» »

Game of Thrones - serija

Game of Thrones - serija

Temo vidijo: vsi
««
95 / 213
»»

PrihajaNodi ::

Smrekar1 je izjavil:

sheeshkar je izjavil:


Sansa in Theon sta skočila v sneg - ali moramo res izmeriti višino snega ter izračunati, če je fizično mogoče preživeti tak padec?


V knigi piše, da je veter nanesel sneg do globine 6 metrov. Zunanji zid je visok slabih 20 metrov.


To že, ampak kdaj je pa odjuga prišla?

jtothek ::

Vsi pričakujemo oziroma kat zahtevamo, da bo Mellisandra Jona oživela na tak ali drugačen način. Samo jaz pa menim, da bodo producenti, sedaj ko niso več vezani na nobeno podlago iz knjig, naredili en mindfuck fanov in bodo Jona pustili mrtvega. To je vsaj moja špekulacija.

Matevz96 ::

jtothek je izjavil:

Vsi pričakujemo oziroma kat zahtevamo, da bo Mellisandra Jona oživela na tak ali drugačen način. Samo jaz pa menim, da bodo producenti, sedaj ko niso več vezani na nobeno podlago iz knjig, naredili en mindfuck fanov in bodo Jona pustili mrtvega. To je vsaj moja špekulacija.


Oni so še vedno vezani na knjige, vedo vse pomembne dogodke in tudi konec, vprašanje je koliko se bodo tega držali.

BigBoss ::

beta1 je izjavil:

Winter has come ?

Poglejte cez okno ?


Če pogledam čez okno vidim zid ali strop.
Če pogledam skozi okno pa sneg ;)

Cruz ::

BigBoss je izjavil:

beta1 je izjavil:

Winter has come ?

Poglejte cez okno ?


Če pogledam čez okno vidim zid ali strop.
Če pogledam skozi okno pa sneg ;)


There's always that one guy...

Smrekar1 ::

jtothek je izjavil:

Vsi pričakujemo oziroma kat zahtevamo, da bo Mellisandra Jona oživela na tak ali drugačen način. Samo jaz pa menim, da bodo producenti, sedaj ko niso več vezani na nobeno podlago iz knjig, naredili en mindfuck fanov in bodo Jona pustili mrtvega. To je vsaj moja špekulacija.


Odvisno od tega kako pomemben lik je za zaključek. Precej dobre možnosti so, da je on ključen lik kompletne zgodbe.

V tem delu so precej omenjali in celo pokazali njegovega volka. Moja teorija je, da je Jonova osebnost zapakirana v njem. V prologu 5. knjige je namreč razloženo kako to deluje. :)

Bryn ::

Smrekar1 je izjavil:

jtothek je izjavil:

Vsi pričakujemo oziroma kat zahtevamo, da bo Mellisandra Jona oživela na tak ali drugačen način. Samo jaz pa menim, da bodo producenti, sedaj ko niso več vezani na nobeno podlago iz knjig, naredili en mindfuck fanov in bodo Jona pustili mrtvega. To je vsaj moja špekulacija.


Odvisno od tega kako pomemben lik je za zaključek. Precej dobre možnosti so, da je on ključen lik kompletne zgodbe.

V tem delu so precej omenjali in celo pokazali njegovega volka. Moja teorija je, da je Jonova osebnost zapakirana v njem. V prologu 5. knjige je namreč razloženo kako to deluje. :)


V knjigah sicer je tako, ampak tu mislim, da ne. Ko ga spustijo v sobo s truplom, gre do roke in jo z gobcem malo rukne kao da proba če je živ, če bi bil Jon Snow v njem, verjetno tega ne bi naredil.

Smrekar1 ::

Bryn je izjavil:


V knjigah sicer je tako, ampak tu mislim, da ne. Ko ga spustijo v sobo s truplom, gre do roke in jo z gobcem malo rukne kao da proba če je živ, če bi bil Jon Snow v njem, verjetno tega ne bi naredil.


