» »

Konfiguracija računalnika za prevajalko

Konfiguracija računalnika za prevajalko

1
2
»

UrsaL ::

Hello, sem že nazaj. :)

Hvala za vse odgovore, se bom poglobila malo bolj v njih za vikend (upam), sem samo malo nahitro preletela. Bom potem še kakšna dodatna vprašanja postavla.

Ja, to glede dveh ali treh monitorjev se kar strinjam. Zaenkrat imam enega dodatnega 23-inčnega s tv-tunerjem (ki mi tut blazno prav pride). Zaenkrat bo dost, dokler imam še ta monitor na laptopu, potem pa kupim še enga, kar bo po moje čist v redu, ker slovarčki ipd. niso blazno velika okenčka oz. jih ne rabim čez pol ekrana in jih mam lahko na takem večjem monitorju ogromno odprtih. Če bo pa slučajno res kdaj treba, pa tut še 3. monitor kupim. :)

Aja, še glede denarja...
Če je naložba dobra in se mi bo splačala, sem pripravljena dat tut 200 evrov več kot stane npr. tisto, kar je "zadovoljivo". Ne bi pa kupovala nekaj, kar v bistvu ne bom nikoli rabila. Aja, pa tudi ne bi ga rada že čez 1,5 let zamenjala, ker bo šla tehnologija tako naprej, da bo že praktično neuporaben.

Se oglasim.
Hvala še enkrat!
LP!

janezek67 ::

UrsaL je izjavil:

Hello, sem že nazaj. :)

Hvala za vse odgovore, se bom poglobila malo bolj v njih za vikend (upam), sem samo malo nahitro preletela. Bom potem še kakšna dodatna vprašanja postavla.

Ja, to glede dveh ali treh monitorjev se kar strinjam. Zaenkrat imam enega dodatnega 23-inčnega s tv-tunerjem (ki mi tut blazno prav pride). Zaenkrat bo dost, dokler imam še ta monitor na laptopu, potem pa kupim še enga, kar bo po moje čist v redu, ker slovarčki ipd. niso blazno velika okenčka oz. jih ne rabim čez pol ekrana in jih mam lahko na takem večjem monitorju ogromno odprtih. Če bo pa slučajno res kdaj treba, pa tut še 3. monitor kupim. :)

Aja, še glede denarja...
Če je naložba dobra in se mi bo splačala, sem pripravljena dat tut 200 evrov več kot stane npr. tisto, kar je "zadovoljivo". Ne bi pa kupovala nekaj, kar v bistvu ne bom nikoli rabila. Aja, pa tudi ne bi ga rada že čez 1,5 let zamenjala, ker bo šla tehnologija tako naprej, da bo že praktično neuporaben.

Se oglasim.
Hvala še enkrat!
LP!


Urša računalnik nov si bo kupila,
da jo hrbtenica ne bo gulila,
in ker nihče zastonj jo ne masira,
dodaten monitor sedaj še izbira.

Jedra 4 AMD ti kar kupi,
za 50€ razlike stranko pa olupi,
še 4 gb rama notri daj,
da slovar odprti imel bo prostorski raj.

Plata lahko je tudi DDR2 ramov stara,
a čas pri tem nadgradnje pač ne mara,
zato bolje prevod sodni je še naredit,
ker po plato DDR3 v trgovino it.

Grafika na plati naj 4200 radeon vsebuje,
da film na ekranu tekoče se še prikazuje,
ekrana 2 takšna plata lahko kar obdeluje,
s tretjim pa le očka gafa 5XXX lahko posluje.

Če pa doma čaka te maser,
ki računalniški je inštalater,
pa naj Windowse na obstoječi laptop inštalira,
ter delo punce na novo skonfigurira.

Prištedil ta bi ti denar,
računalničar pač lahko je car,
upam da navodila ta so jasna,
in da izbira tvoja res bo krasna.

