» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
491 / 506
»»

LapD ::

Katero so mlačne zahteve oziroma kaj sem spregledal?
web&motion designer

Han ::

Kapaciteta... Dandanes vzameš 1 TB ali več.

MrStein ::

Zdaj ima 250, torej bo 500 čez glavo dovolj.

Potrebuje za delo, ne za hvaliti se pred najstniki.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

LapD ::

1TB mi je skoraj overkil za Windowse in par programov (razen če bi potem tekoče projekte imel na tem osnovnem disku?), ker za scratch je drugi disk, za podatke pa tretji. Ampak ajde, denar mora krožit, je potem to optimalna zadeva? https://www.amazon.de/-/en/Samsung-MZ-V...
web&motion designer

DeusB ::

https://www.amazon.de/-/en/Samsung-Inte...

se splača tole kupit? Nč kaj posebnega par podatkov gor, kaka igra,..

tikitoki ::

skoda, isces dan po koncanju razprodaj. ena redkih stvari, kjer so imeli dobre popuste, so bili ssdji

DeusB je izjavil:

https://www.amazon.de/-/en/Samsung-Inte...

se splača tole kupit? Nč kaj posebnega par podatkov gor, kaka igra,..


Kupil TLC. razlika v ceni je majhna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

DeusB ::

Kje pa vidiš ker je? al TLC, MLC, SLC

Han ::

LapD, potem pač vzameš toliko, kolikor rabiš, da zadostiš trenutnim potrebam in bližnji prihodnosti, npr. za 5 let. Če se na ta SSD ne bo veliko pisalo in brisalo, je v redu tudi 512 GB.

Kvinta ::

Za sistemski disk je ssd fajn za vse ostalo za moje potrebe še vedno predrago 4Tb ssd je dober skoraj 500€ za taki dnar dobim jaz vavadni 3,5 hdd 16TB :D
A.C.A.B

prepecenc ::

En nasvet bi poteboval.

Samsung SSD Interne 970 EVO 1TB M.2 ali ADATA XPG SX8200 Pro 1TB M.2? (cena je približno enaka)

tikitoki ::

DeusB je izjavil:

Kje pa vidiš ker je? al TLC, MLC, SLC


Prberes si kaj o izdelku pred nakupom. Velikokrat imajo napisane osnovne karakteristike.

Han ::

@prepecenc: ADATA je hitrejši, Samsung bolj zanesljiv in kompatibilen.

PrimozR ::

Kvinta je izjavil:

Za sistemski disk je ssd fajn za vse ostalo za moje potrebe še vedno predrago 4Tb ssd je dober skoraj 500€ za taki dnar dobim jaz vavadni 3,5 hdd 16TB :D

16 TB ti ne pomaga kaj veliko, če moraš hitro zapisati 500 GB podatkov. V tem primeru je vsak 1 TB SSD boljši od še tako hitre vrteče rje.

Kvinta ::

PrimozR je izjavil:

Kvinta je izjavil:

Za sistemski disk je ssd fajn za vse ostalo za moje potrebe še vedno predrago 4Tb ssd je dober skoraj 500€ za taki dnar dobim jaz vavadni 3,5 hdd 16TB :D

16 TB ti ne pomaga kaj veliko, če moraš hitro zapisati 500 GB podatkov. V tem primeru je vsak 1 TB SSD boljši od še tako hitre vrteče rje.


Jaz pri delu rabim samo ogromno prostora nobena hitrost ni pomembna .... ja ko se bojo ssd-ji pocenli oz. padli cenovno vsaj a polovico navadnih bom jih več kupoval.
A.C.A.B

hojnikb ::

#brezpodpisa

PrimozR ::

Kvinta je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Kvinta je izjavil:

Za sistemski disk je ssd fajn za vse ostalo za moje potrebe še vedno predrago 4Tb ssd je dober skoraj 500€ za taki dnar dobim jaz vavadni 3,5 hdd 16TB :D

16 TB ti ne pomaga kaj veliko, če moraš hitro zapisati 500 GB podatkov. V tem primeru je vsak 1 TB SSD boljši od še tako hitre vrteče rje.


Jaz pri delu rabim samo ogromno prostora nobena hitrost ni pomembna .... ja ko se bojo ssd-ji pocenli oz. padli cenovno vsaj a polovico navadnih bom jih več kupoval.

In to je to, kar hočem povedati. Nimajo vsi enakih potreb, kot ti. Torej nima smisla ocenjevati, kaj naj kupijo drugi, glede na tvoje potrebe, moraš se postaviti v njihovo kožo.

no comment ::

hojnikb je izjavil:

https://www.tomshardware.com/news/adata...