Najprej te zabodejo, zbudiš se v telesu svojega volka in poleg tega je tvoje truplo. Kaj bi naredil?
Jaz bi ga verjetno porukal z gobcem in se hotel prepričati, da je moje telo res mrtvo. Vsekakor ne moreš reči, da je to nenavadna, presenetljiva reakcija :)

Bryn ::

Smrekar1 je izjavil:

Bryn je izjavil:


V knjigah sicer je tako, ampak tu mislim, da ne. Ko ga spustijo v sobo s truplom, gre do roke in jo z gobcem malo rukne kao da proba če je živ, če bi bil Jon Snow v njem, verjetno tega ne bi naredil.


Najprej te zabodejo, zbudiš se v telesu svojega volka in poleg tega je tvoje truplo. Kaj bi naredil?
Jaz bi ga verjetno porukal z gobcem in se hotel prepričati, da je moje telo res mrtvo. Vsekakor ne moreš reči, da je to nenavadna, presenetljiva reakcija :)


Hja, glede na to, da ga ni več v svojem telesu, ne vem kdo bi potem premaknil roko, če dregne vanjo. Ampak to so spet cepimo dlake, bo kakor bodo režiserji in scenaristi rekli.

Mato989 ::

Še en tribute ki mi je všeč, splho začetek,ne vem zakaj Qhorin Halfhand mi je še danes neki posebn lik... dobro naret tribute, pa muzika paše.





Kar se pa tiče vsega skupaj, pa osebno menim da Jon Snow bo oživel.... se mi zdi, da je on zraven Tyriona, Daenerys, Baelisha in Varysa glavni lik serije.... Za cersei se bo izpolnila prerokba in bosta z Jaimijem umrla morda celo skupaj, Tyrelli vprašanje kaj bo, Mace je itak dokaj nesposoben lik overall, tudi v knjigah, Z koncem Stannisa (99%) in z koncem Tywina ki je bil res močna osebnost, več zgodba nima dominantne moške figure... ni več neke vrste mačo, dominantnega moškega liderja... So še samo zmuzljivci, pohabljenci, sleparji, ter lojalne manj pomembne osebnosti (Blackfish, Davos ipd.) In to je tisto kar se mi zdi največja škoda celotne serije oz. zgodbe, da praktično vse sposobne moške osebnosti so mrtve ali pa so marginalci. Kot za stavo so pomirali, Ned, Jaimie(njegova mečevalna je bila Jaimie) pa Mormont, Stannis, nenazadnje tudi ostala dva Baratheona, pa Robb pa nenazadnje tudi Oberyn....

Tehnično gledano je to zdaj skorajda Game of Girls :P

Smrekar1 ::

Mato989 je izjavil:


Kar se pa tiče vsega skupaj, pa osebno menim da Jon Snow bo oživel.... se mi zdi, da je on zraven Tyriona, Daenerys, Baelisha in Varysa glavni lik serije.... Za cersei se bo izpolnila prerokba in bosta z Jaimijem umrla morda celo skupaj, Tyrelli vprašanje kaj bo, Mace je itak dokaj nesposoben lik overall, tudi v knjigah, Z koncem Stannisa (99%) in z koncem Tywina ki je bil res močna osebnost, več zgodba nima dominantne moške figure... ni več neke vrste mačo, dominantnega moškega liderja... So še samo zmuzljivci, pohabljenci, sleparji, ter lojalne manj pomembne osebnosti (Blackfish, Davos ipd.) In to je tisto kar se mi zdi največja škoda celotne serije oz. zgodbe, da praktično vse sposobne moške osebnosti so mrtve ali pa so marginalci. Kot za stavo so pomirali, Ned, Jaimie(njegova mečevalna je bila Jaimie) pa Mormont, Stannis, nenazadnje tudi ostala dva Baratheona, pa Robb pa nenazadnje tudi Oberyn....

Tehnično gledano je to zdaj skorajda Game of Girls :P


Za kateri del fraze "All Men Must Die" potrebuješ podrobnejšo razlago? :)

Mato989 ::

Ja saj to ravno pravim... Game of Girls... če bo šlo takole naprej. Po Tywinu in Stannisu bo zelo manjkala karizmatična moška osebnost z neko močno vizijo, kot steber sredi kaosa...

