» »

Battlefield 3

Battlefield 3

Temo vidijo: vsi
««
87 / 149
»»

123_meni ::

Pri vožni z letali je to definitivno prodnost...

Drugje pa zaenkrat še nisem opazil prednosti... je pa res da imam FPS samo 40 vse na MEDIUM z ATI 7970.

LP

Gizm0 ::

A se FOV v letalu poveča pri eyefinity resolucijah? A lahko narediš par screenshotov v cockpit pogledu?

HUD pa mislim, da lahko premikaš, če tam v settings datoteki spremeniš vrednost pri "safescreenwidth".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gizm0 ()

123_meni ::

Če misliš FOV kot v kabini se poveča vidno polje jp.

Dej mi nej en razloži kako naredim screenshot v igri ko ga naredim s tipko PRINTSCRN in ga potem v slikarju hočem shranit mi naredi samo črno sliko naredi ??

Lohka slikam s telefonom ;)

Guzzy ::

S frapsom slikaj

123_meni ::

Evo sm sliku s frapsom :)



"settings datoteki spremeniš vrednost pri "safescreenwidth". " Ne najdem kje je to?

Zgodovina sprememb…

  • vrnil v prejšnje stanje: Ziga Dolhar ()

Gizm0 ::

Aja mislim, da so spremenili ime v enem update-u. Tole najdi "PROF_SAVE_profile" v \Documents\Battlefield 3\settings mapi in odpri z notepadom.

Potem pa spremeni
GstRender.ScreenSafeAreaWidth 0.950000

Iz 0.95 na nekaj nižjega. Mislim, da boš moral malce experimentirati, da boš našel pravo vrednost za tvojo resolucijo.

V heliju vidim, da lepo poveča FOV ja. A lahko še v Su-35 oz. v F-18 narediš tak screenshot, da lahko nekaj primerjam? :)

123_meni ::

Evo nekaj slik:







"GstRender.ScreenSafeAreaWidth 0.950000" tole deluje sm nastavil na 0.35 pa je super :)

LP

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: ahac ()

SlimDeluxe ::

Če ti ni odveč, a lahko še z digičem narediš eno sliko tvoje postavitve monitorjev, pa da si takrat not v igri. :)
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

Skyman ::

ja pa nej da se na fejbuk xD

btw imate kaksne posebne dogtage ki ste jih dobili

mr1two ::

Hudo zgleda :)

T-h-o-r ::

Skyman je izjavil:

ja pa nej da se na fejbuk xD

btw imate kaksne posebne dogtage ki ste jih dobili



ne vem, kolk je posebna, but: talk like a pirate dogtag :))
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

mihec87 ::

Če ima gdo namen kupovati bf3 z origin store prodam(dosti ceneje itq) promo kodo za back to karkand(sapphire club).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

123_meni ::

Vprašanje?

Ali bo razlika v FPS jih v igri če zamenjam,

i5-750 (OC 3,85 GHz) in MSI P55-GD65
za
I7-2600K (OC 4,3 GHz) in MSI Z68A-GD80

V obeh primerih je grafična HD 7970
Hvala za odgovore

BALAST ::

Seveda bo razlika! Tako na oko bi rekel da kakšnih 20 fps (povprečno).
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

mr1two ::

Ne, ne bo.

EDIT:
BF3 ni ravno CPU sensitive

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mr1two ()

Freaxx ::

Boš pa lažje in hitreje zraven počel še kako drugo stvar. Sam imam ob igranju prižgano minimalno programov, pac navajen še od tastarega kompa :)

Napaka, se mi zdi da je za to odgovoren RAM, sam proc je še zmer pomemben

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Freaxx ()

123_meni ::

PCI Express GEN 3 bo cca.. 1% razlike za sam procesor pa ne vem zato pa vprašam :)

Bananovec ::

123_meni je izjavil:

Vprašanje?

Ali bo razlika v FPS jih v igri če zamenjam,

i5-750 (OC 3,85 GHz) in MSI P55-GD65
za
I7-2600K (OC 4,3 GHz) in MSI Z68A-GD80

V obeh primerih je grafična HD 7970
Hvala za odgovore

Zaženeš igro, daš na vse na max in če je obremenitev procesorja na max, potem zamenjaš procesor.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Freaxx ::

aha, in zakaj ga men goni na max?

