» »

večanje luknje-železo

večanje luknje-železo

tx-z ::

Doma mam ene ročne uteži(ročka+une okrogle) pa sm dokupu še ene une okrogle ampak je lukna premejhna da bi pasale gor.
Za predstavo, kaj sploh mislm...Neki tazga zgleda.


V glavnm, kje/kako bi lahko to lukno poveču za 1-2mm? Stvar je pa najbrž iz železa. S pilo bi najbrž rabu 100let :D:\
tx-z

Highlag ::

Svedrom?
Never trust a computer you can't throw out a window

T0RN4D0 ::

Najboljša opcija je najbrž cash refund pa kupiš pravo dimenzijo, predn se jih spraviš pilit. Drugač pa te uteži so običajno iz kakšnih crap poceni litin in bi jih načeloma mogu tud z pilo hitro preoblikovat.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

#000000 ::

Nes k prvemu strugarju, za vsak komad več kot 2 minuti ne bo trajal, če ima čas seveda.

tx-z ::

Nah to sm že doug nazaj kupu tko da nvem kje je račun..Takrat se mi pa ni dal s tem pol ubadat :)
Strugar? Kje u ljubljani(mogoče šiška) pa je kkšn? :\ :P Najbrž bi še manj k 2minuti uzel..K res mogoče dobr milimetr manka:))
tx-z

šernk ::

z navadnim vrtalnim strojem lahko to narediš daj, mogoče bo malo bolj nenatančno. vrtalni stroj ima pa v LJ ne vem koliko ljudi, malce iz LJ ga pa ima skorajda vsakdo
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

5er--> ::

Pejdi v prvi Merkur po eno pilo za železo pa je. (lahko tudi tako za brusit motorno žago)

Highlag ::

Piljenje je tudi dobra telovadba, glede na to da rabiš uteži....:P
Never trust a computer you can't throw out a window

sidd ::

Kot že rečeno, tu gre ponavadi za kak cheap železo. Z pilo in 10 minut časa bi moral dobit uteži na ročke.
Pa še malo potelovadiš :))
no idea for signature
signed
I

MeGreat ::

sigurno ja. jaz sem rabil za vsako utež par minut z vrtalnikom+ hladiti sem ga moral
pa je šlo samo za 1mm

res pa da sem jaz imel dokaj kvalitetno železo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MeGreat ()

DimmniBurek ::

Kupi si kak dober sveder, ki je za to. Bormašino valda maš?
There Is No Stronger Drug Than Reality

dzinks63 ::

Železo ni les. Ne moreš tega vrtat z navadno mašinco, ker take hoby mašince lahko vrtajo v železo le do cca 12mm premera. Lahko le kao frezaš po obodu luknje z svedrom. Samo končni rezultat bo na tak način bolj podoben otroškemu izdelku. Lotiš se seveda lahko tudi z pilo, toda to bo dolgotrajno delo za dušo.

Kvalitetno lahko to narediš le z močnejšo stebelno vrtalno mašino ali z stružnico, katero pa nima vsak, ampak le mojstri.

šernk ::

Kot že rečeno, tu gre ponavadi za kak cheap železo. Z pilo in 10 minut časa bi moral dobit uteži na ročke.
Pa še malo potelovadiš :))


če ni cheap železo ga bo pa še dolgo klel preden bo tist 1mm spilil >:D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Barakuda1 ::

z navadnim vrtalnim strojem lahko to narediš daj


Ne ga biksat no.
Vse kar je več kot 12 mm premera, pozab na sveder.

Lepo poišči strugarja, da ti postruž, vse ostalo so samo bolane ideje (tud tista s pilo, mimgrede).

solatko ::

Najdi nekoga, ki ima stoječi vrtalni stroj (vsaka orodjarna, šlosarska delavnica, v Šiški je tega kar nekaj v ind.coni), pa ti bo s stebelnim rezkarjem povrtal, nekaj drobiža ti bo vzel pa je.

krucymucy ::

Nesi v litostroj pa sabo vzami se six-pack mrzlega pira.

Barakuda1 ::

Zadnja dva predloga se men zdita edin normalna in sprejemljiva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barakuda1 ()

sidd ::

Mi mamo doma stebelni vrtalni stroj pa ni nobenga mojstra blizu :))
Pa te ročke so ponavadi iz kakšnega mehkejšega železa narete, tako da tudi z pilo gre, če se menimo o 1 mm. Malo v delavnico pa bote vidli da ni težko :P
Drugače pa tisto z sixpackom sploh ni slaba ideja. Popestritev dneva, mojstri majo vedno kako za rečt ;)
no idea for signature
signed
I

tx-z ::

UFff komi mi je ratal. Sm najprej probu s pilo pa bi rabu 100 let. Pol je pa fotr najdu nek eno stvar za na bormašinco....Pa je šlo hitrej...Sam useen je trajal ene 20min na utež|O 8-) :D
tx-z

LeXani ::

Najbolj preprosto bi blo z rezkalnikom.
Pa to ni železo ampak litina.
Čas prve prijave 04.11.2005

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeXani ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Vrtanje v železo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6914166 (11908) dzinks63
»

s cim rezat?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101514 (1278) msmiha
»

ohisje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171279 (1030) ghibly
»

kdo izdeluje že tele bloke

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
362172 (1683) Cwetto
»

dremel vs. navadni vrtalni stroj

Oddelek: Strojna oprema
112176 (2013) Muflon1

Več podobnih tem