» »

4770 ali 4850?

4770 ali 4850?

Kristjan15 ::

Živjo!
Kupujem novo grafično kartico, ampak nevem za katero med teh dveh bi se odločil:

http://www.mimovrste.com/artikel/263004...
ali
http://www.mimovrste.com/katalog/produc...

Obe sta približno v istem rangu zmogljivosti.

Katera je po vašem mnenju ''best buy''?

LP!

matej_jack ::

Moj glas gre 4770, nižja poraba, nižja cena, 4850 ima sicer v večini primerov nekaj fps več, ampak mislim, da ne opravičujejo višje cene. Bil naj bi celo dober overclocker.

tilinho20 ::

Cenejšo vzami.

ABX ::

http://www.tomshardware.co.uk/radeon-ge...

Lestvica kartic po hitrosti.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Kristjan15 ::

Hvala!
Bom 4770 vzel
LP

Tiger92 ::

Prvo je vprašanje kaj boš delal na compu. če boš igral za zahtevnejše špile ti jaz priporočam izmed teh tveh priporočam 4850. Zdaj pa imajo znižano na mimovrste 4870 če ti ni predrago vzami to http://www.mimovrste.com/artikel/263004... nebo ti žal.jaz imam doma obe 4850 in 4870 in je kar razlika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tiger92 ()

jan01 ::

@tiger hd4870 512 za 150€ je znižano??? SAj dobiš hd4890 za 200€
Torej edina pametna izbira je hd4770 za 100€ oz 4890 za 200€

ABX ::

Ma cene za vse ATI 4*** so dokaj realne, odvisno koliko imaš v žepu tako se odločiš.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Kristjan15 ::

4770 si zdaj lastim že lep čas. Moram povedat da je grafična za ta denar odlična. V Crysisu dosegam 40fps povprečno na high (dx10). V Call of Duty 4 igram na najvišjih nastavitvah z 80 - 150 fps(odvisno od mape). Če kdo kupuje medium range grafično do 100eur, naj definitivno izbere hd 4770!

lep pozdrav vsem skupaj.

janezek67 ::

4770 je zelo solidna kartica, ki ti za svoj denar da zagotovo največ. Pa še poraba elektrike je zadovoljiva.
Je pa res, če hočeš igrati najhujše špile, potem je potrebno vzeti pač najdražjo kartico. Jaz, ki sem malce v letih in si jo moram prislužiti sam, je zagotovo nebi vzel. Drugače pa razmišljajo najstniki. Kako že pavi en rek - če imajo ženske in otroci denar, imajo kramarji sejem.

FireSnake ::

Jaz imam tudi 4770 - lahko recem le; kapo dol!

Na relativno slabem procesorju - opteron 165 navit na 2.1GHz igram igre (koliko je pac casa) na 1680x1050 po vecini vse na ful (Prototype, COD MW, SF4). Pri NFS imam se 2 kratno glajenje robov vklopljeno, pa leti ko sneta sekira.

Edino Crysis imam na medium in na omenjeni locljivosti.

Preden sem kupil si niti v sanjah nisem predstavljal, da bo zadeva tako hitra, glede na to, da je sparjena z (za danasnje case) sibkim procesorjem.

Upam si trditi, da bi zadeva sparjena s 3GHz (ali vec) procesorjem poganjala se te spile, ki jih jaz ne, morem na full.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

OmegaM ::

Pozdravljeni.

A se 9800GT 1 GB lahko primerja z 4770 512 DDR?

Teste sem gledal in sta priblizno enaki?

Kaj pa gonilniki, mogoce kake znane tezave?

Hvala

Lp
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

dzinks63 ::

Kartici sta tam-tam, odvisno od igre, kako leži kateri kartici, porabo ima ati malo manjšo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

OmegaM ::

A bi bila ta za 3D oblikovanje dovolj?

Katera koli od teh?

Hvala.

Lp
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

dzinks63 ::

Če program s katerim delaš zna izkoriščati CUDO, potem vzami nvidio, drugače pa je vseeno.

OmegaM ::

Samo koliko sem videl CUDO podpira le ena GTX2xx pa se ta stane cca 400€ al se motim?

Drugace pa so to aplikacije kot so Corel Draw, AutoCad, Google SketchUp.

Hvala

Lp, M
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Senitel ::

Vsi G8x in kasnejši GPU-ji podpirajo CUDA, torej GeForce 8 in gor. Za Corel Draw in Google SketchUp lahko grafično tud stran vržeš. AutoDesk pa dela nekaj na CUDA podpori ampak zaenkrat bo zadeva bolj dobrodošlo sprejela Quadro/FireGL karto kot pa samo CUDA GPU.

bluefish ::

S CUDO se trenutno precej igra Adobe, Autodesk pa vztraja na preizkušenih rešitvah v obliki Quadro in FireGL. nVidia je za 3Ds Max sicer izdala tudi rendirnik, ki temelji na CUDI, samo je po zmogljivostih samega izrisa še daleč od recimo VRaya in drugih.

Senitel ::

Po drugi strani pa VRay ni zastonj, medtem ko Gelato je (Gelato še ni CUDA). ;)

bluefish ::

Tudi res :) .

camaro ::

Da ne odpiram nove teme o R4850, vas prosim za mnenje.

V PCu že imam SAPPHIRE ATI Radeon HD 4850, 1GB DDR3, PCI-E, 2DVI, TV-Out (Dual Slot)
dokupil pa bi še SAPPHIRE ATI Radeon HD 4850, 1GB DDR3, PCI-E, DVI, VGA, HDMI (Dual Slot)
in ju povezal v CF.

Cena 100€ za še eno mi je zanimiva, me pa zanima ali naj jo dokupim ali naj razmislim o
kakšni drugi-novejši kartici serije 4xxx ali 5xxx?

__Devil__ ::

Prodaj sedanjo, kupi novejšo.

chicolino ::

Če ne boš kupoval 5850 za 230eur kupi raje še eno 4850 za 100eur.

jan01 ::

hd4850 stane 90EUR....

chicolino ::

stane tudi 130eur :)
odvisno od proizvajalca in od kolicine rama.. in vlada trgovine
1gb model mislim da se ne dobi pod 100eur

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chicolino ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zamnejava grafične kartice

Oddelek: Kaj kupiti
211686 (1502) geek93
»

Asus 4850 512MB Glaciator

Oddelek: Kaj kupiti
111346 (1053) Ashrack
»

Najboljša grafična in trenutno najbolj "IN" za 100€?

Oddelek: Kaj kupiti
101995 (1650) nuclear
»

grafična kartica...

Oddelek: Kaj kupiti
101545 (1421) fr4nc
»

Katero nvidia 9800? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
544902 (3881) tilinho20

Več podobnih tem