» »

gtx 460: eVGA SuperClocked ali MSI Cyclone

gtx 460: eVGA SuperClocked ali MSI Cyclone

JC Denton ::

Nameravam kupiti grafično kartico GF GTX 460 786 Mb. Na voljo imam 160€ in za ta denar sta najboljša izbira, glede na rezultate raznih testov, ki sem jih našel oz. prebral, eVGA gtx 460 786 SuperClocked in pa MSI gtx n460 786d5 Cyclone.

Zanima me ali se mi splača kupiti katero od teh dveh ter katera je boljši nakup ali pa preprosto kupim najcenejšo gtx 460 graf. kartico PALIT za 148€ in jo navijem.

BALAST ::

Kaj pa gtx 460 1Gb za 160EUR. Če si iz Maribora ima trgovino v eLeclercu, drugače pa daš 3EUR za poštnino. Navijat jo pa ne bo potrebno, ker je že v osnovi malce hitrejša od konkurence, pa tudi porabi kakšen W več.

JC Denton ::

To pa še boljš :) Pa še danes sem gledal na dinokompu pa je nisem vidu. Vrjetn sem malo slep.

IvoJan ::

Ne kupovat palit ker so crap in crkujejo.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

swamigi ::

Kupi cyclone
Jo imam sam in je odlična :)

JC Denton ::

Cyclone mi je zelo všeč po izgledu in glede na to, da imam amdja in je hladilnik nameščen tako, da piha zrak dol, ker na vrhu nimam odprtine, je pomoje najboljš da ima grafična čim večji hladilnik. Sicer lahko obrnem ventilator in bo pihal gor, nima veza.

Kaj mislite, da se bo grafična bolj segrevala, glede na namestitev hladilnika (Xigmatek s1283 + ultra kaze 2000)?

Se pravi PALIT 786mb za 148EUR odpade. Je že črtana.

Zgodovina sprememb…

DejaVu ::

gigabyte GTX 460 1GB OC, malo navita, zelo hladna (ob loadu gre samo malo cez 60C), se odlocno navija! cena pa je dobrih 165 eur - nimas kaj zgresit.

sthep ::

Jst bi ti predlagal Gigabyte, imamo jo tudi sam.
Razlog je pa čisto enostaven - ima dva ventilatorja in je zelooo tiha. Zmogljivost pa je glede na Cyclon zanemarljivo manjša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sthep ()

JC Denton ::

Ma, zdej se me še bolj zmešali. :8):)

st0jko ::

MSI GeForce GTX 460 768MB Cyclone OC 158.40 EUR
ali
Palit GeForce GTX 460 1GB Sonic 159.60 EUR

?
keks?

JC Denton ::

Količina rama ni vse, sploh če ima monitor max ločljivost 1440x900. Pa še kartica se bolj segreva in je glasnejša, kot sem prebral na guru 3d.

Poleg tega je pa cyclone navit, ima boljše hlajenje, pa še izgleda bolj kul :) v performansah je pa razlika kvečjemu 2-3%. Ko bo pa čez kakšne dve leti pa pol :) že sila po zamenjavi lahko pa še malo zravn navijem, vendar pa tale PALIT ne gre čez 840mhz jedro, Cyclone pa gre čez 920mhz.

Jinto ::

Razlika je v temu, da ima 460 1gb 256 bitno pomnilniško vodilo, verzija z 768mb pa le 192 - bolj se splača kupit 1gb verzijo.

IvoJan ::

In v tem da je vecina palit kartic crknila.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

swamigi ::

Tale cyclone 768 mb je zelo tiha.Govorim za moj primer
Po default nastavitvah temperatura pri polni obremebitvi pride do 50 stopinj.
Navijem jo lahko na 930 core 2260 memory z dvigom voltaže na 1.087 V. V tem primeru se pod polno obremenitvijo segreje maxisamalno do 66 stopinj,kar pa je še vedno vse ok.
In seveda vse igre delajo na max nastavitvah pri 1680x 1050 razen pri crysisu je vse na entuziast ampak mora bit antialiasing na 16x ne 32 te malce šteka
V primeru,da si kupiš en giga verzijo si kupi tud od Cyclone,ali pa Hawk ne pa od palita,ker je slaba navijalka in zelo glasna.


lp

JC Denton ::

Končno nekdo s pravimi argumenti. Prav zaradi tega kar si naštel, mi je Cyclone zelo všeč. Upam samo, da nebodo prišli zdaj lastniki evge in me hoteli prepričat drugač. lol. Ker potem se spet ne bom mogu odločit.

TOP ::

Kot prvo kupi verzijo z 1gb rama,ker je lepo hitrejša od 786mb.tkBurek ne kotali buč sem že 5 kartic montiral Palit 460 1gb in še nobena ni crknila.In kot drugo maš itak 2 leti garancije.Vzemi od Gigabyta ali Asus tista ki je cenejša in ne Evga,ker jo boš veliko dražje plačal,sam toliko pa ne boš pridobil v performansah.Imel sem že tole Gigabytko in lahko potdim da je zelo tiha.

barocco ::

bi pasala od Gigabyta ali Asusa 460 GTX 1GB na MB: Asus M2N VM DVI??
Trenutno mam instalirano od Gigabyta 8800GT 512MB?
proc. pa je amd4800+am2(Brisbane)@2.5Ghz. 4*1gb Patriot 800mhz.
LC 550W.
igram na res.1400*900(19"LCD monitor).
ali je najbolj da kupim vse na novo nekje v rangu do 600e,da pride do pravega izkoristka komponente ,da je proc. ne zavira.

