» »

Dell 500

Dell 500

ZunecIgor ::

Pozdravljeni.

Verjetno je bila ze kaksna tema na ta prenosnik, pa vseeno.

Zanima me, koliko se ga da nadgraditi, oz. kaj se da nadgraditi. V pomoc je lahko tole: http://itm.siol.net/doc/2008/8/Dell_500...

Ves google je popljavljen s temami o tem, da je racunalnik kupljen pri SIOLu za 1 eur in zarad tega ne najdes skoraj nic uporabnih informacij. Ko sem ga dobil je imel nalozeno OS Vista SP1, pa sem ga formatiral in nalozil OS XP SP3 neko Black XP oz. ULTIMATE verzijo, katero najdete na Partis.si! Za enkrat s tem novim OSjem dela brezhibno, dokler ne prides do Adobe CS, kjer pa je delovni cas rahlo obupen.

Torej, zanima me le ce se komu svita, koliko oz. kaj kot sem ze omenil se ga da posodobiti?

Zahvaljujem se za vse UPORABNE odgovore.

LP

JayKay ::

dodaš lahko eno ploščico rama in boljši disk.

ZunecIgor ::

hvala za odgovor

uprasanje je a jo lahko dodam al zamenjam, namrec dodam lahko 667 SDRAM 2GB, se prav bo potem 3GB skupi, lahko pa zamenjam s tem omenjenim s tistim k je ugrajen. Bolsi disk misls, vecjo kapaciteto in 7200RPM?

JayKay ::

disk lahko daš večj iin hitrejši, ram pa je najverjetneje maksimlano lahko 2gb če ima dve reži.

zee ::

s kaksnim programom (CPU-Z) najprej ugotovi, kaj za en chipset ima prenosnik, nato pa pogooglej, koliko rama lahko najvec zadegas noter.

@JayKay: tako moj prenosnik Lenovo kot Apple imata dve rezi, v vsakem od njiju pa je 4 GB rama.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

JayKay ::

meja 2GB se nanaša specifično na ta prenosnik, ne generalno če mogoče nisi dobro razumel kontexta
Update:
http://accessories.us.dell.com/sna/Dell... vnesi service tag pa ti boš videl
http://support.dell.com/support/edocs/s...
če to drži oz velja za tvoj specifičen model, potem je tako kot sem predvideval 2GB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

ZunecIgor ::

V users manual pise da je maximum 2GB, pise pa tudi da ima 2 slota. Pise se mi zdi da je 2x 512MB notr, morem pa odpret pa pogledat, ker moreta bit oba enake hitrosti in velikosti. A je kksna razlika ce kupm 2GB al pa 2x 1GB?

Disk v laptopu pa nism se nikol menju, mi lahko kdo da link za kksn kvalitetn disk pa da je pac bolsi od predhodnika mojga. Edin o tem nic ne pise v unem users manual kaksne so omejitve.

HVALA

@ zee

a mas Visto?

Zgodovina sprememb…

nUUb ::

Ce boš imel 2x1Gb ti bodo stvari delale bistve hitreje, zaradi dual-channela, s tem pa tudi malenkostna poraba energije, sepravi če si dosti "na bateriji" ti bo malo prej šla baterija. Sam ti priporočam 2x1Gb ali 2x2Gb, če ti le omenjeni prenosnik to omogoča.
LP

ZunecIgor ::

Aha, hvala.

Ne sej je gor link z users manual-om kjer pise da je max 2GB, se pravi 2x 1GB.

Kaj pa glede diska, anyone? :D

JayKay ::

vodilo je sata, tak da lahko gor disk katerikoli , ki je na sata vodilu

ZunecIgor ::

Hvala.

Sata vodilo pravis, kaj pa sata II ne pase gor, ker recimo na mimovrste je lihk 5 diskou na sata vodilo pa usi so dragi kr v primerjavi s sata II, pa se nekak mi zgledajo debeli, da ne grejo v laptopa? Sorry sam sm ze omenu da z diski v laptopih nimam pojma.

Pyr0Beast ::

Paše.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ZunecIgor ::

Glede nadgradnje procesorja je pa tkole.

 CPU

CPU



 Mainboard

Mainboard



Se, da karkol okol tega nardit?

Bote rekl kaj sploh delam, da nadgrajujem tak laptop, sam sm ga dubu pa mi ni panike par eur ulozit. Sicer na tako maticno pa to nevem kok se splaca ampak useen, kar se da bom nadgradiu. Se vedno cenej k nou laptop.

Pyr0Beast ::

Slike delajo ne ?

Dual channel najbrž nima
CPU-ja se niti ne splača menjati, mogoče, če plata podpira za kakšnega centrino dvojedrnika.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

zuz3k ::

imam omenjen prenosnik, DELL vostro 500

trenutni procesor v računalniku je Intel Celeron 560 @2.15 GHz
kolikor sem seznanjen to niti ni dvojederni procesor

zanima me kateri močnejši pašejo?


lp
Life is a psychological game.

sese12 ::

Dell 500 sem imel tudi jaz in je bil nadgrajen na
4 GB RAM 2 x 2 GB (2GB maksimum je za eno režo, imaš pa dve)

Procesor pa je bil Intel(R) Core™2 Duo Processor T6600
http://ark.intel.com/products/37255/Int...

Še ena povezava, kako kaj narediti
http://www.bandb.ru/description/Dell-50...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sese12 ()

zuz3k ::

se pravi kolikor razumem podpira matična tudi dual core procesorje :O

glede menjave vem kako se naredi, sem že več prenosnih razstavil


lp
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

zuz3k ::

kateri procesorji pašejo v dell 500? dualcore(vsi?), i3, i5?



lp
Life is a psychological game.

hojnikb ::

nič od tega kar omenjaš. V najbolšem primeru boš spravu noter kakega core2 duo, če ga kje dobiš..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

solatko ::

Imam na lagerju T3200, kateri paše not in ti bo zadevo pohitril, da je joj. Če si iz LJ mi piši na ZS pa se zmeniva. Lahko ti ga tudi vgradim. Podpira 2x2GB RAM-a.

Tako predelan prenosnik, bo čisto dosti za vsakodnevna opravila.
Delo krepa človeka

zuz3k ::

hojnikb je izjavil:

nič od tega kar omenjaš. V najbolšem primeru boš spravu noter kakega core2 duo, če ga kje dobiš..
a vsi procesorji core2duo tudi E ali samo T serija?
Life is a psychological game.

solatko ::

Lej nimam procesorjev in oznak v glavi, lahko pa pogledaš - oznako podnožja, chipset in vrsteo pocesorja in napišeš v googlu - oznaka proca-compatibile, potem pa boš dobil celo tabelo, procesorjev, ki so ali popolnoma ali samo s spremembo BIOS-a, kompatabilni s vojo mašino.
Že prehod na 3200 in 2GB rama, instalirano 8-ico, ne 8,1, pa bo stara škatla poletela, za vsakodnevne aktivnosti.
Delo krepa človeka

solatko ::

http://www.cpu-world.com/Compare/675/In...

Tu lahko primerjate čisto vse intel, kako gredo skupaj.
Delo krepa človeka

zuz3k ::

Life is a psychological game.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nadgradnja prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
443890 (2914) Barko
»

Lenovo R61i Procesor ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111982 (1818) solatko
»

Koliko je vreden tale laptop? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7020916 (19289) zuz3k
»

Dell vostro a860 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7218629 (8713) krneki0001
»

Win XP, Win 8, 32 bit, 64 bit

Oddelek: Pomoč in nasveti
202191 (2038) Xserces

Več podobnih tem