» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
95 / 324
»»

perci ::

Samael, zdej pa dost. Intervencijo bomo imeli.

matobeli ::

Interventno nabavil predzadnjo astrolux bakrenko :)

koyotee ::

Jaz pa eno zeleno in eno bakreno.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Samael ::

Nič mene gledat! I'm just the messenger! :)

Samael ::

Aja, najstarejše (verjetno bakrena BLF edition?) ima Manker next mode driver, druge poznejše (aluminijasta skoraj zagotovo) pa memory mode driver.

matobeli ::

Čiat vseen, itak je sam za gledat :))

koyotee ::

Eh driver bomo pa že zamenjali, če bo next mode memory.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

knap ::

http://budgetlightforum.com/comment/124...

Liitokala Lii - 500 LCD Battery Charger - EU PLUG
$ 15. 49
bilakosWK92
...

LP

gregor ::

phixion je izjavil:

gregor je izjavil:

phixion je izjavil:

gregor je izjavil:

Bistvena razlika med Edc25 in BD06 je baterija, 18650 vs 26650.
BD06 je čisto solidna lučka, ni pa to neki presežek, za ceno 18 USD kaj več tudi nisem pričakoval.


Meni je BD06 super lučka. Katere pa so ti recimo boljše, da še tiste malo preverim. Hvala


Nisem ekspert za 25650 lučke, BD06 je moja prva 26650 lučka. :)

Na hitro bi morda lahko naštel te:

HaikeLite SC01 CREE XHP35 HI
https://www.gearbest.com/led-flashlight...

Utorch UT02 Cree XHP35 HI
https://www.gearbest.com/led-flashlight...

IMALENT DN70 Rechargeable Torch Cree XHP70
https://www.gearbest.com/led-flashlight...

Klarus G20 LED Flashlight Cree XHP70
https://www.gearbest.com/led-flashlight...

sigurno pa se še kaj drugega najde...

LP


katere so ti pa med 18650 najboljše?


1 baterija - emisar d4
4 baterije - blf q8
2 bateriji - nitecore ec4s

sicer pa moja kolekcija lučk ni velika, se ne more primerjat z samael kolekcijo... :)

za 26650 lahko pogledaš tudi tole zadevo:

[REVIEW] Klarus G20L (XHP70.2 P2, 1x26650)
http://budgetlightforum.com/node/57980



in pa pozabil sem na imalent dn35
https://www.gearbest.com/led-flashlight...
http://budgetlightforum.com/node/54370

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

Tsunamii ::

Zakaj je toliko popustov/cupon za druge drzave pri G? Kolk tega imajo ..ce ni za rpeko 150 izdelkov..fkrji!

firbec ::

IMALENT HR20

https://www.gearbest.com/headlights/pp_...

s kodo: 3RDGB20
23,92 + 0,66 € poštnine = 24,58 € + upanje, da carina pogleda skozi prste :)

koyotee ::

firbec je izjavil:

IMALENT HR20

https://www.gearbest.com/headlights/pp_...

s kodo: 3RDGB20
23,92 + 0,66 € poštnine = 24,58 € + upanje, da carina pogleda skozi prste :)


Ker je lahek in majhen paket je malo % možnosti da bi odprli.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Tsunamii ::

firbec je izjavil:

IMALENT HR20

https://www.gearbest.com/headlights/pp_...

s kodo: 3RDGB20
23,92 + 0,66 € poštnine = 24,58 € + upanje, da carina pogleda skozi prste :)


Upava ze dva potem :D

Kdo ve kako je s tole lucjo Brinyte B158 900Lm XPL HI V3 Zooming LED Flashlight ? Cool mi je ker ima nastavek za cevi/repliko/kolo.. plus svetilnost in domet zna bit ok..
Plus se v akciji je.

koyotee ::

https://m.gearbest.com/led-flashlights/...

Jaz mam to, če te zanima, za 25€.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

firbec ::

koyotee je izjavil:

https://m.gearbest.com/led-flashlights/...

Jaz mam to, če te zanima, za 25€.


a to imas samo eno - rabljeno, al več novih po tej ceni ?

koyotee ::

Eno, samo stestirano, brez znakov uporabe.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

firbec ::

kaj pa te moti na njej, da jo prodajaš toliko pod ceno ?

koyotee ::

firbec je izjavil:

kaj pa te moti na njej, da jo prodajaš toliko pod ceno ?