P.S.: Verzi niso žaljivi, prosim da jih administrator ne briše.

energetik ::

Dobro ti kuješ verze. Tole je že kr konkretna pesnitev. :D

Meizu ::

Mater janezek, ti si res cel pesnik :) Daj objavi kaj, daj to v knjižno zbirko in začni ožemat denar :)

UrsaL ::

Evo, pa se je našel čas že danes...
Sicer imam čisto nov monitor, pa sem se "zaštihala", ker sem mislila, da bo delal na laptopu novi + stari. Te dni sem uporabljala samo tanovega in zdaj vidim, da na laptopu pač ne gre, če ne kupim še kaj ekstra.
Nima veze, čez 14 dni bo že nov comp.
Hvala za predloge, pesmica me pa ne moti. :)

Verjetno bom uporabila kaj "tišjega" in malo dražjega, ker mi je škoda vsakih 10 sekund, ko se mi mudi, pa se jezim, moti me pa tudi vsak šumček. Najbrž je res malo zapacan računalnik, samo je bil ene 4 mesece nazaj komplektno zrihtan (vse na novo naloženo), pa je bilo nekaj časa precej boljše, ampak očitno ni dorasel tako hitremu delu. Tudi defragmentiram ga kar redno in brišem temp. filese, ipd. Ni namreč probvlem v nekih zahtevnih programih, ampak v tem, da jaz delam ful hitro in mi težko sledi, včasih se pa kar za 30 sekund zgubi in mi iz enga zavihka na drugega skače celo večnost.

Vrat me je bolel zato, ker ima laptop tako nizko monitor, stol imam kar precej dober, ker me res izjemoma boli hrbtenica, pa še to takrat, kadar se mi "ne da" sedet na njem lepo. :)

Ok, thanks, guys. Bom upoštevala, razmislila in kupila nekaj optimalnega, pa probala izbrskat najnižje cene. ;)

Utk ::

Nabavi si sestavljeno mašino, Dell, HP, karkoli, ne pa nekaj kar skup pacajo študenti za 4 evre na uro. Bo delala dlje in tišje.

69charger ::

Kupiš sestavljeno mašino in preplačaš računalnik za 100EUR. Močan dvojedrn Athlon,3-4gb Rama,normalno plato in disk,osnovno grafično.

Utk ::

Wau celih 100 evrov, to pa res nekaj pomeni, če imaš računalnik s katerim nekaj delaš. Za igrce igrat je pa to seveda brez veze.
Potem si vsaj dokaj siguren, da je stvar dobro skup zložena, dobro ohišje, napajalnik, diski lepo prišraufani, da jih sploh ne slišiš, itd. Vsaka napol resna firma kupuje samo sestavljene računalnike. Sej še zmeraj daš lahko not večji disk, boljšo grafično, če ti je do tega.

bedak ::

Kaj takega morda?
Grafične niti ne rabiš, procesor je pa fajn

http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ra...

Steinkauz ::

Jan-Krof WTF?
Quadro grafa, jesus no
Najbolš da kr kej tazga nabavi:
http://cgi.ebay.com/ALIENWARE-i7-ALX-UP...

bedak ::

hehe, jah tko so ga sestavl :P

eh je mnogo sestavljenih računalnikov (win7 zraven), recimo:
http://www.mlacom.si/artikel/47100/Racu...
http://www.mlacom.si/artikel/47101/Racu...
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ra...
http://www.mojcomp.net/index.php?page=s...
http://www.mojcomp.net/index.php?page=s...
http://www.mojcomp.net/index.php?page=s...


robe kukr češ :) po mojem garantirano dela brez problema

teli zgledajo tudi odlično:

http://www.mojcomp.net/index.php?page=s...
http://www.mojcomp.net/index.php?page=s...

tale je po mojem najbolši sestavljen:
http://www.mojcomp.net/index.php?page=s...

sam majo pa lc napajalnike (mene ni prepričal v tišini)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bedak ()

Daedalus ::

Ma jezus no. 15" prenosnik s HDMI out, nekim dualcore procesorjem, 4GB rama za preseravanje, zunanji monitor pa že ma. Winze se dobi večinoma poleg. Pa ima spodoben računalnik, ki ga ni problem kdaj s sabo kam nest, če se pojavi potreba. Pa seveda, dokupi 3 letno garancijo. Tretji monitor? Rajši nov 24" s primerno resolucijo.

