignorirala, ker se je le karakterno spremenila.
Hkrati je pa tudi tista scena z preživetjem ob štihanju precej sumljiva >:D so intriguing.


Možno da je prava Arya mrtva in sedaj faceless man ubija ljudi na njenem spisku, cena za umor ni nujno denar, lahko da je bilo v tem primeru njeno življenje, čeprav je tole malo verjetno ker če se ne motim ni na Severu nobenega ki bi bil na njenem spisku.
#hooldthedoor

avani ::

Po moje je Arya Arya. Če bi bila kdo drug, bi jo nymeria verjetno pojedla, ne?

oo7 ::

Nymeria je našla svoj trop volkov zato je po moje Arya rekla, da to ni ona mišljeno kot, da ne bo hodila z njo ampak z svojim tropom. Ampak verjamem, da ko jo bo Arya potrebovala, da ji bo priskočila na pomoč.

Predator X ::

avani je izjavil:

Po moje je Arya Arya. Če bi bila kdo drug, bi jo nymeria verjetno pojedla, ne?


Jap, faceless man ne bi vedel za arya. Pa poleg tega se faceless man zaveda aryne vloge

yayo ::

Besna Glista je izjavil:

?
Edino tisti "To nisi ti" mi ne gre v račun..


Bran v Nymerii?

Besna Glista ::

A pišuka, na to pa niti pomislil nisem. Še ena teorija več torej haha

yayo ::

yayo je izjavil:

Besna Glista je izjavil:

?
Edino tisti "To nisi ti" mi ne gre v račun..


Bran v Nymerii?


EDIT
Ne, ni to to
To je to.

martincek1 ::

oo7 je izjavil:

Jaz sem se odločil, da bom zdaj spet pogledal vse sezone. Prvo sezono sem gledal par let nazaj in sem že marsikaj pozabil tako, da akcija. 7 sezono bom redno gledal ob ponedljkih in čez teden lepo počasi od začetka celotno Tv serijo :)


Ali pa pogledaš recape vseh sezon na Youtubu. Pogledaš take, ki so dolge okrog 20-25 minut in praktično obnoviš vse, kar se je zgodilo. Sej mogoče je komu užitek gledat vse na novo, no meni ni blo in sem po tretji epizodi odnehal.

oo7 ::

martincek1 je izjavil:

oo7 je izjavil:

Jaz sem se odločil, da bom zdaj spet pogledal vse sezone. Prvo sezono sem gledal par let nazaj in sem že marsikaj pozabil tako, da akcija. 7 sezono bom redno gledal ob ponedljkih in čez teden lepo počasi od začetka celotno Tv serijo :)


Ali pa pogledaš recape vseh sezon na Youtubu. Pogledaš take, ki so dolge okrog 20-25 minut in praktično obnoviš vse, kar se je zgodilo. Sej mogoče je komu užitek gledat vse na novo, no meni ni blo in sem po tretji epizodi odnehal.



LOST mi je ena najboljših serij pa sem jo gledal dvakrat brez problema. GOT mi je pa ravno tako ena najboljših serij tako, da ne bo noben problem pogledat še enkrat :)

Sarkozy ::

Ils sont fous ces Slovenes!
««
139 / 213
»»