» »

računalni za cca 1000 €

računalni za cca 1000 €

evalkadi ::

Pozdravljeni!
Kupujem nov računalnik, ki ga bom uporabljal za adobe Photoshop in InDesign. sin bi še igral kakšno igrico, hčerka pa bi povezala računalnik z LCD televizorjem in si ogledala kak film. Imel bi tudi zunanji disk, za sranjevanje fotografij in bi želel imeti hitro pevezavo (USB 3.0 ali eSATA 6 Gb/s).

Sam sem si sestavil tole:
-Intel core i7-860
-2x Corsair XMS3 DIMM Kit 4GB PC3-10667U CL9-9-9-24 (DDR3-1333)
-Sopphire radeon HD 5750, 1024MB
-ASUS P7P55D-E Pro (USB 3.0, eSATA 6Gb/s)
-Sony NEC Optiarc AD-7240S, SATA
-Antec P183 schwarz
-Corsair TX 650W ATX 2.2
-2x Wester Digital Caviar Black 640GB, SATA II (V RAID 0)

Takšna sestava pride po cenah iz Gaizhals okroglo 1000€. To bi bila tudi približna cena, ki bi jo bil pripravljen dati.
Zanimajo me vaša mnenja.

Lp, Ernest

dmk ::

Ne vem če rabiš 8GB RAMa!?! Raje vzemi namesto 4GB en SSD disk za sistem in to!?
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

worxer ::

am, kr ql, sam 8gb rama je pa res vlko :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: worxer ()

evalkadi ::

Za RAM navijam zato, ker delam v Photoshopu in če oblikujem kakšne večje strani ima moj sedanji sistem kar velike probleme. Na Dpreview forumu sem že večkrat opazil, da imajo nekateri procesor i7 920 in 12 GB RAMA.

Jaz v takšno skrajnost ne bi šel(predvsem zaradi denarja). Računalnik pa kupujem za malo daljši čas in če bo šlo bom v tem času že nabavil kakšen DSLR z npr. 24 mio pik in če slikaš v RAW formatu so to zelo velike datoteke.

Za SSD pa se mi zdi, da so še predragi.

Najprej sem že imel sestavo z : Intel X25 -G2 Postville 80 GB in
2 x Samsung SpinPoint F3 1000 GB vezano v RAID 1
Tu sem razmišljal, da bi na SSD disku imel programe in Windowse in dva diska vezana v RAID 1, tako, da bi imel svoje fotografije bolj varno shranjene.

Življenje je sestavljeno iz kompromisov in nekaj bo treba črtati,
da ne bo cena previsoka.
Če bo padel še kak nasvet, bom zelo vesel.

Lep pozdrav!
Ernest

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: evalkadi ()

dmk ::

si kar dobro sestavil se mi zdi :)
edino lahko še pogledaš na gcomputers za cene ker majo take kot v nemčiji so pa pri nas.
edino take plate nimajo sem gledal; če majo kakšno podobno mogoče
i7-860@stock|Scythe|4GB|4670|1TB+80GB-SSD|P55-UD2|Scythe-650W
HP-30"|Creative-700W|3Dconnexion|WIN7-64|multimedia|3D-CAD-CAE
T2-100/10.............there's no home like 192.0.2.299.........

Galaxy ::

Namesto Caviar Black, raje vzami Samsung F3 1TB, in veži v RAID 1. Dosti hitrejši so.

g. Oden ::

Zgornja sestava ni slaba, ampak mislim, da bi bilo boljše vzet i7 920, 6GB DDR3, HD 5770, 1GB Samsung F3 in solidno matično ploščo.

klinker ::

Slabo mislis. 220mhz pocasnejsi procesor,slabsa grafa,slabse opremljena maticna...edina prednost je triple chanel,ki pa ti v praksi ne koristi prav nic.
Za ta denar je to top zadeva,kar vzames vec je metanje denarja stran,ker ne pridobis prakticno nic. Edino kar bi,bi vzel 2x Samsung 500gb F3,za raid in kak
malo bolsi in tisji hladilnik za procesor.

bluefish ::

Za RAM navijam zato, ker delam v Photoshopu in če oblikujem kakšne večje strani ima moj sedanji sistem kar velike probleme. Na Dpreview forumu sem že večkrat opazil, da imajo nekateri procesor i7 920 in 12 GB RAMA.
Veliko je odvisno od tega, kaj delaš v Photoshopu. Za običajno domačo rabo je 8GB pretiravanje.

evalkadi ::

Ali je SSD disk tudi metanje denarja stran ?
Ali pa bi se še splačalo malo razmisliti o tem?

