» »

FMF

FMF

innerspace ::

Imam zeljo, da bi se v neki ne zelo oddaljeni prihodnosti vpisal na Fiziko, morda astronomijo ali kako sorodno smer.
Problem je, da sem ze malo "out" glede ucenja in rednega obiskovanja predavanj, kopicijo se leta od konca srednje pa do raznih poskusov obiskovanja faxov. Naj pa poudarim, da ni problem pri dojemanju ampak pri vztrajnosti(kup nepotrebnih informacij) in sprejemanju "avtoritet"...
Ima kak Fmf-jevec kak koristen nasvet, primerno literaturo za se priblizat tematiki ali kako zanimivo stran na netu?
Res bi se rad lotil tega, zato bom hvalezen za vsak nasvet...

LP Inner

Fizikalko ::

Za začetek preberi prvih par knjig od Strnada (Fizika 1, 2, 3, 4).

cewapcic ::

a je kej omejen, kok si lahk največ star, da se še vpišeš redno v 1. letnik?

McHusch ::

Ne. Je pa res, da nimaš pravic do subvencionirane prehrane, prevoza, študenta itd. če si prek 26 let.

innerspace ::

Aha, ja imam cez 26 in verjetno se bo potrebno izredno vpisat. Bojda pa je cena za leto smesno nizka...ampak se gre za snov, ne za statuse in nevem kaj se.
Fizikalko, hvala, ob priliki si nabavim... 1:)

jype ::

Ja, cena je zelo nizka, faks je pa full-time job. No, če si izredni, potem verjetno ne.

innerspace ::

faks je pa full-time job

Tako bi v principu naj bilo. Se zavedam, zato bo treba primit za delo in nabirat cekine za cas, ko ne bo prihodkov...maybe a lottery ticket wouldnt be a bad idea:)

innerspace ::

Hmm...vceraj sem slisal opazko, da naj bi bile Strnadovi ucbeniki bolj tako tako...ne prevec pedagoski niti kakovostni...
Ima kdo kak komentar na tole?
http://eu.wiley.com/WileyCDA/WileyTitle...

Isotropic ::

studiraj pac doma. z neta si potegni predmetnik, tam imas tudi literaturo..... profit

Fizikalko ::

Tista knjiga z linka (Halliday, Resnick) je ok, ja.

Bor H ::

Strnadovi učbeniki so baje kul, pol k že znaš...
Vpisnina je tko smešno nizka ker ni organiziranih posebej predavanj.
Halliday Resnick je zelo fajn, mogoče mal preveč na široko ampak dost nazorno.
Če te je strah, da ne bi sfolgal mislim da bi se skor splačal na VSŠ za začetek in mislim da se da pol prestopt na UNI program, odvisno od prepročanosti vase :)

Aja, maš pa še zapiske od profesorjev na straneh njihovih, zdj se mi ne da linkov iskat ampak recimo za prvi letnik ma prof. Seliger svoje PDFje na netu (al so .doc?) za fiziko, za matematiko ima zelo omejeno ampak zelo fajn doc. Željko, sicer za tekstilce (se mi zdi) ampak lepo razložen, recimo za eno fajn osnovo so kul. Za višje letnike pa tudi še najdeš. Aja, so pa linki na njihove strani na www.fmf.uni-lj.si v imeniku sodelavcev.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fizika

Oddelek: Šola
212218 (960) robertml
»

[Fizika] Navpični met

Oddelek: Šola
291715 (1247) jype
»

Iščem čim lažji faks, samo da dobim diplomo

Oddelek: Šola
3210868 (8445) Isotropic
»

Fizika -

Oddelek: Šola
111541 (1359) jype
»

The Feynman lectures on physics

Oddelek: Šola
61438 (1174) Johanson

Več podobnih tem