» »

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Katero kvalitetno ročno svetilko kupiti?

Temo vidijo: vsi
««
252 / 320
»»

Samael ::

simnov je izjavil:

Jaz bi kakšno močnejšo z lečo , da zumiraš.

Ne razumeš :) Zoom pri lučkah, kot je tvoja, je zato, ker tako skušajo kompenzirati za slabo ledico (če se prav spomnim, je v tvoji lučki kitajska XML-T6). Ampak ne gre, v končni fazi nekje na malce bolj daleč vidiš zgolj kvadratek.
Convoy C8 za 15 USD brez zooma nese vsaj 200m dlje (ne zgolj kvadratek, ampak res posveti tako daleč), kot tale tvoja z zoomom. Astrolux FT03 brez zooma pa še kakšni 300 metrov dlje od C8. Torej, kaj ti bo zoom tu? :)


(pa na posnetku niti neke prave teme ni, da bi dejansko videl kako zelo preklemansko posveti ta reč)
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Okapi ::

Če pa že res kdo hoče takšno z zumom, je treba poiskati kakšno malo boljšo od teh najcenejših. Jaz imam recimo Haikelite HT08, pred tremi leti sem jo kupil za 15 evrov na Gearnbestu.

gregor ::

Morda se motim. Sedaj ni nekih hudih acij, kod itd. za Astrolux FT03 and EC01.

Bo potrebno malo počakati

Glede lučke za 3 USD in ulraboom bateriji, pa ste že ostali dovolj povedali.

LP

perci ::

No, če bi jst hotel imeti eno allround luč, bi še vedno prisegel na tole https://www.aliexpress.com/item/3283863...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

barakus ::

Kaj je pa ta banggood 20$ allowance? A se to da kaj porabit za astrolux lucke?

koyotee ::

X800xt Imam tole https://www.amazon.de/-/en/dp/B01CURDP2... lučko, modificirano, drug driver in xpl-hi ledico, 1000+ lumnov, ubistvu nerabljena, če te zanima.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

gregor ::

FT03, EC01 sta želela sestro ali brata, dobila pa sta EC03 :D;)
sicer že kar nekaj časa nazaj...

slike:











veliko več slik pa je tukaj:

https://imgur.com/a/oTYfbnw

LP

Machete ::

Ima kdo kak predlog za čelko v rangu 30-40 eur? Pa da je iz SLO ali EU dobavljiva?
Nekaj sem iz UK naročil, pa imajo probleme z dobavo ali pa so jo dali prepoceni in sedaj cincajo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

lubej1 ::

tale EC03 lučka pa je kar všečna
ravno prava velikost, še bolj flood varianta EC01 lučke
škoda, da ni malo cenejša, npr 30 usd :)

lepe slike!

LP

firbec ::

@lubej1, daj še malo legendarni tepih pohvali, ne samo lučke ;)

mat xxl ::

gregor je izjavil:

FT03, EC01 sta želela sestro ali brata, dobila pa sta EC03 :D;)
sicer že kar nekaj časa nazaj...

LP


FT03 je pa bolj, ko ne rahlo razočaranje ali ne ? Ker jo imam tudi sam ...

Samael ::

mat xxl je izjavil:

gregor je izjavil:

FT03, EC01 sta želela sestro ali brata, dobila pa sta EC03 :D;)
sicer že kar nekaj časa nazaj...

LP


FT03 je pa bolj, ko ne rahlo razočaranje ali ne ? Ker jo imam tudi sam ...

In ti je razočaranje? To je pa novo. Lahko poveš kaj več o tem? :)
V katerem pogledu te je pa ena najzmogljivejših, če ne najzmogljivejša, kakovostna lučka za ta denar razočarala? :)
Samael != Samuel

simnov ::

Jaz hočem eno dobro z zoomom tja do 50€

lubej1 ::

firbec je izjavil:

@lubej1, daj še malo legendarni tepih pohvali, ne samo lučke ;)


tepih pa je nekaj posebnega, takoj se ve kdo je avtor slik, res je legendaren :D
nikoli menjati!

knap ::

mat xxl je izjavil:

gregor je izjavil:

FT03, EC01 sta želela sestro ali brata, dobila pa sta EC03 :D;)
sicer že kar nekaj časa nazaj...