Ker mi stoji v omari, tako kot še nekaj drugih lučk, ki ne pridejo na vrsto za uporabo :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

perci ::

Okapi, Samael, svak mi je "zaplenil" DN70, ker jo bo uporabljal za fotografijo (profesionalno). Zdej pa kupujem za frenda nekaj za na jadrnico. Sicer mu je bil na prvi test DN70 zelo všeč, vendar glede na Samaelovo kritiko nisem prepričan, da je zadeva dovolj dobra za na boat, kjer boš morda rabil svetit kaj dlje kot minutko dve preden jo bo znižal na manjšo svetilnost. Najbolj DN70 zamerim, da ima tako glupe stopnje - 20, 300, 2500, 3800. Zakaj ne more imeti variante 1000 vmes, mi ni jasno. Edino OK je, da je stepdown na 900 lumnov, kar je potem recimo OK.

Mimogrede, koliko časa vama laufa na 2,5k lumnov. V navodilih piše 2,5h pa se mi zdi to rahlo nerealno, nisem je pa še čisto spraznil?

Zdej pa gledam, da bi sprobal še Klarus G20 in morda še L6.

Okapi, ti si katero od teh že sprobal na morju?

Še kak drug predlog za ta namen? Fajn je, da je dobr flood, da vidiš boje v zalivih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

koyotee ::

Kupi BLF Q8 in pozabi ostalo. Ramping ga zmaga, kot tudi dvoklik za turbo.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

perci ::

Yo. Moti me, da je na 4 baterije in da nima vgrajenega polnilca. Pa da je na banggood under restocking in jo bodo poslali šele 19 januarja.

Sicer bi pa verjetno bila primerna.

koyotee ::

4 baterije so samo plus, 14000mah za mirne živce. Vgrajen polnilec pa je tako-tako, jaz jim ne zaupam najbolj, sploh če na ra račun trpi vodotesnost.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Okapi ::

perci je izjavil:

Okapi, ti si katero od teh že sprobal na morju?
V petek grem predvidoma na morje (ampak ne na barko) in bom s seboj vzel cel arzenal, mogoče bom naredil tudi nekaj primerjalnih fotk.
Od 26650 bodo tele:
Imalent DN35 in DN70
Convoy L6
Klarus G20
Palight MTS

Za imeti jo stalno na barki bi jaz verjetno vzel kar L6 (od teh, ki jih poznam). Za okoli nosit pa še eno majhno z 18650.

perci ::

Pa ima L6 dovolj flooda?

Okapi ::

Čisto dovolj, poleg tega jo pa v rokah držiš in z njo slediš svojemu pogledu.

Samael ::

DN70 na 2.5klm ne lavfa v nobenem primeru dve in pol uri (to je samo teoretični izračun), ker ima tako ali tako hitro (ne vem zdaj iz glave kdaj točno) stepdown na 900lm.
Nisem je nikoli povsem izpraznil, tako da ti več ne morem povedati, sem pa dobil občutek, da jo prižgem na turbo enih dvakrat, trikra, malce posvetim minuto, dve, tri... pa že pade iz 4.2V na nekih 3.6V (tako vsaj kaže oled indikator), kar se mi zdi preklemansko hitro.

Ultimativni flood ima po mojem mnenju od zgoraj navedenih (z izjemo Palight MTS, ki je ne poznam) gotovo Klarus G20. Zelo luštna, mobilna svetilka, ki pa jo je med vsakim transportom pod nujno zakleniti (oba gumba hkrati tiščiš 2 sekundi zaklep, trije hitri zaporedni kliki na en gumb odklep), ker je stranski gumb (izkušnja iz prve roke :) prekleto komot pritisniti tudi ko je v torbi.
Nekoliko mi je sicer nepotrebno, da imata oba gumba, tako stranski, kot zadnji enako funkcijo (bojda, ker je ljudem všeč možnost izbire) s tem da ima stranski memory mode, zadnji pa ne (spet možnost izbire glede na uporabo :). Ni najbolj poceni, se pa zraven dobi 26650 baterija.

