» »

Nocoj meteorski dež Perzeidov

1
2
»

stalker ::

Med 22 in 23 uro sem jih opazil 27 (Trnovski gozd, pogled naravnost navzgor). Eni so bili kar precej hitri, drugi pa počasni in zelo mastni. Koliko so sploh veliki ti meteorji???

energetik ::

Par mm do par cm? Če je velik kot avto, bi že konkretno počilo. V LJ je bilo konkretno oblačno, tako da nisem videl nič. Cele noči pa ne morem biti pokonc, ker je zjutri služba.

buneech ::

Videl nekaj komadov med 22.30 in 23.00, potem se je pa ratalo zelo oblačno (Škofja Loka).

Poldi112 ::

>A ima še kdo tako fobijo kot jaz? Če gledam dolgo v zvezdo naravnost nad mano, se mi zdi, da bo padla name ... ? ... ??

Ja, Asterix.

Sam sem videl mogoče enega bednega. Več kot pol neba sem imel zakritega, ležal se v travi cca 10 min in tisti en je bil izven fokusa tako da sploh nisem siguren, da je bil. Bomo videli, glede na to ali se bo želja uresničila ali ne :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

galu ::

oblačno.;(

tx-z ::

Ma tle u Ljubljani je pa presvetlo, se nč ne vid :\ Sonce moti preveč...:)) (...joke :P )
tx-z

energetik ::

Ko bo pa en 10 metrski priletu, ga boš tud podnevi videl. Ali pa vsaj krater... :D

belalučka ::

Včeraj med 22.00 in 23.00 smo jih na Sorškem polju videli 26, od tega so bili 4 zeloooo veliki. Po 23.00 je postalo oblačno. Upam, da jih bomo naslednje leto videli še več.

tx-z ::

Js bom pa še zdej gledu..Sej jih bo samo 2x manj naslednjih par dni :)
tx-z

zk_eu ::

ma v celju je blo oblačno zelo, mater sem bil jezn :@ a kdo ve če bi dans blo mogoče malo manj, ko drugače to naj bi trajal do 24 avgusta, samo 12.8 so najbolj intezivni...
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

gokky ::

5-letniku sem obljubil, da bo enkrat lahko šel z mano gledat, kako se ponoči v temi vidijo zvezde. Razmišljal sem, da bi šla še danes, zato me zanima, kje v okolici LJ predlagate ogled. Naj ne bi bilo predaleč v kaki divjini, da ga ne bo strah, šla bi z avtomobilom (čisto navadnim, ne terencem).

energetik ::

Kurešček, Janče, Katarina... Nekaj primerov.
Sicer je pa zelo žalostno, ker se moramo prebivalci večjih mest voziti vsaj 20km, da lahko sploh kaj zvezd vidimo. In to samo zaradi idiotske razsvetljave, ki sveti v nebo namesto v tla, zanič osvetljuje površine, hkrati pa sveti v nebo in troši ogromne količine energije za brezveze.

techfreak :) ::

Sicer je pa zelo žalostno, ker se moramo prebivalci večjih mest voziti vsaj 20km, da lahko sploh kaj zvezd vidimo. In to samo zaradi idiotske razsvetljave, ki sveti v nebo namesto v tla, zanič osvetljuje površine, hkrati pa sveti v nebo in troši ogromne količine energije za brezveze.

O tem so tudi že v National Geographicu pisali.

Constantine ::

Katarina je še preblizu. Ljubljana konkretno moti :) predlagam Rakitno, včeri vsaj 30 kosov, od tega ene 10 konkretnih.

tx-z ::

Rakitna je supr, ful se vid zvezd, pa samo dobre pou ure stran iz Lj je...Morš it pa mau stran od kšnih cestnih luči, pa ne smeš se ustrašt kravc k so tm po travnikih :))
tx-z

energetik ::

Pa še kakšn medvedek te obišče... :D
No, Kurešček je približno podoben Rakitni.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prihajajo utrinki

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
105937 (4337) nodrim
»

Danes in jutri glejte meteorski roj perzeidov

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
2610603 (7868) Onlyx
»

Danes in v torek ponoči meteorski dež leonidov

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
93360 (2547) PacificBlue
»

Danes ponoči meteorski dež Liridov

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
126305 (4611) Tear_DR0P
»

Predvidoma najboljši meteorski roj leta 2009 šele prihaja

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
95333 (3913) gzibret

Več podobnih tem