» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
461 / 506
»»

aljo558 ::

Samsunga dobim za 62eur, WD Blue pa za 50eur...se splaca dati 12eur vec za samsunga?

tony1 ::

Ekonomsko gledano v resnici ne. Ampak sam sem jih vseeno dal, bolj zaradi boljšega občutka in ker sem navajen Samsungovega migration toola (WD ima pa Acronisovega, ki prav tako dela b.p. ... :-P)...

aljo558 ::

Razumem :D Hvala za odgovor :)

bajsibajsi ::

tony1 je izjavil:

Ekonomsko gledano v resnici ne. Ampak sam sem jih vseeno dal, bolj zaradi boljšega občutka in ker sem navajen Samsungovega migration toola (WD ima pa Acronisovega, ki prav tako dela b.p. ... :-P)...


V tem stilu (ni pomembno zdaj konkretno vsebinsko) odgovori so mi vsec in upam, da se trend na ST obrne in jih bo cim vec. :)

aljo558 ::

Sem narocil Samsunga na ideo.si ker imajo danes ravno neko akcijo za 250GB model je 58eur kar se najbrz splaca :)

https://www.ideo.si/SSD_diski/SSD_disk_...

SumTingWong ::

Marca letos sem dal točno 80€ za 256GB Samsung 860 (takrat najcenejša ponudba v SLO), tako da to je super ponudba. Z diskom sem veliko bolj zadovoljen, kot prej z Intel.

aljo558 ::

Sem ga vgradil in moram rečt da delovanje PC-ja se je res spremenilo za n-krat :D Moj rezultat...Toshiba 7200 RPM 1TB Boot Time: 60 sec, Samsung EVO 860 256GB: 15 sec. Nakup vreden vsakega centa.

FlyingBee ::

Tudi sam imam ssd, res je vse precej hitreje, v prenosniku še toliko bolj pride do izraza tudi ničelna glasnost in brez vibracij, verjetno tudi manjša poraba,... zadeva je prihodnost in glede na to, da je za večino domačih uporabnikov 500gb vrh glave, bo ssd v domačem namiznem in prenosnem pcju povsod enkrat edini "disk". Se pa poraja psihološko-filozofsko vprašanje: kaj hudiča se nam doma toliko mudi in smo nestrpni, če ni vse skoraj instantno ali pa nam je čakanje na boot samo 15s toliko boljše od 60s oziroma kako smo sploh preživeli brez ssdjev?

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

>oziroma kako smo sploh preživeli brez ssdjev?

Predvsem na račun bolje optimiziranega OS-a in software-a, ki je vzel v račun mehanske lastnosti diskov. Kakšen WinXP ali 7 deluje neprimerno boljš na HDDju kot 10.

Je pa res, da dandanes pri teh cenah nima absolutno nobenga smisla šparat in ne vzet SSDja. In fact, jst bi kr prepovedal prodajo home PCjov z samo HDDjem 8-)
After all, 128GB ssd je ceneješi v bulk nakupih proti 500GB HDDju, tako da nwm kaj proizvajalci še rinejo to noter.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

FlyingBee ::

Veliko ljudi, recimo starši, ki kupujejo otrokom nov pc, itak da kupijo že vse sestavljeno in 500 je več kot 120gb :8)

darkolord ::

FlyingBee je izjavil:

Se pa poraja psihološko-filozofsko vprašanje: kaj hudiča se nam doma toliko mudi in smo nestrpni, če ni vse skoraj instantno ali pa nam je čakanje na boot samo 15s toliko boljše od 60s oziroma kako smo sploh preživeli brez ssdjev?
Takrat je bilo to pač normalno.

Najbolj mi je ostalo v spominu, ko sem pred veliko leti bil na obisku pri kolegu. Je kliknil ikono za browser in šel delati kavico. Jaz sem živčen sedel in čakal, da se zadeva odpre, on je pa tačas dal kavico na štedilnik in ravno v trenutku, ko je prišel iz kuhinje, se je browser odprl. Vanj je vtipkal spletni naslov in šel nazaj v kuhinjo. Spet ni bilo nič, stran se je nalagala kot v srednjem veku. Ko je prišel nazaj s kavico, se je stran ravno naložila. :))

Jaz sem bil navajen, da je vse hitro, on je pač počel druge stvari vmes in ga to sploh ni motilo.

MrStein ::

Saj če ne veš, kaj zamujaš... pač ne veš.

