» »

Katero matično ploščo?

Katero matično ploščo?

meandmouse ::

Pozdravljeni!

Sem pred nakupom novega i5 računalnika. Edina dilema je matična plošča. Za njo sem pripravljen dati okoli 160EUR + - 10EUR. Gledam Asusove in Gigabytove plošče,rad bi da ima tudi usb3 priključek in solidne navijalske sposobnosti. Gledam med modeloma ASUS P7P55D-E ter Gigabyte GA-P55A-UD4 (rev. 1.0). Katero bi mi vi priporočili oz. bi mi priporočili mogoče kateri drug model?

Hvala za odgovore.

Xserces ::

Gigabyte uzem...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Kleemen ::

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/m...

Tole bom jaz verjetno nabavil. Kakšna je sploh razlika med to in P55A? Ker v ceni je kar velika razlika...

Xserces ::

:) ena je za amd ena za intel?:D ta k si dau link je za AMD ;)
ce bi kupoval za amd bi pocakal ker pride 890X chipset;):D
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Kleemen ::

Xserces je izjavil:

:) ena je za amd ena za intel?:D ta k si dau link je za AMD ;)
ce bi kupoval za amd bi pocakal ker pride 890X chipset;):D


Uh pardon... Sem se malo zmotu. Tole sem mislil, enaka kot zgornja, samo UD3:

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/m...

Xserces ::

prvo...UD3 ne podpira SLI & CFX ampak samo CFX
drugo... manj vhodov in izhodov na back panelu;)
tretje... UD4 ima vec VRM (Voltage regulator module)
potem UD3 ima 2xPCIe ... 1 PCIe x16 in drugi x4
UD4 ima x16 in x8
(CFX ali SLI x16 in x4 je slabse kot x8 x8)

se kaj;)?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

meandmouse ::

Vprašal bi še kakšna je dejanska razlika med tema dvema ploščama?


Plošča 1

Plošča 2

bluefish ::

http://www.gigabyte.com.tw/Products/Mot...

Druga ima USB 3.0, prva pa odsotnost tega in dodan ATA priklop za disk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

meandmouse ::

Xserces

Kaj je pa z Asusovo narobe, da mi predlagaš gigabyte?

kos1 ::

punci je crknil Dell, ki ga je kupila samo zato, da bo nekaj casa mir.
glej ga zlomka, crknila je maticna, na servisu ni nic na zalogi..
tako sem pravkar skompletiral za njo novi comp:
Gigabyte 55 U2
i3/530
Patriot 4GB
WD black serija
grafa Gigabyte GT220
...
Gigabyte je po dveh dnevih sla nazaj prodajalcu, ker je v okvari..

komu zaupati? sami se odlocite, jaz bom ob naslednjem nakupu zase zvest Asusu se dalje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kos1 ()

Xserces ::

isto ASUS pri meni...:S kupu za 120EUR imeu 1 tedn crknl use skp... plate ni blo in so mi ponudil da lahko vzamem nekaj za 100EUR... dau 120... dubu 100...ampak potem sem vzel ASUS P7P55D ampak mi je blo po 1 tednu zal...:S namrec 8 USB portov je priklopljeno na 1 HUB (500mA)... dokaj porazno...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

kos1 ::

Xserces: kako se to vidi(kako se ve) , da je 8 USB-jev priklopljeno na 1 hub? a je ponavadi manj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kos1 ()

Xserces ::

jst mam slusalke cez USB in ko dam slusalke na backpanel in pa misko pa tipkovnico kar pride poraba vse skupaj 700mA (500mA max) Speedlink (500mA), mx518 (98mA) , tipkovnca (100mA) mi ne dela tipkovnica ali pa slusalke...

potem dam tipkovnico na PS2 port mi slusalke delajo samo za musko:D smesno ampak res... ko prizgem film ki ima visji bit rate in pa kvaliteto se racunalnik ugasne... tako da morm furat slusalke na front panelu...

