» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
155 / 506
»»

RejZoR ::

Matr ste obsedeni z benchmarki. Če bi imel kaj pojma bi vedel, da če je pri branju pomemben random read je pri pisanju dejansko pomemben sequential write. Tisto kar v testih vidiš random write je čist nepomeben podatek tko kot ti je sequential read nepomemben pri vseh SSD-jih. Nikoli ne boš pri zapisovanju imel takega thrasinga SSD-ja. Če bi mal poznal kako SSD-ji delujejo bi videl, da se podatki dejansko zapisujejo sekvenčno, ker se pred pisanjem vse najprej shrani v buffer in cache iz kjer pa gre v večjih blokih naenkrat na disk. Zato ne bluzi, da sekvenčni write ni pomemben.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kuglvinkl ::

Jasno, da je bistevno manj pomemben od random reada.

RejZoR ::

Sam bi rekel samo manj pomemben brez "bistveno".
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

PrimozR ::

ODvisno od tipa uporabe. Za sistemski disk bo bistveno kar držalo.

Tilen ::

Tilen je izjavil:

OCZ je izdal nov FW za serijo 3.

Issues resolved since version 2.15:
oImproved handling on prolonged resume from partial to slumber state
oFixed an issue when abnormal amounts of secure erases could cause incorrect block P/E counts to be reported in SMART data.
oPerformance improvement on some benchmarks

Release notes


Easy peasy, čeprav pravijo, da If it ain't broke, don't fix it.

boomy@boomy:~/Namizje/update/fwupd_v2.12.05/linux32$ sudo ./fwupd -log /dev/sda
fwupd v2.12.05: update drive firmware

/dev/sda:

Model Number : OCZ-VERTEX3
Serial Number : OCZ-ZAWVKT8656912O70
Firmware Revision: 2.15

Accessing firmware file...

Updating firmware....
Firmware update succeeded.

Model Number : OCZ-VERTEX3
Serial Number : OCZ-ZAWVKT8656912O70
Firmware Revision: 2.22

boomy@boomy:~/Namizje/update/fwupd_v2.12.05/linux32$

Linux (Ubuntu) seveda niti leta 2012 še vedno ne zna pravilno uporabljati sleep funkcije. Sleep -> Wake up --> freeze!

Na Windows 7 deluje normalno (je tudi pred posodobitvijo na 2.22)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Skyman ::

Ima mogoce tukaj kdo kingston hyperx SSD 120 ali 240gb verzijo.Zanimajo me mnenja +/-.Hvala

Pyr0Beast ::

kuglvinkl je izjavil:

Jasno, da je bistevno manj pomemben od random reada.


Še največ penalov boš dobil od RW latenc.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Brainstorm ::

Uf zdaj bo pa treba it v nabavo, je že 110€. http://www.hoh.de/hardware/ssd-laufwerk...

KuntaKinte ::

tudi sam bi ga naročil,če bo kdo udaril grupnega,sem iz MB

freesty ::

Kolk je postnina? Sm js tut z mb, samo se tehtam, ce sploh rabim SSD.

Brainstorm ::

Poštnina je 14,90€

kmetek ::

fak tele cene ratujejo že prav smešne ;)

imi ::

Ja, samo ne vem zakaj so pri nas še zmerom tako visoke. Samsunga 830 (128MB)ne najdem pod 168 EUR. Rad bi ga kupil pri nas, ker rabim račun za podjetje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imi ()

kuglvinkl ::

super super :)

kmetek ::

zato, ker so nabavne pri dobavitelju visoke, zaradi količin....hoh vzame nekaj sto kosov ali tisoč, slovenski ne upa več kot 50 vzeti itd....pa principali jebejo slovenijo do konca že leta in leta....edina rešitev: pripojitev avstriji ;((

s51as ::

kmetek :D misliš da pohlep nima prstov zraven :D
It's just me myself and I

fireX88 ::

v slabih 3h mesecih je cena padla za 60€...svašta!
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

s51as ::

pred enim tedeno ko sem naročil vertex4 je bil 290 zdaj je pa 276 :D Pa ga še dobil nisem... noro je res
It's just me myself and I

