» »

Dva operacijska sistema

Dva operacijska sistema

sandi_lj ::

Na PS-ju imam na isti particiji (disk C) naloženi dve verziji XP-jev.
Navodila, kako odstraniti začetni meni in določiti privzeti OS sem našel,
zanima pa me, ali je možno odstaniti celoten OS? Da ostane na PCju samo en?
  • spremenil: sandi_lj ()

logout ::

Da.

L.p., Kloko

sandi_lj ::

kloko, verjame da se da :)
Me pa bolj zanima kako. Kakšne bljižnice, namigi....

Hvala.

bluefish ::

najprej v tistem XP-ju, ki ga želiš ohraniti uporabi start > run > diskmgmt.msc in formatiraj particijo, kjer je drugi XP. Nato pa po postopku, ki si ga našel uredi zagonski meni,... Lahko pa tudi obratno, najprej meni, potem format.
Po tem postopku boš ostal s samo enim sistemom in dodatno prazno particijo. Nato uporabi program, kot je Diskeeper, da obe particiji združiš, če tako seveda želiš.

logout ::

Ja pajade... Kolega sandi pravi, da ima dve instalaciji XP na isti particiji...

V taksnem primeru je treba zagotovo preveriti, ali sta res DVE instalaciji, ali je morebiti samo dvojni vnos v zagonskem meniju. Ce je samo dvojni vnos, potem uredis zagonski meni in je zadeva opravljena. Ce sta res dve instalaciji na istem disku, potem poisces direktorij WINDOWS od nepotrebne instalacije in ga pobrises.

L.p., Kloko

bluefish ::

Prvo bi bilo dobro razčistiti, kaj je res nameščeno. Dve namestitvi hkrati na isti particiji itak nista možni. Ob nadgradnji sistema je ponavadi ustvarjena mapa windows_old oz. podobno in to enostavno zbrišeš in urediš zagon.

sandi_lj ::

Particija je samo ena 100%. In obstajata dva operacijska sistema v meniju, ko začeneš PC;
-če zaženem prvega, se odprejo "prazni" Windowsi, brez programov, Offica....,
-drugi pa je tisto pravi, z vsem potrebnim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sandi_lj ()

bluefish ::

Hm, nenavadno. Kaj ti pokaže diskmgmt.msc omenjen v prejšnjem postu?

sandi_lj ::

Ne, predno se zaženejo XP-ji (po osnovnih prikazih o osnovni plošči... bla, bla in predno se pojavi ikona windowsov,
se na črni podlagi izpiše:
Pease select teh operating system to start:.....
in če izbereš enega od dveh zažene tega, drugače po parih sekundah avtomatsko zažene tistega ki ima prioriteto.

bluefish ::

potem sta definitivno dve particiji in ne le ena. To pa lahko pogledaš s tistim programom.

lali12 ::

A imaš slučajno ACER PC, ki ima dva diska v RAID. Potem res zgleda, kot bi imel naložena dva sistema na eni particiji ( drugega diska ne vidiš ). Klikni z desno na Moj računalnik-lastnosti-kartico DODATNO - zagon in obnovitev , in tu boš videl ali imaš dva sistema. Če si siguren, da imaš naložen en sistem lahko brez skrbi zbrišeš drugi sistem.
INTEL C2DUO 6750 - ASUS P5K - 8600GTS
500GB - 4GB RAM - MAG 22"

solatko ::

Lahko imaš dvoje xp-je na isti particiji- to se zgodi, če pri instalaciji ne daš na new instal in pustiš stare stvari gor. Imaš dva xp-ja s tem, da skoraj noben program iz starih ne dela. To se naredi, kadar hočeš reševati kakšne podatke, pa se ti sesujejo winsi, ko pa to rešiš, daš new instal in poštimaš disk. Kar tako brisat se ne da. Old datoteko ti naredi Vista, kadar instaliraš na obstoječi sistem - skoraj vsi programi v old mapi delujejo brez problema.

sandi_lj ::

Ne, ima solatko kar prav. Sem že uredil, hvala vsem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Program za diseblat disk

Oddelek: Programska oprema
131130 (863) smacker
»

Kako narediti particijo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
211809 (1569) DaDek
»

NTFS to FAT32

Oddelek: Pomoč in nasveti
121539 (1277) bluefish
»

2 windowsi

Oddelek: Pomoč in nasveti
12974 (830) bluefish
»

Win xp / Win XP dual boot kako?

Oddelek: Operacijski sistemi
181610 (1402) StratOS

Več podobnih tem