» »

Pisanje knjige

Pisanje knjige

tadvet ::

Živjo

Jst bi potreboval predloge in "pomoč"!

Zanima me na kaj moram bit pozoren pri pisanju knjige, kako se tega sploh lotiti itd.. ?

Idejo o čem bom pisal že imam!

hvala

Avenger ::

A deeeeeejj.... Lej, če vtipkaš "how to write a book" (Z navednicami) v googla, ti vrže ven 169.000 strani. Kje misliš da je več ljudi napisalo knjigo, tam ali tu na slo-techu?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

bluefish ::

Za začetek ne prezri slovnice. Da, lektorjev je ko listja in trave, pa vseeno.

noraguta ::

tadvet je izjavil:

Živjo

Jst bi potreboval predloge in "pomoč"!

Zanima me na kaj moram bit pozoren pri pisanju knjige, kako se tega sploh lotiti itd.. ?

Idejo o čem bom pisal že imam!

hvala

hrbtenico - vretenca - mišice - koža - puder.
če delaš v prvo. najtežje pri tektih nad 50strani je , da ne oddtaveš kamor nočeš in ni delo nikoli končano. vsaj člankov se nekako tako lotevam res pa , da imajo predestinirano strukturo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

TGolcar ::

Nism sicer pisal nikoli ... Ampak, če bi se kdaj spravil, mi je všeč ideja o sponatnem pisanju :P. No ja, najboljš da začneš pisat x], kakor ti pade na pamet. Konc koncev lah vedno popraviš če ti ni všeč ;)

shark_nm ::

kakšna knjiga pa naj bi to bila? znanstvena, roman, otroška....?

noraguta ::

TGolcar je izjavil:

Nism sicer pisal nikoli ... Ampak, če bi se kdaj spravil, mi je všeč ideja o sponatnem pisanju :P. No ja, najboljš da začneš pisat x], kakor ti pade na pamet. Konc koncev lah vedno popraviš če ti ni všeč ;)

saj je možno samo zadevo je zdravo končat. misli bluzijo življenje pa ne gre linearno. dobro je imeti vsaj osnovno ogrodje narisano. v ostalem lahko izpade kot razvlečena poezija, je pa vprašanje ciljev kako se misliš lotit in česa.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Yohan del Sud ::

Kot profi bi ti rad svetoval, ampak malo več podatkov bi rabil (kdo, kje, kaj, kako, zakaj).

Predvsem, za koga boš pisal. Zase (ego, reference), za splošno publiko (reference, altruizem), za denar (dobiček, preživetje)? Zelo težko za vse hkrati. Drugače se piše in izdaja leposlovje, enciklopedije, liriko, priročnike, šund ... Razmisli malo. Za čisto tehnične zadeve v vseh fazah sem na voljo tudi na ZS, če bo kaj morda preveč osebnega v nadaljnih vprašanjih. Ideje so hitro zlorabljane v tem fohu.
www.strancar.com

tadvet ::

shark_nm je izjavil:

kakšna knjiga pa naj bi to bila? znanstvena, roman, otroška....?



roman

shark_nm ::

Najprej si naredi očrt vsega... Morda celo kako belo tablo in tiste flomastre, kamor pišeš ideje, brainstorm, rdečo nit, gesla... V očrtu si naredi nekako priprave imena kdo je kdo s kom je povezan, kakšna je njegova zunanjost, značaj, kje vse naj bi se zgodba dogajala, oriši si kraje kjer se bo zgodba dogajala, naredi si kratko novelo tipa film v 30 sekundah. Vse to imej vedno pred sabo in se drži le tega, zgodba naj ne skrene iz začrtane poti, saj takih romanov resnično ni prijetno brati, ko marskido pogrunta, da je bilo nekaj na silo vključenega. aha Pri tistih očrtih je tudi kak miselni vzorec krasna zadeva. Aha pa za pisanje morda premisli o programu Dramatica Pro ali pa power writer...

c0dehunter ::

Evo, tule maš primer kako dobro "knjigo" lahko napiše amater (upam da R33D3M33R ne bo zameril reklame :P)..

Jezik in tehnika pisanja sta mi legendarna, pa tudi zgodba.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

tadvet ::

hvala za predloge !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako izdati knjigico za otroke (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7913318 (8258) Monderlin
»

Google se je poravnal z založniki glede Google Books (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
13526281 (24067) Okapi
»

Knjiga v nastajanju

Oddelek: Loža
436498 (5262) leiito
»

Programi za pisanje knjig

Oddelek: Programska oprema
345850 (5073) Matev
»

Umetna inteligenca - tema seminarske

Oddelek: Loža
101336 (1101) overlord_tm

Več podobnih tem