» »

Grafična od 180-230€

Grafična od 180-230€

Kurzweil ::

Precej spremljam Slo-tech, ampak zanima me predvsem mnenje lastnikov kartic in sicer:

- Namen sem imel nabavit 470gtx a me od tega odbija folk, ki pravi da je to radiator, nekaterim ne paše v plato/ohišja in je zelo požrešna navsezadnje pa ji dajejo precej krajšo življensko dobo zaradi tega, koliko je v tem resnice, ali je to pregrevanje res takšno ali gre tu zgolj za zagovornike ati/amdja.
- Druga kar se Nvidie tiče me zanima katerega proizvajalca naj izberem (Asus, Gigabyte, Palit, Gainward, evga,...)?
- vem da ni ralika med 460 in 470 gtx stršanaska ampak ko že ravno kupujem lahko malce odstopim od tistega znanega P/P...

Če grem še na drugo stran - ATI/AMD, slednji so se mi zaradi natega (zaenrkat) s serijo 6xxx tako zamerili da me prepriča samo še kvaliteta, nimam namena čakati niti en dan, ker sem do novembra in nisem nič dočakal, model 5870 je predrag, edini kateri se lahko vmeša v mojo izbiro je 5850, ki pa nima CUDA, Pyshyx, in navsezadnje tudi ne toliko delovnega pomnilnika (1,28 kot 470gtx) in tudi bitno propustnost ima 470GTX 320b/s, 5850 pa 256b/s.

Torej vaša mnenja, predvsem objektivna, ukvarjam se z grafiko, zelo rad odigram kakšno igro tipa Fallout ali Gorhic in imam sistem:
i7 920
6Gb
win7 64bit

Hvala za odgovore... predvsem iz prve roke kako je z 460 in 470 ter njenim pregrevanjem - hvala

69charger ::

Vzemi kakšno boljšo GTX460 ali HD6870. Za Geforce vem,da so najboljše ASUS,EVGA,MSI in Gigabyte.

bluefish ::

GTX460 ali HD6870. Falil ne boš z nobeno.

Pred kratkim sem kupil GTX460 Cyclone in zadeva je v idle izjemno tiha, sodeč po testih pa malenkost glasnejša pod obremenitvijo v primerjavi z referenčnim hlajenjem. Ima precejšen navijalski potencial,...

TOP ::

GTX 470 pomoje se ne splača prevroča in požrešna,sam sem isto izbiral obe dobil in obdržal sem 6870.

galu ::

VZEMI KATEROKOLI!
Razlika med njimi je res minimalna, in je sploh ne boš opazil.
Tako to gre.

bdoxx ::

beks ::

palit gtx460 2GB
kok je fajn....

Steinkauz ::

2gb ti prov nč ne pomaga.
Raje kupiš pol gtx 460 hawk za 200eur

FlyingBee ::

MSI 460 1gb HAWK za 200 eur dobiš na http://www.dinokomp.si/product_info.php..., res poštena grafa.

Če te pa še na ATi vleče potem 6870 in imaš hitrejšo, vendar 30 eur dražjo in brez nekaterih bonbončkov.

beks ::

mal teste poglej, že 1GB je najhitrjša od gtx-460 če je pa več rama pa ne škodi, al bi ga ti gol strgal?http://www.dvhardware.net/article44437....
kok je fajn....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: beks ()

beks ::

kok je fajn....

jRk0 ::

1gb izvedenka je hitrejsa od 768, ker nista ravno isti grafi, clocki so cist drugi itd... ni samo manj rama gor, 2gb ti pa ne koristi, ne, ker ga preplacas brezveze
You fuck up once, you loose two teeth.

Steinkauz ::

Ok zdej razmišljam da bi kupu grafo.
In se odločam med msi gtx 460 hawk , cyclone in ASUS GeForce GTX 460 1GB DirectCU
Asus je 180eur in kolker gledam se kr lepo navije, sam ni najtišji
Cyclone je 186eur in je najtišja pa navije se ok
Hawk se najbolj navije pa srednje tih in pa najdražji 200eur.

A cyclone ma tut tisto zviševanje voltaže pa to? Kaj pa asus?

http://www.dinokomp.si/product_info.php...
http://www.dinokomp.si/product_info.php...
http://www.dinokomp.si/product_info.php...

Kiro bi vi vzeli?

EDIT: Oziroma ker sm dokej silent freak razmišljam da bi kupil navadno:
http://www.dinokomp.si/product_info.php... (sam Palit niso glih neki tko da:)
ali
http://www.dinokomp.si/product_info.php...
in dodal aftermarket cooler, ki bo zihr najtišji.

Sam verjetno pa te nimajo takih overclock zmogljivosti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Steinkauz ()

kmetek ::

dino že dvignil nad 200 hawk lol.

TOP ::

Ne kompliciraj glede 460 vzem najcenejšo.Kaj ti pomaga če se malo bolj navije razlika pa je minimalna,ki jo sploh ne boš opazu.

Steinkauz ::

kmetek je izjavil:

dino že dvignil nad 200 hawk lol.

Za 1eur.
Bomo preživeli

TOP je izjavil:

Ne kompliciraj glede 460 vzem najcenejšo.Kaj ti pomaga če se malo bolj navije razlika pa je minimalna,ki jo sploh ne boš opazu.

