» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
63 / 319
»»

Oldi ::

Moja prva Jetset u me je začela resno zezati. Ko ji odvijem glavo normalno ugasne, nato pa (po zelo majhnem kotu zasuka) včasih spet prižge in jo moram še precej odviti, da dokončno ugasne. Seveda ob tem preklopi mod.

koyotee ::

Ma vse te twisty lučke so za en K.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

barakus ::

GB ima Nitecore Tube znižan na 5eur, ali je to dobra cena ali se splača naprej čakat na kakšno akcijo?

https://www.gearbest.com/led-flashlight...

Edit: se opravičujem, ste že komentirali zadevo na prejšnji strani...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barakus ()

Oldi ::

Seveda gre za JetBean u. Sem pogledal konstrukcijo in je možno, da gre za stik med elektroniko in ohišjem, zato tok teoretično lahko teče prek navoja. Matica, ki drži elektroniko, je ločena od minus pola elektronike, potem sta pa tu še 2 ali celo 3 eluksacije, tako da mi res ni jasno, zakaj se to dogaja. Sploh ker je kot vrtenja v katerem sveti, a ne bi smela, zelo velik, vsaj dvakrat večji kot normalni zasuk v katerem sveti.
Trenutno mi dela OK, tako, da ne najdem napake.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

Samael ::

barakus je izjavil:

GB ima Nitecore Tube znižan na 5eur, ali je to dobra cena ali se splača naprej čakat na kakšno akcijo?

https://www.gearbest.com/led-flashlight...

Edit: se opravičujem, ste že komentirali zadevo na prejšnji strani...


To je po mojem čist ok cena, če si to zadevo res želiš.
Obe prejšnji akciji pod to ceno vsega skupaj nista trajali 5 ur, pa je bilo vse razprodano oz. ob zadnji akciji so tistih 200 kosov prodali v manj kot uri, tako da če res ne vidiš takoj, ko je objavljeno, je precej verjetno, da boš prepozen.

Samael ::

Matr, mi gre na jetra, ko GB nekaterih reči ne pošilja v slovenijo.
Jutri zvečer (okoli polnoči, če sem prav izračunal) bo "Xiaomi Ultra-thin 10000mAh Mobile Power Bank 2"s kodo "harvest043" samo 12.99$. Pa nič ne nuca ... powerbankov itak ne pošiljajo.

Samael ::

zanflare F1 s kodo harvest090 samo 11 EUR.
Zelo dober deal.

gregor ::

nabavil :)
sicer ne bo za mene, ampak za to ceno ni kaj razmišljat

matobeli ::

Jaz bom tudi vzel :)

Tele lučke z dvema knofoma so mi jako kul.

hunter01 ::

Še jaz sem naročil. Če ne drugo bo kdo za novo leto jo za darilo dobil :)

Kje pa baterije sedaj naročate? Nek aliexpress link je krožil, ki dostavlja? Lahko kdo link za 18650 baterije.
Lučke, za katere potrebujem: Nitecore HC30, Nitecore EC21 in pa sedaj ta zanflare F1. Nekaj jih imam, vendar bi jih še par vzel za zamenjavo.

Nikoli ne vem sicer, ali potrebujem z zaščito ali ne? :)

gregor ::

tukaj:

https://liitokalahongkong.aliexpress.co...

z zaščito, edina izbira:
https://www.aliexpress.com/store/produc...

brez zaščite pa npr:

https://www.aliexpress.com/store/produc...
prepakiran sanyo

ali pa samsung:
https://www.aliexpress.com/store/produc...

verjetno potrebuješ brez zaščite, nisem pa gledal specifikacij lučk

LP

pierch ::

Od kar so nehali pošiljati baterij še nisem nobene nove naročal, do sedaj pa sem imel samo Panasonicove. So torej te Litokala enakovredne Panasonicovim? Rabim pa brez zaščite.
Pierch

Samael ::

Zanflare F1 je v bistvu zelo primerna za darilo. Če pustimo ob strani, da gre za dokaj solidno svetilko za ta denar, deluje v tisti škatlici, obložena s peno z vsemi dodatki (sponka, etui, usb kabel...) dokaj elegantno, hkrati pa se se fila lahko preko usbja, tako da osebi, ki jo obdaruješ ni treba posebej komplicirati življenje s dodatnim polnilcem. Tu se je GB s to njihovo "home brand" svetilko res lepo odrezal.

