» »

A se plača kupit DDR333 RAM-e?

A se plača kupit DDR333 RAM-e?

govno ::

A se splača kupit DDR333 RAM-e, glede na to, koliko so dražji od DDR266 in koliko boljši so?

Nekje sem slišal, da ni skoraj nobene razlike med DDR333 in DDR266 ... Nekaj je tudi važno od CL-a ...

Prosim za odgovor!

Hvala, LP!

_Mortal_ ::

Teoretična razlika je 600MB

266=2100MB
333=2700MB

Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

jureus ::

Ce ze mas plato ki podpira 266 ddr, pol se ti ne splaca kupit te z 333 ddr. Raje pocakaj na hitrejsi model ddr.

govno ::

ne, kupil bi cenejšo plato ASUS A7S333 in me zanima, če splača zravn nabavit DDR333 in dat par jurjev več od DDR266 ... teoretična rezlika je eno, mene pa zanima drugo: kako se v praksi obnese ... zraven bi imel athlona xp 1500+ ...

matic ::

NE!

Sploh pa pri vsakdanjem delu, splanju igrc itd..

govno ::

obstaja mogoče kakšen test pomnilnikov in razlike med različno hitrimi RAM-i??

dr.J ::

Vsaj za čipsete je precej testov. Glej AcesHardware, pa AnandTech, pa Tomshardware. Nekaj o a7s333 plati pa je tukaj.

matic ::

razliko med tema dvem ramoma ti je lepo napisal Mortal (600mb/sec ce se ne motim je ta podatek) in to je to..
NE splaca se.. glede na ceno.. ne.. ce bi pa rabu to tolk hitrej, potem pa ziher nebi spraseval po razliki..

govno ::

to drži, vendar sem gledal teste in povsod so DDR333 boljši, ne velik, ampak glih tolk, da so ... jz pa na to stvar ne gledam za dva mesca naprej, ampak mi mora ta računalnik držat 4 leta, tako kot zdajšnji!!

ena stvar me pa čudi: kako, da je sploh razlika med DDR266 in 333, če pa athlonček (266 fsb) teoretično ne more več kot 2,1 GB/s, to je enako DDR266 ... zanimivo ...

hvala vsem, ki ste sodelovali v tej temi!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ketera rešitev za Rame?

Oddelek: Strojna oprema
171695 (1544) lolek84
»

Kolko RAMa ???

Oddelek: Kaj kupiti
5864 (721) SasoS
»

katera plata in kateri ram

Oddelek: Kaj kupiti
81083 (976) monster-x
»

QDI PlatiniX 2E/333 + Celeron 1.7 (bo al ne bo?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
111733 (1633) matic
»

a pozna kdo to plato?

Oddelek: Kaj kupiti
161234 (1011) zvitorepec

Več podobnih tem