LP


FT03 je pa bolj, ko ne rahlo razočaranje ali ne ? Ker jo imam tudi sam ...


ali je z tvojo lučko kaj narobe, ali imaš preslabo oz zanič baterijo

rahlo razočaranje je nemogoče
tudi če pogledaš teste na spletu oz youtube, ni ta lučka navedena kot razočaranje
za cca 30 eur, top zadeva

LP

kumer ::

tepih je zakon :)
lučka tudi :)

---------------------

prosim za pomoč, ali morda veste kako se pri FT03 oz EC01 izklopi zeleno stikalo, ko je lučka izklopljena?

oz kje se da dobiti slika (grafika) uporabniškega vmesnika za obe lučki (večja resolucija)?

hvala

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kumer ()

Dimnik ::

Štirikrat pritisneš tipko, za izklop in potem ponoviš za vklop

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

RockyS ::

FYI Naročilo iz 4.1 (odposlano 5.1) na banggoodu je danes prispelo do mene. Izbral pa sem EU Priority line.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

bmwwww ::

firbec je izjavil:

@lubej1, daj še malo legendarni tepih pohvali, ne samo lučke ;)


Tepih je legendaren kot pri tistih castingih z belim kavčem pa to :D

gregor ::

tukaj je slika UI za EC01:


https://zeroair.org/2019/09/29/astrolux...

za FT03, pa ne vem če obstaja
morda velja isto kot za EC01?

LP

GupeM ::

Tale nima narisane opcije za izklop zelene lučke. Ni niti v uradnih navodilih narisano, je pa tam napisano.

Imaš pa za zeleno lučko dve opciji:
1. Kadar je lučka samo ugasnjena
2. Kadar je lučka zaklenjena

Če hočeš nastavljati za ugasnjeno lučko, jo ugasni, nato pa 7x pritisni ON/OFF tipko. S tem gre v naslednji mode. Če sveti močneje, ali celo utripa, pritisni še 7x, dokler ne prideš v željen mode. Je pa med modi pametno malo počakati, ker rabi nekaj časa, da ti pokaže pravi mode.

Če hočeš nastavljati za zaklenjeno lučko, pa najprej lučko zakleni, nato pa se med modi sprehajaš le s tremi kliki, namesto s sedmimi.

Jaz imam nastavljeno na low, kadar je zaklenjena. Tako da vedno vem če je zaklenjena. Za navaden OFF imam pa izključeno.

Machete ::

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

GupeM ::

Ufff ... cena ...

Pa ne vem zakaj microusb, če gre vse na USB-C. Pa 21700 baterijo dobiš 5000 mAh, ta ima pa "samo" 4000 mAh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

matobeli ::

Cena je res konkretna, ampak je taka kot je. Teža in toplota je druga zadeva. Že 18650 se pozna na glavi, 21700 je pa občutno težja. Pri 2700lm se zna pa že kar greti, za na čelado ali za pozimi je sicer vseeno, ampak poleti pa verjetno ne bo tako zelo fajn.

Po drugi strani imaš pa dobro avtonomijo in svetilnost pa še kot ročno svetilko jo imaš lahko, oziroma če jo zapneš na prsni žep bo lepo svetila naravnost.

Nitecore res kar noče iz tega svojega micro USBja...

Machete ::

Par razlogov. Ena redkih, da je tudi navadna ročna in to z magnetom.
Ena redkih, ki fura polnilno ali CR123.

Ja mirousb ne vem zakaj še obstaja. Ni mi pa game stopper to.
Baterijo lahko načeloma dokupiš. Če greš na kako avanturo, ne škodi imeti več njih.

Ima še eno slabost Turbo mode vs next level je ogromna razlika. '2700' potem pa šele 800 lumnov. Čudna izbira.
Turbo itak dela samo 40 sekund.
Prva stopnja 1 lumen, pa je tui menda dokaj fail in pomeni samo en klik več.
Čahko pa predlog za kakšno, ki nima teh omenjenih 'slabosti' :]

Je pa še opcija:
https://www.nitecore.de/beleuchtung/h-k...
https://www.nitecore.de/beleuchtung/h-k...

