» »

mailitem event- C#, VSTO

mailitem event- C#, VSTO

Phoebus ::

Imam (še) eno težavo, in sicer bi rad ulovil mailitem.send event (outlook 2k3).
Zadeva gre takole... rad bi pregledal vsebino maila preden se pošlje. Poigral sem se z dvema eventoma. Prvi je:

OutlookInspectors.NewInspector += new Microsoft.Office.Interop.Outlook.InspectorsEvents_NewInspectorEventHandler(OutlookInspectors_NewInspector);

Tale se zgodi ok odpreš nov mail (klikneš compose)...tu lahko torej prebereš le default zadeve (npr. default pošiljatelj), ne pa tudi tistega, kar je vnesel uporabnik- ker se to vnese za tem ko se je odprlo okno za compose :-)

Potem sem se poigral z application.send:

OutlookApplication.ItemSend += new Microsoft.Office.Interop.Outlook.ApplicationEvents_11_ItemSendEventHandler(OutlookApplication_ItemSend);

Ta event pa se zgodi prepozno zame- takrat ko je aplikacija že poslala mail. Torej lahko preberem podatke, ne morem pa jih spreminjati.

Rad bi izkoristil mailtem.send, ki naj bi se -če sem prav razumel- zgodil takoj ko klikneš "send" in preden je aplikacija posredovala mail serverju. Tega mi pa ne uspe, sem se pa probal poigravat na tak način (ki ne dela, compiler error!):

OutlookInspectors = new Microsoft.Office.Interop.Outlook.ItemEvents_10_SendEventHandler (OutlookInspectors_ItemSend)

Ima kdo kako idejo oz. nasvet kako pravilno sestaviti tale zadnji event handler da se bo prilepil na mail ki ga trenutno piše uporabnik (na netu so primeri kako z aplikacijo narediti mail in potem gledat njegove evente (oz. odpret mail folder in gledat maile v njem), kar mi ne pomaga dosti ker tam že imaš prav "nastavljen" mailitem ki ga dobiš iz konstruktorja za nov mail oz. funkcije ki lista maile, tu pa ne vem kako se napopat na mailitem ki se trenutno piše :(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[c#] Risanje z miško

Oddelek: Programiranje
221347 (1028) japol
»

[c#] Vprasanje glede eventov

Oddelek: Programiranje
101284 (998) Looooooka
»

VB.net Excel v Tif

Oddelek: Programiranje
121062 (961) saule
»

c# Excel Interop problem

Oddelek: Programiranje
61003 (956) FlashM
»

video v c#

Oddelek: Programiranje
241472 (1012) boss-tech

Več podobnih tem