Jaz tudi dobim živčni zlom pri PC-jih znancev. Kako je sploh mogoče PC narediti tak počasnega, ne vem. (ravno zdaj gledam enega - zagon Firefox-a traja 3-4 sekunde. Na mojem je pod 1 sekundo. Pa je tisti novejši stroj, z SSD, 8GB RAM-a - pol nezasedenega... Ali pa Task Manager, meni se pojavi v trenutku, tam rabi debeli 2 sekundi - gre za tole)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

aljo558 ::

Jaz sem tudi odlašal z nakupom SSD.ja ampak potem so me pa priporočila in YT videi prepričali da investiram nekaj eur v prihodnost + da ne govorim o slabi izkušnji HDD ko je crknil z 300GB pomembnih podatkov (5 let nazaj...od takrat naprej se dela tudi redno backupe na zunanji disk hehe). Odzivnost se najbolj pozna pri odpiranju aplikacij, iger, brskalnika,...Edino nevem pa potem kakšna je šele razlika z M.2 ki imajo baje še 2x hitrejše zadeve...

FlyingBee ::

Med sata3 in nvme pcie x4 ssdjem žal v odpiranju aplikacij in nalaganju win ter iger ni take razlike, kot kažejo teoretične hitrosti.

Izi ::

SSD za 17 € :D
Sedaj si pa lahko tudi največji škrteži in reveži omislijo SSD. Na mimovrste so se tokrat izkazali. Tudi v Nemčiji se lahko skrijejo proti taki ceni.
Kingston SSD disk A400 120GB - 17,49 €

FlyingBee ::

Že ni več na zalogi.

Izi ::

Tale 240 GB SSD je tudi zelo ugoden in še vedno na zalogi.
SSD WD Green 240 GB - 39,90 €

FlyingBee ::

Za prenosnike tudi precej bolj primeren, za desktop pc pa je 120 za win in programe plus hdd za vse ostalo.

hojnikb ::

Izi je izjavil:

SSD za 17 EUR :D
Sedaj si pa lahko tudi največji škrteži in reveži omislijo SSD. Na mimovrste so se tokrat izkazali. Tudi v Nemčiji se lahko skrijejo proti taki ceni.
Kingston SSD disk A400 120GB - 17,49 EUR

Sn naročil, bojo dobile 60GB mašine zdej to :))
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

FlyingBee ::

Ni potrebe.

vrossi46 ::

hojnikb ::

FlyingBee je izjavil:

Ni potrebe.

I know, its a problem :))
#brezpodpisa

hojnikb ::

Buyers beware
https://arstechnica.com/civis/viewtopic...

čisto možno, da tale model prodaja sedaj E.Leclerc
#brezpodpisa

FlyingBee ::

A ni wd green 240 na mimovrste tudi ssd plus od sandiska rebrand

Dr_M ::

Nista enaka. Sta pa oba enako pocasna. 2D TLC brez cachea.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

hojnikb ::

če je tanajnovejša revizija, je to grozn počasna zadeva, kot se vidi na linku..

nebi bil presenečen, če sandisk uporablja kakšen bottom barrel kontroler od jmicrona oz. maxioteka. Ti so bli vsaj pr starejših modelih poznani po drek random performancu.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

kokpa ::

Kaj potem Wd green 240gb iz mimovrst ni dober nakup? Mislim ga poriniti v hp laptop z amd a4 6210 APU 4g, win10

Dr_M ::

Za to bo vrh glave dovolj.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kokpa ::

Dr_M je izjavil:

Za to bo vrh glave dovolj.

Hvala, nočem da tašča čaka spet dva tedna na pošiljko iz mimovrst xD

Steinkauz ::

https://direkt.jacob.de/produkte/hp-ssd...

210 s poštnino.

Baje je na nivoju gamix/sx8200 ter 970 evo.


Mnenja?

teddy81 ::

darkolord je izjavil:

WD Green? Jih imam polno in so prima.


A WD green oddajajo kakšen cvileč, piskajoč zvok ob zapisovanju ali branju? Intelovi so mi nekaj cvilil jamrali zraven in ko je komp itak čist tih, se tisto zelo opazi.

Hvala.
My vlog: http://vlog.teddy.si
My web: http://www.teddy.si
Instagram: https://instagram.com/tadeypremusic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: teddy81 ()

mat xxl ::

A obstaja, kak zunanji majhen na usb ali še bolje na žično mrežo ssd disk (ssd, da ni občutljiv na udarce) ?

Dr_M ::

Steinkauz je izjavil:

https://direkt.jacob.de/produkte/hp-ssd...

210 s poštnino.

Baje je na nivoju gamix/sx8200 ter 970 evo.


Mnenja?


