» »

Obuditev kina

Obuditev kina

Tim Burton ::

Pred nekaj leti je bil pri nas v vasi (oziroma ne vem če smo že mesto) kino. V bistu je bila dvorana kar kulturni dom, prinesli so še projektor in stole in enkrat ali dvakrat tedensko se je vse spremenilo v "kino". Spomnim se zadnjih filmov: Jurski Park 3, Znamenja,...:'( Potem so s tem kar na lepem prekinili, ker se jim očitno finančno ali kako drugače ni izplačalo in vse do danes tista dvorana več ali manj sameva (razen kadar so volitve ali kake razstave).

Že nekaj časa tuhtam ali bi se dalo to kako obnoviti in zopet začet s predvajanjem? Zatakne se mi ker ne vem kaj naredit, kaj vse bi to potegnilo za sabo, kako je z "dovoljenji" za predvajanje aktualnih ali starejših filmov, kako je s prostorom, bi ga bilo potrebno najet? Pa stole in projektor, platno (to sicer vse še imajo izpred parih let in pomoje nihče tega ne uporablja).

Moja želja je bila nekako obudit vse to in mogoče s tem naredit zopet neko mesto kjer bi se zbirala mlajša in starejša generacija. Problem je ker ne vem kje začet in kako postopat.

Mogoče kdo od vas ve kaj vse bi bilo potrebno uredit in kje začet?

WamPIRe- ::

Najbolje da greš prvo povprašat kar na vašo občino oz. krajevno skupnost. Tam bi ti morali znati povedati, kaj vse potrebuješ in kje začeti...

poweroff ::

Najbolj se bo zataknilo pri "SAZASu". Preveri koliko bodo znašali stroški za avtorske pravice, najemnina in štrom, ter potem izračunal koliko denarja je treba zbrati z vstopnicami. Pa seveda ne pozabit na plačilo davka, itd.
sudo poweroff

opeter ::

Ne splača se. Razen če na črno predvajaš kakšen film za ožjo druščino.
Ampak moraš pazit, da te ne zgrabijo oz. te kdo ne prijavi.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Tim Burton ::

Se pravi tudi za starejše filme (recimo iz let 1970-1990) je treba zrihtat avtorske pravice? Ima kdo v grobem oceno koliko to košta (nisem v tem fohu)?

tempoFlow ::

Ne vem, kako je s starejšimi filmi, a za nove velja, da je za predvajanje potrebno plačati enako kot v pravem kinu. Se pravi, da je potrebno prodati nekaj vstopnic, da kriješ previce predvajanja, potem nekaj za najem in nekaj za elektriko... Pa hitro prideš do 50+ vstopnic samo za kritje stroškov.

kmetek ::

ne splača se.

Tear_DR0P ::

za predvajanje filma se zaračunava licenčnina, določeni uvozniki so pripravljeni govoriti o licencah na glavo - torej se zmeniš za neko oceno koliko ljudi te bo prišlo gledat. druga možnost pa so filmi, ki so že prešli v javno domeno, zdej kateri filmi so to? za vsakega posebej je specifično, načeloma pa vsi posneti pred 1923 in vsi, katerih zadnji avtor je že 70+ let mrtev - te vrtiš brez problema, za ostale boš moral pa močno preverjat kdo je lastnik pravic. pa AFAIK te bo SAZAS ganjal samo za kršitev glasbenih pravic, ki jih s filmom seveda prav gladko kršiš, za filme te bo pa zaščitnik fonografskih, ki sem pa že pozabil kako se imenuje,ker ni tako trigger happy, kot je SAZAS
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Okapi ::

Z eno besedo, Sizifovo delo. Problem je, ker kar tako ne dobiš 35mm filma, da bi ga lahko predvajal (kopije imajo distributerji, starejše filme pa kinoteka), pa tudi ni tako zelo preprosto, kot se morda zdi na prvi pogled, če poškoduješ kopijo, pa še dodatno plačaš.

Malo lažje je, če imaš videoprojektor in prikazuješ DVD-je. Ustanoviš kino društvo in predvajaš neodvisne filme, tega nihče ne preganja.

O.

Tim Burton ::

Bi že prej odgovoril, pa S-T nekej daje, sploh se ne morem prijavit in tudi odgovorov po temah ne vidim vseh =(

No moja prvotna ideja je bla da bi bilo to bolj za razvedrilo in ne za služenje denarja, tudi karte bi bile zastonj (pri starejših filmih), samo če je pa toliko komplikacij s tem je pa potem zoprno.

Kakorkoli najverjetneje bom v kleti ki je precej ogromna prefrajhal in prebarval steno in na njo projeciral kake filme za manjšo družbo.

aljazh ::

Tim Burton, ali gre slučajno za manjši kraj blizu Novega mesta?

Matako ::

Rabiš samo prostor, video-projektor, stole in tedenski izbor posnetkov iz YouTube ;)
/\/\.K.

gruntfürmich ::

jst mislim da je boljš da se gre v tem samo za druženje in je karta free. tako bo ta zadeva postala zanimiva za VSE. ker če boš imel samo ciljno publiko, bo projekt hitro zamrl. profita pa tko al tko ne boš imel nikoli.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Tim Burton ::

Ne ni v okolici Novega mesta :).

V mislih sem imel to kar je napisal gruntfürmich. Torej bolj druženje ob kakih starejših filmih (nekak kot neko druženje filmskih navdušencev ali kar tako), pa da lahko pride kdor koli želi (seveda vstopnine ne bi bilo). Zato mi je tudi padlo na misel naš kulturni dom (dovolj velik, platno, stoli). Samo vidim da bi bilo preveč komplikacij. Tako da bo najverjetneje v naši kleti za kakih 20-25 ljudi pa vrtiš kar se ti/jim dopade.

gruntfürmich ::

Ne ni v okolici Novega mesta :).

V mislih sem imel to kar je napisal gruntfürmich. Torej bolj druženje ob kakih starejših filmih (nekak kot neko druženje filmskih navdušencev ali kar tako), pa da lahko pride kdor koli želi (seveda vstopnine ne bi bilo). Zato mi je tudi padlo na misel naš kulturni dom (dovolj velik, platno, stoli). Samo vidim da bi bilo preveč komplikacij. Tako da bo najverjetneje v naši kleti za kakih 20-25 ljudi pa vrtiš kar se ti/jim dopade.


to je spet dvorezen meč; publika se ti zmanjša kot če imaš to na javnem kot je kulturni dom, je pa res da ni pravzaprav nič stroškov.
skratka, ni lahko, če hočeš dobro izpeljati stvar.:|
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvorana slovenskega filma - Kolosej

Oddelek: Sedem umetnosti
495336 (3816) kjut
»

War movies (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5811609 (9625) Outcast
»

Nova anketa: kolikorat ste bili letos v kinu

Oddelek: Novice / Ankete
394590 (3072) zee
»

Retro Kino?

Oddelek: Sedem umetnosti
132653 (2347) Yugos

Več podobnih tem