» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
293 / 319
»»

matobeli ::

A kakšne normalne li-ion AAA se še kje dobi? Mam eno Astrolux A01 še na zalogi pa bi jo počas začel izkoriščat na ključih.

perci ::

kaj pa je z ikejinimi NiMH narobe?

GupeM ::

perci je izjavil:

Imam polno 14500 lučk ampak na koncu vedno raje v roko primem staro dobro 18650 cev.

Meni se tudi te 14500 lučke zdijo premajhne. Sicer nimam nobene, ampak me niti ne potegnejo. Tako kot recimo ne maram majhnih računalniških mišk, pa majhnih usb ključkov (razen tam, kjer jih skoraj ne preklapljaš in so praktično ves čas na istem mestu. Avtoradio, recimo). Ali mora bit res majhna, za na ključe, ali pa nekoliko večja. 18650 (Zanflare F1) ali 21700 (Astrolux EC01) se mi zdita bolj primerni. Že med tema dvema mi je EC01 bolj fajn za držat, ker je nekoliko debelejša. FT03 (26650) mi je pa sploh fajn, sam ta je pa že prevelika za "v žep".

perci je izjavil:

kaj pa je z ikejinimi NiMH narobe?

Mogoče 1,2 V, namesto 1,5 V?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

chucki ::

twom je izjavil:

chucki je izjavil:

A je tole dobra svetilka?
https://www.ledlenser.si/izdelek/502190...

Ledlenser so zelo kvalitetne svetilke. Tudi cena je ok, če ne kupuješ pri zlatarjih…
Ledlenser P7R idealo.de. S P7 ali P7R ne boš nič zgrešil.

Fantkom pa pusti njihove kitajske igračke ;)


Se strinjam. Sam preveril sem kaksen bo odziv... Imam p7r signature ze vec kot leto.. Tukaj so kitajcki ze na sliki obupni materiali. Ledlenser je vrhunska za prijet v roko.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

kumer ::

kaj prav razuemm, ledlanseer so vrhusnke lučke, oh in sploh, ni da ni...
kitajčki pa so obupni, za en drek itd...
:))

očitno še nista imela v rokah teh poceni kitajski lučk, čisto spodobne lučke za ne preveč $$$
v mislih imam sofirn, wurkkos, astrolux ipd budget lučke

očitno tudi še niste imeli v rokah kitajskih lučk, ki spadajo v višji cenovni razred kot so npr. Acebeam, Imalent, Thrunite, Jetbeam, Olight, Nitecore, Lumnitop, Wuben, Klarus, Haikelite in seveda Noctigon/Emisar...

večina teh lučk z lahkoto popapa za malico vaš ledlanser :D;)

lubej1 ::

in kje je narejen ledlanser, na kitajskem

https://ledlenser.com/en/company/about-...

the foundation of the company's own production plant in Yangjiang, China.


Ledlenser @ Wikipedia

At the beginning of 2019, the company had around 115 employees in Germany and around 800 in the production plant in China. The company is headquartered with product development in Germany, and the company has a 100% owned manufacturing subsidiary in the People's Republic of China.


kitajčki delajo LL :D
neverjetno a resnično :)

perci ::

Jaz sem v višjem razredu ljubitelj Klarus lučk, sploh tistih z dvojnim "tail" stikalom. Top zadeva.

Recimo, tole sem šenkal parim prijateljem https://www.klaruslight.com/Products/XT...

Chuckiji naj ostanejo na Maglitkah.

matobeli ::

perci je izjavil:

kaj pa je z ikejinimi NiMH narobe?

A ni tko da majo te lučke kar nekaj višjo svetilnost če se da notr li-ion? Vsaj pri AA je to nekak veljal

perci ::

Verjetno res, nisem pa nikoli uporabljal Li-ion, tako da ne vem za zihr.

GupeM ::

Ja glede na voltažo bi rekel. Podobno je pri otroških RC avtih, aspiratorju za čiščenje nosu, ... Če daš noter navadne alkalne 1.5 V baterije, je avto hitrejši, aspirator pa bolje vleče, kot če daš NIMH 1,2 V. Sklepam, da bi z 1,5 V LiIon baterijo oboje delalo tako, kot dela z navadno alkalno. Tudi jaz sicer nisem nikoli uporabljal 1,5 V LiIon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

matobeli ::

Mislil sem na 3.6V Li-ion AAA baterije :)

Ampak glede na to da bo na ključih bo šla noter kar non-rechargable litijeva AAA. Bi se polnilna verjetno sama spraznila preden bi jo meni uspelo.

chucki ::

lubej1 je izjavil:

in kje je narejen ledlanser, na kitajskem

https://ledlenser.com/en/company/about-...

the foundation of the company's own production plant in Yangjiang, China.


