» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
50 / 506
»»

thxslo ::

Major je izjavil:

Nakup pri e-tecovcih je preverjen. Na spletni trgovini tudi najdeš zalogo pri posameznih poslovalnicah, tako da ne razumem v čem je problem. Če si izdelek naročil in prejel potrdilo o naročilo, potem te bo čakal do navedenega časa. Anonimna naročila imajo (normalno) kratek čas rezervacije, je pa vsekakor zanimiva oblika dodatne storitve.

Sam sem pri njih kupil že kar precej komponent (poslovalnica Celovec).

P.S.: Plačila z gotovino imajo spletno ceno, kartice podražijo znesek za kak %.


Ja za celovec pise "2 Werktage" e pravi 2 delovna dneva.... nakup na strani sm naredu v soboto...nč pa ne pise od kdaj je mozno pa do kdaj je rezervirano(pise direkt tko kt sm skopiru)..mhm bom poklicu pa uprašu čene pa naredim nakup kot obićen uporabnik :)

thxslo ::

thxslo je izjavil:

Major je izjavil:

Nakup pri e-tecovcih je preverjen. Na spletni trgovini tudi najdeš zalogo pri posameznih poslovalnicah, tako da ne razumem v čem je problem. Če si izdelek naročil in prejel potrdilo o naročilo, potem te bo čakal do navedenega časa. Anonimna naročila imajo (normalno) kratek čas rezervacije, je pa vsekakor zanimiva oblika dodatne storitve.

Sam sem pri njih kupil že kar precej komponent (poslovalnica Celovec).

P.S.: Plačila z gotovino imajo spletno ceno, kartice podražijo znesek za kak %.


Ja za celovec pise "2 Werktage" e pravi 2 delovna dneva.... nakup na strani sm naredu v soboto...nč pa ne pise od kdaj je mozno pa do kdaj je rezervirano(pise direkt tko kt sm skopiru)..mhm bom poklicu pa uprašu čene pa naredim nakup kot obićen uporabnik :)


HJA ZDEJ SO PA SPREENIL IZ 2 DELOVNI DNI V POLOVICO TEDNA :) "IN CA. 1/2 WOCHE" ..anonimno nakupovanje ni glih fajn..ocitno doiš samo stevilko nakupa to je pa use :)

thxslo ::

thxslo je izjavil:

thxslo je izjavil:

Major je izjavil:

Nakup pri e-tecovcih je preverjen. Na spletni trgovini tudi najdeš zalogo pri posameznih poslovalnicah, tako da ne razumem v čem je problem. Če si izdelek naročil in prejel potrdilo o naročilo, potem te bo čakal do navedenega časa. Anonimna naročila imajo (normalno) kratek čas rezervacije, je pa vsekakor zanimiva oblika dodatne storitve.

Sam sem pri njih kupil že kar precej komponent (poslovalnica Celovec).

P.S.: Plačila z gotovino imajo spletno ceno, kartice podražijo znesek za kak %.


Ja za celovec pise "2 Werktage" e pravi 2 delovna dneva.... nakup na strani sm naredu v soboto...nč pa ne pise od kdaj je mozno pa do kdaj je rezervirano(pise direkt tko kt sm skopiru)..mhm bom poklicu pa uprašu čene pa naredim nakup kot obićen uporabnik :)



KUko jepa z izdelki k jih majo na zalogi??? Mors nujn naredit spletni nakup a se lahk kr gor zapelš pa kupš???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thxslo ()

destiny ::

Lahko se direkt gor zapelješ, nakup pa ni čisto običajen. V štacuni maš namreč ene par računalnikov preko katerih lahko opraviš nakup. Torej zgleda vse skup nekak tko, kot če bi kupil doma preko neta in potem šel iskat v njihovo poslovalnico. Nakup pa opraviš kot anonimen uporabnik, tako da se ti ni potrebno registrirat.

Gatsu ::

fantje tole ste čist offtopic šli... Odprite samostojno temo za to štacuno pa se tam mente, ker nima bene veze z SSD diski tole

thxslo ::

Gatsu je izjavil:

fantje tole ste čist offtopic šli... Odprite samostojno temo za to štacuno pa se tam mente, ker nima bene veze z SSD diski tole


dečko gre se za nakup ssd diska v tej trgovini pa velik jih je ze tm kupval tko da sm kle uprasu ker so v tej temi že neki pisal o tem:) uglavnem sm biw gor in duma že testiram ocz vertexa :)Uglavnem vzeu sm ga za VMware image MAC OSX za programiranje v xcodu :)))Image OSX se hitreje postavi in hitreje dela kot pa insalirani winsi na 2,5 5200 obratov HD....kaj sele bo ko bosta dva vertexa v raid 0/1... Prsparov 2000 eurov za Imaca :)))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thxslo ()

PRST ::

A kdo med vami uporablja OCZ revo drive. Odločam se za nakup SSd-ja in ta je prišel v ožji izbor. Zanima me kako se obnese v praksi.