D3m ::

LOL.
|HP EliteBook|R5 6650U|

123_meni ::

Pri 1920x1200 vse na max je obremenitev procesorja med 60-75%, FPS v igri cca 60-75FPS izklopljen je sam tist k ne pusti da je več kot 60 fpsjev :) (neki na v...)

Pri 5760x1200 vse na max procesor mogoče kakšen procent bol obremenjen cca 65-80% max fps 25-30 FPS

zgleda bo treba še ene grafično počt notr :) sam mau smešn je pol i5-750 pa 2x HD7970 :)

ZaphodBB ::

sam mau smešn je pol i5-750 pa 2x HD7970 :)


Očitno ne, če lahko futra grafično :)

fireX88 ::

123_meni je izjavil:

Vprašanje?

Ali bo razlika v FPS jih v igri če zamenjam,

i5-750 (OC 3,85 GHz) in MSI P55-GD65
za
I7-2600K (OC 4,3 GHz) in MSI Z68A-GD80

V obeh primerih je grafična HD 7970
Hvala za odgovore


jst sm pri nakupu novega proca ko je bil se bfbc2 popularen pridobil samo tole da sem omejil drope fpsjev na neko "normalno" raven nizkih fpsjev! verjetno bi isto pridobil pri nakupu novega proca v tvojem primeru.. sicer pa ce imas denar da bi obodel se eno 7970 potem imas tudi denar za zamemjat proc in plato:-)
mi je pa ena stvar smesna pri tebi da imas toliko tezav s temi fpsji pa neves kaj je tisto na "v" v nastavitvah.. no ti bom pa jast povedal da je to vertical sync oz vsync ;-)
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

123_meni ::

Ja sej vem da to piše sam fora je da se mi ni dal pogledat kaj točno piše :)

Prvič v življenju som tok vložil v računalnik pa me kr neki vleče pri tej igri da bi dau še več :) Ne vem zakaj verjetno zato ker sem "Render.DrawFps 1" vpisal in me moti če ni nad 70 FPS pa vse na ULTRA :)

Nimam tok denarja da bi kupu še eno 7970 mogoče ko bo 250€ sam takrat me bo pa verjetno že vse minilo :)

Najbolj me pa podraž ko sredi dobre igre vse zašteka, se mi je zgodilo zdele kr v Windowse me je vrglo pa nisem mogel nazaj not...tok da sem vse resetiral... mogoče zato ker sem grafično navil pa driverji niso kej preveč stabilni :)

Freaxx ::

Jah to da nisi mogu nazaj, pa da šteka je prej software kot hardware, ENA 7970 je zelo dobra za BF3, ampak če resno hočeš nad 70 FPS konstantno bo pač treba nek AA ali HBAO dat na stopnjo nižje. In neboš verjel, fpsji se magično dvignejo by ALOT. (Anti Alising, in pa tist ambient pojesta večino graf, igra pa je sama mišljena kot zelo zahtevna na ULTRA nastavitvah, ki so po mojem mnenju za intuzijaste :) Na high se da po mojem mnenju bolje razločit na daljavo, saj tisti ambient zablura, in pa motion blur seveda...

Gizm0 ::

Mislim, da boš rabil vsaj 3x 7970, če boš želel igrati tekoče na 5760x1200 :D
Pa crossfire rešitve imajo še ta problem, da recimo 60 fps-jev z večimi karticami ni tako tekoče kot je 60 fps-jev pri eni sami grafični kartici. Micro-stuttering je žal še vedno velik problem. Ko pride GPU, ki bo vsaj približno tako hiter kot je trenutni moj trifire setup 5970+5870, bom takoj naredil ta sidegrade.

TheHusky ::

Ima kdo tu Razer Dog tag?

mr1two ::

Je že kdo naredu headshot na kakšne nenormalne razdalje? :)

fireX88 ::

TheHusky je izjavil:

Ima kdo tu Razer Dog tag?


nimam nebi blo pa slabo:-P
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

123_meni ::

Freaxx je izjavil:

Jah to da nisi mogu nazaj, pa da šteka je prej software kot hardware, ENA 7970 je zelo dobra za BF3, ampak če resno hočeš nad 70 FPS konstantno bo pač treba nek AA ali HBAO dat na stopnjo nižje. In neboš verjel, fpsji se magično dvignejo by ALOT. (Anti Alising, in pa tist ambient pojesta večino graf, igra pa je sama mišljena kot zelo zahtevna na ULTRA nastavitvah, ki so po mojem mnenju za intuzijaste :) Na high se da po mojem mnenju bolje razločit na daljavo, saj tisti ambient zablura, in pa motion blur seveda...