Samo nimate dvojnega napajnja se mi zdi. Da je ročna mi ni tako strašno nujno, se mi zdi pa imenitno, mogoče da zapneš na naramnice.. si jo z magnetom kam pripneš v garaži npr.. ne vem..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

matobeli ::

To da si jo zapneš na naramnice je super, sploh če ne hodiš sam. Z naglavno hitro vsem svetiš v glavo, če maš na telesu luč pa lahko okol gledaš ali se pogovarjaš in imaš še vedno osvetljeno pod nogami.

Magnet tud pride prav, načeloma se sicer vsako naglavno da privezat okol nečesa ampak pri navadnih ročnih morš pa vsaj magnetic ring dat.

Je pa 21700 in 100eur še vedno mal preveč za tako lučko, Skilhunt, Convoy, Lumintop so imel zelo luštkane 18650 svetilkice v tem stilu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Okapi ::

Kot prvo, kaj ti pomaga, da ti sveti pod noge, če gledaš drugam?;)

Kot drugo, čelke so take, ki jih lahko obrneš, da svetijo dol. Če takšno v obliki L daš na naramnico, je ne moreš usmerit bolj proti tlom, ampak sveti naravnost.

Machete ::

Ja to je res, ker se vrti gor dol samo ' v vodoravni legi'.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

matobeli ::

Glavo obrneš prot kolegu ko mu hočeš nekaj rečt pa se zgodi dvoje:
-kolega oslepiš
-izgubiš svetlobo pod nogami, z perifernim vidom še vedno vidiš pred sabo tud če mal stran gledaš
-men osebno gre na živce če ni stalne osvetljave v smer premikanja, preveč enega svetenja kar nekam

BTW, lahko jo tudi vodoravno zapneš na naramnico in je pozicionirana enako kot na glavi. Ponavad imajo naramnice med šivi glavne gurne lih dovolj placa da gre sponka/(manjši)karabin notri

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

koyotee ::

2700lum na glavi je brezveze. Več kot 1000 ne boš nikoli rabil, če pa že, imaš za to ročno svetilko.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Okapi ::

Treba je upoštevati tudi, da imaš čelko običajno prižgano dlje časa, ne samo par minut. Tako da "turbo" svetilnost itak ni pomembna.

Machete ::

Turbo je za kar je. Verjetno pride prav za stoboskop, če napadejo zombiji.

Ugibam malo, če se da uproabiti za bajk ali cross 800 L?
270 lumnov, kar naj bi gorelo 18H.. pa ne vem kaj pomeni v praksi. Se to da kolesarit po šumi?
Sliši se malo.
Sicer 800 L in 3H ni slabo, samo, če te 3 ure postanejo 1h, da ne nafilaš, ali je ful mraz.. pa si že lahko v težavah.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

gregor ::

Machete ::

Bom pregledal. Finta s temi 'no name' je, da pride na koncu nekje ne vem, na pamet 50-60 eur.
Nima vsega, kar ima Nitecore točno izbrani model, za garancijo se lahko praskaš po zadnji, pa še čakal bom mesec, dva.
S tem, da so specifikacije verjetno x2 napihnjene. Medtem ko nitecore, pa nekako mora stati za oglaševanim, prvič zaradi cene, drugič zaradi mnogih online podrobnih ocen in se ne smejo brukat. In potem tistih 40 eur extra niti ni več tako veliko. In, če ni generalnih felerjev, jo imaš lahko 20 let. pa še support iz EU.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Samael ::

Machete je izjavil:


Ugibam malo, če se da uproabiti za bajk ali cross 800 L?
270 lumnov, kar naj bi gorelo 18H.. pa ne vem kaj pomeni v praksi. Se to da kolesarit po šumi?

Pri lumnih je precej odvisno od lučke same (dizajna, ledice, temprature ...) recimo Nitecore EC21 pri cca 450 lumnih daje vtis večje svetilnosti (in vidiš res daleč) kot Convoy S2+ xml2 s 900lm, pri kateri se precej svetilnosti razprši vse naokoli. 270lm daje pri sprehodu povsem konkretno svetlobo in domet, nimam pa predstave, kako izpade pri spustu skozi gozd v temi. 800lm bi pa moralo zadostovati v vsakem primeru, hkrati pa je to za neko normalno uporabo tudi mejno - karkoli nad tem pomeni, da se bo mala ozka valjasta lučka že preklemansko segrevala.
Standardne čelke na 3xAAA/2xAA ali kaj podobnega, običajno svetijo na max recimo tam od 100 do 180lm oz. nekaj v tem smislu - za predstavo.
Problem je, če ima lučka 1500lm ali več, pa se potem človeku, ko zmanjša na tretjino tega ali nekaj, tisti moment zdi, kot da sveti malo.
Samael != Samuel

koyotee ::