WamPIRe- ::

Evo vam en kvaliteten test aktualnih SSD diskov Tom's Hardware's Summer Guide: 17 SSDs Rounded Up.
Veselo branje!
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

Izi ::

WamPIRe- je izjavil:

Evo vam en kvaliteten test aktualnih SSD diskov Tom's Hardware's Summer Guide: 17 SSDs Rounded Up.
Veselo branje!

Kar nekaj zanimivih ugotovitev.
Nisem vedel, da je Western Digitalov SSD taka huda polomija. Prav na vseh področjih je prepričljivo zadnji.

Zanimiv je pregled porabe SSDjev. Čeprav so SSDji brez dvoma najbolj varčni deli računalnika so med posameznimi modeli tudi do 10-kratne razlike :O
Predvsem v idle sem pričakoval, da imajo vsi neomembe vredno porabo okoli 0,1 watt, pa sem se motil. Samo Intel, Crucial in Toshiba so na pričakovanih 0,1 watt, ostali pa tudi ko nič ne delajo trošijo kar po pol watta pa celo do 1 watt.
Med obremenitvijo povprečno trošijo okoli enega watta, edino Crucial se tukaj izkaže za kar požrešno zverco, saj troši skoraj še enkrat več kot ostali SSDji. WD pa je spet razred zase, kljub temu, da je najpočasnejši SSD je tudi najpožrešnejši :D

Če se komu ne da prebirati tistega dolgega testa:
Daleč najboljši SSD je Crucial C300, za katerega seveda nujno rabiš SATA 3 matično ploščo, da ga izkoristiš.
Daleč najslabši SSD je Western Digital SiliconEdge Blue.
Vsi ostali so bolj ali manj izenačeni nekje na sredini.
Lanskoletni zmagovalec Intel X25-M se še vedno odlično drži in z nakupom ne moreš zgrešiti.

Največ zmogljivosti za svoj denar dobiš z nakupom Intela X25-V 40GB, tesno za petami mu je Crucial C300 64 GB, vsi ostali pa nudijo vsaj pol manj za svoj denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Lion29 ::

jaz bi rekel, da se najbolje (cena/performans) obnese ocz vertex 2 e, mislim, da si bom tudi tega ubodu (ampak samo 60GB model).... ceprav me intel tut precej mika.... crucial c300 bi me zanimal 120GB model (verjetno po performansu na polovici med 256 in 64)...ampak ker nimam sata3, pol odpade
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Steinkauz ::

_Dejan_ ::

Steinkauz je izjavil:

http://www.mimovrste.com/artikel/245001...
Res je problem sata 3

Loooooooooooooooooooooooooooooooool. Od kdaj pa diske priklapljamo na mrežno kartico???


Splošni opis

Mrežna kartica Asrock SATA3 omogoča hitrost prenosa do 6 Gb/s, deluje na vodilu PCI Express 2.0 in ima 2 x SATA3 in 1 x eSATA3 izhod (deljen z SATA3).

Uporabniku je na voljo še 4-pinski konektor za dodatno napajanje.

Mrežna kartica Asrock SATA3 bo učinkovito poskrbela za zelo hiter prenos podatkov.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

gruntfürmich ::

največja idiotija je pri testih ssd.jev poraba elektrike...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

_Dejan_ ::

gruntfürmich je izjavil:

največja idiotija je pri testih ssd.jev poraba elektrike...

Niti ne. V prenosnikih se vsak W pozna pri avtonomiji...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

bate ::

Zakaj bi bil problem sata3, če dobiš največ GB za najmanj EUR pri solidnih karakteristikah mi je povsem vseeno, če zaporedno branje ni do konca izkoriščenbo.
Po testu na tomshardware je to crucial, po hitrem pregledu geizhals je kakšen drug. Pogledaš EUR/GB, pogledaš kolk si pripravljen zapravit in vidiš kako velik ssd lahko imaš. Če ni dovolj, počakaš še pol leta itd.

Steinkauz ::

_Dejan_ je izjavil:

Steinkauz je izjavil:

http://www.mimovrste.com/artikel/245001...
Res je problem sata 3

Loooooooooooooooooooooooooooooooool. Od kdaj pa diske priklapljamo na mrežno kartico???