Kontroler in nand je enak kot na adata sx8200/gamix. Firmware je malo drugacen, ampak pomoje se kar splaca, ker gre za zelo dober ssd.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bajsibajsi ::

teddy81 je izjavil:

darkolord je izjavil:

WD Green? Jih imam polno in so prima.


A WD green oddajajo kakšen cvileč, piskajoč zvok ob zapisovanju ali branju? Intelovi so mi nekaj cvilil jamrali zraven in ko je komp itak čist tih, se tisto zelo opazi.

Hvala.


Jaz pri WD Green 240GB opazam, da ima visjo temperaturo (cca. 40°C) kot ostali SSD-ji. Res pa je, da je v kisti, kjer je ze tako nekaj visja temperatura.

Han ::

mat xxl je izjavil:

A obstaja, kak zunanji majhen na usb ali še bolje na žično mrežo ssd disk (ssd, da ni občutljiv na udarce) ?
USB 3.1 Ohišje + M.2 SATA SSD.

libreus ::

Ima kdo kakšno dobro povezavo za ohišje za 2,5 SSD s priključkom Thunbderbolt 2?

BorutK-73 ::

Ko je ravno govora o WD SSD-ju

BorutK-73 je izjavil:

SSD WD Green 240GB za 40EUR

https://www.mimovrste.com/ssd-diski/wd-...

Dr_M ::

100MB test. Popolnoma nerelevatno.
Se 1GB je premalo za realen test.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

hojnikb ::

mininalno 10GB, da ni trickery-a.. ceprav, ce je zanic kontroler not, tut slc cache ne pomaga.
#brezpodpisa

IcyFox ::

bajsibajsi je izjavil:

teddy81 je izjavil:

darkolord je izjavil:

WD Green? Jih imam polno in so prima.


A WD green oddajajo kakšen cvileč, piskajoč zvok ob zapisovanju ali branju? Intelovi so mi nekaj cvilil jamrali zraven in ko je komp itak čist tih, se tisto zelo opazi.

Hvala.


Jaz pri WD Green 240GB opazam, da ima visjo temperaturo (cca. 40°C) kot ostali SSD-ji. Res pa je, da je v kisti, kjer je ze tako nekaj visja temperatura.


Moj WD Green lavfa na 27 C, mam pa dokaj dobro hlajeno kisto

mastazeko ::

https://www.amazon.it/Crucial-MX300-CT1... kakšen se vam zdi ta ssd?

Hvala

frudi ::

Nič posebnega ni narobe z MX300, gre za malo slabšega predhodnika MX500. Sicer pa še vedno dober SSD. Ampak po drugi strani je MX500 1TB trenutno samo 8€ dražji pri amazon.it, pa sploh ni v kaki posebni akciji.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

schurda ::

Samsung ali crucial.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

FlyingBee ::

Cenejšega.

BorutK-73 ::

BorutK-73 je izjavil:

Ko je ravno govora o WD SSD-ju

BorutK-73 je izjavil:

SSD WD Green 240GB za 40EUR

https://www.mimovrste.com/ssd-diski/wd-...

Še test z 1GB, spregledal 100MiB

FlyingBee ::

Še boljše. Popolnoma zadovoljivo za entry level.

tikitoki ::

frudi je izjavil:

Nič posebnega ni narobe z MX300, gre za malo slabšega predhodnika MX500. Sicer pa še vedno dober SSD. Ampak po drugi strani je MX500 1TB trenutno samo 8€ dražji pri amazon.it, pa sploh ni v kaki posebni akciji.


MX500 je solidno hitrejsi, ce ni MX300 dost cenejsi je nesmiselen nakup. Sam imma sicer MX300, k pac ne mores vecno cakat:).

hojnikb ::

kregat se kir sata ssd je hitrejši, ko jih pa vsak nvme šije :)
#brezpodpisa

Dr_M ::

BorutK-73 je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

Ko je ravno govora o WD SSD-ju

BorutK-73 je izjavil:

SSD WD Green 240GB za 40EUR

https://www.mimovrste.com/ssd-diski/wd-...

Še test z 1GB, spregledal 100MiB



Je kaj hitrejsi od tega?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Veron ::

Dr_M je izjavil:

Samo toliko, da bo folku jasno, zakaj ne maramo planar TLCja.


Iščem nek sistemski disk ccs 250gb pa nevem kaj izbrat.
- WD green 240gb
- Gigabyta ssd 240gb
- Kingston A400 240gb
- Crucial BX500 240gb

Zadev že nekaj časa ne spremljam več, pa nevem niti kaj je trenutno "ok". Nebi pa rad zgornjega scenarija
««
461 / 506
»»