@Pierch ne enakovredne, ampak dejansko so Panasonicove. Zelene z liitokala nalepko so običajne panasonic NCR18650B, črne pa njihov naslednik (sanyo/panasonicov repack) NCR18650GA.

Samael ::

hunter01 je izjavil:


Lučke, za katere potrebujem: Nitecore HC30, Nitecore EC21 in pa sedaj ta zanflare F1. Nekaj jih imam, vendar bi jih še par vzel za zamenjavo.

Nikoli ne vem sicer, ali potrebujem z zaščito ali ne? :)


Ne vem kako je z Nitecore HC30 ampak Nitecore EC21 potrebuje button top baterijo, ne flat top. Zanflare F1 vzame vse.
Od teh z alija, ki ti jih je linkal Gregor zgoraj so mislim da button top samo protected, tako da boš verjetno potreboval te (zaradi kontakta, ne zaščite).

Samael ::

4PCS Samsung INR18650-30Q 3000mAh Unprotected Button Top + škatlica $16.50 na BG je tudi dober deal, če rabi kdo button top 30Q - ki jih je običajno malce težje dobiti in ki so običajno nekoliko dražje. Še včeraj so bile tudi na BG US$21.99
BG to pošilja v Slovenijo izjemoma, ker so v škatlici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

gregor ::

Čudno, potem bi lahko vse baterije prodajali v škatlicah ki stanejo 0,70 USD.

Sem pa ravnokar dobil kodo za BLF Q8 group buy :), naročim jutri.

pierch ::

Samael je izjavil:

@Pierch ne enakovredne, ampak dejansko so Panasonicove. Zelene z liitokala nalepko so običajne panasonic NCR18650B, črne pa njihov naslednik (sanyo/panasonicov repack) NCR18650GA.

Hvala, to me je zanimalo! Naročam :)
Pierch

Okapi ::

Katera bi bila pa dober nakup od malo močnejših, recimo okoli 3000 lumnov (ta pravih ;) ), pa da ni ravno gromozanska.

Samael ::

gregor je izjavil:

Čudno, potem bi lahko vse baterije prodajali v škatlicah ki stanejo 0,70 USD.


V bistvu ja :) Čeprav je malce dvomljivo tretirati baterije vložene v škatlico podobno kot baterije vložene v napravo. Najbrž sivo območje, kar pa kitajce ravno ne moti, dokler le pride skozi.

DHL l. 2016 pravi:

Mednarodno združenje IATA /ICAO z januarjem 2015 na potniških letalih prepoveduje litijeve kovinske baterije kot samostojno blago. DHL Express prav tako ne more sprejeti teh baterij na svojem omrežju. Uredba IATA / ICAO velja za pakirane litijeve kovinske baterije kot samostojno blago, ki se nanašajo na razdelek II, PI-968, medtem ko so litijeve kovinske baterije pakirane z opremo (PI-969) ali nameščene v opremi (PI-970), sprejemljive za prevoz. V predpisih za litij-ionske baterije ni sprememb.

Pošta Slovenije tudi l. 2016 je pa še vedno bolj papeška od papeža:

Uporabnike obveščamo, da je do nadaljnjega prepovedano pošiljanje litijevih celic/baterij v poštnih pošiljkah v zračnem prometu.
Prepoved velja tudi za do sedaj dovoljeno pošiljanje litijevih celic/baterij, ki so vložene v naprave. Prepoved ne velja za naslovne države, v katere odpravljamo poštne pošiljke po cesti: Avstrija, Hrvaška, Italija, Madžarska, Slovaška, Nemčija (po cesti odpravljamo pakete in neprednostne pisemske pošiljke), Češka (po cesti odpravljamo pakete in neprednostne pisemske pošiljke), Srbija (po cesti odpravljamo pisemske pošiljke), ZDA (po cesti in z ladjo odpravljamo neprednostne pisemske pošiljke).


