» »

AMD Bulldozer

AMD Bulldozer

Temo vidijo: vsi
««
85 / 128
»»

x45 ::

Če bo trinity komaj avgusta je tole mal pozno, Stremaloader bo potem še kako dobro leto za tem... sicer bi kaki testi že curljali...

Mitja358 ::

x45 je izjavil:

Če bo trinity komaj avgusta je tole mal pozno, Stremaloader bo potem še kako dobro leto za tem... sicer bi kaki testi že curljali...


Steamroller je v bistvu in proizvodnja naj bi se začela že konec leta. Trinity pa mi še sedaj ni jasen, samo glede na to, da ni nekega razmaha novice na večih straneh, je tole bolj dvomljivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

Mitja358 ::

Tako je, danes je prišla še potrditev kar sem govoril. :(

Desktop Trinity modeli će biti lansirani simultano sa Socket FM2 matičnim pločama u trećem kvartalu ove godine, dok će mobilne Trinity (Socket FS2) solucije stići 15. maja.

Je pa tale model kar zanimiv glede na TDP.

A10-5700 (3,4GHz/4,0GHz, 4MB keša, HD7660D, 65W TDP)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

Dr_M ::

A zdej bodo pa se parni valjak imel?:|

filip007 ::

Ja v pol leta bodo dali vse ven, če verjameš...:))

APU Trnity, Bulda šofer, Parni valjak (muziko)
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Sssaga ::

A so se FX serije kej zboljšale glede na bolj slab začetek.
Kaj konkurira ivy 3450, i5 2500k in i3 2120. Namen: igre (7850/560 Ti)

PrimozR ::

Glede na to, da novih CPU-jev ni bilo, obstoječi pa failajo že proti Sandy Bridge procesorjem, kaj misliš? :)

TechBeats ::

Je ok ampak ni nevem kaj, ko spremeniš FX8150 v 4jedernik potem laufa ok.. Drugače pa SandyBridge poseka FX, razen če te ne moti 20fps več on avg.,FX recimo 75fps, SB 100fps.
AciD TriP

D3m ::

LOL. To je samo v glavah nekaterih, drugače so čisto vredu procesorji.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Sssaga ::

Res je.

Mene zanima, kako se cenovno splačajo napram i3 2120 (110€) oz. 3450 (180€).

x45 ::

Sssaga je izjavil:

Res je.

Mene zanima, kako se cenovno splačajo napram i3 2120 (110€) oz. 3450 (180€).



od prvega je boljši FX 4100 pa navit se da ipd..
od drugega boljša izbira za ta denar FX 6100 ali Fx 8120.

D3m ::

Od drugega je boljši FX-6200 (ti si mu predlagal FX-6100).
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

filip007 ::

Ja že FX-6200 samo ta ga že malo na zob daje s 125W.

Cena na cena s Core i5 2320
http://compare-processors.com/rank/all....
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

D3m ::

Ta 125W ni tako grozen.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

x45 ::

PrimozR ::

Isotropic je izjavil:

sarkazem
saj pise, da je 3960x boljsi od obeh.

ima pa fakulteta za strojnistvo cluster, ki ima amd procesorje (opteron barcelona se mi zdi, tisti pred buldom pac). so se pa fajn zajebali z izbiro (oz. rezultati razpisa)

Vedel sem, da je bilo tole nekje napisano. Zdaj sem pa tudi po nekem spletu naključij videl specifikacije tistega slavnega FS Clustra. Zdaj, če govoriš o THE HPC-ju, se motiš, nima Barcelon, niti nima AMD procesorjev. Morda pa misliš kakega drugega, bolj 'privatnega' :)

Isotropic ::

povej specifikacije prosim pls. pa tut interconnect, ce ves (tut samo konfiguracijo - fat tree ali kaj tretjega)
ker kolikor mi je znano, ima amd. nisem zih sicer katere, mogoce kaksne quadcore.

PrimozR ::

x45 ::

Brane2 ::

@x45:

Ja, poraba pa taka, da folku v okolišnjih stavbah luči brlijo.

Saj tip sam pravi, da je vdroop problem.


Osebno mi je BD čist OK, sploh po teh cenah, samo ne mi o OC-u. Če ti stock performance ni všeč, potem BD ni zate.
On the journey of life, I chose the psycho path.

x45 ::

bodo kmalu izpljunili kako B3 revizijo.. če ne prej bo z 22 nm veliko bolje. prihajaj tud krepko boljši IPC rezlultat kot pri trinity u.

Isotropic ::

ampak prepozno. haswell bo takrat pol leta stran max.
pa pd ne bo lih revolucija, ampak bolj evolucija. mogoce steamroller.

JC Denton ::

@x45 A veš kdaj bo šel AMD na 22nm, če sploh bo? Steamroller bo 28nm, še prej pa piledriver na 32nm. Pomoje bodo 22nm proces izpustili in šli na tistega, ki ga bodo imeli za grafične, a bo to 20nm ali pa 18nm pa ne vem.