Ha. Sem se izognil krogli. Me je močno srbelo prejšnji teden (Amazon - 114 eur za 1tb) pa sem ugotovil, da tako nujno še ne rabim večjega diska...

bajsibajsi ::

hojnikb je izjavil:

https://www.tomshardware.com/news/adata...


Zanimiv clanek; naj ne ostane spregledan.
Podobno se najbrz dogaja na premnogih podrocjih - ne samo v proizvodnji racunalniskih komponent.

hojnikb ::

itk. Tut pri ssdjih je to že bla praksa v preteklosti.
#brezpodpisa

IL_DIAVOLO ::

Ssd za Windowse in kaksen programcic, za ostalo je hdd vrh glave. Kar je vec, je pehanje za tehnologijo in nic kaj logicno.

hojnikb ::

uredu, ti kr kupi budget ssd z 2 kanalnim dramless phisonom in uzivaj.
#brezpodpisa

Kvinta ::

In to je to, kar hočem povedati. Nimajo vsi enakih potreb, kot ti. Torej nima smisla ocenjevati, kaj naj kupijo drugi, glede na tvoje potrebe, moraš se postaviti v njihovo kožo.


Vsaj 50% ljudi če ne več kupi kar je dejansko moderno in to kar se pač kupuje ne glede na to al bojo izkoristli vse prednosti al ne jaz poznam vsaj 30 takih če ne več ,ko so totalno navsušeni da majo nove diske s hitrostmi tja od 5000 Mb/s pa gor pa pravzaprav pojma nimajo o tem za kaj je to dobro :)) samo da maili pa filmi dobro delajo pa seveda FB itd ...
A.C.A.B

IL_DIAVOLO ::

Vsaj en ki razume kaj je uporabna tehnologija za vsakega navadnega uporabnika in kaj je tehnologija za uporabnika z neko specifiko.

gddr85 ::

dobr, to je pač average joe folk, kjer jim bp v pc štacuni prodajo latest m2 za domačo uporabo, to je in je bilo vedno čist normalno ;)

PrimozR ::

Kvinta je izjavil:

In to je to, kar hočem povedati. Nimajo vsi enakih potreb, kot ti. Torej nima smisla ocenjevati, kaj naj kupijo drugi, glede na tvoje potrebe, moraš se postaviti v njihovo kožo.


Vsaj 50% ljudi če ne več kupi kar je dejansko moderno in to kar se pač kupuje ne glede na to al bojo izkoristli vse prednosti al ne jaz poznam vsaj 30 takih če ne več ,ko so totalno navsušeni da majo nove diske s hitrostmi tja od 5000 Mb/s pa gor pa pravzaprav pojma nimajo o tem za kaj je to dobro :)) samo da maili pa filmi dobro delajo pa seveda FB itd ...

Kaj ima to veze s tem, da nekdo lahko _potrebuje_ hitrosti in takemu 16 TB disk ne pomaga nič? Ne govorimo o shrambi filmov, govorimo o obdelavi stotin megabajtov podatkov v tekstovni obliki, o simulacijah s končnimi elementi, obdelavi videa, itd. Stvari, kjer nižje latence in višje hitrosti diska dejansko lahko igrajo vlogo in pohitrijo izvedbo. Stvari, s katerimi ljudje služijo. Tukaj ti povsem nič ne pomaga 15,5 TB prostega diska, na katerega zapis podatkov traja 7x dlje, če imaš lahko namesto tega 1 TB SSD s spodobno hitrostjo.

Pa nikjer nisem govoril, da to velja za večino. Napisal sem, da nimajo vsi enakih potreb, kot ti. Če se šteješ med teh omenjenih več kot 50 %, ki hočejo nekaj modernega, super. Pogosto pa kaj in kako sprašujejo ravno ljudje, ki vedo, da nekaj lahko izkoristijo, ampak večinoma nimajo želje in časa, da bi se ukvarjali s tem področjem in njegovimi specifikami, da bi zagotovo vedeli, kaj vzeti. Zato jim pa pač pomagamo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Kvinta ::

Pa nikjer nisem govoril, da to velja za večino.


Kje sem pa jaz pisal o tem o tem ????

Se že kuha župa upam da vam tekne pa da ne bo komu polj slabo >:D
A.C.A.B

PrimozR ::

Na debato o tem, kako velik SSD naj nekdo vzame, si uletel z izjavo, da je za tvoje potrebe (velik) SSD predrag, da je mehanski disk OK. Razložil sem ti, da nimajo vsi enakih potreb (kot ti). Povedal si, da _TI_ pri delu potrebuješ samo plac. Še enkrat sem ti razložil, da nimajo vsi enakih potreb, _kot ti_. Potem si začel bluziti, kako vsaj 50 % ljudi kupi nekaj, kar je moderno. Kjer sem ti spet poskušal razložiti situacije, kjer potrebuješ večji SSD. Situacije, v katerih se lahko znajdejo drugi ljudje, _kot ti_.