Jaz težko tu karkoli rečem, ker ne jadram, medtem ko sta L6 in G20 povsem različni. Sam preferiram tu drugo predvsem zaradi mobilnosti, pa četudi to pomeni samo na hitro stlačiti svetilko v torbico za pas ali v žep. Na barki to verjetno ni tako pomembno, je pa pa lahko malce nerodno pri rokovanju z L6 če rabiš eno roko frej (ne, da se je ne da prižgati, le malce več rokovanja je treba in ni najbolj prikladno zaradi teže - tu je vedno lažje vklopiti svetilko, ki ima vklop na stranski gumb).

Napačna za na barko po mojem ni tudi HaikeLite SC01 oz. če želiš bolj floody verzijo HaikeLite SC02. Ima konkretno vodooporen dostop do USB filanja (ni čepek, ampak je v navoju znotraj). Kot opcijo sem jo navedel predvsem ker je robustna, brez kakšnih fancy delov, pa orenk izolirana (kar v poletni vročini zna priti do izraza). Pa tudi dokaj cenovno ugodna je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Samael ::

Zdajle sem šel prav iz firbca na teraso z vsemi štirimi in čeprav ne maram Haikelite konzerv, me je HaikeLite SC01 v neposredni primerjavi s L6 v tej megleni noči prijetno presenetila. Ni čisto tam, ampak na oko presneto blizu. Za enkrat krajšo in dvakrat lažjo svetilko sploh ni slabo :)

DN70 in G20 se v megli nista ne vem kako odrezali. Verjetno bo thrower, ki reže skozi meglo tu vedno pred flooderjem. Na morju zna biti meglica, ane? Mogoče je pri barki to en faktor za upoštevati? (nimam teh izkušenj - samo ugibam)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Samael ::

Vzamem nazaj. Nekaj mi ni dalo miru in sem G20 preskusil še enkrat (ker jo poznam in se mi je zdelo, da zmore bolje) - tokrat z orig. Klarus baterijo (prej je bila protected low Amp VariCore) in je rezultat precej lepši. Sicer ni rezala skozi meglo, kot prej omenjena throwerja, je bilo pa vseeno kot bi prižgal luč v sobi. Konkretno :)
Zanimivo. Pa tudi, kako hitro človek napačno presodi pri "neznanstvenem" testu in to zapiše na forumu :) Boljše, da spokam spat...

OZZY ::

perci je izjavil:

Okapi, Samael, svak mi je "zaplenil" DN70, ker jo bo uporabljal za fotografijo (profesionalno). Zdej pa kupujem za frenda nekaj za na jadrnico. Sicer mu je bil na prvi test DN70 zelo všeč, vendar glede na Samaelovo kritiko nisem prepričan, da je zadeva dovolj dobra za na boat, kjer boš morda rabil svetit kaj dlje kot minutko dve preden jo bo znižal na manjšo svetilnost. Najbolj DN70 zamerim, da ima tako glupe stopnje - 20, 300, 2500, 3800. Zakaj ne more imeti variante 1000 vmes, mi ni jasno. Edino OK je, da je stepdown na 900 lumnov, kar je potem recimo OK.

Mimogrede, koliko časa vama laufa na 2,5k lumnov. V navodilih piše 2,5h pa se mi zdi to rahlo nerealno, nisem je pa še čisto spraznil?

Zdej pa gledam, da bi sprobal še Klarus G20 in morda še L6.

Okapi, ti si katero od teh že sprobal na morju?

Še kak drug predlog za ta namen? Fajn je, da je dobr flood, da vidiš boje v zalivih.



Nova MT07S od Haikelite z xp70.2.. Ma kar dolg čas za stepdown in dobro prebavlja temperaturo ter ima po mojem zelo dobro razporeditev nivojev. trenutno je tudi v akciji.. Res pa je, da ima 4x baterije samo ni prevelika za v roko. Throw ma pa tud super, flood pa bolj na zadnji stopnji.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

Samael ::

Ja, Haikelite ima ogromno modelov ... večino bi jih priporočil ljudem, ki jih ne maram :P

perci ::

Vsem hvala za info. Samael, samo še ena zadeva. Kako bi primerjal C8 z DN70 glede svetilnosti? Vem, da ti ni ista kategorija lučke, pa vseeno.