Ledlenser @ Wikipedia

At the beginning of 2019, the company had around 115 employees in Germany and around 800 in the production plant in China. The company is headquartered with product development in Germany, and the company has a 100% owned manufacturing subsidiary in the People's Republic of China.


kitajčki delajo LL :D
neverjetno a resnično :)


Ampak je razlika ali jo naredijo v tovarni ali pa pod kozolcem, kot vase :))
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Samael ::

Pri večini če ne celo vseh 14500/AA lučkah, ki jih imam, je na AA (alkalne ali NiMH) deklarirana nekako polovica svetilnosti glede na litijeve 14500 baterije.

Glede AAA/10440 Li-ion pa še vedno obožujem in dokaj pogosto uporabljam BLF-348 Nichia 219B lučko.
Če bi takrat vedel to, kar vem danes, bi jih kupil najbrž deset. Pozneje se jih je dobilo še nekaj s Nichia 219C ledico (Nichia 219B je ona ta luštna in danes tako zelo zelo redka ledica s peachy-rožnato temperatura), pa SingFire SF-348 (ki sem tudi takrat ene dve kupil) ampak prave BLF-348 Nichia 219B (najbrž jo kdo tu še ima) pa niso reproducirali nikoli več.

Mislim pa, da to niso več najbolj optimalne svetilke za na ključe. Namreč tiste res male AA/10440 imajo twisty mehanizem (nerodna zadeva) - s stikalom na klik bo skoraj ziher prevelika. Po mojem je bolj smiselno kupiti nekaj v smislu teh Nitecore zadevic. Edini minus tu je, da se ne da menjati baterije, ampak saj zdržijo kar dolgo. Moj high CRI Nitecore TIP je na zunaj videti, kot bi dal skozi dve vojni, deluje pa še vedno.


Pustite @chucki-ja. Ni ne prvič ne zadnjič, da je v to temo vletel kakšen klovn, ki ne ve, kaj govori :)
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

koyotee ::

chucki je izjavil:

lubej1 je izjavil:

in kje je narejen ledlanser, na kitajskem

https://ledlenser.com/en/company/about-...

the foundation of the company's own production plant in Yangjiang, China.


Ledlenser @ Wikipedia

At the beginning of 2019, the company had around 115 employees in Germany and around 800 in the production plant in China. The company is headquartered with product development in Germany, and the company has a 100% owned manufacturing subsidiary in the People's Republic of China.


kitajčki delajo LL :D
neverjetno a resnično :)


Ampak je razlika ali jo naredijo v tovarni ali pa pod kozolcem, kot vase :))


Razlika je samo v €€€, aja, pa tele iz kozolca imajo boljši firmware, bolje svetijo, ni da ni. LL je pa za une, ki prisegajo na "nemško" robo :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Samael ::

koyotee je izjavil:

Razlika je samo v €€€, aja, pa tele iz kozolca imajo boljši firmware, bolje svetijo, ni da ni. LL je pa za une, ki prisegajo na "nemško" robo :))


No, saj zdaj je tudi LL odkril CREE ledice (namesto generikov neznanega izvora), tako da se za petkratnik cene počasi približujejo temu, kar mi naročujemo izpod kozolca :)
Ali pa tudi ne, glede na to koliko novih kvalitetnih igralcev je prišlo na LED trg zadnjih par let.
Samael != Samuel

Samael ::

Matr, samo so bile res te 219b nichie nekaj posebnega.


Zadnja lučka, ki sem jo še uspel dobiti s to ledico (pa mislim, da si jo je @messiah al kdo že tudi privoščil) je bila v omejeni nakladi ReyLight Brass Pineapple Mini Nichia 219B :)

/monolog off :P
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

koyotee ::

Vsi lastniki LL vabljeni, da se pomerimo na terenu, kozolec proti nebotičniku.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Samael ::

koyotee je izjavil:

Vsi lastniki LL vabljeni, da se pomerimo na terenu, kozolec proti nebotičniku.

To ni fer!
Tvoje lučke imajo lepšo tinto, večjo svetilnost, bolj prilagodljiv UI, itd... pol jim bo pa nerodno povedati, da so dali za lučko s tisto modrikasto belo tinto 5x več denarja, kot ti za to izpod kozolca :(
Sploh pa pravijo, da je Kozolec slovenski in osebni statusni simbol!