Machete je izjavil:

Bom pregledal. Finta s temi 'no name' je, da pride na koncu nekje ne vem, na pamet 50-60 eur.
Nima vsega, kar ima Nitecore točno izbrani model, za garancijo se lahko praskaš po zadnji, pa še čakal bom mesec, dva.
S tem, da so specifikacije verjetno x2 napihnjene. Medtem ko nitecore, pa nekako mora stati za oglaševanim, prvič zaradi cene, drugič zaradi mnogih online podrobnih ocen in se ne smejo brukat. In potem tistih 40 eur extra niti ni več tako veliko. In, če ni generalnih felerjev, jo imaš lahko 20 let. pa še support iz EU.


Potem kupi še nitecore baterije, ker so verjetno ful boljše zaradi višje cene https://eu.nkon.nl/rechargeable/li-ion/...
:)):)):))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Machete ::

Lej, šale zbijat iz vsega je najlažje, najti boljšo alternativo z enakimi opcijami in specsi je malo težje. Seveda so baterije precenjene, je pa vsaj upanje, da niso samo reciklirane, kar je 80% ostalih no name.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

koyotee ::

Drugače pa... Ne sanjaj o kakih 20 letih, še vedno je made in China.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Samael ::

Aja, to sem spregledal :)

Machete je izjavil:

https://www.nitecore.de/beleuchtung/h-k...

Ima kdo kaj proti?

Ja. 21700 baterija (raje imam po potrebi dodatno manjšo/lažjo baterijo v žepu, kot večjo/težjo na glavi in 21700 je že res velika) in pa hladno bela temperatura ledice. Si res želiš imeti low CRI CW čelko? :)
Sam z razliko nekaterih tu ne potrebujem in ne želim prav vsako lučko v topli barvni temperaturi, ampak vsaj čelka pa naj bi bila res očem prijazna, al kaj?
Samael != Samuel

koyotee ::

Machete je izjavil:

Lej, šale zbijat iz vsega je najlažje, najti boljšo alternativo z enakimi opcijami in specsi je malo težje. Seveda so baterije precenjene, je pa vsaj upanje, da niso samo reciklirane, kar je 80% ostalih no name.


Sej no name baterij se ne dobi, razen če kupuješ ultrafire in podobne. Vse samsung, panasonic, sanyo, lg... so kvalitetne.
A to ai drugače pojedel "the all knowing pill"? ;((
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

perci ::

Dobr, če hoče met nitecore, naj jo ima, tudi jaz imam par nitecore lučk.

Je pa res, da kakšne bistvene razlike proti astroluxom in sofirnom (vsaj po funkcionalnostih) ne vidim in mi zato ne upraviči cene x3-4.

Bi pa vseeno svetoval, da si kupiš še npr sp40 za zraven, pa jo imej za backup. Pa boš potem lahko realno primerjal.

Samael ::

Saj po drugi strani pa, naj jo kupi, če jo želi. Tako bo preplačal vsaj kakovostno lučko, namesto da bi nekakovostno, kar ni nič kritičnega :) In verjetno mu bo služila povsem OK.
Edino tale CW (in ta lučka ima res precej HLADNO, že skoraj modrikasto ledico) zna biti marsikomu moteča oz. zdaj, ko sem ravno omenil "skoraj modrikasto", najbrž večini :)

Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Machete ::

Saj vas razumem, samo polno kritik, malo alternativ mi ne pomaga :/
Svetloba sem videl, da je hladna. Ne vem koliko je to zoprno.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Samael ::

Machete je izjavil:

Saj vas razumem, samo polno kritik, malo alternativ mi ne pomaga :/
Svetloba sem videl, da je hladna. Ne vem koliko je to zoprno.