Razlike vseeno niso tako majhne, tišina je pa pr men tut #1

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Steinkauz ()

Kurzweil ::

Steinkauz potem mi lahko potrdiš, da je tale 460gtx Cyclone najtišja, glede na to da si na tekočem z glasnostjo kartic?

Setsuno ::

HAWK!!! Navije se čez 1000 core clock... navita je enaka GTX470 tu sploh ni vprašanja ker je daleč najbolša GTX460

IvoJan ::

nope. 1000 je max. moja gre do 960
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Steinkauz ::

Jah fajn bi blo da nekdo poroča kolk je glasna.
Na testih kolker sm na hitr preletel je kao natišja izmed teh treh.
Pa v sloveniji je cnej(za spremembo)
http://www.dinokomp.si/product_info.php...

TOP ::

Razlike niso tako majhne v raznih testih,ko pa špilaš pa ne vidiš te razlike.

bluefish ::

Ja, Cyclone je sodeč po testih v idle najtišja, pod obremenitvijo pa malce glasnejša od stock hlajenja in frekvenc. Ampak jasno, med igranjem se pri vsem šundu tistih nekaj dB ne pozna.

bizilux ::

oj, da se prklučm zravn, točno že 1 tedn premišlujm pr keri trgovini naj gtx460 kupm, in vidm da mate tlele govora o teli hawx, k ne zgleda slabo :)

fora je da me mal skrbi Garancijska doba: 24 mesecev, ampak dobr sj nvidia se ne kvar, po mojih izkušnah, tk da ja ane, mam zle gtx480, že 2-3 leta pa laufa k urca, pa sm mev isto samo en let garancije, tk da vrjetn je samo false alarm

glede glasnosti me pa ful ne mot, ker mam v ohišju tko 10 fanov pa je itq cela turbina vse skp :D


edit: Ta izdelek je bil dodan v katalog: ponedeljek, 05. maj 2008

že tolk stara je ta zadeva al kaj? :S waa, res nism mislu da je že tok

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bizilux ()

IvoJan ::

kera? Gtx460? Kartica ja vn prsla augusta 2010.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

igor0203 ::

GTX480 boš šel menjat za GTX460? 8-O

IvoJan ::

pomoje je mislil na GTX280
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Svizec69 ::

Tudi mene bi zanimalo katera GTX 460 1GB kartica bi naj bila najtišja? Sedaj imam Radeonovo 1950XT in je glasna kot Airbus in jo nameravam zamenjati in vidim da je največ priporočil za tole GTX 460.

Edino vprašanje je še katera je najtišja, drugače pa gledam te modele:
Palit GeForce GTX 460 1GB Sonic Platinum
MSI GeForce GTX 460 1GB Hawk
MSI GeForce GTX 460 1GB Cyclone OC

bluefish ::

bluefish je izjavil:

Ja, Cyclone je sodeč po testih v idle najtišja, pod obremenitvijo pa malce glasnejša od stock hlajenja in frekvenc. Ampak jasno, med igranjem se pri vsem šundu tistih nekaj dB ne pozna.

Janac ::

kaj je razlika med 460 gtx in 465 ?

D_LEONIT ::

Steinkauz je izjavil:



A cyclone ma tut tisto zviševanje voltaže pa to? Kaj pa asus?



Asus-ovo GeForce GTX 460 1GB DirectCU imam jaz in ja ima nastavitev napetosti. Le njihov program za navijanje je bol tako, jaz uporabljam kar od MSI-ja afterburner :).
Kaj pa grafična od PNY GTX 460? pri nas malo manj poznana firma (naj bi imela doživljensko garancijo) vendar mislim da super zadeva + navita verzija je.
Je pa na dinokompu zelo poceni. Če bi se še enkrat odločal bi verjetno vzel pri njemu kar tole PNY grafično. Nebi rabil iz tujine naročat, ker asusovo ima precej dražjo.
http://www.dinokomp.si/product_info.php...

IvoJan ::

460 je boljsa in hladnejsa.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

bluefish ::

... naj bi imela doživljensko garancijo...
Seveda vsi dobro vemo, da je to marketinška fora.

Steinkauz ::

antipesto93 is correct only the non reference palit/gainward card has g92 reference holes (53mm) I should know since I already have a palit with a universal cooler (v4000 from deep cool- all cu double fan goodness) with a 53mm mounting hole.

Za tiste k razmišljate o aftermarket coolerju
Torej vsi coolerji k podpirajo 8800 serijo, kar so 99%

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Steinkauz ()

bizilux ::

igor0203 je izjavil:

GTX480 boš šel menjat za GTX460? 8-O


ja sorry, mislu sm gtx280 bom zamenu za gtx460, te 4ke pa 2ke... ne maram jih :D

sm že naroču učeri, tisto hawx, tk da ja :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bizilux ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sestava računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
4811769 (10283) Pomaranckar
»

Katero grafično kartico kupiti??

Oddelek: Strojna oprema
4310648 (10202) klemen91
»

Zmožnost napajalnika

Oddelek: Strojna oprema
392248 (1452) nightbird
»

Grafična kartica...

Oddelek: Kaj kupiti
172026 (1710) nejko8
»

Dober Računalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
362832 (2354) FuI2cY

Več podobnih tem