Torej iz postov, kjer si pisal 'me me me' si šel na to, kaj kupuje vsaj 50 % ljudi (last I checked to pomeni večino) in iz kakšnih (napačnih) razlogov to kupujejo. Torej si 'o tem o tem' pisal tam. Če te citiram:
Vsaj 50% ljudi če ne več kupi kar je dejansko moderno in to kar se pač kupuje ne glede na to al bojo izkoristli vse prednosti al ne jaz poznam vsaj 30 takih če ne več ,ko so totalno navsušeni da majo nove diske s hitrostmi tja od 5000 Mb/s pa gor pa pravzaprav pojma nimajo o tem za kaj je to dobro :)) samo da maili pa filmi dobro delajo pa seveda FB itd ...


V temi o SSD-jih nekako ni smiselno, da postaš 'eh, SSD-ji so predragi, meni je važen samo plac'. Tema je splošna, splošno o SSD-jih, ne 'Kakšen disk potrebuje Kvinta'. Žal...

Upam, da boš dobro skuhal župo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

FlyingBee ::

Moraš razumeti, da korona kriza na marsikoga tako deluje, konfuzni ljudje pač.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

IL_DIAVOLO ::



Strokovnjaki so rekli, nvme je 10x hitrejši od navadnega ssd-ja :)

Ni videt :P

Kvinta ::

V temi o SSD-jih nekako ni smiselno, da postaš 'eh, SSD-ji so predragi, meni je važen samo plac'. Tema je splošna, splošno o SSD-jih, ne 'Kakšen disk potrebuje Kvinta'. Žal...

Upam, da boš dobro skuhal župo.


Še enkrat ti povem da me narobe razumeš al pa me ne bereš pravilno al pa nočeš kar je najbolj vrjetmno ... zgoraj sem napisal da je ssd super zadeva za sistemski disk pravzaprav revolucionarna kar je tudi namen in naslov tega topica ,polj pa sem pač podal svoje mnenje naprej o diskih kaj je meni pomembno in še eno objektivno mnenje nasplošno in to je to.....polj si me ti začel napadat kao kr nekaj.....bolj berem bolj vidim da samo klamfaš pravzaprav dvomim ,da si sploh kdaj v življenju mel kaki večji projekt v 3d Maxu al pa Photoshopu ali v videu kot pišeš zgoraj ,da svetuješ na tem področju....ne da se mi več pisat kr je zguba cajta v teh programih hitrosti diskiov niso na prvem mestu je marikaj druga dosti bolj pomembno.

Pa zgoraj sem napisal da so veliki ssdji 4TB in gor predragi ne te male jajčke katere večina kupuje za 50€

Ker se mi recimo še malo ljubi
A.C.A.B

PrimozR ::

In sem ti povedal, da je popolnoma vseeno, kaj je pomembni _tebi_ za situacije drugih, ki so drugačne.

Video/Photoshop projektov nisem delal nikoli v življenju. Imam pa nekaj stiak s simulacijami, ki sem jih omenjal. Vseeno za brezveze ljudje, ki se resno ukvarjajo z video produkcijo, ne gredo na 10Gbit (oz. celo hitrejše) mreže, ko video režejo z mreže, za brezveze, kajne? Kako se stanje iz tvojega videa spremeni s 64-jedrnim Threadripperjem, 256 GB RAMa in Quadrom za pospeševanje rendranja videa? Ker hitreje ko rendraš, višje prepustnosti diska potrebuješ. Bo potem vrteča rja še dovolj? Ali pa SATA3 SSD, omejen na 600 MB/s.

Napadal te nisem nikjer. Zgolj povedal sem ti, da tvoja situacija ne pomeni situacije za vse. Kar sem ponovil še ene parkrat (tudi zdaj). Ker takšni posti, ki so v bistvu precej pogosti po forumih, v takšnih temah ne pomagajo popolnoma nič, razen osebnega zadovoljstva posterja in mogoče napačnih informacij za nekoga, ki zadev ne pozna preveč dobro. Veliki 4 TB SSD-ji imajo pa ceno takšno, kot jo imajo. Ponavadi na TB prostora precej podobno, kot 'mali jajčki za 50 €', če gledamo primerljive zmogljivosti. Za nekoga, ki potrebuje 4 TB prostora, ki je hitrejši od vrteče rje, ta cena pač ne bo problem, kajne? Za domačo uporabo, za programe, igre in podobne zadeve pa itak zaenkrat še ni potrebe po 4 TB prostora, razen če hočeš imeti hkrati inštaliran cel Steam library z nekaj 100 naslovi. Ampak potem smo v 'ima se može se' teritoriju, kjer tvoje mnenje, da so takšni SSD-ji predragi, spet nima nobene osnove.

