» »

Podaljšanje wireless omrežja

Podaljšanje wireless omrežja

dakar007 ::

Pozdravljeni!

Potrebujem pomoč pri podaljšanju dometa mojega wireless omrežja.
V sosednji stavbi bi rad namestil IP nadzorno kamero. Objekt je od hiše oddaljen cca 25m. Imam router Speedtouch (amis), kateremu se ne da zamenjat antene.

Vsak nasvet zelo dobrodošel....

David

toxius ::

dakar007 je izjavil:

Pozdravljeni!

Potrebujem pomoč pri podaljšanju dometa mojega wireless omrežja.
V sosednji stavbi bi rad namestil IP nadzorno kamero. Objekt je od hiše oddaljen cca 25m. Imam router Speedtouch (amis), kateremu se ne da zamenjat antene.

Vsak nasvet zelo dobrodošel....

David


kupiš si 2 poceni Linksys routerja WRT54GL (toplo priporočam) in si na oba namestiš drug firmware DD-WRT in potem enega priklopiš s kablom na modem od amisa drugega pa neseš v drugo stavbo, s tem da tega prvega čim bolj približaš tistemu drugemu (drugače moraš kupiti 3 routerje) in potem si postaviš WDS - wireles distribution service ali po domače brezžično omrežje povezanih routerjev med sabo...

cena naložbe za 2 routerja 100€, za 3 150€...
V kolikor pa ne znaš sam narediti pa se priporočam (lahko pošlješ zasebno sporočilo in se dogovoriva)...

dakar007 ::

Hvala za odgovor!

Kako daleč narazen pa sta lahko ta ruterja. Če sem prav razumel speljem prvega na balkon in drugega na zunanjo stran delavnice, tako da med njima ni ovir...

toxius ::

dakar007 je izjavil:

Hvala za odgovor!

Kako daleč narazen pa sta lahko ta ruterja. Če sem prav razumel speljem prvega na balkon in drugega na zunanjo stran delavnice, tako da med njima ni ovir...


v DD-WRTju se da "navit" moč signala oz. povečat, zdej če je problem vlečt kabel do balkona je bolj elegantna rešitev s tremi ruterji...

Po navadi so ruterji nastavljeni na zakonsko določeno moč signala in imajo rezerve še 30 - 40% svoje moči, tak signal če ni ničesar vmes bo znal 20m delovati BP, s kolegom sva imela jaz v 1. nadstropju bloka in on v sosednjem bloku v 6. nadstropju in vmes je nekaj metrov parka, se pravi ene cca 30m zračne razdalje in je delovalo (ampak je moral biti na balkonu)...

tomi500 ::

živ
jaz bi se tudi priporočil za pomoč pri nastavitvi wdsa med dvema linksysama. lahko na zasebno.

5er--> ::

Imaš vodiče na uradni ddwrt strani.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problemi in težave z vzpostavitvijo domačega wifi omrežja

Oddelek: Pomoč in nasveti
141687 (1431) SeMiNeSanja
»

Powerline + wireless router pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
51438 (1318) ludbe
»

Povezava 3 ruterjev linksys wrt54gl

Oddelek: Pomoč in nasveti
151825 (1440) Bakunin
»

Ojačanje dometa in kakovosti Wi-Fi signala

Oddelek: Omrežja in internet
2013498 (12871) 123_meni
»

Zasteklitev balkona (poceni)

Oddelek: Loža
1017900 (15575) Vanich

Več podobnih tem