» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
475 / 506
»»

orbika ::

Han je izjavil:

480GB Crucial BX500 je malo manj kot 60 eur.


Dobro jutro. Hvala za predlog! :)

cortez ::

Lexar LNS100 480GB - €42.24


https://www.amazon.de/gp/product/B07HNC...

OmegaM ::

Mene osebno zadnje case razocara samsung, ker jih je v kratkem casu kar nekaj odpovedalo.
Sicer je slo pod garancijo, ampak vseeno.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

darkolord ::

Na kakšen način? Dead ali bad blocki ali kaj tretjega?

Prejšnji teden sem menjal 2 MX300 (bad blocki) in enega WD Green (dead, maybe app error [preveč zapisov])

MrStein ::

Koliko je bil wd star?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

klinker ::

Ma tej WDji so z en drek. Jst sem 1x kupu 3 kose in dva sta bla nekako hin. Sistem itd se je sicer dalo instalirat in tudi delal je, vendar ne prevec odzivno, ko sem pa hotu zadeve poknit v raid je pa kontroler metal errorje in ni hotu vspostavit raid polja. Nesu nazaj, nekaj so sicer tezili v BB, menjal in bil spet en fuc na enak nacin ;((
V glavnem, ne bi niti vedu da so hin, ce jih ne bi hotu dat v raid.

darkolord ::

MrStein: 1 leto

scipascapa ::

Se komu sanja če so solidni?

https://www.amazon.co.uk/TCSUNBOW-240GB...

TCSUNBOW 1TB 2.5 Inch SSD SATAIII 6GB/s Up To 560MB/s With 1204 cache Internal Solid State Drive for Notebook Tablet Desktop PC(X3 1TB)

62 funtov + ptt

za sekundarni SSD?

Han ::

Preberi mnenja... Jaz ga ne bi kupil.

scipascapa ::

Vem za kak backup in za inštalacije iger, nobenih SLIK, dokumentov ipd.....samo za STEAM / EPIC itd.

kuglvinkl ::

kolk bi prihranil do recimo MX500?
Your focus determines your reallity

scipascapa ::

ni več deala, nekje 30-35€.

scipascapa ::

scipascapa ::

Items: EUR 90,22
Postage & Packing: EUR 5,08
Order Total: EUR 95,30

FlyingBee ::

Bx500 240gb, zaenkrat works like a charm, sicer light work. Poleti je bil na mimovrste 30eur z brezplačno dostavo.

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Hojnik, mnenje glede 500gb Kingston a2000 vs crucual p1 vs intel 760p vs adata sx8200 pro?

scipascapa ::

Če ne motim takole:

Adata
Kingston / Crucial
Intel

hojnikb ::

FlyingBee je izjavil:

Hojnik, mnenje glede 500gb Kingston a2000 vs crucual p1 vs intel 760p vs adata sx8200 pro?

a2000 je pač budget opcija, to vzameš če morš met pcie, pa maš budget za skledo riža.

760p in 8200 sta praktično identična in oba kul ssdja.
p1 na veliko izogib, ker je qlc
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

fireX88 ::

Zanima me menje o adata ssd-jih? Kaksne tezave? Konkretno za tega ADATA XPG SX8200 Pro?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

FlyingBee ::

Hvalijo jih, še posebej sx8200 pro naj bi bil najboljši p/p, pa ne da ima neke očitne slabosti pri domači rabi, naj bi bil celo za zahtevne prosumerje.

fireX88 ::

sej to, review-ji so dobri...praktično je ssd na rangu evo 970 (m.2), pa veliko cenejši...
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

kuglvinkl ::

Mene tut matra ta SX...
Your focus determines your reallity

Dr_M ::

Imam SX8200 480GB ze dobro leto in dela bp.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

FlyingBee ::

Razlika je zelo velika v ceni, v RL perf seveda ne ločiš med sistemom z sammyjem ali adato.

kuglvinkl ::

Dr_M je izjavil:

Imam SX8200 480GB ze dobro leto in dela bp.


thnx.
Your focus determines your reallity

Horas ::

pny cs3030 pa nben ne omenja? tudi dost cenejši pa skormiste hitrosti kot ta samsungček

FlyingBee ::

Adata sx8200 pro 512gb je s 22% davkom na computeruniverse.de 69eur, sammy je toliko oziroma še več za 250gb. Za pny cs3030 sem tudi bral kot pozitivno presenečenje, za 500gb hočejo 73eur.

Dr_M ::

CS3030 smo ze obdelal par strani nazaj in ugotovil, da se ga ne splaca nabavit namesto sx8200 pro.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kuglvinkl ::

Ima kdo kakšno priporočilo za kartico za m.2 nvme za pcie? Če prav štekam, je to tako in tako pasivno in naj bi bilo skoraj vseeno, ali pač?

thnx!
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Jaz imam tole in dela. Hladilnik NE pride zraven, čeprav je na večini slik.

kuglvinkl ::

OK, thnx, zakaj pa ruski aliexpress? A hitreje pride?
Your focus determines your reallity

darkolord ::

Pri meni ni ruski, verjetno si kliknil na kakšen link iz ruskega pa ti potem po defaultu kaže tega. Na vrhu imaš nekje opcijo da te zamenja na Global

scipascapa ::

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Imam 10eur bonusa pri computeruniverse do 30.11. in bom sx8200 512gb pa še kaj nabavil tam, upam, da bo kaj pametnega za black friday 29.11.

Ahim ::

kuglvinkl je izjavil:

Ima kdo kakšno priporočilo za kartico za m.2 nvme za pcie? Če prav štekam, je to tako in tako pasivno in naj bi bilo skoraj vseeno, ali pač?