Še ena taka sezona pa bom verjel, da je vse skupaj namenjeno poveličevanju feminizma :P

oo7 ::

Joefrija nisem maral preveč ampak odkar so ga ubili King s landing ni več tako zanimiv tako, da upam, da ne bodo kmalu ubili še Ramsay-a. Sicer je Ramsay še hujši kot Joefrey ampak sta oba lika zelo zanimiva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Mato989 ::

oo7 je izjavil:

Joefrija nisem maral preveč ampak odkar so ga ubili King s landing ni več tako zanimiv tako, da upam, da ne bodo kmalu ubili še Ramsay-a. Sicer je Ramsay še hujši kot Joefrey ampak Ramsay naredi sever še bolj zanimiv.


Ma Joffrey je dosti bolj zanimiva osebnost, pa tudi dosti bolj je pasal v sam kontekst pa vse, vsaj meni, Ramsey mi je pa res samo tak, marginalc ki je okruten, Pa tudi igralec je Joffreya dosti boljše uprizoril, mogoče pa je to kriva knjiga da smo Joffreya "sovražili" bolj kot Ramseya oz. meni pač je bolj beden overall.

Na severu so bili zanimivi predvsem določeni seasoned veterani Night's Watcha ki so umrli ali izginili (Qhorin, Benjen, Mormont, Aemon, itd.) pa Stannis dokler je bil tam, pa tudi določeni divježi, od Manca do Ygritte ki je bila lepa reflekcija za Jona....

Ma še White Walkersi so meni osebno bolj zanimivi kot Ramsay...

King's Landingu pa manjka dominantna karizmatična osebnost.... vse odkar je umrl Tywin in odšel Tyrion je to tak tak, bomo videli kaj bo zdaj z Jaimijem in dolgočasnim Mace Tyrellom... to žensko brcanje med Margery in Cersei je dokaj patetično in niti približno tako zanimivo kot takrat ko so v King's Landingu bili, Ned, Varys, Littlefinger, Tyrion, Oberyn itd...

Smrekar1 ::

Mato989 je izjavil:


King's Landingu pa manjka dominantna karizmatična osebnost.... vse odkar je umrl Tywin in odšel Tyrion je to tak tak, bomo videli kaj bo zdaj z Jaimijem in dolgočasnim Mace Tyrellom... to žensko brcanje med Margery in Cersei je dokaj patetično in niti približno tako zanimivo kot takrat ko so v King's Landingu bili, Ned, Varys, Littlefinger, Tyrion, Oberyn itd...


To je nekako poanta, ki goni zgodbo naprej. Dominantna karizmatična osebnost bi namreč pomenila konec konflikta in zavladal bi mir.

Mato989 ::

Smrekar1 je izjavil:

Mato989 je izjavil:


King's Landingu pa manjka dominantna karizmatična osebnost.... vse odkar je umrl Tywin in odšel Tyrion je to tak tak, bomo videli kaj bo zdaj z Jaimijem in dolgočasnim Mace Tyrellom... to žensko brcanje med Margery in Cersei je dokaj patetično in niti približno tako zanimivo kot takrat ko so v King's Landingu bili, Ned, Varys, Littlefinger, Tyrion, Oberyn itd...


To je nekako poanta, ki goni zgodbo naprej. Dominantna karizmatična osebnost bi namreč pomenila konec konflikta in zavladal bi mir.



Ja saj vem, samo vseeno če pogledaš trenutno "zasedbo" v King's Landing, v primerjavi z originalno, že Littlefinger + Varys sama, sta bila 100x bolj zanimiva, kot karkoli v zvezi z Mace Tyrellom, Lorasom, Margary, edino Olenna se je približala zanimivosti lika Varya in Littlefingerja recimo....

Dejansko show do neke mere, sploh z uničeno Dornijo (kaj so pa tam naredli iz knjige!) izgublja meni osebno zanimivost... do konca sezone 4, je bil za moje pojme show ? knjiga (manjše deviacije in črtanje imen ki pa je sprejemljivo) ampak tale Dornija pa je pravi zmazek. Oberyn se obrača v grobu.

