» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
88 / 319
»»

gregor ::

perci je izjavil:

gregor, nabavu BD06 :) - thx

mimogrede, tole počasi postaja patološko ;((


ne boš prvi in tudi ne zadnji ki bo imel doma 100 lučk ;)

Samael ::

perci je izjavil:

Samael, kaj si pa misliš o tistih lučkah, ki imajo po 4 xpl-hi diode? Kako to sploh sveti? Kot en snop?

Nimam nobene takšne, kot si jo linkal, ampak po mojem sveti lepo kot en snop oz. si sploh ne predstavljam, da bi kakorkoli drugače. Tudi slika prikazuje nekako tako.




Imam nekaj tistih starih brezveznih 12 x LED 3AAA svetilk (ja vem, da ni to ravno nekaj primerjava) in je tudi en sam snop.

Drugače je pa kar precej popularnih svetilk, ki si jih lastimo tudi tu (Convoy L6, Klaus G20... pa tudi tvoja prihajajoča Imalent DN70 napr.), ki imajo quad XHP70 emitter.


Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

gregor ::

glede lučk z 4 ledicami

daleč najbolj popularna v tem trenutku je emisar D4
za nekatere lučka leta

naroči se jo tukaj:
http://intl-outdoor.com/emisar-d4-high-...
ni ravno poceni, da pa od sebe ogromno lumnov in tudi toplote
seveda se zaradi vročine lumni hitro zmanjšajo

tukaj pa imaš test, debato o tej lučki:
http://budgetlightforum.com/node/55306




pred časom sem objavil slike moje D4 v zeleni barvi, sedaj ne najdem linka...

seveda ima 4 ledice tudi BLF Q8



LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

Samael ::

gregor je izjavil:


pred časom sem objavil slike moje D4 v zeleni barvi, sedaj ne najdem linka...


Evo: https://slo-tech.com/forum/t425393/p561...

Način iskanja. V google search napiši:
site:urlstrani iskane besede


Naprimer tisto zgoraj sem našel tako, da sem v google iskalnik napisal:
site:https://slo-tech.com gregor emisar d4

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

perci ::

Zanimivo tole. Sicer mi je tista Nitecore itak čist predraga (tudi za polovično ceno), ker realno tega ne rabim.

Sicer pa...katere 18650 baterije se po novem kupuje na nkon.nl? NCR18650B so out of stock.

Pa tudi za 26650 bi me zanimalo, kaj je priporočeno, ko bom že naročal, da plačam samo eno poštnino.

Hvala vsem vnaprej.

Samael ::

perci je izjavil:


Sicer pa...katere 18650 baterije se po novem kupuje na nkon.nl? NCR18650B so out of stock.
Pa tudi za 26650 bi me zanimalo, kaj je priporočeno, ko bom že naročal, da plačam samo eno poštnino.


Sanyo NCR18650GA in Samsung INR18650-35E kar se 18650 tiče.
Opcija so še high drain Samsung INR18650-30Q z nekoliko manjšo kapaciteto.

Samael je izjavil:



Obe bateriji se običajno prodajata kot 3500mAh, datasheet pa za obe pravi enako:
Capacity:
Minimum 3350mAh
Typical 3450mAh

NCR18650GA: https://www.orbtronic.com/content/Datas...
INR18650-35E: http://downloads.cdn.re-in.de/1400000-1...

Sanyo NCR18650GA je med lučkarji malenkost bol priljubljena, ker se glede na teste nekoliko boljse obnese pod večjo obremenitvijo, pri večjih temperaturah in da od sebe nekaj malega ampov več, Samsung 35E pa v sebi skriva kakšen procent več kapacitete.
Ker gre tu za sicer povsem sorodni bateriji enakega ranga so te malenkosti minorne. GA je bila sprva cenejša in lažje dostopna, zdaj je na nkonu cenejša 35E.

Osebno se sam zadnje čase bolj nagibam nakupu bolj "futureproof" high drain 10A - 15A baterijam, ki pa imajo praviloma manjšo kapaciteto (Samsung 30Q je ta moment cenovno najugodnejša).
Zaenkrat še ne moreš imeti vsega, zato sta zgoraj omenjeni bateriji (ki se jima pridružuje LG-jeva MJ1) trenutno na vrhu kot kompromis med kapaciteto in amperažo.


