» »

Kateri 27" monitor s TV tunerjem?

Kateri 27" monitor s TV tunerjem?

UFOking ::

Kupujem 27" monitor s TV tunerjem in me zanima, katerega od spodnjih dveh se splača kupit oz. kateri je boljši.
- Samsung P2770HD --> http://www.mimovrste.com/artikel/265008...
- LG M2762D --> http://www.mimovrste.com/artikel/265007...

Hvala in lp
  • spremenilo: UFOking ()

IIIman ::

Jaz bi vzel tega. Odvisno je pa seveda, kakšne zahteve imaš.

BALAST ::

Jaz imam LG M2762D in sem zadovoljen tako z digitalnim TV tunerjem, kot kvaliteto prikazovanja slike prek HDMI in DVI.
Takoj ko ga prižgeš rabiš samo skenirat kanale, kar potrebuje dobre dve minute, potem pa lahko že gledaš TV.
Gledal sem na njem večino tekem svetovnega prvenstva v nogometu prek digitalne TV je bila slika odlična.
Zvok je zelo plitek in manjka basov, tako da priporočam da povežeš monitor s kakšnim ojačevalcem in boljšimi zvočniki, kot imam jaz.

Pa prek USB ne predvaja nobenih filmov, ampak lahko samo prikazuje in predvaja slike in glasbo v večini digitalnih formatih.

UFOking ::

Monitor se bo uporabljal predvsem za internet, gledanje tv, filmov, word, excel ter tu in tam kakšna igra.

Kako pa je to z velikostjo točke? Samsung ima 0,265mm, LG pa 0,3114mm.
Je to opazna razlika?

BALAST ::

Gledam monitor pa šele na razdalji 15cm jasno opazim velikost enega pixla, tako ta razlika v velikosti pixla zame ni pomembna.

cebelar123 ::

Jaz imam samunga T260 kateri ima podobne karkteristike in lahko samo rečem stran od tega če ga nimaš namena gledati točno pod kotom 90. Vidni kot je totalno v pizdi sploh vertikalen. Monitor nima nagiba naprej torej si hitro v riti. Kot drugo, tudi če gledaš pod kotom 90 se vidi ob zgornjem robu, kjer je panel in ohišje monitorja svetloba katera prodira skozi"pač tale šajba efek monitorja je zelo zgrešen". Skratka tolko o mojih izkušnjah s T260tko vendar dvomim da je tale kaj drugačen.

cekr ::

Za takšno velikost si raje poglej monitorje z višjo ločljivostjo.

T260 ima sicer po višini 1200 pik, je pa daleč od popolnosti. Za silo rešit je OK.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

energetik ::

BALAST je izjavil:

Jaz imam LG M2762D in sem zadovoljen tako z digitalnim TV tunerjem, kot kvaliteto prikazovanja slike prek HDMI in DVI.
Takoj ko ga prižgeš rabiš samo skenirat kanale, kar potrebuje dobre dve minute, potem pa lahko že gledaš TV.
Gledal sem na njem večino tekem svetovnega prvenstva v nogometu prek digitalne TV je bila slika odlična.
Zvok je zelo plitek in manjka basov, tako da priporočam da povežeš monitor s kakšnim ojačevalcem in boljšimi zvočniki, kot imam jaz.

Pa prek USB ne predvaja nobenih filmov, ampak lahko samo prikazuje in predvaja slike in glasbo v večini digitalnih formatih.

Tud jaz imam tega in sem prav tako zadovoljen. Edino zvočniki so bolj za silo. Pa še to pazi - če imaš kabelsko, ta LG nima DVB-C tunerja. Samsung pa ga ima.
Glede velikosti - na začetku se mi je zdel OGROMEN, sedaj sem se povsem navadil nanj in s pridom izkoriščam njegovo širino (prej sem bil na 19" CRT...). No, ne rečem, da bi vsaj po višini imel rad večjo resolucijo, ampak z atako ceno je zadeva solidna.

UFOking ::

Mene najbolj zanima kakšna je slika če ga uporabljaš kot monitor. Filmi oz. gledanje TV-ja je itak vrjetno super.
Kolega ima recimo PC priključen na LG LCD FullHD TV, 119cm in mi na 2,5m vse skupaj preveč pixlasto deluje. Čeprav je bila slika na tem LCD-ju daleč najboljša, ker ko je kupoval TV sma primerjala po trgovinah slike z priključenim prenosnikom.
Jaz bom pa to uporabljal na razdalji 1m.

energetik ::

Je pa konkretna razlika med isto resolucijo pri 119 ali 69cm diagonale... Jst ga kot monitor uporabljam na cca. 4-5dm razdalje, pa ni nič pikslasto. Imaš pa miljon nastavitev ostrine, kontrasta itd itd, tako da se da lepo nastaviti sliko. Sem pa že probal FullHD filmček z Youtuba, pa res seka... Kdaj bomo to dočakali na TV...

UFOking ::

Je še kdo, ki ima mogoče tega Samsunga in lahko potrdi, da je vidni kot res slab, ker se še vedno ne morem odločit.

coffeetime12 ::

Samsung 27"
12. marec 2010 Piše: Matija Celik Priporoča nakup: Da

Dober zaslon, odlična kakovost, lahko bi imel malenkost boljši kontrast in odzivni čas!Primeren je predvsem za tiste, ki gledate veliko filmov in tiste, ki profesionalno uporabljate programe kot je Photoshop!

Čas uporabe: 1 ura


:D

maticm ::

Kupujem LG M2762D - PC

Ima tale monitor MPEG4 + aac, ker bi bil monitor uporabljen kot tv za mamo!

Prosim naj kdo potrdi da to drži!

LP

energetik ::

Imam točno tega, ima MPEG4+AAC, tako da lepo deluje slovenska DTV. Pozor - ima samo DVB-T sprejemnik. Če ima mama digitalno kabelsko, potem je boljša izbira Samusng 27".

Če bo samo za gledanje TV, potem lahko za podoben denar oz. ceneje dobiš 32" LG fullHD TV..

Zgodovina sprememb…

maticm ::

dbest, Pri nas še ni kabelske, oz bi bilo potrebno plačat priključitev! Tako da pride v poštev samo IPTV ali navadna antena. Je pa omejitev z velikostjo luknje v omari (76 cm širine) zato samo 27 inch.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Monitor

Oddelek: Kaj kupiti
245481 (4787) Ibrahimovic
»

Lcd televizor

Oddelek: Kaj kupiti
162763 (2272) Bias
»

Kupiti 26" LCD TV ali LCD + TV monitor 27"

Oddelek: Kaj kupiti
61227 (1120) neki4
»

Monitor 24+ z tv tunerjem (mpeg4,ac3), katerega?

Oddelek: Kaj kupiti
61408 (1219) energetik
»

Kupiti 24" monitor ali obdržati starega?

Oddelek: Kaj kupiti
72262 (1970) M-man

Več podobnih tem