» »

katera matična za P4

katera matična za P4

imi ::

Mi prosim lahko poveste, katero matično ploščo naj kupim:

procesor bo 2.4Mhz P4
DDR pomnilnik
USB 2.0

brez RAID-a
brez integrirane zvočne in grafične kartice

Ne rabim plošče za frizirat ampak zahtevam le stabilno delovanje!

Hvala!

:)

Han ::

imi ::

Hvala!
:\

Han ::

Pa procesor naj bo gigaherčen. :D

~Panter~ ::

Jest sm enmu kolegau zrihtou eno kištico novo, p4 2.0 pa plato Gigabyte GA-8IE http://tw.giga-byte.com/products/8ie533... PA deluje kr stabilno. Ma sicer integriarano zvočno,sam je ni problem v biosu disablat. Samo v premislek :)
Pogum ni odsotnost strahu, je le sodba, da je nekaj drugega pomembneje od strahu

upirna ::

Jaz pa bi ti priporočil Abit IT7 (sam dobim kištico s to matično-jutri). No, matična je vsestranska in ima praktično vse. Če imaš veliko pariferije-vzemi IT7, če hočeš navijati in imeti stabilen sistem v enem-vzemi IT7, če želiš imeti stabilno dikovje -vzemi IT7.

No, jaz mislim, da za teh 55000 k dobiš praktično vse kar rabiš, pa še pol tistega, čeasr ne rabiš!

Lime ::

ASUS P4S8X
AGP8x
LAN
Fireware
6x USB 2.0
Serial ATA
RAID

Imaš pa dve varijanti:
s Serial ATA in RAID cca 46k SIT
brez cca 41k SIT

Han ::

Ne kupuj osnovne plošče, ki ima SiS čipovje!!! 8-O

imi ::

:(

Glih to sem hotel omeniti. Nekje sem prebral da plate na SIS
čipovju ne funkcionirajo v redu. Mi lahko kdo pove zakaj?

P.S.
Vem da sem nadležen z vprašanji, ampak med toliko ploščami z različnimi nabori se kar težko znajdem!

City ::

Via chipset tudi ni omembe vreden, isto stanje kot SiS

Jest bi se držal intelovih plat ker so preformansi veliko boljši in sistem je tudi nenavadno stabilen.

Han ::

Problem SIS-a je v izredno slabih gonilnikih. Na papirju izgleda vse super, v praksi imaš pa lahko takšne težave, da znoriš. Predvsem s CD/DVD snemalniki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Lime ::

Imam Asus P4S8X, P4 2.4, 512DDR 2700, 2x Maxtor 60GB 7200, Gaiward GF, pekača skoraj vsak teden drugega :D in zadeva funkcionira BP.
Zaenkrat nobenih težav.
Zvok na plati je precej boljši kot AWE128, ki je končal v predalu.

Jux ::

Dejte dripci, mal si raj preberte teste SIS 648 chipseta, pa mal bo treba sledit po drugih forumih ne pa tlele prbijat izjave tipa: "SIS suxx, itak ker je SIS, Intel pa ROXX".
SIS 648 ma AGP 8x, Firewire, USB 2.0, 1GB hitro povezavo med south in north bridgem (mal si poglejte kolk majo ostali) in predvsem je eden redkih chipsetov v katerem deluje DDR400 v vseh 3 rezah (to govorim za zadnjo GBYTE plato na 648 osnovi - www.anandtech.com - motherboard reviews).
Problemov z stabilnostjo niso mel nobenih, ce je le bla plata v osnovi kvalitetno zasnovana.

Da ne govorimo o tem da se SIS648 po memory testih primerja z RAMBUSOM 850 - mislm a sploh kej berete modeli!
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Lime ::

Tudi sam sem si ogledal test in vidim da tale SIS648 raztura.
1GB/s med bridgoma (siS648 - SiS963)
RAM 2.7GB/s
AGP (8x) 2.1 GB/s
podpora za serial ATA
podpora za RAID 1,0
USB 2.0 400MB/s



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kera plata za celeron????

Oddelek: Navijanje
211341 (1157) Dead_Eye
»

Na koncu vedno rad vprašam še vas-->konfiguracija

Oddelek: Kaj kupiti
81254 (1160) boštjan
»

Katero plato

Oddelek: Kaj kupiti
211332 (1037) MC_h3Kt0R
»

Katera plata za intela.

Oddelek: Kaj kupiti
10934 (760) _Tejc_
»

Serial ATA

Oddelek: Strojna oprema
241694 (1320) Mr.B

Več podobnih tem