Glede 26650 z nkona nima mnenja, ker jih nisem tam nikoli kupoval. So pa, kolikor sem preletel ponudbo, vse znamke (keeppower, enerpower, efest...) kvalitetne. Naj bodo vsaj 10Amps.

perci ::

Najlepsa ti dala.

gregor ::

Samael je izjavil:

gregor je izjavil:


pred časom sem objavil slike moje D4 v zeleni barvi, sedaj ne najdem linka...


Evo: https://slo-tech.com/forum/t425393/p561...

Način iskanja. V google search napiši:
site:urlstrani iskane besede


Naprimer tisto zgoraj sem našel tako, da sem v google iskalnik napisal:
site:https://slo-tech.com gregor emisar d4


hvala za nasvet, pa vem nekaj novega :)

sem na ta način npr našel slike za BLF Q8

https://imgur.com/a/gSrkT

edit...

ali je danes kdo dobil F1 ;), mene sta v nabiralniku pričakali kar dve

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

Master_Yoda ::

Narocil eno 17.11, drugo 24.11. Nobena se ni prispela.

P.S. Kdaj si jih ti narocil ?

Zgodovina sprememb…

kumer ::

imam neuradne informacije,da je iz kitajske pred kratkim v luko koper prispel cel ladijski kontejner F1 lučk ;):D
tudi jaz sem jo danes prejel
LP

gregor ::

Master_Yoda je izjavil:

Narocil eno 17.11, drugo 24.11. Nobena se ni prispela.

P.S. Kdaj si jih ti narocil ?


ne vem kdaj točno sem naročil, ker sem oddal 3 naročila (različni datumi) in nimam pojma po kakšnem vrstnem redu so prispela
ne skrbi, sigurno bosta prispeli

jaz sem na mojo BLF Q8 čakal 2 meseca, ne vem zakaj je tako dolgo bila na poti
iz gearbesta običajno traja 3 tedne, nekaj dni gor ali dol

lp

impre ::

Jaz še nič...;((

Okapi ::

Jaz sem naročil 5 teh F1. Eno že septembra, in tisto sem sigurno dobil. Potem pa še 2x 20. oktobra, 15. novembra in 20. novembra. Od teh štirih sem danes dobil tretjo. A je ena še na poti, ali pa se je izgubila, pa pojma nimam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

perci ::

Tudi jaz sem danes dobil eno formulo. Smo vsi isti dan nabavljali, ko je bila akcija.

Okapi ::

Kdaj si jo naročil?

Samael ::

Meni sta dve 4500-5000K naročeni 30.10. prišli že kakšna dva tedna nazaj, dve pa ne. Tu sem nekoliko v dvomu, ker naj bi bilo vse poslano bolj kot ne hkrati in bom verjetno v bližnji prihodnosti odprl ticket.

Danes sta pa prispeli dve 6000-6500K iz poznejše 24.11. akcije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

impre ::

Kje se na GB sploh meniš za refund? Meni tudi že počasi popušča volja...

Okapi ::

Na barvo svetlobe sem čisto pozabil - prve tri naročene so "tople", zadnji dve "hladni". (zanimiv paradoks - višja temperatura je hladneje, ko je govora o barvah). Grem takoj zdaj pogledati, a mi manjka topla ali hladna.

Manjka topla, se pravi naročena 30. oktobra. Glede na to, da sta obe novembrski že prišli, je čas za reklamacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

perci ::

Okapi je izjavil:

Kdaj si jo naročil?

Tale je iz 20. novembra.

Okapi ::

impre je izjavil:

Kje se na GB sploh meniš za refund? Meni tudi že počasi popušča volja...

Pri naročilu imaš After-sales application. Pa pazi, da na koncu ne klikneš Close ticket, ker si potem oplel;) Imajo podlo narejen obrazec, verjetno v upanju, da se bodo ljudje motili. Je pa tu še PayPal, če bo GB kaj mutil.

Samael ::

Zadnja leta, ko je paypal razširil buyers protection iz 45 dni na pol leta, so te stvari za kupca bistveno bolj enostavne, pa tudi mudi se ne toliko. Ni pa fajn biti v koži prodajalca, ki te lahko kakšen mega drag dispute-nateg zadane tudi do pol leta pozneje.

impre ::

Okapi je izjavil:

impre je izjavil:

Kje se na GB sploh meniš za refund? Meni tudi že počasi popušča volja...