Smrekar1 ::

Mato989 je izjavil:


Dejansko show do neke mere, sploh z uničeno Dornijo (kaj so pa tam naredli iz knjige!) izgublja meni osebno zanimivost... do konca sezone 4, je bil za moje pojme show ? knjiga (manjše deviacije in črtanje imen ki pa je sprejemljivo) ampak tale Dornija pa je pravi zmazek. Oberyn se obrača v grobu.


Dornija je res čudna ja. Sploh tiste wannabe Xene so mimo. Kraljev pristan gre v bistvu precej po knjigi.

Phantomeye ::

mi lahko kdo pojasni kaj je z dornijo? glede na knjigo? (brez seveda, da bi se spoilalo kar še pride)

nurse013 ::

Ni mi jasno kje so sedaj zmaji pa ona vojska od tablontne pa sivi crv oz.kok se je ze imenoval tisti poveljnik
:)
you gotta be kidding me...

Ciklamen ::

Zmaji so neubogljivi itak, zato sta bla pa 2 zaprta v jami (en pa prosto taval okrog), vojska je napol mrtva od tistih bojev v areni / mestu (najboljša vojska na svetu pa jih pošola par meščanov ki v življenju niso meča v rokah držali :)) ), črv pa okreva po tem ko je bil štihnjen :D
- End of the Post ->

Magic1 ::

Če te preseneti kakšn 10 kratnik meščanov, te kar lahko pošola.
Magic

Matevz96 ::

Phantomeye je izjavil:

mi lahko kdo pojasni kaj je z dornijo? glede na knjigo? (brez seveda, da bi se spoilalo kar še pride)


Na kratko: Arriena skupaj s sand snaki, ugrabi Myrcello in jo želi kronati (Po Dornskih zakonih je ona naslednja v vrsti za prestol za Jofreyem) ter tako začeti vojno (enak razlog kot v seriji - maščevanje Lanisterjem), vse gre narobe ubijejo viteza, ki je Myrcello spremjal, Doran zapre hčerko in Sand snake. Po nekaj časa (Zdi se mi ko drugi vitez prinese glavo od Mountana) Doran hčerki in kačam razkrije da je sina Quentyna (zdi se mi, da ga v seriji sploh ni) poslav k Dany, da bi se poročil z njo (obstajala je stara pogodba da se bo Arriena poročila z Viserysom, vendar je Doran po njegovi smrti malo spremenil kdo se s kom poroči). Kače začneje sodelovati z njim strinjajo se, da bodo maščevanje izvedli po njegovo medtem Quentyn umre (v Dornu tega ne izvejo)

fishstick ::

Tiste dva zaprta zmaja cakata na svoje leaderje...Drogon se pocasi ze socializira z Dany.

Tyron bo "zajahal" enega izmed zaprtih zmajev. Že v trailerju se vidi, da pride v jamo, kjer sta zmaja (eden se pripravlja na bruhanje ognja) in ni teorije, da tale skratek prezivi vsega boga in umre na tak easy nacin. Drugega bo JON.

To so dejstva ! :)

Matevz96 ::

fishstick je izjavil:

Tiste dva zaprta zmaja cakata na svoje leaderje...Drogon se pocasi ze socializira z Dany.

Tyron bo "zajahal" enega izmed zaprtih zmajev. Že v trailerju se vidi, da pride v jamo, kjer sta zmaja (eden se pripravlja na bruhanje ognja) in ni teorije, da tale skratek prezivi vsega boga in umre na tak easy nacin. Drugega bo JON.

To so dejstva ! :)


To so želje.

fishstick ::

Ne bom predaval teorij ampak samo dve dejstvi :
1. Preden so zmaji izumrli, se nekje v knjigi na kratko opise napad na Harrenhal...vsi zmaji so imeli svoje leaderje, ki so bili Targaryen-i.
2. Mati od Dany je umrla med rojevanjem, prav tako od Tryona (zaplodil ga je Mad King) in Jona (zaplodil ga je Rhaegar).

Starodavni ::

@Fishstick.

To so samo tvoje teorije, ki niso nujno prave. Tako da bi moral popraviti. Točka 1 je dejstvo in je iz knjige. Točka dva pa je tvoja teorija, poleg tega pa je to tema o seriji in tu ni nujno, da bodo upoštevali to teorijo.

