» »

Ogrevanje s prenosno klimo

Ogrevanje s prenosno klimo

Kralj5 ::

Doma imamo prenosno klimo ki nima možnosti ogrevanja ampak le hladi. Ima hladilno število 2.6 (poraba malo nad Kw, hladilna moč 2800W). Poleti je klima priključena preko cevi izpuha vročega zraka na dimnik, v prostor pa piha ohlajen zrak. Sedaj pa me zanima kaj če bi pozimi klimo "obrnil", tako da bi v dimnik pihalo mrzlo, v prostor bi pa skozi odprtino vročega zraka pihal topel zrak. Kakšno bi bilo grelno število? Merilec porabe med delovanjem klime pokaže 800-900W porabe. Vendar po občutku(prijemarjava z 1Kw kaloriferjem) piha iz izpuha vročega zraka več kot samo 900W. To je nekako logično, saj kompresor vzame zraku energijo s tem da ga ohladi in odvečna toplota gre skozi izpuh ven.
Torej zanima me koliko W piha skozi izpuh vročega zraka?

Tarzan ::

Ne vem no, ne bi bilo lažje postaviti to klimo za par mesecev še na hladno in mogoče poskusit gret prostora s prenosnim radiatorčkom na katerikoli energent si zaželiš. :) Če imaš pa dimnik zraven pa za manj kot 200 EUR dobiš na drva kaminček, ki bo pogrel prostor z dvema polenoma v 10 minutah bolj, kot tvoja klima v celem dnevu.

Po moje se ne splača.

milica ::

Naredi tako, meri temperaturo v prostoru potem pa poročaj.
LP!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera je danes najboljša prenosna klima (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7830508 (24670) BorutK-73
»

Eco Cooler vs. Prenosna klima

Oddelek: Loža
259997 (8738) Okapi
»

na kolko mate nastavljeno klimo?

Oddelek: Loža
418704 (6995) m0LN4r
»

Računalnik mi greje sobo (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5322611 (21203) Glugy

Več podobnih tem