Brane2 ::

Ne štekam kaj se tolk palite s temi 22nm.

Ni več takih gainov s prehodi kot so bili. Sedaj je kvečjemu to, da lahko proizvajalec spravi več čipov na rezino in je proizvodnja cenejša, pa še to je vprašanje.

Nimam nobenih problemov, tudi če BD ostane na 32nm. Ampak kot rečeno, Piledriver ponuja le manjše tweake, šele Steamroller pa mogoče kaj več.

Sicer pa kot kaže, pride ven DDR4 ven ravno v času steamrollerja, torej bo takrat čas tudi za nov socket in takrat mogoče lahko pričakujemo kaj več.

OD Steammrollerja ne pričakujem izboljšav na x86 področju ampak čisto procesorske izboljšave. Recimo zmogljivejši dekoder pa ločeno dekodiranje za FPU/SSEx instrukcije. Pa pametnejše SSE instrukcije bis e prilegle, recimo kake pogojne zanke itd.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Isotropic ::

ddr4 pride ven s haswellom extreme, torej cez recimo ene 18 mesecev. dvomim pa, da bo od zacetka kaj hitrejsi od ddr3.
jaz sem to (dekoder) pricakoval/ upal, da bo ze v PD... a mar ne bo?

Brane2 ::

Re DDR4: Hja, sedaj Micron pravi,d a bodo imeli testne primerke koncem leta- prve čipe.

KLIK- VR ZONE

One of biggest players in the industry, Intel Corporation doesn't plan to introduce the DDR4 memory before 2014, with the first server chipsets for Haswell-EX. Desktop and mobile would only follow in 2015 with Broadwell, a 14nm die-shrink of Haswell.

Naturally, when a company like Intel is resisting the introduction during 2013, one might think that the game is over. However, companies such as AMD, NVIDIA, Qualcomm and TI are on the opposite side of the spectrum.
On the journey of life, I chose the psycho path.

TechBeats ::

in samsung pritiska na intel da čimprej začne podpirat DDR4, samo Intel pravi ain't gonna happen. Mogoče za kakšne superračunalnike..


edit: aja šele dele sem prebral cel citat xD


IB-e bo še vedno na LGA2011, ta haswell bo pa itak za Laptop in mainstream cpu, tako da ni kej preveč wau, pa še zmeraj samo 4 jedra.


In moj cilj pa je i7 3820 in potem čez kakšne 2 leta ruknit notr IB-E 8core (16 thread) madafaka lol :D
AciD TriP

Zgodovina sprememb…

x45 ::

DDR4 bi naj po prvih podatkih bil nekje nad 2000 mhz in več... drag bo kot žafran na začetku,
( če se motim glede cenen bo super - upam da se ...)

Intel je tukaj bil prvi ponavadi ,bo vse ki kupujej intel spet mal nategnil ker bo ( ŽE SPET ) nov socket ( in čipset ) in draga platforma.

Amd se je tukaj do sedaj izkazal z dual Mem controlerjem DDR2 in DDR3 na am3 cpu jih ( oz je opustil DDR2 ko je DDR3 bil cenejši - na AM3+ ).

filip007 ::

Verjetno bodo spet začeli s 512MB, kot da 4GB ne morejo narediti za ugodno ceno in se čakalo najmanj 4 leta da bo tako stanje kot je danes s DDR3.

CPU je več ali manj konec, ko je/bo software primerno optimiziran bo vse letelo pa nima veze 4 leta star dual core ali pa čisto nov 4 core. WinRar 4.20 beta že nabija gor večjo hitrost, še na mojem C2D.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

Brane2 ::

@x45:

Eh, spet nakladaš.

Kaj ti koristi kombinirani kontroler, če plate v povprečju ne podpirajo velikega dela tega ?

Kar se DDR-4 tiče, bo prav prišel predvsem tem kombiniranim "Fusion" strojčkom.

Navadnemu Steamrollerju ne bo prinesel prav dosti IMHO, razen mogoče malo nižje porabe.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

filip007 ::

Ko smo že na RAMu sem slučajno najdel tole...Hybrid Memory Cube
http://www.bit-tech.net/news/hardware/2...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

PrimozR ::

filip007 je izjavil:

Verjetno bodo spet začeli s 512MB, kot da 4GB ne morejo narediti za ugodno ceno in se čakalo najmanj 4 leta da bo tako stanje kot je danes s DDR3.

CPU je več ali manj konec, ko je/bo software primerno optimiziran bo vse letelo pa nima veze 4 leta star dual core ali pa čisto nov 4 core. WinRar 4.20 beta že nabija gor večjo hitrost, še na mojem C2D.

A si resen? Mainstream DDR4 palčka bo 8 GB. Morda še nekaj 4 GB primerkov. Če bodo na voljo 2 GB DDR4 palčke, je s tem svetom nekaj narobe.

Za DDR4 čase jaz pričakujem, da bo popolnoma vsak računalnik imel 16 GB RAMa (2x8 GB), razen res najcenejših sestavov. Tisti malo boljši pa že vsaj 32 (2x16).