Mimogrede, sam nimam nič proti LL. Pač čist ok lučke za ... 20 - 25 eur. Problem je, ker jim uspe naplahtati folk, da da za njih 5x več, potem pa se tile naokoli trkajo po prsih, kako kul so... ker pač ne vedo bolje. In, ko se trudiš komu kaj razložiti - tako povsem konkretno s primerom, zarije kot noj glavo v pesek in se dere "moja je najboljša, moja je najboljša". Pa ok človek, naj ti dobro služi, ampak si jo res preklemansko preplačal.

Tu poznamo v detajle res slabe lučke, pa tudi res odlične lučke. In marsikatera solidna lučka stane $15 in marsikatera res odlična lučka stane $25 - $30. Izpod kozolca? Precej teh lučk je nišne izdelave, za lučkarje, ki vedo, kaj je v njih in, ki se ne bi nikoli zadovoljili z nečem generičnim.

So tudi določeni minusi. Naprimer, če gre kaj narobe je težko takole na daljavo uveljavljati garancijo. Saj če znaš, lahko zamenjaš praktično vse (driver, ledico...) ampak večina tega ne zna. Pri LL ne plačaš zgolj brand, plačaš tudi customer service/garancijo, itd., tako da na koncu znese samo za to, a boš dal za eno solidno lučko, za katero veš, da ne bo težav pri uveljavljanju garancije 100 - 150 eur, ali pa boš dal za pet (ali celo več) solidnih lučk, kjer imaš lahko težavo z uveljavljanjem garancije, nekako podobno 100 - 150 eur. Ampak roko na srce, okvare so redke. Od petih lučk bo po nekem času umrla mogoče ena. Ali nobena.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

matobeli ::

Samael je izjavil:

Matr, samo so bile res te 219b nichie nekaj posebnega.

Astrolux A01 copper, Nichia 219b, še zapakirana :P

Samael ::

matobeli je izjavil:

Samael je izjavil:

Matr, samo so bile res te 219b nichie nekaj posebnega.

Astrolux A01 copper, Nichia 219b, še zapakirana :P


Sem hotel zapisati "zapakirana - zločin!!!" pa sem prej pogledal svojo listo... in je bolje, da sem tiho.

Astrolux A01 Copper Nichia 219B 102LM AAA NICHIA 90 CRI NVSW219C-R9050-SW40 LED$8.66

Tudi še zapakirana :P
Samael != Samuel

koyotee ::

Mensezdi da mam tu jaz eno nekje :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

matobeli ::

sej, za ta dnar kot so bile bi blo greh ne imet kakšne.

2017. fjuuu.

Samael ::

En razlogov za to, da so zapakirane, je gotovo "Copper" :)
BLF zbiratelji obožujejo baker, medenino, titanij - pač pridih luksuza, ampak poleg aluminjastih je za neko splošno rabo od vsega tega res uporaben zgolj titanij. Baker in medenina sta enostavno pretežka. Mogoče sta ok s stališča termalne zaščite, ampak za nositi po žepih pa... bah...

Mimogrede, za BLF 348 LED Mini Flashlight sem dal takrat $5.99 - to je bil zadnji sale, predno so 219b povsem razprodali :) Kaj smo pa takrat vedeli... :)
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

gregor ::

Jaz še tudi imam eno 348ko.

--------

Moja naslednja lučka bo ledlanser ;)
Malo denarja, veliko muzike. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

gregor ::

da malo obudim temo :D

Wurkkos je na FB profilu objavil tole:



New release after Chinese New Year holiday! But the specific time has not been determined.
In order to prevent engineers from optimizing the product structure again, I will publish the sample pic after flashlight going perfect.


nekateri v komentarjih pravijo, da bi lahko šlo za TS30S PRO varianto, morda LEP...?
bomo morali še malo počakati ;)

gregor ::

ravno pravi čas, glede na zgoraj omenjeno 348.

KillzoneFlashlights.com BLF-348 (Updated) Flashlight Review
https://zeroair.org/2023/01/12/killzone...

An updated version of the BLF-348 now exists, thanks to KillzoneFlashlights.com! This version uses Nichia 519a at 4500K. Read on for testing!




Now the most important part of this light (and exactly why you should go buy one). This emitter is a Nichia 519a. Yes, that's the same thing I said about the Nichia 219b version, but also "yes" I do think that the Nichia 519a emitter is that good.


problem je samo, da se je ne da dobiti v EU, kolikor sem prebral na FB...