Po tej logiki Pošta slovenije ne dovoljuje niti napr. pošiljanje telefonov letalsko v drugo državo, čeprav praksa kaže drugače. DHL pa s tem nima problemov.

hunter01 ::

Samael je izjavil:

hunter01 je izjavil:


Lučke, za katere potrebujem: Nitecore HC30, Nitecore EC21 in pa sedaj ta zanflare F1. Nekaj jih imam, vendar bi jih še par vzel za zamenjavo.

Nikoli ne vem sicer, ali potrebujem z zaščito ali ne? :)


Ne vem kako je z Nitecore HC30 ampak Nitecore EC21 potrebuje button top baterijo, ne flat top. Zanflare F1 vzame vse.
Od teh z alija, ki ti jih je linkal Gregor zgoraj so mislim da button top samo protected, tako da boš verjetno potreboval te (zaradi kontakta, ne zaščite).


Ali je problem, če kupiš baterije z zaščito in ima lučka že vgrajeno zaščito? Najbrž da ni? Razen, če bi zaradi zaščite bila baterija predolga in ne bi šla v lučko?

Bom kar tiste litokala z zaščito button top naročil. Sedaj imam 4 baterije z button top in delujejo na vseh mojih svetilkah, tako da bo OK :)

Samael ::

Okapi je izjavil:

Katera bi bila pa dober nakup od malo močnejših, recimo okoli 3000 lumnov (ta pravih ;) ), pa da ni ravno gromozanska.


Saj, velikost, pa kako hitro postane takšna svetilka pečica, sta ob sprejemljivi ceni seveda, pri meni pomembna faktorja, tako da imam v tem rangu izbor precej zožen.

Jaz te dni pričakujem Klarus G20, ki ni gromozanska, je pa klasificirana točno na 3000 lumnov. 26650 5000mAh baterija je vključena.
Kritike (opisi, recenzije) so kar dosti pozitivne. Sam sem jo izbral zato, ker kljub specifikacijam menda ni takoj pečica (kot precej ostalih tega ranga) hkrati pa se jo da vseeno lahko v žep. Ta svetilka ni thrower, baje pa osvetli preklemansko veliko okolice. Bomo videli :)
Trenutna cena s kuponom: 56,99 USD
Kupon: XHP70GS

Pred nekaj dnevi (če pogledaš par objav višje - sem prilimal slike) je prispela tudi Haikelite MT01 CREE XHP50 V2 2500lm, ki je s kuponom MT01 cenovno dokaj ugodna (tam nekih 32 eur, ceprav se mi zdi, da naokoli zdaj krozijo popusti se za kaksen eur manj), je pa s tremi 18650 baterijami skoraj malce premasivna. In ne gre v žep.

Zagledal sem se tudi v sledečo:
IMALENT DN70 3800Lm s kuponom "45kafc" $55.99. Tudi to mogoče še pride. Ampak kolikor sem bral ta že hitro rata pečica, kar je po svoje razumljivo glede na to, da je to ena manjših 26650 svetilk te moči na trgu.

Nekdo tu (mislim, da je bil Gregor) je par dni nazaj prejel tudi mogočno in kar precej popularno Emisar D4 za cca 40USD s poštnino vred. Svetilka premore tam do 4000lm, se pa menda, kot pravi, kar hitro segreje.

gregor ::

točno tako, v destih sekundah bi že lahko pekel jajca na njej :)
v cca prvi minuti pride do cca 5, 6 x step down, ki se ga vidi, ni postopen
drugače pa je lučka kvalitetno narejena, makro slike so na eni izmed prejšnjih strani
seveda je jasno da cca 4000 lm na tako majhni lučki pač povrzoči močno segrevanje, še veliko večje lučke se segrejejo

hunter01, če imaš 2 zaščiti ni problem
litokala ki sem jih jaz zgoraj navedel so brez zaščite, to ima panasonic ncr18650b
si imel katere druge LK v mislih?

