» »

Nakup dobre intel 775 plate ali počakati na nove z i7 arhitekturo

Nakup dobre intel 775 plate ali počakati na nove z i7 arhitekturo

diative ::

Živjo

Torej, imam staro plato in na njej še agp grafično. Ker bom zamenjal grafično moram tudi plato, zanima me tale ASUS P5Q3 Deluxe/WiFi-AP. Ker pa sem opazil da so na prodajnih policah že ene nove z podnožjem 1366 (se pravi za nove procesorje) sem postal v dilemi. Zanima me, če bo sedaj plata na 775 podnožju za v smeti čez ene pol leta?. Procesor imam core 2 duo 1,8ghz

Pa še eno vprašanje, ali je potrebno res nujno formatirati sistem pri menjavi plate ali lahko normalno deluje vse naprej.

Hvala za odgovor

LP

Mitja358 ::

podnožja 775 bo čez eno leto zastarelo, 1366 pa stane preveč (razen če imaš preveč denarja), sedaj se ti najbolj splača kupiti eno ploščo z amd-jevim čipsetom 780g ali 790 gx ali fx in daš gor amd phenom x4 940 in boš 3 leta v modi.
Ja najbolje da formatiraš

solatko ::

Poglej, eni še vedno gonimo 478 podnožje, pa nam vse razen novih iger odlično laufa. Če kupiš ASUS P5Q3 Deluxe/WiFi-AP in nek soliden procesor, boš lahko vse aplikacije gonil, še kar nekaj let. Današnji programi ne izkoriščajo niti štirih jeder, niti hitrosti RAM-ov, niti grafičnih zmogljivosti, razen nekaj iger in morda kak pro grafični program štiri jedra. Zato brez skrbi, posodobi in dokler ti ne crkne, boš imel mir.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD - Intel, DDR2 - DDR3 ?

Oddelek: Kaj kupiti
191687 (1351) Meizu
»

Racunalnik 1500€ Xtreme Gaming

Oddelek: Kaj kupiti
272500 (1849) jan01
»

navijanje procesorja

Oddelek: Navijanje
201807 (1430) Razy
»

Pomoč pri nakupu računalnika in ostale periferije

Oddelek: Kaj kupiti
103536 (3285) chrush
»

Nakup računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
91303 (1103) AapocalypseE

Več podobnih tem