Samael ::

Ti pozno zvečer povem po neposredni primerjavi vseh treh (če ne pozabim :)

Mislim tako na pamet bi rekel, da DN70 sveti lepo in uporabno, pa tudi dovolj daleč za vsakršno uporabo. Ampak saj to velja tudi za obe C8 :) Jaz bi si upal C8 priporočiti bilo komu. Tudi tistim, ki iščejo "nekaj močnejšega" pod pogojem, da so to ne-lučkarji. Ker jim bo v vsakem primeru to kar dajo C8 od sebe nekaj novega in bodo navdušeni, pa še lepo mobilna je, nima nekih težav s pregrevanjem itd...
Mi lučkarji pogosto pozabimo, izgubimo občutek in potem nekomu, ki želi "nekaj močnejšega" proporočamo težke pirovske piksne z več tisoč lumni, ki so same po sebi neko delo, namesto da bi bile tam neopazne, relativno lahke, mobilne... dokler se ne pojavi potreba po uporabi.

Rekel sem treh, ker ko omenjaš primerjavo, so detajli pomembni :P

Samael je izjavil:

Težka primerjava iz več vidikov :) Če za trenutek zanemarimo dejstvo, da nimam BD06, ki po specifikacija za omenjeno ceno meni deluje prav imenitno, tudi vse Convoy C8 niso enake.

Vzemiva za primer:
C8 z XM-L2
C8 z XP-L HI

XM-L2 ima silikonsko kupolo (dome) čez ledico. To pomeni, da odda od sebe nekoliko več lm svetlobe, kot XP-L HI, ki je brez omenjene kupole (dedomed), osvetli boljše neposredno okolico, ima pa zato slednja (XP-L HI) za tako malo, poceni svetilko, neverjeten throw. Snop svetlobe pri XP-L HI je bolj intenziven in seže neprimerljivo dlje kot pri XM-L2, pa tudi kot pri marsikateri precej dražji svetilki. Zato ljudje za to ceno (cca 15 usd) preprosto obožujemo C8 svetilke.

Že če tu vprašaš kaj je bolje, je težko odgovoriti. C8 XM-L2 ponuja skoraj popolno razmerje med osvetlitvijo okolice in daljave. XP-L HI pa seže dlje, veliko dlje, vendar precej manj osvetli okolico.
Za ta denar (od 13 - 17 usd) skoraj težko dobiš več, zato imamo tako radi C8.

FireSnake ::

F1: ko jo polnim utripa zelena (ko zelena ugasne, se rahlo prižge rdeča).

Baterija pa ne drži dolgo (10s turbo), potem pa preklopi na najmanšo jakost.

To pomeni, da je baterija uničena, ne?

Polnim z Ugreen polnilcen.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

koyotee ::

Katera baterija?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

FireSnake ::

Zanflare F1 + LiitoKala (kupil od uporabnika na Slo-Techu).

Dobil sem jo pred dnevi in do zdaj je vse normalno delovalo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

koyotee ::

Maš kak polnilec za baterije?

Pa je kdo od vas vzel baterijo iz F1 ko je polna in pomeril voltažo z multimetrom?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

FireSnake ::

Imam polnilec: tak je.

Imam voltmeter, bom izmeril napetost na bateriji.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Samael ::

FireSnake je izjavil:

Imam polnilec: tak je.

Imam voltmeter, bom izmeril napetost na bateriji.


Ta polnilec ni za li-ion baterije. Ne igraj se več s tem :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

FireSnake ::

Ne, saj nisem s tem polnil.
Polnil sem s Quick Charge 3.0 polnilcem, s katerim polnim telefon.

Napetost na bateriji je 3.2V
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Samael ::

A ko daš F1 na polnjenje vklopiš svetilko?

(ko je na kablu se svetilka v ob pritisku gumba za vklob v bistvu ne prižge, se pa s tem vklopi filanje - ni dovolj, da samo vtakneš)

FireSnake ::

To bo to.
Ko sem pritisnil na gumb za vklop, se je blinkanje nehalo in prižgala se je (rahlo) rdeča.