Pri naročilu imaš After-sales application. Pa pazi, da na koncu ne klikneš Close ticket, ker si potem oplel;) Imajo podlo narejen obrazec, verjetno v upanju, da se bodo ljudje motili. Je pa tu še PayPal, če bo GB kaj mutil.

Hvala ti.
Tisti, ki je še niste dobili ali boste še čakali ali že klikate?

Furbo ::

Jaz sem jo dobil pravočasno, pa naročil še eno par dni nazaj, ne vem sicer točno zakaj, ampak sem jo.

Tistemu fantu, ki sprašuje kaj kupiti, pa naj kdo od nas proda kako svojo, da ne bo čakal do poletja. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

juve91 ::

Saj je ne rabim nujno :) me pa zanima, kaj gledati pri teh svetilkah? pa kako dolgo baterije držijo in če so drage nadomestne? ali na kakšno polnjenje naj bo?

Samael ::

Ne, baterija ni faktor, ker jo je v vecini primerov potrebno kupiti posebej, v vsakem primeru stane cca 5 eur in si za pet let dober. Zdnje čase najpopularnejse baterije za svetilke so li-ionove baterije 18650 formata.

Ostalo je pa odvisno od svetilke do svetilke. V tej temi skoraj vsak dan objavimo kaksen dober deal, kakovostnih svetilk z znizano ceno. Lahko malce pobrskas temo za zadnjih par tednov, ali pa jo samo spremljas od tu dalje, pa se bo ze jutri, pojutrisnjem... ze naslo kaj solidnega.

Samael ::

Recimo tole Eagle Eye X2R s kodo "bilakosWK51" za cca 11 EUR je že ena teh solidnih zadev, vrednih denarja. Svetilka je solidne izdelave, ima integriran USB vhod za polnjenje (torej ni potrebe po dodatnem polnilcu) pa vseeno ne pretirano velika.
Seveda pa, kot pravim, je potrebno baterijo kupiti posebej - o tem smo pa tudi že nekaj rekli zadnjih par dni v tej temi.

barakus ::

Fantje dajte še malo počakat glede F1. Prihajajo vse, samo počasi, brez skrbi.

Samael ::

Kar meni vzbuja dvom je sledeče:

Samael je izjavil:

Meni sta dve 4500-5000K naročeni 30.10. prišli že kakšna dva tedna nazaj, dve pa ne. Tu sem nekoliko v dvomu, ker naj bi bilo vse poslano bolj kot ne hkrati in bom verjetno v bližnji prihodnosti odprl ticket.

Danes sta pa prispeli dve 6000-6500K iz poznejše 24.11. akcije.

Torej dve sta prišli tedne nazaj, drugi dve odposlani iz istega paketa nikoli, prihajajo pa tudi že ostale, naročene bistveno pozneje.
Ne zganjam panike, saj se da z GB-jem načeloma vse to dogovoriti, jemlje pa energijo in čas - kar mi ni najbolj pri srcu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Okapi ::

Jaz sem jim kar lepo napisal, naj pošljejo še enkrat ali vrnejo dinarčke.;)

Furbo ::

Any orders that do not have shipping insurance will not be the responsibility of GearBest and the customer takes full liability for their package during the shipping process.

A to ste doplačali zavarovanje ali kako..?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Scaramouche ::

Moral bi se držat navodil in svetovati svetilke ki gredo v jakno in niso prevelike da jo moraš pozimi ko greš na sprehod držati nonstop v rokah!

Okapi ::

Furbo je izjavil:

Any orders that do not have shipping insurance will not be the responsibility of GearBest and the customer takes full liability for their package during the shipping process.

A to ste doplačali zavarovanje ali kako..?

Ne. Če plačaš s PayPalom, je trgovec sam kriv, če pošlje brez sledenja in zavarovanja in roba ne pride do kupca. Gearbest to dobro ve, ne glede na to, kaj napiše.

Furbo ::

Najbolje bi bila kakšna od teh, ki so videti kot periskop, da zatakneš v žep in gasa.
Samo so vedno nekam dražje, ne vem zakaj.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Scaramouche ::

Torej HaikeLight,Convoy, kaj še predlagate kot dobro firmo za iskati do 30€?