Splošni opis

Mrežna kartica Asrock SATA3 omogoča hitrost prenosa do 6 Gb/s, deluje na vodilu PCI Express 2.0 in ima 2 x SATA3 in 1 x eSATA3 izhod (deljen z SATA3).

Uporabniku je na voljo še 4-pinski konektor za dodatno napajanje.

Mrežna kartica Asrock SATA3 bo učinkovito poskrbela za zelo hiter prenos podatkov.


http://www.asrock.com/mb/spec/Card.asp?...
A če bi mimovrste dali izdelek pod dildote, bi reku da je dildo?
LOL n00b

e-marko ::

Po ogledu testa vidim, da sem se prav odločil, ko sem namesto takrat nedobavljivega C300 nabavil raje Vertex 2e 60GB.

LP
...somebody, somewhere...

_Dejan_ ::

Steinkauz je izjavil:


http://www.asrock.com/mb/spec/Card.asp?...
A če bi mimovrste dali izdelek pod dildote, bi reku da je dildo?
LOL n00b


Steinkauz če bi pogledal stran bi videl da imajo skoraj vse narobe napisano:
1.)Oddelek: Mrežna oprema > Brezžično omrežje > Mrežne kartice > PCI
2.)Prvi kratek opis:
Mrežna kartica Asrock SATA3 omogoča hitrost prenosa do 6 Gb/s, deluje na vodilu PCI Express 2.0 in ima 2 x SATA3 in 1 x eSATA3 izhod.
3.)Drugi opis:
Mrežna kartica Asrock SATA3 omogoča hitrost prenosa do 6 Gb/s, deluje na vodilu PCI Express 2.0 in ima 2 x SATA3 in 1 x eSATA3 izhod (deljen z SATA3).
Uporabniku je na voljo še 4-pinski konektor za dodatno napajanje.
Mrežna kartica Asrock SATA3 bo učinkovito poskrbela za zelo hiter prenos podatkov.

Kot izgleda je oseba ki je pisala opis nepismena :D Pa še poudatili so z debelo da je "Mrežna kartica" tako da niso zgrešili samo rubrike...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Dr_M ::

Jest vam svetujem, da se izogibate tistega Assrock kontrolerja.
Sem imel z njim nemalo tezav, nakoncu pa se ugotovil, da se ne da bootat z njim, zato sem ga lepo pospravil v skatlo, C300 pa priklopil na obicajen sata2 kontroler in se sprijaznil z mizernimi 268MB/s >:D:))
Celo za tistih 5 minut, kot je C300 dejansko bil priklopljen na sata3 kontroler, sem iztisnil s svezimi Win7 iz njega celih 127MB/s.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Lion29 ::

e-marko.... kje si nabavu verteksa?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

e-marko ::

pixmania, že nekaj časa nazaj

LP
...somebody, somewhere...

Lion29 ::

e-marko je izjavil:

pixmania, že nekaj časa nazaj

LP


aham, no ker sem gledal, sam so tam dragi... jaz sem narocu vceraj v HOH (house of hardware) v nemciji... bomo vidli kolko casa bo trajalo in kako se bo obneslo?

a ti mas vertex 2 E 60GB?

kako se obnese? kaksni problemi?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

e-marko ::

Vertex 2E 60GB, ja. Deluje odlično, nobenih problemov.
...somebody, somewhere...

Steinkauz ::

No pol je še asus
http://www.demise-pc.si/product_info.ph...
Sam je dražji, dobiš pa še usb 3.0 zravn

Dr_M ::

Dela pa samo na parih Asus platah.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Steinkauz ::

Hm nism niti pogledu.
Škoda

RazzorX ::

e-marko je izjavil:

Vertex 2E 60GB, ja. Deluje odlično, nobenih problemov.


Kje si kupil Vertex 2 Extended?

svetetko ::

http://www.mylemon.at/artikel,nr,294753...
Tukaj je za moje pojme prav poceni...

Dr_M ::

ce bo kdo kej narocal pri mylemon,naj mi javi. si delimo postnino.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Opkow ::

Lion29 je izjavil:

e-marko je izjavil:

pixmania, že nekaj časa nazaj

LP


aham, no ker sem gledal, sam so tam dragi... jaz sem narocu vceraj v HOH (house of hardware) v nemciji... bomo vidli kolko casa bo trajalo in kako se bo obneslo?

a ti mas vertex 2 E 60GB?

kako se obnese? kaksni problemi?

Sicer offtopic.. Vendar, ali je HOH spet zacel posiljat v Slovenijo?