LP

hunter01 ::

gregor je izjavil:


hunter01, če imaš 2 zaščiti ni problem
litokala ki sem jih jaz zgoraj navedel so brez zaščite, to ima panasonic ncr18650b
si imel katere druge LK v mislih?
LP


Bom kar ta paket naročil:
https://www.aliexpress.com/store/produc...

Samael ::

To bo ok.
Delovale bodo v EC21, v F1, najbrž pa tudi v HC30 (oz. kakor vidim na sliki za slednjo, ki je nimam, zagotovo tudi v HC30). Če bi naročil katere koli drugo zgoraj omenjeno, ki so flat top, ti ne bi delovala v EC21, potencialno pa tudi ne v HC30. Pa še v naglavni svetilki boš imel protected baterijo :P

hunter01 ::

Samael je izjavil:

To bo ok.
Delovale bodo v EC21, v F1, najbrž pa tudi v HC30 (oz. kakor vidim na sliki za slednjo, ki je nimam, zagotovo tudi v HC30). Če bi naročil katere koli drugo zgoraj omenjeno, ki so flat top, ti ne bi delovala v EC21, potencialno pa tudi ne v HC30. Pa še v naglavni svetilki boš imel protected baterijo :P


Super, da mi ne zagori na čeladi? :D

Je pa 1 minuto po tem, ko sem čist na blef naročil F1 mi mama sporočila, da bi babica rada eno baterijo imela :D Zgleda, da mi je telepatsko to sporočila =)
Bom mogu še eno naročit zgleda :)

Samael ::

Ah, nisem jaz tako paranoičen, zgolj bežna misel, ko prebereš tu pa tam na netu kakšno dogodivščino vaperjev :P

F1 za babico? A ji ne bi raje naročil klasično F2? (ne hecam se :)

gregor ::

ravnokar sem naročil BLF Q8
cena z kodo je 34,81 EUR :)

https://www.banggood.com/BLF-Q8-4x-XP-L...
http://budgetlightforum.com/node/45915







Hunter, ta bi bila za tvojo babico, večja in svetlješa ;):D

Samael ::

Dobra cena. A imaš konkretne button top baterije za to? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

barakus ::

Ali kdo ve kje bi lahko kupil novo vrvico, tako kot pride vcasih s sivo convoy S2? Se pravi zelo preprosta, sivo/srebrne barve s tem da je vrvica okrogla in ne ploscata...

Samael ::

Vpiši na ebayu "flashlight lanyard" pa ti bo en kup zadetkov pokazalo. Vseh oblik, velikosti... :)

koyotee ::

barakus je izjavil:

Ali kdo ve kje bi lahko kupil novo vrvico, tako kot pride vcasih s sivo convoy S2? Se pravi zelo preprosta, sivo/srebrne barve s tem da je vrvica okrogla in ne ploscata...


Bom pogledal doma, jih more bit kar nekaj :D
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Samael ::

zanflare F2 s kodo "F2CC" $8.99, kar je najnižja cena doslej. Nadvse primerno za obdarovanja žlahti zaradi klasične AA baterije in pa lepe embalaže z dodatki.

gregor ::

Samael je izjavil:

Dobra cena. A imaš konkretne button top baterije za to? :)


imam kar nekaj baterij, verjetno bom kar ncr18650b uporabil, za te vem da so buttom top
moram pogledat kaj sploh je na zalogi ;)

knap ::

podatki za to lučko:



očitno tudi flat top delujejo

kaj pa pomeni solder top?

LP

koyotee ::

Malo cina na + polu.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Okapi ::

To sem se tudi jaz spraševal, ker imam samo ploščate, pa eno svetilko, ki bi rada imela bunkico na bateriji. A je kakšna nevarnost, če dam eno kapljo cina na baterijo?

koyotee ::

Ne, samo hitro to naredi. Prej malo pobrusi površino, da se bo prej prijelo.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

hunter01 ::

Al pa se eno button top baterijo narocis. :)

Ima kdo izkusnje, koliko casa iz Aliexpress baterije do Slovenije potujejo?