To pomeni, da jaz dejansko svetilke nikoli nisem polnil :D

Poročam čez 15 minut ...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Samael ::

To je to :) Tudi najboljšim se zgodi :P

impre ::

Ker mi GB na prvo poslano "težnjo" niso odgovorili, sem jim sedaj hotel poslati še eno in mi pod order number napiše: The order has another RMA currently processing. Creating a new RMA has failed, please confirm the issue
Kaj naj bi to pomenilo, mogoče kdo ve?

knap ::

kitajci še imajo smisel za humor:



Thank you for contacting Gearbest.com.

The Holiday season is coming and we wish you receive your item(s) on time.

However, kindly note that this is peak season for the local post offices and shipping companies that may face a backlog with deliveries. We therefore warmly remind you to expect some delays during this time.

There may be delays before the tracking information is updated online as well.

Santa Claus has also informed us that he too is overwhelmed this time of year and might be delivering some presents a little late.

We thank you very much for your understanding and support.

Please feel free to contact us if you have any questions regarding your order. We will always do our best to help you.

Christmas wishes from Gearbest

Gearbest Customer Service

http://www.gearbest.com/


jaz ga nimam, ker so mi dolžni še 2 x C8
upam, da zgoraj napisano drži ;)

perci ::

Naročil sem še L6 in Imalent DN35.

Zdej razmišljam še o Klarus XT12GT. Kdo pozna zadevo?

kumer ::

Nisem siguren ampak mislim da jo ima Samael.

Nove kode grka:
http://budgetlightforum.com/comment/124...

LUMINTOP EDC25 Rechargeable LED Flashlight - BLACK
$ 24.99

IMALENT DN35 Rechargeable Torch - BLACK
$ 48.99

...

v čem je razlika med DN35 IN DN70
prva bolj throw, druga flood
še kaj drugega, nisem še naredil analize :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kumer ()

Master_Yoda ::

Sedaj imam Convoy S2+ z XPL-HI, ter ta Zenflare F1. Po pravici povedano se mi osebno Convoy zdi boljsi. Ne vem ali se mi samo zdi, ali pa je res ta Convoy "mocnejsi" od F1, ceprav ima manj lumnov po specifikaciji...

OZZY ::

Samael je izjavil:

Ja, Haikelite ima ogromno modelov ... večino bi jih priporočil ljudem, ki jih ne maram :P


In katero imaš da lahko poveš mnenje. Sam imam mt07s xp70.2 verzijo in ni problemov. Kvaliteta pa je tudi na nivoju. knock knock...
Go with the flow.

FireSnake ::

Samael je izjavil:

To je to :) Tudi najboljšim se zgodi :P


Najboljši si ti .... mi smo (odvisni) sledilci ;)
Res lepa hvala (zdaj vse bliska in sveti :D )
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Samael ::

OZZY je izjavil:

Samael je izjavil:

Ja, Haikelite ima ogromno modelov ... večino bi jih priporočil ljudem, ki jih ne maram :P


In katero imaš da lahko poveš mnenje. Sam imam mt07s xp70.2 verzijo in ni problemov. Kvaliteta pa je tudi na nivoju. knock knock...


HaikeLite SC01 in pa Haikelite MT01. Slednja je težka, debela piksna železa. Tvoja je še konkretno težja (z baterijami cca 0,7 do 0,8 kg) in konkretno debelejša piksna železja.
Fajna za pohvaliti se pred kolegi, pa fajna za hiter test, pa fajn jo imeti v avtu za posebne primere kakšne intervente službe (napr. gasilce) in nepriročna za kakršno koli drugo "splošno" uporabo :)

Na slikah moja Haikelite MT01 (spodaj z manjšo Haikelite SC01)




In še tvoja MT07S (sliko sem si sposodil z neta)


Da lepo pride v roko sploh ne dvomim. Tudi nekoliko lažjo pikno pira občŤasno dvigniti z mize do ust ni problem. Ampak, da bi pa to nekomu svetoval kot primarno svetilko za dejansko uporabo pa...
Zavedaj se, da je eno kar človek kupuje zase iz veselja, drugo pa ko nekdo, ki ni v lučkarskih vodah išče nekaj funkcionalnega za dejansko uporabo.

(vse to, poudarjam, je moje osebno mnenje)
««
95 / 324
»»