LP

GupeM ::

Uf... runtime pa bolj švoh. Se mi zdi da ima še moja TIKI boljši runtime. Verjetno je namesto litijevih 10440 bolje uporabiti NiMH AAA (ali celo alkalne AAA???) baterije. Res, da precej manj sveti, ampak sveti dlje časa. Pa bolj konstantno. Bi pa z alkalnimi AAA verjetno svetila močneje kot z NiMH, ker imajo nekaj večjo napetost. Vprašanje pa je, koliko časa bi alkalne AAA zdržale.

knap ::

če bi bila za 7 eur dobavljena v nabiralnik, bi bila super kot darilo ;)

je pa za 15 usd, pa še to velja samo za USA:

https://www.killzoneflashlights.com/pro...

Samael ::

GupeM je izjavil:

Uf... runtime pa bolj švoh. Se mi zdi da ima še moja TIKI boljši runtime. Verjetno je namesto litijevih 10440 bolje uporabiti NiMH AAA (ali celo alkalne AAA???) baterije. Res, da precej manj sveti, ampak sveti dlje časa. Pa bolj konstantno. Bi pa z alkalnimi AAA verjetno svetila močneje kot z NiMH, ker imajo nekaj večjo napetost. Vprašanje pa je, koliko časa bi alkalne AAA zdržale.

Jaz jo zadnja leta uporabljam izključno z NiMH baterijo, ampak iz nekega drugega razloga. Ta zadeva namreč nima stopej, samo ON/OFF gumb (to mi je všeč btw.) tako da lučka na 10440 precej hitro postane skoraj žareča palčka (kar pa ni ravno ok).
Sem pozabil, ko sem jo dal pred leti nekomu v roke... in jo je oseba iz rok spustila na tla, pa se mi zdi za mojo uporabo za kaj posvetiti (torej splošno, nenamensko rabo) čisto ok tudi z NimH.
Samael != Samuel

GupeM ::

Ja, saj, za takšno uporabo je že. Sam za to jo imam pa že na ključih, ki jih imam pa itak vedno pri sebi. Jaz neke uporabne vrednosti res ne vidim v tej lučki. Lahko pa da je komu drugemu bolj uporabna. Tebi že, očitno ;)

Samael ::

To so mi ne zdi priročno za obesek za ključe. Mi je predolga. Razne takšne drugačne Nitecore zadevščine (sam imam TIP), so mi primernejše.

GupeM je izjavil:

az neke uporabne vrednosti res ne vidim v tej lučki. Lahko pa da je komu drugemu bolj uporabna. Tebi že, očitno ;)

Mimogrede, a uporabljaš kdaj doma svetilke? Mislim doma-doma, pa ne v smislu, da zmanjka elektrike, ampak da kaj popravljaš, želiš videti v notranjost nečesa, al pa kaj? Meni je za takšno uporabo ta prijetna high CRI tinta in lumni na NiMH perfect. Pri vsaki večji grem čez stopnje, ali pa mi udari bela nazaj v faco, itd ... prav gotovo se pa ne sprehodim do veže do obeska s ključi in vlečem ključa iz vrat :)
Pač mala je, komot jo imaš na polici ali mizi, kjer so pisala, še opaziš je ne... dokler ni kaj čisto na hitro za posvetiti in ko posvetiš je snop "ravno pravšnji" nevsiljivo prijeten. Saj imam "milijon" lučk, ampak ta je za takšne ali drugačne zadevice med bolj uporabljanih. Se mi je priljubila :)
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

GupeM ::

Ja, za primer da jo imaš na mizi pa da pogosto kaj rabiš posvetit, je mogoče res kar prava. Sam te potrebe nimam.

Za na ključe je pa res prevelika, zato tudi nisem videl kakšne uporabne vrednosti. Ampak ja, v zgoraj omenjenih primerih pa verjamem da je uporabna.

Edit: bolj ko razmišljam, bolj se mi zdi, da večkrat kam posvetim kot si mislim :D Ponavadi telefon ven potegnem, ampak je lahko zelo nepraktičen + razbiješ ga lahko. Če rabim pa več svetlobe pa kaj močnejšega vzamem v roke. Mogoče si pa res omislim tole, ko se jo bo dalo dobit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

kumer ::

nova convoyka, verzija F :D

Convoy S21F 21700 flashlight 519A with 60deg TIR lens, high CRI R9080, adjustable color temperature,2700K to 5700K

https://www.aliexpress.com/item/1005005...




ni pa poceni :'(

Tsunamii ::

Kaksna je bila cena..ker trenutno je : Sorry, this item is no longer available!

GupeM ::

Kako? Meni piše 36,60 eur + slabih 6 eur poštnine.

