» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
433 / 506
»»

dr.Akula ::

@HyperGL Nakupovanje.net je v redu, ena boljših.
ni podatka

ST-777 ::

HyperGL je izjavil:

Torej samsung 850 EVO je najboljša izbira trenutno pravite? Je nakupovanje.net zanesljiva spletna trgovina?
Lahko kupiš tudi pri: https://www.enaa.com/oddelki/racunalnis...

S kodo, ki jo dobiš na slo-tech.com, dobiš popust in ker je dostava na enaa.com brezplačna, je cena le 3,5 € višja kot pri nakupovanje.net.

PrimozR ::

To je verjetno najboljša opcija, da daš mehanski disk namesto optične enote. Itak jo komaj kaj še rabiš dandanes.

HyperGL ::

Sem pogledal v temo "kode za popust" pa ni aktualnih kod za EnaA... bom kar pri nakupovanje kupil pa bo :)

D3m0r4l1z3d ::

Če kupim mx300 525gb in ga imam kot boot, namesto trenutnega mx100 256gb, se bo kaj poznalo? Razen več gigabajtov seveda.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

D3m0r4l1z3d ::

Kaj pa intel 600p ali 960 evo na pcie x2 zaradi omejitve z97.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Han ::

Na SATA ne boš opazil razlike, NVMe je pa hitrejši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

PrimozR ::

Sem ravno danes gledal Anandtechov test, namesto 600p mirno vzameš 850 Evo (magari M.2), rezultat bo praktično enak. 600p je precej slab pogon, če bi bil cneejši od 850 Evo, bi še imel smisel.

Kezman91 ::

Zdravo,

11 let star računalnik bi nadgradil z SSD diskom. Imam matično Asus P5B Deluxe. Se mi bo poznalo kaj na hitrosti in kateri SSD pride upoštev? Mi je pa dosti 120gb, ker rabim PC samo za osnovne zadeve.
Asus ma na svoji strani objavljeno tudi listo SSDjev.
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/LGA...
Se je moram držati?

beta1 ::

Za Asus P5B bo preko dovolj kakšen cenejši SSD disk, kot je intenso 128GB. Preverjeno deluje na teh konfiguracijah. S tazadnjim biosom, brzina tam cca. 260Mb/s branje, 125mb/s pisanje.

Ne delaj si nekih stroškov, razen če boš kasneje SSD še imel pri novejšem PCju ali nadgradnji.

Kezman91 ::

Za isto ceno dobim tudi od WDja Blue SSD.

Kezman91 ::

Kok se bo kaj poznalo napram HDD, ki ga imam sedaj. Se mi zd, da sedaj traja celo večnost karkoli počnem (kopiram, odperam ....)

hojnikb ::

kot bi presaltal iz 486dx na i5.
#brezpodpisa

D3m0r4l1z3d ::

hojnikb je izjavil:

kot bi presaltal iz 486dx na i5.

SSD je super, ampak pišeš kot, da s 7200rpm-ji HDD ne moreš uporabljati PC-ja, nekaj kar smo delali dolgo časa brez problema. Sam imam samo SSD, ampak ker sem vmes posamezne komponente kupoval oziroma SSD v PC, ki je bil na novo skonfiguriran brez nekega strogo določenega budgeta. Še posebej v temi o sestavi namiznega PC-ja je pri low budget PC-jih, ki se jih ne misli nadgrajevati, en WD blue s 7200rpm 1TB za 48 eur iz DE pametna odločitev. Sklepam, da tisti s tight budget ne mislijo vmes nadgrajevati, tudi ne bi bilo smiselno, ker so low komponente in očitno ne rabijo hitrosti, le uporabnost.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

smacker ::

Resno? Leta 2017 je treba razlagat kak fajn je ssd?
Že 2011 smo to ugotovili:

Glede na to da stane tolko kot 2 gajbi pira, mislim da je nujno stisnit 120gb v vsak budget. Vsak PC z njim dela občutno hitreje. Pri office&surfing se ssd bolj pozna kot i7 proti pentiumu.

D3m0r4l1z3d ::

Vmes si kavico skuhaš ali pa pivo načneš, nič groznega ni HDD, da le ne bo kdo 50 eur dal za 120gb ssd in zaradi budgeta ne bo še HDDja kupil, to bo vesel, ko bo placa po parih instalacijah zmanjkalo, ampak dobro, odpirale se pa bodo precej hitreje.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

smacker ::

Če ni 250eur za komp (pentium, 8gb ram, ssd+hdd), pol se pač uporablja telefon :D

darkolord ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

hojnikb je izjavil:

kot bi presaltal iz 486dx na i5.