Pa računalniki (v nasprotju z generalnim prepričanjem) niti pod razno niso po 1.5 leta neuporabni in za zamenjat. Karkoli ima danes dualcore procesor in 4GB rama je dobro za naslednjih 3-5 let. Če le nisi na fps-je vsekan gejmer. Ali pa resno rabiš veliko procesorske moči... sam takih je resno malo.

@Jan - QFX grafike so za profi grafičarje. Ne pa za Word, internet in občasen film.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

bedak ::

vem da je QFX za profi to je bilo malo heca :D

janezek67 ::

Od nekdaj so hitre prevajalke slovele,
a hitrejše od Urše bilo ni nobene,
računalnik počasen vsak je umiral,
ko prevod iz angleščine po njem je maširal.

Urša računalnik svoj je negovala,
na vsake 4 mesece windowse nove dala,
temp se brisal je vsak dan,
a računalnik bil še vedno je zaspan.

Ko zabolela jo je hrbtenica,
pa pravi da se dela ji krivica,
zdaj počasneta treba bo zamenjati,
načrt za novega arhitektom tule dati.

Forum naš tule zdaj modruje,
in od muke še verze kuje,
ali je za punco dobra vsaka že mašina,
ali naj njeno delo prevzame I7 limuzina.

Mogoče še en predlog zate - poglej še tele HP Renew pri So.d.o.o.
http://www.so-doo.si/index.php?page_lan...

Firma je drugače solidna, pošljejo hitro in so prijazni. Garancije je le eno leto, sedaj dajo zraven tudi operacijski sistem (če si SP, je dobro, da ga imaš zraven), pa tudi tipkovnico in miš. Tipkovnica je po mojem neuporabna, posebno če dobiš kak franzoski model - pride preveč nalepk. Kar se tiče jezika, de pa vsaj pri Winsih da zmeniti za jezik.

Za tebe pridejo v poštev računalniki, ki so tu nad 400EUR, izogibaj se slim modelom (sam imam enega, a se je grafična notri pregrevala in mi je šel tudi disk - seveda po enem letu). Sedaj imam notri WD green disk in uporabljam interno grafo, pa gre. Tudi tistip touch računalnikom se izogibaj, ker ne rabiš takih računalnikov.

Normalni pavilioni ali pa HP DX7500 so pa v redu. Slednji so zagotovo precej zanesljivejši, so pa glede na podobno ceno malce manj zmogljivi. Je pa cena teh računalnikov in zmogljivost za tvoje delo zelo ugodna (če ne boš uporabljala 3 ekranov).

Osebno bi vzel tistega HP 7500 za 450EUR, ali pa one pavilione Q9300 ali celo I7. Odvisno, koliko si pripravljena za PC dati. Drugače pa zaloga hitro poide, tak oda ti linkov na modele ne morem dati (op. so pa hitro tudi novi). Računalniki so solidni, niso namenjeni za gaming in navijanje, za tvoje delo pa skoraj idealni. Pa tudi poceni so.

Zgodovina sprememb…

bedak ::

res bi blo fajn izvedeti budget ;)

Meizu ::

Utk je izjavil:


Potem si vsaj dokaj siguren, da je stvar dobro skup zložena, dobro ohišje, napajalnik, diski lepo prišraufani, da jih sploh ne slišiš, itd.


Yeah right.

