» »

Sušilni stroj s toplotno črpalko ali brez?

Sušilni stroj s toplotno črpalko ali brez?

Runnagain ::

Odločam se za nakup sušilnega stroja in izbiram med dvema electroluxoma: eden je z toplotno črpalko, drugi je brez.

s toplotno EDH97980W: http://www.electrolux.si/Products/Pranj...

brez: EDC77570W: http://www.electrolux.si/Products/Pranj...

Ok, razlika v ceni je ca. 250€, ker dobim notri šele po dobrih petih letih.

Ima kdo kakšne infomacije, če se sušilec s toplotno razlikuje od navadnega kondenzacijskega še v čem drugem kot pol manjši porabi energije?

Mene nekoliko skrbi vzdržljivost takšnega s toplotno, kajti na trgu še niso dolgo časa, navadni pa so že preikušeni. Pravtako je pri tistem s toplotno verjetno težje čistiti kondenzator (čeprav pravijo da je samočistilni, a jim kaj dosti ne verjamem), kajti pri tistem s toplotno se ne vzame ven tako kot pri običajnem.

Ima mogoče kdo izkušnje z enim in drugim tipom, da lahko naredi primerjavo?

Hvala za odgovore in lp, Runnagain!!

Šimpanz ::

Lej jaz sem pred 5 leti kupil navadni sušilni stroj (Candy), pred pol leta pa Bosha s toplotno črpalko. Če odmisliš nižjo porabo je razlika pri meni v hrupu (Bosch je čisto tih proti Candyju), pa stanovanja tako ne segreva kot Candy. V pole leta še nisem čistil kondenzatorja. Aja Bosch je bil skoraj pol dražji od Candyja

kopernik ::

Poleg tega, kar je napisal Printer, je še ena prednost manjše krčenje oblek, saj deluje pri nižjih temperaturah. Slabost je, da moraš (dokler je v garanciji) poklicati servis za čiščenje kondenzatorja. To je nekje 1x letno. Res piše, da je samočistilni, ampak očitno ni dovolj zmogljiv in mu je treba vsake toliko pomagati :). No, to že preživiš, saj se zrihta v okviru garancije. Po preteku garancije pa bom verjetno to čistil kar sam.

Runnagain ::

Mja, smo vzeli kar tega s toplotno črpalko, sedaj bomo pa videli, kako se bo obnesel.
Računam vsaj na 5+ let delovanja, seveda ob rednem vzdrževanju.

Lp, Runnagain!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri sušilni stroj kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14153356 (5929) darkolord
»

Kateri sušilni stroj s TČ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8830407 (22369) oberskitona
»

Kateri sušini stroj

Oddelek: Loža
304469 (2716) Dajarra
»

Sušilni stroj-združljivost z toplotno črpalko za ogrevanje sanitarne vode

Oddelek: Loža
339866 (8766) Magic1
»

AEG ali Bosch sušilnik s toplotno črpalko?

Oddelek: Kaj kupiti
248655 (8344) Šimpanz

Več podobnih tem