Shkorc ::

kmetek je izjavil:

zato, ker so nabavne pri dobavitelju visoke, zaradi količin....hoh vzame nekaj sto kosov ali tisoč, slovenski ne upa več kot 50 vzeti itd....pa principali jebejo slovenijo do konca že leta in leta....edina rešitev: pripojitev avstriji ;((


Nej pa naši kupijo od hoh.de pa prodajo z 10EUR maržo.

Skyman ::

fireX88 je izjavil:

v slabih 3h mesecih je cena padla za 60€...svašta!

Ja vem kakšen je to občutek tudi moja 7970 je ze kar lepo nižja cena od dneva izida pa sm jo dobil tud ene 60-70€ dražje kot je zdej tako je s tem se moras sprijaznit:)):D
Tud sam kupujem SSD disk pa vsakic ko preberem nov test,pade dol cena,mah prevec se obremenjujem s temi testi k v real lajfu ne bom opazu

kmetek ::

Shkorc je izjavil:

kmetek je izjavil:

zato, ker so nabavne pri dobavitelju visoke, zaradi količin....hoh vzame nekaj sto kosov ali tisoč, slovenski ne upa več kot 50 vzeti itd....pa principali jebejo slovenijo do konca že leta in leta....edina rešitev: pripojitev avstriji ;((


Nej pa naši kupijo od hoh.de pa prodajo z 10EUR maržo.


pohlepa pomoje ni, tukaj ne smejo to delat, pomoje so pogodbe z principali vmes itd....

s51as ::

kaj / kdo so principali
It's just me myself and I

kmetek ::

neke vrste nadrejeni za določen del trga itd...

s51as ::

Na AGTju mi je nekaj tednov najaz razložil da imajo tako dolge dobavne roke zato, ker čakajo da se jim naberejo naročila, ker potem naročilo paleto izdelkov in DE in pride poštnina za paleto 32 EUR.
Tako da ne vem če tile principali igrajo vlogo. Po moje imajo kakega nemškega dobvaitla, verjetno istega kot hoh in jacob in od tam furajo...
It's just me myself and I

fireX88 ::

Skyman je izjavil:

fireX88 je izjavil:

v slabih 3h mesecih je cena padla za 60€...svašta!

Ja vem kakšen je to občutek tudi moja 7970 je ze kar lepo nižja cena od dneva izida pa sm jo dobil tud ene 60-70€ dražje kot je zdej tako je s tem se moras sprijaznit:)):D
Tud sam kupujem SSD disk pa vsakic ko preberem nov test,pade dol cena,mah prevec se obremenjujem s temi testi k v real lajfu ne bom opazu


kaj češ..če nebi nč kupovali tudi cene nebi šle navzdol...
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

mihec87 ::

s51as je izjavil:

Na AGTju mi je nekaj tednov najaz razložil da imajo tako dolge dobavne roke zato, ker čakajo da se jim naberejo naročila, ker potem naročilo paleto izdelkov in DE in pride poštnina za paleto 32 EUR.
Tako da ne vem če tile principali igrajo vlogo. Po moje imajo kakega nemškega dobvaitla, verjetno istega kot hoh in jacob in od tam furajo...


Mi jih je škoda..
Sam ob takem početju jim hmalu ne bo treba več čakat da se paleta nafila..