69charger ::

Če kupiš sestavljen računalnik pri kakšni unknown firmi sploh ne moreš biti ziher kaj je noter,po možnosti fašeš še kakšno fake plato.

Tale računalnik ima dobro ceno in ima vse kar rabiš: LINK

Zgodovina sprememb…

noraguta ::

sem nekej preh na forumu opazil jaezkovo povezavo na so , pa kljub temu , da sam sestavim kiššto prav na hitro me je zamikala tišina, sedaj imam mašino nekje dve ure za zelo spodobno ceno (i5 z5o 6g 1t diska , grafična pač ni omembe vredna ) cca 590EUR z win wred. pa moram reči da sem impresioniran. vsaj jaz sem za nekaj podobnega naračunal 300EUR več + tega da bi nekaj investiral še v tišino , je pa res , da kake hude grafične kartice pač ne morem potlečit v ohišje že zaradi napajalnika ne.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Glodko ::

Za informacijo. Sam pišem trenutno iz Mac minija (2,53Ghz CPE, 320GB HDD, Nvidia 9400). Mini ima vse komponente vzete iz prenosnika. Trenutno na njemu laufajo virtualno XP-ji preko VirtualBox-a, špila muzika preko iTunes, laufa Adium (MSN), odprt FF z 20 zavihki, programiram v NetBeansu, odprt Mail klient, 4 dokumenti odprti z Pages (a.k.a. Word), 2 odprta PDFja preko Preview-a in film na pavzi v VLC. Zgolj za primerjavo kaj vse se da delat istočasno na povprečni "laptop mašini".

Utk ::

Meizu je izjavil:

Utk je izjavil:


Potem si vsaj dokaj siguren, da je stvar dobro skup zložena, dobro ohišje, napajalnik, diski lepo prišraufani, da jih sploh ne slišiš, itd.


Yeah right.

Jaz nisem govoril o tronih :)

janezek67 ::

noraguta je izjavil:

sem nekej preh na forumu opazil jaezkovo povezavo na so , pa kljub temu , da sam sestavim kiššto prav na hitro me je zamikala tišina, sedaj imam mašino nekje dve ure za zelo spodobno ceno (i5 z5o 6g 1t diska , grafična pač ni omembe vredna ) cca 590EUR z win wred. pa moram reči da sem impresioniran. vsaj jaz sem za nekaj podobnega naračunal 300EUR več + tega da bi nekaj investiral še v tišino , je pa res , da kake hude grafične kartice pač ne morem potlečit v ohišje že zaradi napajalnika ne.


Mašina ni ravno za navijanje - je računalnik za zanesljivo in normalno delo. Kakšen ATI 5670 bi zagotovo šel noter, mogoče še tudi 5770. Več pa žal res ne.

noraguta ::

sej ne rabš na navijat , čes normaln.... pr teh prucesorjih po moje ne..
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

GamingFish ::

Ljudje...

ženska rabi en pocen (ne glih) računalnik za delo ne pa neko mašino kot je napisala že v prvem postu. Vi pa kle neki razpravlate o navijanju pa eni kar gamign mašine za igrce igrat gor limate....
Se opavičujem za napake v postu...

BlaY0 ::

Jaz bi na njenem mestu raje kot v kišto investiral nekaj več denarja v dober monitor, miško in tipkovnico. Kišta je vsaka (pre)dobra, tudi za 300 EUR. V monitor se splača investirati, ker je škoda oči, in ker se ga ne menja ravno na dve leti. Dober 27" s 5 let garancije (Dell U2711) pride recimo 940 EUR. Na 27" gresta lepo dve A4 strani. Dobro tipkovnico in miško se tudi splača, ker imaš samo dve zapestji in tudi teh reči ravno ne menjaš vsako leto. Za kišto je pa čisto vseeno, če enkrat na dve leti daš 300 EUR za novo.

djordjevic ::

No, ja, to spravi tudi na 24", pa ji ni treba dati celega premoženja za monitor.
No grave is deep enough to keep us in chains.