Je pasivno.

Pri tistih platah za vec diskov (npr. za 4x M.2) se zna zgoditi, da bo motherboard izbircen glede tega kje je montiran kaksen SSD in bos moral npr. najprej napolniti eno platko, potem sele gres lahko na naslednjo, itd.

Ce rabis samo za en disk (npr. masina, ki nima M.2 slota), potem se ne sekiraj glede prej omenjenega; v tem primeru razmisli kaj zelis od tega SSDja - najbrz hoces uporabiti NVMe SSD, sicer bi lahko izbral 2.5" SATA z manj kompliciranja? Adapter mora imeti slot z ustreznim keyem, tvoj BIOS pa mora podpirati boot z NVMe, ce bi rad ta SSD uproabil kot sistemski disk (ce bo kot dodaten disk, potem nima veze, ker ima OS svoj driver).

scipascapa ::

PrimozR ::

Ahim je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Ima kdo kakšno priporočilo za kartico za m.2 nvme za pcie? Če prav štekam, je to tako in tako pasivno in naj bi bilo skoraj vseeno, ali pač?

Je pasivno.

Pri tistih platah za vec diskov (npr. za 4x M.2) se zna zgoditi, da bo motherboard izbircen glede tega kje je montiran kaksen SSD in bos moral npr. najprej napolniti eno platko, potem sele gres lahko na naslednjo, itd.

Ce rabis samo za en disk (npr. masina, ki nima M.2 slota), potem se ne sekiraj glede prej omenjenega; v tem primeru razmisli kaj zelis od tega SSDja - najbrz hoces uporabiti NVMe SSD, sicer bi lahko izbral 2.5" SATA z manj kompliciranja? Adapter mora imeti slot z ustreznim keyem, tvoj BIOS pa mora podpirati boot z NVMe, ce bi rad ta SSD uproabil kot sistemski disk (ce bo kot dodaten disk, potem nima veze, ker ima OS svoj driver).

AFAIK ni tako simpl, mora plata podpirati splitanje x16 slota v več manjših (PCIe bifurcation). Vsaj take težave so imeli LTT-jevci pri ustvarjanju Hackintosha zpri isti tematiki - več SSD-jev v eno x16 režo.

(t=122s oz. 2:02)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Ahim ::

PrimozR, res je, plata mora to podpirati v BIOSu (= nacin delovanja izbranega slota, ponavadi je opcija "16x", "8x/8x" in "4x/4x/4x/4x").

Nisem pa pomislil, da obstajajo plate, ki tega ne podpirajo oz. da je to redka stvar - mi uporabljamo tovrstne 4x M.2 kartice z X399 chipsetom, kjer to normalno nastavis.

Dr_M ::

Vecina consumer plat tega ne podpira. Se veliko HEDT plat tega nima.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

Tako, Linus v videu omeni, da je to server stuff.

kuglvinkl ::

Ok, plata je Q87. Ima/imel kdo? Boot iz tega diska me ne zanima. Pa v BIOS ne morem pogledat zal...
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Če te boot iz NVMe ne zanima, potem bo delalo bp, če boš vzel takega za en disk ...

kuglvinkl ::

Tist spliting me matra eno malo, sam men se zdi, da je to po standardu in mora delat. A prov stekam?
Your focus determines your reallity

PrimozR ::

Ne. Je po standardu, ampak nekako tako, kot dual socket. Obstaja, ampak ne za consumerje :)

barocco ::

LP
,kateri SSD priporočate v tem rangu in da je matična komptabilna..
Komp. bo namenjen 90% za brskanje YT,10% gledanje Eon TV programi..nobenih iger ,se ne bo igralo ipd..
Kingston SSD disk A400 240GB
PNY SSD disk CS900 240 GB, 6,35 cm (2,5"), SATA3, 3D TLC
Crucial SSD disk BX500, 240 GB, 2.5'' SATA 3D TLC, 7 mm
WD SSD disk Green SATA3 6,35 cm (2,5") 240 GB
Ostale komponente so amd fx8120,ASRock 990FX Extreme3,2X4 DDR3,PSU:LC 8750,MSI 560Ti 1Gb.
hvala že vnaprej za mnenja
RangerVIII|6700k|Corsair16GB|
Msi1070|pm961|BX5001TB|RM650x|H100iv2|

scipascapa ::

če si se omejil na 240/25GB vzemi CRUCIAL MX500

SSD 250GB 2.5" SATA3 3D TLC, 7mm, CRUCIAL MX500 CT250MX500SSD1

rabelj5 ::

a se dobi kje samsung evo 860 1tb za bistveno (vsaj 15%) manj od ~140 eur?

FlyingBee ::

Se, Corsair mx500. Celo teoretično precej hitrejši nvme m.2 adata sx8200 pro 1tb.

scipascapa ::

rabelj5 je izjavil:

a se dobi kje samsung evo 860 1tb za bistveno (vsaj 15%) manj od ~140 eur?

ti kaj gledaš link? včeraj je bil 112€ na amazon.fr

_Denny_ ::

Se mi je zdelo, da sem nekaj pozabil objaviti :))

Micron 5200 3840GB





Naročilo tega Microna je bil pravi adrenalinski šport, ker so se cene čez dan večkrat pomikale od 567€ do 770€ (trenutno v isti trgovini 759€). Stvar sicer ni nič posebnega, razen tega, da je verjetno en izmed zadnjih ne-QLC/PLC diskov te velikosti in ima večji TBW kot vsi ostali 3,84-4TB consumer SSD-ji skupaj. Upam, da bo zdržal do 2030.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400
««
475 / 506
»»