SSD je super, ampak pišeš kot, da s 7200rpm-ji HDD ne moreš uporabljati PC-ja, nekaj kar smo delali dolgo časa brez problema.
Ja, tudi 486 smo dolgo časa brez problema uporabljali.

10 let star C2D z SSD-jem je mimogrede lahko bolj odziven od novega i5 s HDD-jem.

D3m0r4l1z3d ::

Pretiravanje
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

hojnikb ::

prešaltaj enkrat na en star hdd in poročaj o experiencu :)
#brezpodpisa

D3m0r4l1z3d ::

Na i3 4010u iz 500gb 5400rpm migracija vse vsebine na ssd plus 480gb mlc. Se opazi, vendar daleč od vaših pridig. Bi bilo pa zanimivo na hdd samo enemu na sveže windows posnet in rečt, da je ssd notri, bi verjel marsikdo, da res.

hojnikb je izjavil:

prešaltaj enkrat na en star hdd in poročaj o experiencu :)

C2d in ssd hitreje, da opravlja office, internet browser, ... od i5 s hdd.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

smacker ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

C2d in ssd hitreje, da opravlja office, internet browser, ... od i5 s hdd.

Rahlo je "psihološki" efekt pri ssd-ju. Ko klikneš se nekaj zgodi - magari loading screen se pokaže takoj. Pri hdd se pa samo okno že nalaga u tri krasne. Tak da če gledaš odzivnost (klik in nekaj se zgodi) pol to kar drži ;) Telefoni z dual core 1ghz so zelo odzivni - pri touchscreenu je še bolj pomembno, da uporabnik dobi hitro povratno informacijo. Zaradi boljše odzivnosti je tudi boljši experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smacker ()

Spock83 ::

Vprašanje. Koliko je vreden Intel S3710 400GB? Še 3 leta v garanciji.

darkolord ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Na i3 4010u iz 500gb 5400rpm migracija vse vsebine na ssd plus 480gb mlc. Se opazi, vendar daleč od vaših pridig.
Ne gre to tako. Na SSD se navadiš TAKOJ. Moraš nazaj na HDD, da razliko opaziš (in ceniš).

Sem celi firmi čez noč zamenjal HDD s SSD. V nekaj minutah so se navadili in sploh niso opazili, da je kaj drugače. Ko morajo pa občasno uporabiti (novejši) računalnik s HDD-jem, pa mislijo, da se jim bo zmešalo od čakanja.

Zgodovina sprememb…

Spock83 ::

Točno to. Ko sem moji dal SSd ni bila neka jposebno navdušena. Ko sem dal nazaj na Hybrid HDD! pa se je pizdila zakaj tako počas dela. :)

hojnikb ::

Same here, če mašina rabi več k 20sec da se postavi, je že panika doma :)
#brezpodpisa

D3m0r4l1z3d ::

Dobro, da ste še živi.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

perci ::

Nekje v predalu imam prvi model EEE PC-ja. Sem ga zadnjič za foro zalaufal in je z oskubljenimi XP-ji deloval bolj odzivno kot 1 leto star, nezasvinjan služben komp. Potem sem še v službenega vrgel SSD.

SuperVeloce ::

A res vsi računalnike uporabljate samo za power-on -> brskalnik -> facebook ?! Jaz sem sanjal o nečem takšnem, kot je SSD, že 15 let nazaj :P. Sem norel, ko cene 64GB diskov niso in niso hotele padati pred leti (pa še premali so mi bili). Na koncu sem kupil prvega 250GB za poštene denarce, ker alternativa je bila, da f*knem vse skupaj čez okno :))
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

          ::

jaz sem si sestavil en c2d računalnik in uporabil HDD velociraptor ali nekaj takega, ki je bil svoje čase top šit disk. Zadeva je bila prav uboga in že najcenejša Toshiba za cca. 50 eur je stvari postavila na svoje mesto. Res je, kar pravijo zgoraj, SSD-ja se hitro navadiš, prehod nazaj na HDD pa je boleč.

D3m0r4l1z3d ::

Ajd, za 100 eur kombinacija 120gb ssd in 1tb hdd, samo za tight budgete ssd vržeš ven.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

hojnikb ::

ssd pred hdd, razn če si klinični hoarder.
#brezpodpisa

MrStein ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Na i3 4010u iz 500gb 5400rpm migracija vse vsebine na ssd plus 480gb mlc. Se opazi, vendar daleč od vaših pridig. Bi bilo pa zanimivo na hdd samo enemu na sveže windows posnet in rečt, da je ssd notri, bi verjel marsikdo, da res.