Edit: ampak po mojem mnenju so nekaj spreminjali. Če se ne motim, je bila prej 32,XX eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

gregor ::

Meni isto kaže 36, 60 + 6 eur

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: perci ()

cvalsr ::

adjustable color temperature,2700K to 5700K
Kako pa to naredijo? Pri klasični žarnici bi lahko s temperaturo žarilne nitke (v nekem območju), kako pa z LEDico? Več ledic?

matobeli ::

točno tako, več ledic, ali vsaj več različnih ledic v istem clustru ledic ki zgledajo kot ena, bi moral pogledat datasheet za dotično ledico za bolj jasen odgovor.

Tsunamii ::

gregor je izjavil:

Meni isto kaže 36, 60 + 6 eur

Hja..nič jasno. Men se kar kaze da ni več dobavljiva..WTF ? No sej ne da jo mislim kupit..recimo . akhmm

gregor ::

na telefonu mi kaže, da je vse vredu 36 + 6 eur

na pc-ju pa mi kaže - Sorry, this item is no longer available!
spletni promet gre v firmi preko proxy serverja, verjetno Nemčija, zato je očitno razlika...?

LP

GupeM ::

Pa res. Meni na PC-ju tudi kaže "Sorry, this item is no longer available!"

Pa sta telefon in PC na istem omrežju.

DavidPuddy ::

Zdravo,

ena od mojih lučk - Convoy M21D mi je včeraj nehala delat. Stara je 1 leto, večino časa je bila v omari, mislim, da je bila max 15x prižagana.
Dopoldne se je še lahko prižigala ampak je ugasnila po cca. 5 sekundah. Po tem sem šel zamenjat baterijo pa se od takrat ne prižge več. Sem probal s 3 baterijami, vse napolnjene pa je ista zgodba.

Imamo kakšnega mojstra v SLO, ki lahko pogleda kaj je narobe? Morda lahko samo kakšen del kupim/zamenjam?

koyotee ::

Najprej probaj če so vsi navoji stisnjeni, lahko nimaš stika.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

gregor ::

GupeM je izjavil:

Pa res. Meni na PC-ju tudi kaže "Sorry, this item is no longer available!"

Pa sta telefon in PC na istem omrežju.


to pa je res čudno 8-O
morda prijava z uporabniškim imenom in geslom, če se kaj spremeni?

pri meni se nič ne spremeni, samo v firmi nimam slo povezave...

LP

DavidPuddy ::

koyotee je izjavil:

Najprej probaj če so vsi navoji stisnjeni, lahko nimaš stika.

So stisnjeni, sem probal.
Sem tudi odstranil zadaj pokrovček baterije in z žico probal direkt zvezat baterijo z ohišjem. Tok je, ker se je malo iskrilo.

Imam pa notri 18650 baterijski vložek z 2 vložki/podložkami spodaj. Sem tudi tam probal najprej samo z enim vložkom, potem z drugim, potem brez obeh. Nič.

knap ::

morda čas za novo lučko, isti stil, druga firma :D:

https://www.sofirnlight.com/products/so.....search.search_1.2

sedaj imajo 20% popust, ne vem pa kako je z VAT...

LP

gregor ::

če se prav spomnim, je nekdo nabavil TS32...

tukaj je nov test:

Wurkkos TS32 Flashlight Review
https://zeroair.org/2023/01/17/wurkkos-...

mihi666 ::

Ima kdo za prodati kakšno žepno lučko? Pogoj je usb C polnjenje...

DavidPuddy ::

DavidPuddy je izjavil:

Zdravo,

ena od mojih lučk - Convoy M21D mi je včeraj nehala delat. Stara je 1 leto, večino časa je bila v omari, mislim, da je bila max 15x prižagana.
Dopoldne se je še lahko prižigala ampak je ugasnila po cca. 5 sekundah. Po tem sem šel zamenjat baterijo pa se od takrat ne prižge več. Sem probal s 3 baterijami, vse napolnjene pa je ista zgodba.

Imamo kakšnega mojstra v SLO, ki lahko pogleda kaj je narobe? Morda lahko samo kakšen del kupim/zamenjam?


Bi jo kupil kdo morda? Lahko ponudba na zasebno sporočilo.

koyotee ::

gregor je izjavil:

če se prav spomnim, je nekdo nabavil TS32...

tukaj je nov test:

Wurkkos TS32 Flashlight Review
https://zeroair.org/2023/01/17/wurkkos-...



Ja jaz, in 26 baterij, da ne bo zmanjkalo džusa :))

Moti me to, da je ročaj malo prekratek, pa nimam nekih velikih rok. Lahko bi bil tudi malo masivnejši.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()
««
293 / 319
»»