Ni zlonamerno in ne kritiziramo tebe, le tu smo navajeni, da svetujemo v sklopu optimalenga price/performance in ja, tudi jaz imam rad Nitecore lučke, ampak ta je res draga in za to, kar ponuja ne opraviči cene oz. se nam zdi, da jo boš krepko preplačal, po drugi strani, pa če si sam nekaj močno želim in si lahko to privoščim, me nič ne ustavi, četudi ob racionalnem premisleku vem, da ni optimalno. Nekaj štejeta tudi osebno veselje in zadoščenje.
Seveda jo lahko kupiš, zakaj ne in ti bo gotovo dobro služila, ni pa to tako malo denarja za lučko, tako da pač pretehtaj.
Samael != Samuel

Machete ::

Ok hvala. Bom še malo pogledal.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Samael ::

Machete je izjavil:

Svetloba sem videl, da je hladna. Ne vem koliko je to zoprno.


Hladna svetloba se boljše obnese v megli in pa pri lučkah, kjer si želiš preko zgoščenega ožjega snopa domet (throw). Običajno je tudi sama svetilnost, merjena v lumnih, nekoliko večja, kot pri enakih ledicah toplejše temperature.
Topla svetloba je očem prijaznejša, zaznava objektov v okolici je hitrejša in je primernejša na krajše razdalje, pri bolj razpršeni svetlobi (flood). Pa nekoliko manj privlači insekte.

Ta lučka ima štiri ledice in tir lečo, ki lepo, prijetno, enakomerno razprši svetlobo (flood) je pa res precej precej hladna. Če je za verjeti temu, gre za kar 8271K, kar niti navadna bela ni več, ampak res že hladna modrikasta. Dokler o tem človek ne začne razmišljati oz. pogosteje zahajati v to temo, na to najbrž niti pozorn ni in je vse ok, zdaj pa boš, tako da sem ti mogoče nekoliko pokvaril uporabniško izkušnjo.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

firbec ::

Samael je izjavil:

po drugi strani, pa če si sam nekaj močno želim in si lahko to privoščim, me nič ne ustavi, četudi ob racionalnem premisleku vem, da ni optimalno. Nekaj štejeta tudi osebno veselje in zadoščenje.

Vrhunski odgovor, s katerim se popolnoma strinjam ;)

lubej1 ::

če se machete dopade nitecore, zakaj pa ne

vendar zgoraj omenjena čelka vsekakor ne spada v optimalen price/performance
za ta denar se dobi 3, 4 lučke ki so zgoraj omenjene in ne bodo 3, 4x slabše

LP

Okapi ::

Pri vsaki stvari je tako, da cena ne narašča enakomerno s kakovostjo in/ali zmogljivostjo, temveč precej hitreje.

Kar se tega tiče, so bile one Zanflare F1 za 10 evrov daleč najboljše.;)

Problem pa je, ker marsikdo kar enači višjo ceno z boljšo kakovostjo in/ali zmogljivostjo, kar pa nikakor vedno ne drži. Tisti nitcore za 100 evrov je mogoče boljši od katerekoli cenejše čelke, ni pa nujno. Poleg tega imajo te lučke več kot eno lastnost, po kateri jih lahko ocenjujemo, in različni uporabniki različno cenimo različne lastnosti. Tako da tudi če vse natanko izmeriš, ni mogoče reči, da je boljša od vseh drugih cenejših čelk, ker sigurno ni boljša v čisto vseh pogledih.

Ravno danes je poštar prinesel Wuben H1, za 26 evrov. Zelo spodobna čelka, všeč mi je recimo, da ima redčo ledico, za takrat, ko si nočeš pokvarit nočnega vida, bi pa vseeno moral kaj osvetliti. 4x dražji nitecore tega nima, tako da je lahko v vseh drugih pogledih boljši, pa je za resnejše "zvezdogledne" namene v bistvu neuporaben.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

matobeli ::

Nekaj predlogov:
Skilhunt H03 oziroma nova H04, več varjant, najlažja od vseh

Sofirn SP40, micro USB polnilec

Convoy H1, najbolj osnovna in najtežja, ampak tudi najcenejša, nima thermal protectiona, tko da skoz dela lahko na full, se pa segreje.

Sem imel skilhunt H02 dokler ni crknilo nekaj (oziroma še mam), lahko rečem da je nizka teža za hendlat res fina.
««
252 / 320
»»