In ja, zmaje so od pogube Valyrie imeli samo še Targaryjeni, vsi ostali so pomrli med tem kataklizmičnim dogodkom. Potem pa so seveda zmaji izumrli zaradi mešanja žlahte. In se nato spet ponovno pojavili in jih ima Daenerys, kar tri.

oo7 ::

nurse013 je izjavil:

Ni mi jasno kje so sedaj zmaji pa ona vojska od tablontne pa sivi crv oz.kok se je ze imenoval tisti poveljnik


Kalisi ima vse skupaj slabo pod kontrolo. No zdaj je pa še ujetnica:))

PrihajaNodi ::

Phantomeye je izjavil:

mi lahko kdo pojasni kaj je z dornijo? glede na knjigo? (brez seveda, da bi se spoilalo kar še pride)



Kaj pa naj bo? Sicer piše da se bodo maščevali a počasi. Dorana niso umorili, ker itak nima smisla saj je enostavno že na pol mrtev. Je pa ženo ali pa eno od kač zaprl v stolp.

Je pa definitvno zanimiv tisti del ki se dogaja na Špiku, kjer se grebejo za prestol Victarion, Euron in Asha Greyjoy.

nurse013 je izjavil:

Ni mi jasno kje so sedaj zmaji pa ona vojska od tablontne pa sivi crv oz.kok se je ze imenoval tisti poveljnik



Tisti vojaki niso izurjeni za gverilske boje, kot rimljani niso bili izurjeni za boje v gozdovih.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Dorinja je past save point v seriji, zdaj je en velik zmazek, kar je škoda, po tako vrhunskem Pedro Pascalu ki je odigral Oberyna je prava žalost kaj so spesnili iz Dornije... je dejansko najslabše predstavljen del iz knjige.... prava mala katastrofa.

Je pa tudi res da je kar dolgcajten tisti del v knjigi tak overall, dosti potovanja, bluženja, potem umre Kingsguard itd.... tu ga sploh ni bilo, pač bolje bi bilo po moje da bi Dornijo kar izpustili in bi prihajale samo novice....

PrihajaNodi ::

Je pa tudi res da je kar dolgcajten tisti del v knjigi tak overall, dosti potovanja, bluženja, potem umre Kingsguard itd.


Res je. Tista potovanja, snubcev do Daenerys so totalno zgrešena.

Dornijo bi moral zamenjati špik, ker tam se je res veliko dogajalo.

bambam20 ::

Men je pa Bolton zanimiv. zaenkrat iz ozadja, vendar izgleda pameten in kot takšen zna preživet še dolgo.

Mato989 ::

bambam20 je izjavil:

Men je pa Bolton zanimiv. zaenkrat iz ozadja, vendar izgleda pameten in kot takšen zna preživet še dolgo.


Bolton je dead man... to je jasno, vse od informacije da pride battle for Winterfell...

fishstick ::

Škoda, ker v seriji ni prikazan ( kot v knjigi) tisti debeli gospod(pozabil ime) v Winterfellu, ki muti glede Boltonov in X tip, ki vsak dan pospravlja strazarje..

jtothek ::

Mislim, da je zgodba tako daleč, da nima več smisla neko preveliko za/nanašanje na knjige.

@nny ::

jtothek je izjavil:

Mislim, da je zgodba tako daleč, da nima več smisla neko preveliko za/nanašanje na knjige.


Jep. Po premisleku...vsi pričakujejo, da bo Melisandre tista, ki bo oživila Jona, a producenta si lahko zamislita sceno izven dometa ata GRRM-a,v kolikor gredo niti proti približno enakemu koncu. Recimo, da njegovo truplo zažgejo na grmadi in se usede od mrtvih ko ptič feniks sredi pepela...ali Dany z zmaji. To bi bilo epsko! :) Ser Allister seveda doživi infarkt v tistem momentu skupaj s par tisoči gledalcev, ki ga na žalost ali srečo preživi. Jon mu prepusti vodstvo Nočne straže - menda brca še cca. 40 bratov - in gre proti jugu v spopad z drugim pankrtom. Samo z zavzetjem Winterfella in skupno vojsko severnjakov ima teoretične šanse proti Belohodcem. Imo bomo kmalu videli tudi špetir med Ramsayem in starim mačkom Boltonom, ki sinka nikoli ne pozabi opomniti, da je njegova okrogla ženka noseča in položaj dediča pod vprašajem. Ne bi me čudilo, če bi bil tisto odrto truplo dobri stari Roose.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

oo7 ::

Hohohohohoh nora epizoda 8-) koliko stvari se je zgodilo v zej epizodi:D

oo7 ::

SPOILER !!!!!