AA ali HBAO imam ugasnjen da dobim cca 40-55 FPS v 5760x1200 resoluciji.

Za te nepredvidljiva štekanja mi pa ni jasno, zadnič mi je zaštekalo pa je napisalo da bf3.exe stop working in ko sem bral o temu problemu je bil razlog kao Realtek avdio driverji. Ko sem jih izbrisal se mi to res ni ponovilo, ampak sedaj sem jih posnev še enkrat najnovejše ker mi je zvok delal samo na slušalkah ker so na USB na zvočnikih pa ne...

In učeri se mi je zgodilo da je spet zaštekal... brez da bi javilo napako... pa ravno sem imal nekoga na muhi...

Moram pa rečt da pri tanku ko voziš od znotraj ti kaže samo sredinski monitor 1920x1200 ampak ko pritisneš thermal vision pakaže sliko 5760x1200 in to je za tank super, se lepo vidi če hoče kdo nastavit c4 al pa kaj podobnega :)

Skyman ::

mr1two je izjavil:

Je že kdo naredu headshot na kakšne nenormalne razdalje? :)


490m s tankovo kuglo sred wake islanda, sm mu jo zapicu sred čela

mr1two ::

Včer sva s kolegom mal nabijala razdalje. Meni se je ustavlo pri 2020m :))

123_meni ::

Živjo,

Je kdo interesent za igranje CO-OP? Med tednom od 20.00-22.00 :)

BigWhale ::

Skyman je izjavil:

mr1two je izjavil:

Je že kdo naredu headshot na kakšne nenormalne razdalje? :)


490m s tankovo kuglo sred wake islanda, sm mu jo zapicu sred čela


Javljanje headshota pri orozjih z vecjim kalibrom je totalna bedarija.

fireX88 ::

123_meni je izjavil:

Živjo,

Je kdo interesent za igranje CO-OP? Med tednom od 20.00-22.00 :)



priporočam ti, da coop pregiraš samo zaradi orožja ker ni nevem kako dober, tako da če neboš nobenega našel pejt kr nakučno z enim igrat!

pa še no vpr mam zate! kaj si probal igrat samo na enim ekranom igro, kolk fpsjev imaš takrat pri istih nastavitvah, ter me zanima če se bil takrat kaj boljši ali slabši glede na 3 ekrane??
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

mr1two ::

@123 meni

Lahko se zmenva za dans, verjetno bom gor. Meni manjka še en unlock, tko da misijo ali dve greva lahko skup. Če me še nimaš dodanga: mr1two na battlelogu.

123_meni ::

mr1two je izjavil:

@123 meni

Lahko se zmenva za dans, verjetno bom gor. Meni manjka še en unlock, tko da misijo ali dve greva lahko skup. Če me še nimaš dodanga: mr1two na battlelogu.


Zmenjeno te dodam.

fireX88
Ti odgovorim ko bom stestiral za FPS-je

Glede same igre pa ne vem mogoče sem bolši al pa ne ker kakšen dan naredim 20 K in 5 D kakšen dan pa lih kontra čisto odvisno od počutja in nasprotnikov :)

Kar se tiče 3 ali pa 1 ekrana morm račt da je občutek bolši s 3 ekrani ne vrjamem pa da je to zdej klučno za zmago.

Kar se tiče streljanja med hojo je s 3 ekrani isto kot 1 ekran.

Kar se pa tiče vožnje tanka ali pa avijona je pa sigurno prednost na tvoji strani vsaj ene 30%. Ker več vidiš :)

mr1two ::

Si me že dodal enkrat, zdej sm ravnokar pogledal, pa te imam med kontakti :)

fireX88 ::

123_meni je izjavil:

mr1two je izjavil:

@123 meni

Lahko se zmenva za dans, verjetno bom gor. Meni manjka še en unlock, tko da misijo ali dve greva lahko skup. Če me še nimaš dodanga: mr1two na battlelogu.


Zmenjeno te dodam.

fireX88
Ti odgovorim ko bom stestiral za FPS-je

Glede same igre pa ne vem mogoče sem bolši al pa ne ker kakšen dan naredim 20 K in 5 D kakšen dan pa lih kontra čisto odvisno od počutja in nasprotnikov :)

Kar se tiče 3 ali pa 1 ekrana morm račt da je občutek bolši s 3 ekrani ne vrjamem pa da je to zdej klučno za zmago.