Samael ::

Meni se je zdelo celo večnost :P
Mislim, verjetno je odvisno od trgovca do trgovca (aliexpress je samo prodajna platforma, podobno kot ebay) ampak, ko sem naročeval od ene teh liitokala/varicore official store na aliju, mislim, da so baterije potovale kaksnih 35 dni, liitokala polnilec pa kakšen teden manj.


btw. dobil danes zgoraj omenjeno Klarus G20. V vseh pogledih izpolnila pričakovanje (res luštna, dosti mala in lahka za cca 2,5 - 3kl svetlobe) ampak segreje se pa tudi na en, dva, tri ...
No, saj neko vročino je bilo za pričakovati, je pa na max to lahko dosti zoprno, ker je precej kratka, tako da hitro narašča temperatura tudi tam kjer držiš.

seminal ::

zanflare F1 gledam tole svetilko ki ste jo zgoraj nalepili.. Kero temperaturo ste vzeli? večjo ali manjšo? Od F2 verzije predvideam da je F1 veliko svetlješa?
Ima kdo še kakšen link za pohodniško svetilko na glavi ?
LP

Samael ::

V času, ko sem prilepil kupon je bila akcija samo za 4500-5000K, tako da smo vzeli to.
Da, F1 oddaja neprimerljivo več svetlobe kot F2.

Nitecore HC60 s kuponom Cheer4GB znižana na 32 eur.
IMALENT HR20 s kuponom HR20 znižana na 23 eur.
Ali pa če ne potrebuješ toliko svetilnosti, pa da je malce lažja zadeva Nitecore NU10 s kodo NU1011TH znižana na 12 eur.

seminal ::

Aha vidi ja da za 6k ne prime kode.. Sem vzel enako kot vsi tukaj.

Nekaj ekstra drage nebi vzel, saj mi bo služila bolj kot zlata rezerva. tale za 12€ bi mi bila dovolj, malo me moti ker nima baterije za zamenjat. Še imaš mogoče kakšno na zalogi :)
Hvala

Samael ::

Nisem jaz v tem (headlamps), da bi ti lahko prav pametno svetoval, samo popustom sledim te dni. Mogoče ti bo znal kdo drugi v tej temi povedati kaj več.
Mi je pa pred dnevi, ko sem iskal točno določen model ThorFire svetilke v oči padla Elfeland store na aliju, ki ima kar solidno izbiro cenovno dostopnih naglavnih lamp :)
Pobrskaj proti dnu te strani, če boš našel kaj pametnega: https://elfeland.aliexpress.com/store/1...
Tule je celotna kolekcija: https://elfeland.aliexpress.com/store/g...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

hunter01 ::

Jaz imam za na glavo HC30 od nitecore. Bila je v akciji za 33€ cca 2 meseca nazaj je bila koda kupona tukaj v tej temi objavljena. Lucka je po moje zelo dobra, Nitecore so na splosno kvalitetno izdelane lucke. Kolega ima Skilhunt H02 je nekoliko cenejsa (okrog 25€ bi morala bit) in je tudi zelo zadovoljen.

pierch ::

Imam Skillhunt H03, super zadovoljen, sprejme tudi flat top celice, kar je bila zame velika prednost.
Pierch

Darko! ::

Jaz imam tudi Nitecore HC30.
Super zadeva.

seminal ::

Uh tale zgleda boljša kot hc60. Je lažja pa sveti isto dobro.. samo ni znižana... Bom za probo začetno vzel HC10, potem pa tole dal punci jaz pa si nabavil po potebi malo boljšo. Večinoma bo v nahrbtniku za nujne primere, al pa parkrat na leto če se gre pred vzhodom kam hodit :)

Samael ::

Evo, dolgo pričakovan popust.
Črni Nitecore Tube s kodo KEYGB 3,99usd + poštnina. Hitro, hitro, hitro! :)

hunter01 ::

Pa dejansko to na kljucih nosite? Kljub temu, da je majhna se mi zdi prevelika za 24/7 s sabo nosit.

Mogoce za kljuc od avta? Bom narocu pa da vidimo, ce ne bo pa darilo spet :D

Samael ::

Nič večja ni od povsem navadnega obeska za ključe. Takšnega klasičnega brez kakršne koli funkcije :)
««
63 / 319
»»