» »

Ubuntu Server ne vidi mrežne kartice [XEN]

Ubuntu Server ne vidi mrežne kartice [XEN]

imagodei ::

Živjo,

v Xen sem inštaliral ubuntu 8.04 Server in mi ne prepozna (več) virtualne mrežne kartice. Ob prvem zagonu je brez problema pridobil IP naslov preko dhcp, potem pa sem ga resetiral zaradi problemov s keyboard layoutom. Od restarta naprej ne najde več NIC-a; ifconfig izpiše samo loopback "kartico".

Eni ajdija? Z linuxom sicer imam nekaj izkušenj, sem pa vseeno še zelo zelen. Kje naj začnem? Kako pogledam, ali kartico sploh zazna in je problem v konfiguraciji? Če ni to, je verjetno nekaj narobe s config fajlom od Xena...
- Hoc est qui sumus -

Daedalus ::

Hja, kaj pravi ifconfig -a? Drugače pa je moja izkušnja s Xen-om taka, da je najboljše določit v konfiguraciji od vm-ja statičen MAC za virtualno mrežno kartico. Drugače lahko mrežna ob vsakem create/reboot/karkoli (ne spomnim se več točno) faše nov MAC, udev pa jo pol lepo preimenuje v ethX+1. Kot posledica ti crkne mrežna konfiguracija, ker maš tam verjetno nastavljeno ethX. Tako da preveri to najprej.

Pa še manjši trik - če maš zgoraj opisan problem, pol bo mrežna po nastavitvi MAC naslova dobila nek ethX+ naslov. Če hočeš nazaj eth0, zbrišeš /etc/udev/rules.d/XX-persistent-net.rules. Probaj, pa poročaj.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

imagodei ::

You're very smart, hehe. :)

Problem je bil točno ta, ja. Sem določil mac naslov, tako da zdej je up&running. Upam, da bo tako tudi ostalo!

TNX!
- Hoc est qui sumus -


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

eth3 -> eth0?

Oddelek: Operacijski sistemi
91472 (1316) poweroff
»

unable to mount root fs on unknown-block

Oddelek: Operacijski sistemi
91151 (1062) kloshar
»

Kako nastaviti IP naslove v konzoli?

Oddelek: Operacijski sistemi
51132 (1058) G-man
»

ADSL modem -> Switch -> Router, kako da so vsi v istem subnetu?

Oddelek: Omrežja in internet
384845 (4364) SasoS
»

mreža linux - windows (ne pinga)

Oddelek: Omrežja in internet
91373 (1266) TICKO

Več podobnih tem