Seveda rabim da gre v jakno, predlog seveda glede baterije in polnilca?

Scaramouche ::

Pa meni je bolj pomembno da ima širok snop kot zelo dolg..

matobeli ::

Če ti F1 ne gre v jakno maš premajhno jakno.

Scaramouche ::

matobeli je izjavil:

Če ti F1 ne gre v jakno maš premajhno jakno.


kako veš kdaj so akcije? Se splača čakat če je 10%off?

gregor ::

Scaramouche je izjavil:

Pa meni je bolj pomembno da ima širok snop kot zelo dolg..


v jakno ti bi sigurno šla emisar d4, zelo mala, ni pa poceni - 40 usd, slike, podatki so malo višje na tej strani, ta ima zelo širok snop za tako malo lučko, ima 4 ledice
lahko pa npr nabaviš convoy s2+ xm-l2 ki j precej cenejša in ti bi sigurna šla v jakno, cena z kodo cca 13 usd, tudi 10 usd je že bila pred kratkim
pa še lepo torbico lahko zraven nabaviš...

imajo pa s2+ različne reflekorje, eni so gladki, drugi pa niso, ti bi ti dali bolj razpršeno svetlobo
___________________

preveč komplicirate glede dobav, ne biti tako neučakani, počakajte še malo, do konca tedna bo vse pri vas

sem včeraj gledal GB naročila in tudi še imam na poti 2x convoy C8, ki so bile naročene pred F1 in jih še nisem dobil
ni panike, bodo že prispele:)

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

gregor ::

tale koda za LK500 z EU polnilcom še deluje:
https://www.gearbest.com/chargers/pp_22...
$ 15.99
bilakosWK34

FireSnake ::

Jaz imam takole:
- Nov 29 F1
- Dec 05 Convoy S2+
- DEC 5 LiitoKala Lii - 100 Smart Universal Battery Charger
- Dec 8 F1

Jaz se bom še načakal :D
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

gregor ::

cca 3 do 4 tedne, pa še prazniki so vmes...
nekaj boš dobil med prazniki, nekaj pa verjetno v letu 2018

LP

knap ::

ste danes že kaj nabavili?

ponudba grka:

http://budgetlightforum.com/comment/123...

tokrat kar precej zadev na voljo, nič pa ne izstopa...

morda
Eagle Eye X5R CREE XPL HI 3A 1000LM Tactical LED Flashlight
$ 19.99
BlackFriday60

ki pa je zaradi F1 precej manj privlačna, zaradi razlike v ceni?

LP

FireSnake ::

Je IMALENT DT70 res tako močno?

Trenutno bom stestiral F1, ko dobim (pa Convoy S2+).
V prihodnje pa bi rad kupil nekaj zares močnega.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Okapi ::

Mene tudi malo matra tale DT70.;) Ampak sem rekel, da letos ne kupim nobene lučke več.

Furbo ::

Saj ne bo prispela letos.. >:D
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

FireSnake ::

Če zaideš v to temo in ko prvič kupiš ... si pečen.
Priznam ...
(doma se mi pa svetilke povsod valjajo, ker sem imel znanca, ki je to vseskozi zastonj talal)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Tac20 ::

A pol nihče nima ideje kaj toliko mečkajo, če glede na tracking naj bi bile že od začetka dec v SLO?

Furbo ::

Daj nalimaj kaj točno ti napiše tracking, ko je enkrat v sloveniji dobiš zelo hitro.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Okapi ::

Poglej na sledenje od Pošte Slovenije. Če je res v Sloveniji, bi moral tam najti podatek, kje je.

Okapi ::

Furbo je izjavil:

Saj ne bo prispela letos.. >:D
To je še dodaten razlog, da se mi ne mudi. Za praznike načrtujem iti na morje, v bolj odročen kraj, kjer bom imel demonstracijo lučk za zbrano druščino. In ker tega žepnega žarometa do takrat ne dobim, ga lahko v miru naročim kdaj kasneje. Ali pa kakšno drugo podobno zadevo. Saj popustov bo še veliko.;)

Še prej pa moram itak preizkusit oba Imalenta, DN35 in 70. Ker če bom kdaj kupil kaj za 100+ evrov, bo moralo biti konkretno močnejše od teh (in od Convoya L6), sicer ne vidim nobenega pravega smisla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()
««
88 / 319
»»