PrimozR ::

Sem zgoraj nekaj na pamet bluzil o primerih, v bistvu ga imam pa na dosegu prstov. Pred tremi leti je bil PCIe SSD ~50 % dražji od SATA SSD-ja, zato nisem dajal 150 € več za 1 TB SSD in vzel SATA. Zjutraj sem pognal eno Ansys simulacijo in veselo gledal an 100 % zabit SSD s prenosi okrog 500 MB/s. Meni bi bil torej precej uporaben PCIe SSD, 16 TB placa pa v tem primeru niti ne. Ker bi itak takšen disk imel priklopljen na mrežo, kjer je še počasnejši.

FlyingBee ::

Predvidevam, da za take obremenitve skeširaš več in amortiziraš.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

PrimozR ::

Če amortiziraš (če niso to pet projecti), definitivno. To s hitrostjo me tudi ne boli, da ne bo izpadlo narobe, zgolj praktično ilustriram, kje je 16 TB placa povsem neuporabnega, hitrejši SSD pa prekleto uporaben.

Če bi res potreboval hitrejši SSD ta trenutek, bi itak lahko tudi zdajle menjal za PCIe-ja. Ampak se bo pač počakalo še tisto dobro leto in menjalo cel računalnik :)

FlyingBee ::

970 evo plus 500gb ali kc2000 500gb, ista cena. Zakaj?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Han ::

Brez pomisleka Samsung 970 EVO (plus). Lasten kontroler, kvaliteta, garancija, praktično 100% kompatibilnost, Samsung Magician.

hojnikb ::

že kingston v imenu bi mogl bit takoj avtomatski shitlist.
#brezpodpisa

FlyingBee ::

Kc serija naj bi imela firmware update in je celo hitrejša, baje. Nič trotlanja in dober write.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

hojnikb ::

...kingston. Can't polish a turd.
#brezpodpisa

bajsibajsi ::

Crucial MX500 1TB https://www.amazon.de/-/en/Crucial-MX50... 80 eur (+ 5 eur postnina).
500 GB je 46 eur.

B34ST ::

hojnikb je izjavil:

https://www.tomshardware.com/news/adata...

OMG, za to bi pa res rabil TL;DR. Za začetek bom pogledal slike mojega SX8200 Pro. Tole pa še na šihtu nimam časa in volje brati, ker je precej teksta.
i5-10600K | NH-D14 | MSI MAG Z490 TOMAHAWK | F4-3200C14D-16GVR @4000C14
ASUS DUAL RTX 3070 | ADATA XPG SX8200 Pro 2TB | 870 QVO 8TB | 2x WD Blue 4TB
Corsair 600T | Corsair AX760 | G413 | G403 | HP Pavilion Gaming 32

hojnikb ::

tl;dr bait and switch.
#brezpodpisa

Pep3Laugh ::

Živjo imam en problem z ssd diski že začetka novega build-a pc-ja, cca. 8 mesecev nazaj. Sem že kmalu po sestavi videl, da ko pride disk do 60-70% zaseden nemorem več nič naložit gor, inštalirat ali karkoli. Imam 2 ssd dika po 1tb in 1 m.2 nvme tudi 1tb, na vseh treh isto. imam tudi 120gb ssd še od prej in tistega lahko napolnim do konca bp. Sem gledal že večkrat po googlu ampak sploh nisem videl še kaj takega. A bi moral sformatirat in spremenit sistem ? Vsi so ntfs. Sicer ni velik problem ampak bi bilo super če bi lahko uporabil cel disk. :8)

Han ::

Model pa je?

NejcSSD ::

bajsibajsi je izjavil:

Crucial MX500 1TB https://www.amazon.de/-/en/Crucial-MX50... 80 eur (+ 5 eur postnina).
500 GB je 46 eur.


Hmm k pridem na zadnji korak je disk že skoraj 92 + 6 poštnine? Kaj delam narobe.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

LapD ::

Nič narobe, ker si iz Slo, nemški Amazon šele na zadnjem koraku pokaže ceno s 22% DDVjem, na strani pa so cene s 16%.
web&motion designer

mtosev ::

Kmalu bo nemški ddv spet 19% pa bo razlika spet samo 3%.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Master_Yoda ::

Torej nemci so zaradi covida znizali DDV, nasi gumpci pa se kriznega DDVja iz krize 2008 se zdaj niso nazaj na 20%...
Dovie'andi se tovya sagain.

mtosev ::

Baje samo do 31.12.20 razen, če niso še vmes kaj podajšali.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

hojnikb ::

Master_Yoda je izjavil:

Torej nemci so zaradi covida znizali DDV, nasi gumpci pa se kriznega DDVja iz krize 2008 se zdaj niso nazaj na 20%...

ne dajej jim idejo, ker bo sel na 25%
#brezpodpisa
««
491 / 506
»»