Problem z matično ploščo P7P55D moja tema glede tega...

zato pa zdej nkol vec ASUS ... samo se MSI,GB,DFI...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

kogledom ::

@Xserces
Samo kako pa veš, da ostale firme nimajo enako? Se strinjam, da je slabo narejeno na tvoji matični (verjetno na večini), samo kako in kje preverit pred nakupom za ostale, tudi drugih proizvajalcev?

Xserces ::

Gigabyte ...
3x USB Power Boost
GIGABYTE P55A-series motherboards feature a 3x USB power boost, delivering greater compatibility and extra power for USB devices. GIGABYTE's unique USB power design is also able to efficiently regulate output over the full voltage range, which greatly enhances USB device compatibility. In addition, dedicated lower resistance fuses ensure lower voltage drops, and provide more stable and plentiful power delivery.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

kogledom ::

tnx

zupanman ::

Pozdravljeni!
Nekaj časa nazaj sem naročil matično ploščo GA-MA785GM-US2H, AM2/AM2+/AM3 a je po informacijah mimovrst nemorejo dobiti -.- Lahko bi jo naročil iz druge trgovine samo bom še enkrat vprašal če mi kaj drugega predlagate..? Uporablav pa bom CPU AMD Phenom II X4 965 BE, za grafično imam trenutno ATI HD 5750 samo sem rezmišljav za nakup nove, boljše ATIjeve in pa tudi kasneje bi dodav še eno in naredil CrossfireX. Zato katere matične mi svetujete za vse to tam nekje od 70-100EUR?

ERGY ::

Kdaj si pa naročil ? Meni je včeraj po telefonu uslužbenec potrdil, da je matična še na voljo v skladišču. Danes pa dobim isto sporočilo od nabavnega referenta :)

zupanman ::

Nekaj dni nazaj... Skos je pisalo da je na zalogi nekje drugje, nato da bo prišlo čez 2 tedna. Sedaj pa da ne bodo morali dobiti. Na mimovrstah pa še vedno piše 2tedna -.- Čudno... Aja pa pozabu sm na pisat če mi predlagate kero matično za uporablanje DDR2 ramov =) LP

st0jko ::

@zupanman

Vzemi raje 955BE in ga navij na frekvenco 965BE. Z plato, ki jo nameravaš nabavit, bo to kot sprehod v parku. Prihranjen denar raje investiraj v 5770.
keks?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: st0jko ()

ERGY ::

st0jko je izjavil:

@zupanman

Vzemi raje 955BE in ga navij na frekvenco 965BE. Z plato, ki jo nameravaš nabavit, bo to kot sprehod v parku. Prihranjen denar raje investiraj v 5770.


Samo njega zanima katera matična je temu primerna za DDR2 rame in AM3 podnožje, ker za tisto zgoraj nimajo podatka o dobavljivosti v mimovrste :)

zupanman ::

Sem že naročil 965 BE. 20EUR mi ne pomeni res nekakšne izgube =) Zaenkrat ne bom še nič navijav ker sem še amater v tem in nisem nekilo niti sprobal :P Zato morda kasneje... Drugače pa ja, katera matična bi bila morda še boljša od te? Gledal sem kar dobre v istem cenovnem razredu k imajo tudi 2x režo za grafično ki dovoljuje CrossfireX. Samo imajo vse DDR3 :S Sam pa rabim DDR2 ker sem ravno kakšen mesec nazaj kupil 4gb DDR2 za ta računalnik ki ga imam sedaj in je šlo kar nekaj denarja. LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gaming pc (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
21833697 (29393) bedak
»

PC do 1000€

Oddelek: Kaj kupiti
241334 (923) st0jko
»

MATIČNA: LGA 1156

Oddelek: Kaj kupiti
434472 (4215) boost3
»

gamer comp za 850e

Oddelek: Kaj kupiti
243878 (3711) Mitja358
»

Sestavljam si računalnik- kaj kupiti ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
514225 (3386) energetik

Več podobnih tem