» »

Na Blu-raye gre 33,4 GB

1
2
»

Mr.B ::

Zgodba je verjetno enaka. SAZAS rekel, da plačaš avtoske subvencije SAZAS-ove uprave, z dodatno obremenitvijo pri nakupu medija, kot je CD, DVD, disk, in še kaj. A nikakor te to ne opraviči pred zakonom, ko potegneš komad iz vsemrežja.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

BigWhale ::

Citat. Ali ne obstaja.
Za razliko od raznih forumskih znalcev sem zakon o avtorskih pravicah ne le videl, ampak tudi večkrat prebral.
Odvetnik sicer nisem, zato bi z veseljem tudi prebral razlago enega.


50. clen ZASP dovoljuje reprodukcijo v treh izvodih za lastno uporabo. Vsaj tako si ga jaz razlagam, ce sem se pa kje zmotil pa me zanima obrazlozitev. :)

Za racunalniske programe je pa se enkrat posebaj napisano, da lahko naredis dve rezervni kopiji v 114. clenu.

MrStein ::


50. clen ZASP dovoljuje reprodukcijo v treh izvodih za lastno uporabo. Vsaj tako si ga jaz razlagam, ce sem se pa kje zmotil pa me zanima obrazlozitev. :)

A piše kje kot pogoj nakup CD-ja? No vidiš.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BigWhale ::

Ne razumem kaj bi zdaj rad povedal? Da si lahko kdorkoli naredi kopijo za lastno uporabo? Ne, to si ne sme, saj ti pise:

"na katerem koli drugem nosilcu, če to stori za privatno uporabo, če primerki niso izročeni ali priobčeni v javnosti in če pri tem nima namena dosegati neposredne ali posredne gospodarske koristi."

Hm, tole jaz razumem kot tako, da lahko stvar reproduciras, ce ni javna. Torej ce ti nekdo napise in uglasbi eno pesem in se posname in ti jo da na CDju.

Ce je pa stvar bila kadarkoli objavljena v javnosti, pa te pravice nimas.

MrStein ::

Če vzameš CD (recimo od strica), in narediš privatno kopijo (zase), je to legalno. Po zgornjem členu (številko si sicer pozabil napisati).
Ali če posnameš z radija.

Nič ne rabiš CD kupit.

Zdaj naj kdo bolj spoštovan to napiše (ala Matthai), da ne bomo toplo vodo odkrivali ves mesec.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BigWhale ::

To je v 50. clenu, je pa ta clen mal cuden. Za javne ustanove explicitno pise, da lahko naredijo kopijo iz lastnega primerka, za ostale pa velja zgoraj citirani del.

Mocno dvomim, da je nekdo mislil tako napisati, da od strica ali pa od prijatelja pa lahko kopiram.

MrStein ::

Pol pa me toži, ker sem to že žnj-krat naredil.

(razen tega sem bral tudi strokovne članke na to temo, ampak zgleda se vse to odbije od tebe kot metki od Supermana...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

BigWhale ::

Nehi zdej mulo kuhat, no. Kdo ti pa kaj hoce? :))

A lahko das kak URL do teh strokovnih clankov. Tudi mene zanima cela stvar in ce je kje kak pravni pogled na celo zadevo ali pa se bolje, ce je vse skupaj ze preizkuseno na sodiscu bi rad to videl.

MrStein ::

Kuham kvečjemu večerjo... ;)

Člen 50 ZASP je precej jasen:
če to stori za privatno uporabo, če primerki niso izročeni ali priobčeni v javnosti in če pri tem nima namena dosegati neposredne ali posredne gospodarske koristi.

Nikjer ne piše, da moram prej CD kupit. Tak da je teža dokazov na tebi.
(sicer ne rabiš ne vem kakega truda. Po tvoje bi potem bilo ilegalno snemat muziko z radija)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sony in Panasonic pripravljata optične medije s 300 GB (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
5318606 (15495) spamer
»

320-gigabajtni Blu-ray disk

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
434549 (3392) driver_x
»

Specifikacije za Blu-ray bodo prenovljene

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
53053 (2431) madviper
»

HD-DVD pridobiva?

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
436061 (4293) Stepni Volk

Več podobnih tem