JC Denton ::

TOP je izjavil:

Kot prvo kupi verzijo z 1gb rama,ker je lepo hitrejša od 786mb.tkBurek ne kotali buč sem že 5 kartic montiral Palit 460 1gb in še nobena ni crknila.In kot drugo maš itak 2 leti garancije.Vzemi od Gigabyta ali Asus tista ki je cenejša in ne Evga,ker jo boš veliko dražje plačal,sam toliko pa ne boš pridobil v performansah.Imel sem že tole Gigabytko in lahko potdim da je zelo tiha.


Razlika med Palit 1gb in cyclone 786mb je 2-3% pri tem da cyclonu pokuri 30 watov manj štroma pri polni obremenitvi. To je pa tudi neki vredno. EVGA im pa podaljšano garancijo, če jo registriraš.

VIR: TECHTREE

poraba el. energije



3dmark06 bench



vantage bench

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

TOP ::

Te teste ti beri meni ne rabi,jaz sem povedal kaj bi kupu in kaj se kupuje.Ker če misliš vzet 786mn različico,potle razmisli mal tud o Ati 6850.Za tako slab proc raje kupi vse novo,ker ne boš polno izkoristil grafe.

JC Denton ::

TOP je izjavil:

Te teste ti beri meni ne rabi,jaz sem povedal kaj bi kupu in kaj se kupuje.


Jaz ti pa samo hočem povedat da je razlika minimalna in če upoštevaš fps/wat je PALIT 1gb slabša izbira.

Drugače pa hvala za tvoje mnenje.

madog ::

Ali si pa omisli tole verzijo

Geforce GTX 460 SUPERCLOC 1024MB EVGA do SLO 175EUR

/*typo
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madog ()

st0jko ::

st0jko je izjavil:

MSI GeForce GTX 460 768MB Cyclone OC 158.40 EUR
ali
Palit GeForce GTX 460 1GB Sonic 159.60 EUR

?


Vzel sem cyclone, ker sem 2 tedna nazaj pri mylemon narocil Palit 1GB sonic, in je bila DOA.
Palit so zgleda res malo slabše, glede na to da se tako govori po netu + tudi sam sem dobil pokvarjeno. Lahko pa da imam ogromno nesrečo. Kakorkoli. Pomembna mi je tudi tišina, in cyclone velja za precej tiho grafično.

LP.
keks?

IvoJan ::

Evo top ne mi rect da ne crkujejo. Preberi si se tuje forume :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

JC Denton ::

IvoJan je izjavil:

Evo top ne mi rect da ne crkujejo. Preberi si se tuje forume :)

Evo, za hec sem vprašal na sestavi.si, če so imeli kakšne reklamacije oz. probleme s gtx 460 in so mi odgovorili, da ne. So mi pa dejali, da so boljše izvedne na trgu.

IvoJan ::

Si ziher uprasal za palit?
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

JC Denton ::

Ja ziher.

Sicer sem pa videl na netu, da ma jo PALIT-ove kartice kar precej višje temperature kot pa kakšne Cyclone ali eVGA tak da so vrjetno zaradi tega pod večjim stresom in lahko prej crknejo.

Res je tudi, da ima večina kartic dve letno garancijo, tak da jo lahko zamenjaš če se pokvari, pod pogojem da ne ugotovijo da si jo dodatno navijal.

Počakam še par dni, da vidim, če mi uspe še kaj več denarja zbrat :), če ne pa grem po Cyclone.

glistovje ::

potrjujem povečano gretje pr palit 768MB verziji . Pri igranju iger ob zaprti kišti z slabim zračenjem kar začne delati artefakte (nenavita)Ventilator tudi ruži. pa ventilator se mi zdi kuda je narjen iz plastike za kinder jajčke. filing maš kuda se bo vsa plastika stopila celo ventilator ;((

no mogoče smo naleteli na škart piece.

st0jko ::

Ne, plastika je res slabše kvalitete. Sem tudi jaz opazil.
keks?

TOP ::

Ja nekaj mora biti slabše če je tako pocen,kot kakšen Club3D,glede na kvaliteto.Nisem reku da ne crkujejo,jaz sem 5 jih montiral in nobena ni prišla nazaj,ampak dela.Jaz osebno ne bi kupul tako firmo,raje Asus Gigabyte in podobno.Sedaj če gledaš da je od EVGA Superclocket 230e in Gigabytka 175e je tukaj lepa razlika,ki jo ti opaziv performansah ne boš.Ker za 230e se dobi že 6870 ki je bolša.

JC Denton ::

No na koncu sem naročil Sapphire hd6850 za 178EUR ker mi je lih 20EUR padlo v žep tak da sem jih mel viška. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična od 180-230€

Oddelek: Kaj kupiti
333975 (3518) bizilux
»

gtx460

Oddelek: Strojna oprema
12728 (627) D_LEONIT
»

Katero grafično kartico naj kupim??? (Okol 250 evrov) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17528889 (26685) Steinkauz
»

Dober Računalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
362844 (2366) FuI2cY
»

5850 ali 460 ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10212879 (10850) 69charger

Več podobnih tem