Skyman ::

Brainstorm je izjavil:

Uf zdaj bo pa treba it v nabavo, je že 110€. http://www.hoh.de/hardware/ssd-laufwerk...

ja v 2h je padla še za 3€ 106.96EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

Brainstorm ::

Uf, potem pa počakam še par ur z nakupom, da bo padla pod 100 :D

kmetek ::

s51as je izjavil:

Na AGTju mi je nekaj tednov najaz razložil da imajo tako dolge dobavne roke zato, ker čakajo da se jim naberejo naročila, ker potem naročilo paleto izdelkov in DE in pride poštnina za paleto 32 EUR.
Tako da ne vem če tile principali igrajo vlogo. Po moje imajo kakega nemškega dobvaitla, verjetno istega kot hoh in jacob in od tam furajo...


Zato pa pri njih ne dobiš slovenski garancijski list...servisi imajo take najraje, kupljeno v tujini hehe...
AGT dela pač na lastno "pest".

Dr_M ::

In takih trgovin se velja izogibat.

s51as ::

Zakaj pa je za servis pomembno kje je izdelek kupljen?
It's just me myself and I

Dr_M ::

Ker jih pri nas nocejo popravljat oz menjat?

TOP ::

In kaj ma to veze pač njim pošlješ izdelek nazaj in če v 45dneh ni odgovora se ve kako postopat.

WarpedGone ::

Ker servis ne dela zastonj ampak jim garancijo plača proizvajalec oz. uradni zastopnik.
Ti pa majo svet razparceliran da si ne hodijo v zelje in konkurirajo sami sebi.
Zbogom in hvala za vse ribe

s51as ::

Ja no sej servis, ki poroavi nekaj v garanciji, dobi delo plačano od proizvajalca. Kaj ma zdej tukaj veze, kje je bila zadeva kupljena? Proizvajalec je isti če ga servisiraš na japonskem al pa v culokafriji...
It's just me myself and I

WarpedGone ::

Vprašaj na uradni servis ...
Zbogom in hvala za vse ribe

s51as ::

No sej to je pomoje večji problem.. kje boš pa našel uradni servis za ocz ssd diske...? naprimer...
It's just me myself and I

Dr_M ::

TOP je izjavil:

In kaj ma to veze pač njim pošlješ izdelek nazaj in če v 45dneh ni odgovora se ve kako postopat.



Se pri izdelkih z eu garancijo pri nas komaj kaj dosezes, kaj sele pri izdelkih, ki tega nimajo.

kmetek ::

Jaz sem Samsung disk kupil v De, noben servis mi ga ni hotel vzeti v SLO....potem sam na RMA postopek.

s51as ::

Pa je sploh servis za diske samsung v sloveniji?
It's just me myself and I

kmetek ::

PCHAND/ASBIS/ELKOTEX...uvozniki pač.

Dr_M ::

Uvoznik ga more uzet nazaj in zamenjat.

s51as ::

Ne ni to to.. maš računalniške komponente pa maš hifi pa tv pa to to se ne meša.. pa uvozniki so eno servis pa neki čist drugega... pa še pooblaščen servis more bit..
It's just me myself and I

Dr_M ::

In kaj bos servisiral pri disku? Tam samo preverijo stanje in to je to. Sicer pa more uzoznik poskrbet za servis.

lojze8 ::

Spet vas je zaneslo stran od teme... Debata sedaj poteka o trgovinah in servisih namesto tega kar je v naslovu te teme.

Dr_M ::

To spada zraven, ker se govori o nakupih ssdjev iz tujine. :>

lojze8 ::

Glede na to, da ima ta tema tukaj z naslovom SSD za sistemski disk predlagam novo temo z debato o nakupih, trgovinah in servisih (v zvezi S SSD), kajti ta sedaj postaja že nepregledna in se je oddaljila od stvari ki naj bi jih obravnavala.

kuglvinkl ::

Ja, dovolj je blo o šopingu.

Dr_M ::

Ok, im out..

Skyman ::

Skyman je izjavil:

Ima mogoce tukaj kdo kingston hyperx SSD 120 ali 240gb verzijo.Zanimajo me mnenja +/-.Hvala

nima nobeden kinston hyperX serijo? zanimivo
««
155 / 506
»»