Kar se tiče streljanja med hojo je s 3 ekrani isto kot 1 ekran.

Kar se pa tiče vožnje tanka ali pa avijona je pa sigurno prednost na tvoji strani vsaj ene 30%. Ker več vidiš :)



dj prosim:-D
drgac je pa tisto res karsi natipkal...vse je odvisno od razpolozenja:-D
kak mas ti ze nick na battlelogu?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

123_meni ::

Evo tank od znotraj 5760x1200



Ko pa prižgeš termal vision se pa vse spremeni



Kar se pa tiče FPS ko imam resolucijo 5760x1200 je konstantno cca 45-55 FPS

ko pa spremenim samo resolucijo na 1920x1200 pa FPS ful skačejo od min 80 pa do 150 FPS.

Kje se da nastavit da lahko povprečje fps-jev vidiš v cca 10 min?

LP

fireX88 ::

z frapsom smemas fpsje in ti shrani tam kamor hoces..nastavis pa tudi lahko koliko sekund hoces da snema! dolocisi eno tipko(mislim da je po defoultu F11) in jo stisnes v igri med igranjem in fpsji zginejo za tolk casa kolikor snemas,potem se pa nazaj prikazajo ko ta cas potece.. shrani ti pa v moje dokumente v excelov dokument in ti pise min max avr st frejmov cas in mislim da je to to...skratka poglej v nastavitve v frapsu!
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

fireX88 ::

123_meni včer sm pozabu napisat še, da tebi resolucija tolk zniža fpsje, kar si lahko tudi sam ugotovil! če že razmišljaš o nukupu še ene 7970 počak da pride 7990, pa pomoje v cfx bo lepo špilalo tole :)
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

TheHusky ::

mr1two je izjavil:

Je že kdo naredu headshot na kakšne nenormalne razdalje? :)


570 metrov, nenačrtovano torej da nisem rekel kolegu postavi se tja da ti dam headshot...

Drugače pa ima mogoče še kdo kako težavo z performancem igre ker mi igra teče normalno na 31 FPS (medium nastavitve) kar naenkrat mali freeze (kako sekundo traja oz 2) potem spet vse normalno...

mr1two ::

Ja moj "uradni" je bil malo pod 900m, sam nikol ni preveč, pa sva mal probala... Problem pri več kot tok je bl to, da ni več človečka videt kot pa dejansko pogruntat kolk gor je treba namert...

123_meni ::

Evo, tale Fraps > Benchmarks sicer dela .csv file pa sem kar sam zračunal povprečje

Pri 5760x1200 je popvrečje 150 sekund 60 FPS

Pri 1920x1200 je povprečje 150 sekund 128 FPS

LP

Poldi112 ::

Par dni nazaj dobil dp->dvi konverter in mi HD6750 pri Eyefinity nastavi resolucijo na 5040x900, čeprav imam na glavnem 1920 × 1080, na stranskih pa 1600x1200. In v igri imam potem 20fps. Če igram samo na srednjem pa 25, kar me rahlo preseneča.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

123_meni ::

@Poldi112

Obremenitev mašine in razmerje FPS narašča explicitno.

Tako da če boš hotel imeti 40 FPS v 5040x900 boš moral imeti 2 močnejšo mašino, oz kakšnih 60% močnejšo.

"Moje mnenje in ne znanstveno dokazano" :)

Poldi112 ::

Eksplicitno? Ker jaz mislim da bi moralo naraščati pretežno linearno (vsaj dolker je ozko grlo grafična).

Kar mene bega je, da imam pri 5040x900=4.5Mpix fps 20, pri 1920x1080=2Mpix (več kot 2x manj) pa 25 (zgolj četrtino več)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

mr1two ::

In če znižaš detaile?

PNG ::

Poldi112 je izjavil:

Eksplicitno? Ker jaz mislim da bi moralo naraščati pretežno linearno (vsaj dolker je ozko grlo grafična).

Kar mene bega je, da imam pri 5040x900=4.5Mpix fps 20, pri 1920x1080=2Mpix (več kot 2x manj) pa 25 (zgolj četrtino več)


Mislil je eksponentno in ne eksplicitno.
««
87 / 149
»»