Mitja358 ::

Saj točno tako novice napovedujejo.

Jst ::

In še en izgovor, da bodo postali programi še večji memory hogi... :/
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

69charger ::

KLIK Leak preformansa Trinitya, zgleda kar vredu. Baje zadeva pride ven 15. maja.

How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Janac ::

15. maja smo v torek

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: 69charger ()

Xserces ::

69charger je izjavil:

KLIK Leak preformansa Trinitya, zgleda kar vredu. Baje zadeva pride ven 15. maja.




to je graphic performance... kako pa je z cpu?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

win64 ::

plus, da se primerjajo s prejšno generacijo(po njihovo zato k ni še embed opcij)

Mitja358 ::

CPU testi Trinity.

Notice how the IPC of the 2M/4T A10-4655m @ 2.3 ghz at least ties if not beats the IPC of K 10.5 Llano 2M/4T A6 which is also at 2.3 ghz turbo. This is good news for Trinity! If IPC matches Llano, Vishera - FX 8350 - at significantly higher clocks will scream ahead of ivy bridge when all threads can be used. Keep in mind IPC for current FX offerings fall far behind K10.5. (~25%).

Remember scaling on 2 module chip is roughly 20 prcent less than a 4 core llano cpu, so the fact that performance is equal or better when all threads are used further shows the strength of piledriver.


Vir: http://amdfx.blogspot.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

x45 ::

Mitja358 je izjavil:

CPU testi Trinity.

Notice how the IPC of the 2M/4T A10-4655m @ 2.3 ghz at least ties if not beats the IPC of K 10.5 Llano 2M/4T A6 which is also at 2.3 ghz turbo. This is good news for Trinity! If IPC matches Llano, Vishera - FX 8350 - at significantly higher clocks will scream ahead of ivy bridge when all threads can be used. Keep in mind IPC for current FX offerings fall far behind K10.5. (~25%).

Remember scaling on 2 module chip is roughly 20 prcent less than a 4 core llano cpu, so the fact that performance is equal or better when all threads are used further shows the strength of piledriver.


Vir: http://amdfx.blogspot.com/


Tole je pa res velika šansa za popoln uspeh. Kaj za boga čakajo tako dolgo pa ne vem ?
lahko bi ga izdalu prej.

x45 ::

Here we go:

http://amdfx.blogspot.com/

tole pa bo BOOM :)

Looks like Trinity is ready to hit Intel where it hurts! IPC looks great! This is great news for Vishera (FX 8350). Remember old bulldozer arch has significantly worse IPC than Llano.

NOTE: Compare the single threaded performance to the Phenom II X4 940 in cinebench 10 found here.
We see at 3 Ghz (even before turbo), the Phenom II X4 940 (scores 2626) actually falls behind the performance of a single core from the A10 mobile part (2792) also at 3 Ghz (with turbo). IPC is looking ahead of K10.5! (by over +6% in this case)

Isotropic ::

Mitja358 ::

GPU me je razočaral.

Brane2 ::

Ni mi čisto jasno zakaj tega niso izdali že prej.

Nekdo je takrat težko zajebal. Pa saj tudi veliko ljudi odhaja.

Po drugi strani pa sedaj dokaj resno napredujejo.

Prvi vtisi so mi všeč. Stvar da kar nekaj od sebe na 32nm.

Vishera bo kar solidna.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Mitja358 ::

Mitja358 je izjavil:

GPU me je razočaral.


P.S. CPU del pa je presegel moja pričakovanja.

filip007 ::

Zdaj so še L1 povečali, počasi pa masa...mogoče se bo to poznejo obrestovalo z visokimi obrati, bagri so ponavadi počasni.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Brane2 ::

Ne L1 ampak L1 TLB, kar je druga stvar.
On the journey of life, I chose the psycho path.

filip007 ::

Ti buldiji so čisto odpiljeni, saj jih noben več ne razume, kaj bi AMD sploh rad.

Kaj sploh je L1 TLB...8-O
http://infocenter.arm.com/help/index.js...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Brane2 ::

V bistvu so spolirali zadevo.

Rezonančnbi clock mesh, hitrejši, kakovostnejši tranzistorji omogočajo višje frekvence na istem TDP.

Ostalo skrbi za obrobne zadeve, da so podatki večkrat v cacheu itd. NI pa še velikih predelav v stilu bistveno zmogljivejšega decoderja itd.

To verjetno čaka na Steamroller.

Ampak tudi tole je čisto cool.
On the journey of life, I chose the psycho path.

x45 ::

Mitja358 je izjavil:

GPU me je razoÄŤaral.



To recap, Trinity is AMD’s continued journey down the path they started with Llano. Both CPU and GPU performance have improved over Llano. The general purpose CPU performance gap vs. Intel is somewhere in the 20—25% range, while the GPU advantage continues to be significantly in AMD's favor.
««
85 / 128
»»