SPOILER!!!!
Tisti je kao brat, ki je kralja Greyoya vrgel z mostu? Nekam velika razlika je v letih?
Pa kdo je tisti stari, ki je z Branom in tista ženska, ki je ravno taka kot bi prišla z Star treka?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

bambam20 ::

oo7 je izjavil:

Hohohohohoh nora epizoda 8-) koliko stvari se je zgodilo v zej epizodi:D



Mi je všeč, da se v tej sezoni že v štartu veliko dogaja. Super epizoda :).

karafeka ::

oo7 je izjavil:


Pa kdo je tisti stari, ki je z Branom in tista ženska, ki je ravno taka kot bi prišla z Star treka?


Tisti, ki niso brali knjig, so tu močno prikrajšani.
Bo pa verjetno kakšna razlaga sledila v naslednjih epizodah.

Invictus ::

Zadnja serija je dobra, pa spet nekaj nepričakovanih preobratov. In tudi pričakovanih...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

lisaac ::

mam filing, da bo tale sezona najbolj epic od vseh skupi .. :D tale GoT ti spremeni ponedljek iz najslabšega dneva v tednu, v najboljšega :D




SPOILER SPOILER SPOILER ! ! !

Sam sem bil med zadnjimi, ki sem verjel da bo Jon res oživel še kdaj, vse dokler ni Ramsay ubil svojega očeta in svojega novorojenega brata, takrat sem pa uvidel da je Jon ubistvu edina "rešitev" za tega smrada (beri: Ramsay).
Tyrion se pa tud lepo začne spoznavat z zmaji, mislm da bo kaj kmal sedu na enga =)

razerznak ::

hahahahahahahhaha kera epizoda , tyrion zmaga hahhahahaha slap me
vesoljec nacist fojb
#trump2016
ups https://www.rt.com/usa/339768-us-marines-aircraft-aging/

Flea ::

Dejansko fantastična epizoda, od začetka do konca. Praktično ni bilo slabega prizora.

PrimozR ::

razernak rekel je punch me in the face :P

A lahko že nekdo pospravi tega Ramsaya? Tip je še 10x hujši od Geoffreya.

jtothek ::

Ponavadi je ena lokacija v GoT malo bolj dolgočasna, danes pa vse izredno zanimive zgodbe, prav vse. Od Brana, ki je bil v prejšnji sezoni malo dolgočasen, pa so Esos, ki je bil malo preveč pusto političen. Zdaj še Dorne subplot poštimajo pa bo zakon sezona. Sicer pa raje, da se ne veselim, zdaj ko ni več podpore knjig se lahko hitro zgodi Red Wedding 2.0, a brez opozorila iz knjig.

Lion29 ::

brana sploh ni blo v prejnsji sezoni :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Mato989 ::

Najbolj me skrbi preview 3tje epizode :(

TOJ zgleda razočaranje zaenkrat,

1. kje je tretji kingsguard (Ser Gerold?)
2. kje so beli plašči
3. upam da ne bo tak da Arthur Dayne pobije "vse" druga dva (ali samo 1???) pa umreta takoj, že res da je bil Ser Arthur Dayne najboljši med vsemi ampak cel Kingsguard v tistem času je bil badass...

Upam tudi da bo ves chat pred fajtom ostal copy paste iz knjige ker je res legendaren in čudovito spisan.

Halfdead987 ::

fucking epic:)
Guess who's back 8-)
Mene dejansko Ramsay ne moti več. Je bilo pričakovano.

Cruz ::

Meni so Ironborni epic. Upam, da bodo bolj pomembni to sezono. Vsaj tako zgleda. :)

zbrisan ::

V piratskemu zalivu je ze 2, 3 in 5 del, nevem zakaj je preskocil 4 del
««
95 / 213
»»