Hvala za komentarje.
Ernest

evalkadi ::

Nekaj sem se še spomnil.
Ko sem gledal na Geizhals trde diske, mi je padel v oči tale:

- Seagate Baracuda XT 7200.12 2000GB, SATA 6Gb/s

Imel je sicer ceno 260,00 evrov. Zanima pa me, kaj pridobim s tem 6 Gb/s in če bo to kmalu razširjeno na druge diske in bi se zaradi tega splačalo še malo počakati?

Pa lep pozdrav
Ernest

klinker ::

Ce mas denar si ga kupi,saj se kar pozna pospesek napram navadnim HDDjem,ma glede na to da si izbral plato z Sata 3,bi jst pocakal da pridejo taki SSDji prej
malo na trg z "kulturnimi" cenami. Nekako se mi zdi skoda dat tolko za plato z vsem tem in pol kupit SSD na Sata2,tako da bi si jst na tvojem mestu za zdaj
kupu nega Samsunga 1TB F3,katerega bi ki kasneje lahko mel za sekundarni disk. Uni HDD za Sata 3,pa po moje ni kaj hitrejsi od Sata 2,saj HDDji ze Sata 2 ne
izkoristijo.

itak37 ::

Ce bi vzel Intel i5 namesto i7, bi lahko precej prihranil za razmeroma majhno razliko v performansu.
Za diske pa kupi kar Samsung F3 in pocakaj da se SSDji pocenijo.

evalkadi ::

Na osnovi vaših odgovorov, bi zamenjal diske in bi kupil:

- Samsung SpinPoint F3 1000GB

Za SSD pa še rajši počakam.
Hvala za nasvete
LP, Ernest

x45 ::

Pozdravljeni!
Kupujem nov računalnik, ki ga bom uporabljal za adobe Photoshop in InDesign. sin bi še igral kakšno igrico, hčerka pa bi povezala računalnik z LCD televizorjem in si ogledala kak film. Imel bi tudi zunanji disk, za sranjevanje fotografij in bi želel imeti hitro pevezavo (USB 3.0 ali eSATA 6 Gb/s).

Sam sem si sestavil tole:
-Intel core i7-860
-2x Corsair XMS3 DIMM Kit 4GB PC3-10667U CL9-9-9-24 (DDR3-1333)
-Sopphire radeon HD 5750, 1024MB
-ASUS P7P55D-E Pro (USB 3.0, eSATA 6Gb/s)
-Sony NEC Optiarc AD-7240S, SATA
-Antec P183 schwarz
-Corsair TX 650W ATX 2.2
-2x Wester Digital Caviar Black 640GB, SATA II (V RAID 0)

Takšna sestava pride po cenah iz Gaizhals okroglo 1000€. To bi bila tudi približna cena, ki bi jo bil pripravljen dati.
Zanimajo me vaša mnenja.

Lp, Ernest


za enak denar lahko dobiš boljši sitem: zamenja tole cpu amd X4 phenom II 945 oz 955

plošlča am3,

Grafična kjer bo velika razlika pa 5850.

d0rK ::

Nej te opozorim, evalkadi, da od x45 ne bos dobil objektivnega odgovora. Vse kar bos od njega slisal je AMD AMD AMD AMD.

dzinks63 ::

bluefish ::

Quadro za obično rabo PS-ja ni ravno smiseln nakup. Tista novica se tako ali tako nanaša na plugin.

Opkow ::

Sicer ne vem kako je Z ATI graficnimi, vendar Nvidia ima CUDA tehnologijo s katero lahko PS CS4 izkorica se GPU na graficni. Mogoce bi bilo vredno premislit v to smer.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

sestavljam komp po delih - matična plošča?

Oddelek: Kaj kupiti
12993 (745) patriot10
»

Sabertooth p67 in raid 0

Oddelek: Strojna oprema
7679 (576) DrSergioDJ
»

Marvell ali Intel kontroler

Oddelek: Pomoč in nasveti
51119 (873) tropinovec
»

Računalnik in monitor za 3D design in render (za 2000 EUR)

Oddelek: Kaj kupiti
202103 (1711) dmk
»

Računalnik do 2000 EUR

Oddelek: Kaj kupiti
333740 (2853) Isotropic

Več podobnih tem