Pšenični ::

49106 ::

Cena tudi solidna 309EUR lesen: 540MB/s o schreiben: 490MB/s o Cache: N/A o Anschluss: PCIe x4 o NAND-Typ: MLC o Controller: SandForce SF-1200 (2x, RAID 0)

Lion29 ::

kolko je postnina pri mylemon?
mene je prisla skoraj 30e pr HOH, cena SSDja pa skoraj ista
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Dr_M ::

mylemon cca 15EUR.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Lion29 ::

hm... pismo..15e je kul :| polovica ceneje
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Steinkauz ::

A HOH spet pošilja v SLO?
Kul

dwinxp ::

Eno vprasanje:

A ima kdo slucajno tole? Pa ce lahko pove koliko se obnese? Ali je se vedno boljsi Vertex2 60gb ?

MUSHKIN CALLISTO DELUXE 60GB
Specifikacije:
* NAND: SandForce SF-1200
* Podpora RAID
* Napetost: 5 V
* Branje: do 285 MB/s (SATA II)
* Branje: do 275 MB/s (SATA II)
* Vmesnik: SATA II in SATA III
* MTBF: > 2.000.000 h
* Poraba: od 0,092 do 2,4 W

urosbe ::

Od zadnjega nakupa se mi je javilo kar nekaj interesentov, da bi ponovili skupinski nakup SSD-jev, točneje je zopet 10 zainteresiranih. Prodajalca sem kontaktiral že pred cca 14 dnevi in takrat mu je zaloge SSD-jev zmanjkalo. Danes sem ga ponovno povprašal in prejel sledeči odgovor:
I have confirmed information about next stocks and the price will be little bit over 300eu for each ssd's for me :((. At this moment i have around 15 ssd's and if you want i can sell you not chiper than for 299eu/each.


Torej trenutno ima še 15 SSD-jev iz trenutne zaloge, ki jih proda po 299EUR. Po pregovarjanju, če bi se bilo možno dogovoriti za enako ceno kot nazadnje, je rekel, da žal ne, saj je novo zalogo prejel po dražji ceni:
Sorry but i'd bougt last part of ssd's more expensive. Additionally paypal fees are very expensive. There is no point for me to sell it for free or for few euro only.


Naslednjo zalogo ki jo prejme, pa naj bi bila še dražja, saj bo že njegova nabavna cena preko 300EUR, tako da tisto se pa pomojem ne bo več splačalo. Sam grem jutri dopoldan na nekoliko daljšo pot (z avtom do Švedske), tako da do nedelje dopoldan ne bom online, v torek dopoldan pa sem zopet nazaj v Sloveniji.
Kljub temu priporočam, da se mi zainteresirani čimprej javijo, saj lahko naročilo/plačilo sprovedem že tekom vikenda, da se prodajalcu ne bi slučajno v tem času zaloga zmanjšala pod skupnim številom zainteresiranih. Vsi interesenti v naslednjih minutah prejmete ZS.

Spock83 ::

svetetko je izjavil:

http://www.mylemon.at/artikel,nr,294753...
Tukaj je za moje pojme prav poceni...


PS: Napaka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

svetetko ::

cene se neverjetno hitro spreminjajo. ko sem dal link je bil 140 evrov, nato pa vsak dan druga cena...

zee ::

Katerega SSDja bi vzeli, če budget ne bi bil ravno omejitev, hoteli bi pa 256 GB verzijo, uporabljate pa operacijski sistem, ki ne pozna še ukaza TRIM (OS X 10.6.x)?

Gledal sem:
- Crucial Real C300 256 GB
- Supertalent UltraDrive ME 256GB

Pri prvem je problem, da na OS-ih, ki ne poznajo TRIM-a, hitro izgubi hitrost. Za drugega pa ne najdem tipa kontrolerja.

Še kak predlog?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

minimus ::

FuI2cY ::

Jaz bom kupil OCZ Vertex 2 50GB, mislim, da bi bilo dovolj za windowse pa par programov ? ostale stvari bodo tako na trdem disku

zee ::

@minimus: hvala
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Lion29 ::

jaz sem nabavu ocz vertex 2 60GB in ga cakam iz nemcije... enkrat v pon ali torek mora pridet... skup s postnino me je prsu nekaj manj kot 165e
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Nwanko ::

Solidno :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nwanko ()

Lion29 ::

Nwanko...govorimo o vertex 2 in ne 1

pr dinotu je 50GB vertex 2 184e
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Tr0n ::

Hmm, torej priporocate OCZ Vertex 2 serijo? Kaj pa Intel?

moowy123 ::

Ocz Vertex2 je boljši kot intel.

jurica ::

Po čem sklepaš, da je OCZ Vertex2 boljši od Intela?
««
50 / 506
»»