» »

Vrednost "starih" predmetov ?

Vrednost "starih" predmetov ?

tadvet ::

Zanima me, če bi mi lahko kdo povedal kolikšno vrednost imajo določeni predmeti.Na podlagi česa se to določa itd...

Sam imam namreč kovanec iz časa Napoleona.Torej starost cca.200 let al tam nekje.Povem lahko tudi da je kovanec zlat.Torej mi lahko kdo pove kakšna je njegova vrednost ?

blackbfm ::

Tok kot je nekdo pripravljen dat zanj:P Poišči enake na netu in poglej po kok se prodajajo. Če te pa zanima vrednost kovine pa nesi k zlatarju.

black ice ::

Dam ti 10 evrov. Prvič, drugič, tretjič - prodano. :))

Okapi ::

Moraš povedati, za koliko frankov je (20, 50, 100 ...), kako je ohranjen. Najbolje je, če daš gor fotko. Lahko je od 50 do 500 EUR, ali tudi več, če je kakšna redka različica.

O.

c0dehunter ::

Verjetno kovanec ni iz čistega zlata, pač pa samo zgleda zlat, ker drugače bi bil vreden waaaay more.
Drugače v MBju na boljšaku prodajajo takšne in drugačne kovance po par evrov.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

tadvet ::

Takole zgleda.

Gre pa za 20 frankov


;-) ::

In zakaj ga nebi obdržal in dal svojim otrokom ali vnukom?

LuGi ::

steev ::

Obdrži za sebe!
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

Okapi ::

Ta je iz Piemontske republike (nekaj takega kot Ilirske province, samo v Italiji), iz leta 1801.

Točna vrednost je odvisna od ohranjenosti (to je iz fotke težko točno videti). Če bi bil prasec, bi ti ponudil 300 ali 400 EUR in upal, da ga boš prodal:-))

Tule ga nekdo prodaja za 1800 EUR (s tem, da ni nujno, da mu bo to uspelo, ampak verjetno bi okoli jurja evrov uspel dobiti zanj).

http://cgi.ebay.com/I--Torino,-20-Franc...

O.

tadvet ::

Pozanimal sem se pri enem numizmatiku.In le ta mi je navedel, da bi prodajna cena lahko znašala 1300-1500 evrov.
____

Sedaj pa povem še to.Če ima kdorkoli kakršen koli star kovanec in da ga ne potrebuje, naj mi piše.Začel sem z zbiranjem le teh.


lp

;-) ::

Slovenske imam navadne, vrjetno še niso nič vredni taki po 5sit in 10 mogče kak za 20 in 50

ZaOstali ::

Pozanimal sem se pri enem numizmatiku.In le ta mi je navedel, da bi prodajna cena lahko znašala 1300-1500 evrov.
____

Sedaj pa povem še to.Če ima kdorkoli kakršen koli star kovanec in da ga ne potrebuje, naj mi piše.Začel sem z zbiranjem le teh.


lp

Lahko ga še skrbno čuvaš in a komaj žez 10 let prodaš. Tedaj boš verjetno dosti več dobil zanj

tadvet ::

Ne.Ravno to sem ga tudi vprašal, če z večjo starostjo več dobiš.Pa je rekel da je cena fiksna, ter da se ne veča s starostjo.

Pegaz ::

FixxeD je verjetno ciljal na recesijo. Pomoje bi dobil več zanj čez 1 leto.

;-) ::

To je pa res, da se zdaj stvari res ne prodajajo, folk še za preživetje nima (nekateri) in stalo več je takih.

blackbfm ::

Saj verjetno ne misli takim prodajat tako da je vseeno.

tadvet ::

Najbolje je da dobiš kakšnega, ki bi mirno dal 10k evrov zanj.Pol bi jst bil zelo vesel. =)

;-) ::

Saj verjetno ne misli takim prodajat tako da je vseeno.


Jaz tud nisem imel namena prodajat takim ki nimajo denarja, ampak je pač tak čas da kupcev ni. Vse se slabše prodaja. In kriza je nek razlog za to.

Pyr0Beast ::

Ah, ta je že čisto obgrižen >:D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

tadvet ::

Pa še vedno je vreden 1500 evrov !

Mercier ::

Sem mislil, da je tak kovanec več vreden. Spomnil sem se tiste Jelinčičeve multimilijonske (v tolarjih) prodaje vzorcev tolarjev (nazaj) državi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vrednost kovancev?

Oddelek: Loža
133289 (1687) Shkorc
»

Vrednost kovanca za 50€

Oddelek: Loža
203756 (2522) nurmaln
»

Prodaja starih kovancev, znamk,...

Oddelek: Loža
85866 (4813) harvey
»

€ - Numizmatika

Oddelek: Loža
256653 (5870) Twixz
»

Nakup Evra

Oddelek: Loža
243689 (2836) Matev

Več podobnih tem