BlaY0 ::

Zakaj ne? A za televizijo se pa da jurja brez problema? Sam si govoril o amortizaciji... 5 let premium panel NBD garancije. V petih letih ga bo pa ja zamortizirala. Pa ne samo na papirju ampak tudi dejansko. Če ti gre monitor po gobe (crkne ali dobi kak mrtev pixel) samo pokličeš, naslednji dan ti pripeljejo drugega in tvojega odpeljejo. Če že nočeš 27" monitorja, pa pač nabaviš 24" U2410 za 500 EUR in 3 leta NBD garancije.

Druga varianta je pa storitev - lizing računalniške opreme. Vse najameš in se ne ubadaš s tem kakšen procesor je v kišti in koliko bo vreden čez dve leti...

bedak ::

ko bo želela monitor kupovati bo rekla, dotlej pa če želi res ornk mašino, pa da se ji ne gre za grafiko, more povedat samo še budget ;)

BlaY0 ::

Zato pa pravim, 300 EUR je čez glavo zadosti za kišto. Ta kišta bo po enem letu vredna 150 EUR. Tista za 600 EUR bo pa po enem letu vredna 300 EUR. Kaj je torej bolje... v enem letu skozi okno vreči 150 EUR ali 300 EUR?

bedak ::

ne morš zdej gledat koliko bo kaj vredno čet eno leto, js sm kupu računalnik za nekdanjih 180 jurju pa je zdej vredn mogoče 200EUR pa kaj nej

BlaY0 ::

Zakaj ne moreš gledat? Zato ti pa pravim, da je bolj smiselno, da vsake dve leti nabaviš kišto za 300 EUR kot pa enkrat na 5 let kišto za 1000 EUR. Čez dve leti ono za 300 prodaš za 150, ti pa tvoje po petih letih definitivno ne boš prodal za 200 ker je nihče ne bo kupil. Še za 100 je ne bo nihče kupil, kvečjemu če imaš cajt/živce in jo prodajaš po delih...

bedak ::

uf če boš pa ti čez 2 leti kišto ki si jo kupu za 300EUR prodal za 150EUR si pa res faca :)

BlaY0 ::

Do sedaj sem jo vedno... zate pa verjamem da si jo težko, ker imaš zgrešem pristop k temu kaj se "splača" in kaj ne. Če enkrat na 5 let nabaviš top mašino je ta mašina top samo eno leto, naslednje leto je povprečna, naslednja 3 leta je pa že poden, če pa na dve leti nabaviš solidno povprečno mašino si pa skozi v zlati sredini in se ravno zaradi tega ne obremenjuješ koliko na leto izgublja na vrednosti...

Saj meni je v bistvu vseeno... govorim/pišem iz izkušenj, če pa kdo misli, da se bolj splača nabavljati po komponentah (top), vsako leto kaj dokupiti in dograditi, naj pa pač tako misli in tako dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

djordjevic ::

BlaY0 je izjavil:

Če že nočeš 27" monitorja, pa pač nabaviš 24" U2410 za 500 EUR in 3 leta NBD garancije.

That's what I was talking about. ;) In nikar tako žolčno, prosim.
No grave is deep enough to keep us in chains.

bedak ::

js ne gledam na to kaj se splača, ampak da bom neki stvar imel malo dlje, ne le 2 leti

BlaY0 ::

OK.

bedak ::

hehe
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nakup SSD diska (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6812807 (8975) Blinkys
»

Kateri monitor

Oddelek: Pomoč in nasveti
121963 (1621) barocco
»

Katero grafično kartico od 150€ do 160€?

Oddelek: Kaj kupiti
232506 (1961) polde66
»

Ali bo dober računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
895480 (3968) DeathKiller
»

kater prenosnik do 700-800€?

Oddelek: Kaj kupiti
71283 (1148) G_mAn

Več podobnih tem