Razlika je včasih bolj odvisna od tega, "kako zanič je star sistem", ne pa "kako dober je nov".
Sem pred dnevni prižgal prastari Athlon XP1800+ (letnik 2002) z IDE diskom in je delal čisto OK (videji, web).
Se vidi, da tu in tam čakaš kako sekundo ampak je uporabno (v smislu "nisem čez 15 minut dobil živčnega zloma").
Nasprotno na skoraj čisto novem SSHD laptopu sem izgubil živce po eni minuti, ker se je tako zatikal (nekaj sem odprl v Edge, ki se itak vedno zatika).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

hojnikb ::

xp1800+ je v resnici silno neuporaben, ker ne podpira niti sse2, kar pomeni, da si obsojen na stare verzije brskalnikov.
#brezpodpisa

perci ::

Pa ne dajat SSHD-jev v isti koš s SSD-ji.

D3m0r4l1z3d ::

hojnikb je izjavil:

ssd pred hdd, razn če si klinični hoarder.

Se strinjam, vendar že 250gb ssd je kmalu premalo prostora, čisto spodoben 1tb wd blue 7200rpm pa je za 50 eur super zadeva. Recimo, da pobiraš s travnika, samo tako za preizkus igre ;), je ena recimo 30gb repack, potem repacka v 50gb, vmes rabi 70gb, pa imaš 100gb samo za eno rezerviranih, potem še win z office 2016 recimo, takoj 30gb,... tako, če se ne izprsiš za vsaj 500gb ssd, si bolj bogi. Zdaj pa pomisli, da hočejo igre igrat, imajo pa 600eur budget, ssd jok brate odpade.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

hojnikb ::

NAS to the rescue. Obvezna oprema za vsak dom.
#brezpodpisa

gddr85 ::

cca 60gb na špil, ene 3 špile + os na ssdju pa je game over
pa zraven še kak win updejt, dlc, kak drug progam, plugin..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

hojnikb ::

zato se pa investira v nas (tko rabiš, v primeru sesutja diska) in giga mrežo. Jst većino zadev zmečem kr na nas in streamam od tam dol.
#brezpodpisa

D3m0r4l1z3d ::

hojnikb je izjavil:

zato se pa investira v nas (tko rabiš, v primeru sesutja diska) in giga mrežo. Jst većino zadev zmečem kr na nas in streamam od tam dol.

Spet, dobra rešitev, vendar...
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

gddr85 ::

samo vse furaš potem iz počasnega hddja

hojnikb ::

al furaš iz počasneha hddja v kišti ali v nasu je v resnici vseeno. Maš pa v primeru NAS boljšo organizacijo podatkov (ni duplikatov) in potencialno bolšo redudanco, če imaš onboard raid1. Pa tišino, če ga vtakneš v kakšno drugo sobo
#brezpodpisa

bajsibajsi ::

SuperVeloce je izjavil:

Jaz sem sanjal o nečem takšnem, kot je SSD, že 15 let nazaj :P.


Resno? Ker SSD je obstajal ze prej.

PrimozR ::

256 GB SSD-ja za manj kot 100 EUR? SSD s 600+ MB/s prenosov in po 200 oz. 300 MB/s random read/write? Res? Kje?

FYI, 2004 smo dobili iPod Mini. Ki je uporabljal 4 GB velik micro-hard drive. Ne flash, to je leto kasneje prinesel iPod Nano s prav tako 4 GB kapacitete. Pa v tistih časih je samo Windows inštalacija zasedla večji prostor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

hojnikb ::

"ssdji" 15 let nazaj so bli slabsi od 4300rpm hddjov
#brezpodpisa

SuperVeloce ::

pred intelovim prebojem z dobrim ssdjem v consumer trg nismo imeli nič. pa še takrat so stali prvi toliko, kot sedaj cela budget gaming mašina.. in to za 64gb
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

hojnikb ::

sam x25m je bil stroj za tiste case. mislim da jmicron (oz zdaj maxiotek) se zdaj nima tko doberga kontrolerja :))
#brezpodpisa

MrStein ::

hojnikb je izjavil:

"ssdji" 15 let nazaj so bli slabsi od 4300rpm hddjov

Flash mogoče, SSD pa niti ne.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hojnikb ::

2002 si mogoce lahko kupo kako namensko cf kartico, to je pa to. random perf. za posrat.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

MrStein ::

Uh, wikipedijo si prebral?
Imel si superhitre SSD že v osemdesetih.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
433 / 506
»»